Compatibilitate

Buna ziua,
Sunt nascuta in zodia gemeni iar prietenul meu in Capricorn.
A-s dori sa stiu care sunt compatibiltatile dintre noi ca zodii se de ce nu si incompatibilitatile.Ne cunoastem de aproape cinci luni si pana acum totul este superb, desi se zice ca nativii nascuti in zodia Capricornului sun niste persoane cu un caracter foarte josnic.Nu stiu cat de adevarat este acest lucru si nu pun accent pe acesta dar totusi vreau sa stiu.
Va multumesc,
speranta2me
Postat pe 29 Iulie 2008 14:36
pentru speranta

draga..eu sunt cu un capricorn de 3 ani si caracter" josnic" cum spui tu nu am vazut.Dimpotriva..am avut un accident, m-am oparit rau pe picioare, am avut arsuri de grad 2( o luna de zile am stat in pat ) si pot sa zic ca m-a ingrijit ca pe un copil..si tipul e mai mic decat mine. asa ca vezi ce afirmatii faci ...si eu as putea sa zic ca tine vis a vis de gemeni- barbati. Am cunoscut destui in zodia asta sunt fff superficiali..dar nu am spus vreodata caracter josnic. Asta tine de experienta ta cu oamenii..nu poti cataloga barbatii unei zodii ca avand caracter josnic ...te pup .
vio_lakshmi
Postat pe 1 August 2008 16:20
-Doamne, spune-mi te rog, eu sunt in zodia balanta, iar barbatul meu s-a nascut in zodia aceea cu coarne, nu mai stiu exact care, ca am un lapsus:Berbecul, sau Boul.
Dintr-o data se starni un vant foarte puternic si tanti Suzi se trezi pe spate, cu picioarele-n sus.Iar o voce de tunet, veni din cer in auzul ei:
-De ce ma intrebi pe mine?Ce, eu sunt barbatul tau?

Postat pe 4 August 2008 08:11
dar despre femeia gemeni si barbatul leu stie cineva ceva???
iulyanew
Postat pe 6 August 2008 11:41
Buna,
Ce parere aveti despre relatia dintre femeia scorpion si barbatul varsator? Sunt sau nu compatibili?
nicki
Postat pe 6 August 2008 13:46
-Crezi ca daca barbatul meu s-a nascut in zodia Ursus, o sa fie un betiv nenorocit care toata ziua o sa bea Timisoreana sau Ciucas?-o intreba nevasta lui Gica pe nevasta lui Suzuki, pentru ca femeia era foarte priceputa la astfel de probleme oculte.
-Daca sotul tau sta pe scaun, tu crezi ca el are picioare de lemn?-ii raspunse cumnata privind-o intrebator.
-Da, da,am inteles asta-zise Gica, batandu-si palmele,-desi nu intelesese nimic.Eu vreau numai sa stiu daca zodia lui barbatu-meu este compatibila cu zodia mea.
-Este compatibila.-zise tanti Suzi(numita si Suzuka).
-De unde stii?Ca eu sunt in zodia Capritei si el este in zodia Scorpion.Si mie nu-mi plac scorpionii...Ba cand ii vad, nu stiu cum sa fac sa-i omor mai repede.
-Atunci relatia ta cu el o sa mearga rau.-zise tanti Suzi-Sa nu te miri daca si el o sa caute sa te intepe.

Postat pe 7 August 2008 07:05
as vrea si eu sa aflu care este compatibilitatea intre mine si pretenul meu eu sunt in zodia scorpion iar el este in zodia taur pana acum cateva luni totul ere perfect intre noi dar in mopmentul; de fata a cam inceput sa scartie relatia, credeti k suntem compatibili?
scumpi_iubi2003
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:56
Mai fratilor.Dar nu exista niste standarde anume in compatibilitate.Difera de la caz la caz.Depinde de ascendent...si de caracterul omului in sine.Daca eu am avut o experienta urata cu un capricorn...nu pot urla in gura mare ca la toata lumea este asa.Am cunoscut si capricorni minunati.Acestea sunt chestii pe care fiecare le decide pentru el insusi,Inainte de toate gasiti-va punctele comune.Aveti asa ceva au ba?Apoi faceti comparatie asupra modului de a gandi.E cat de cat pe aproape...sau unul cea si altul hais.Vedetti defectele...se pot tolera au ba.Un zodiac ne poate indruma...sa stim ce anume trebuie sa vedem la un om...dar nu poate sa spuna in locul vostru...da sau nu.Nu conteaza neaparat ce scrie la compatibilitate in zodiacul cutarescu.Ci ceea ce simtiti voi.
walkiria
Postat pe 12 Octombrie 2008 16:50
ce ziceti de compatibilitate rac cu rac? din ce am citit cica nu prea ar merge dar noi suntem impreuna de 8 ani.deci...

Postat pe 16 Octombrie 2008 15:02
Ce frumos...cata lume curioasa si doar Vanghelis le raspunde......oare ce inteleg?????????
Walkiria, cred ca stiu sa intre toti pe un site specializat pe zodiace sau mai multe.....dar e mai interesant sa intrebi.....oare sunt sau nu compatibili....oare conteaza dak astrele spun una, alta??????????/......
Din iulie de cand s-a deschis topicul si pana acum.......

Postat pe 22 Octombrie 2008 14:43
Stii care este secretul, Cryle?Astrele sunt compatibile, oamenii,nu.

Postat pe 22 Octombrie 2008 18:33
care e varianta ea leu el berbec stie cineva?
marciapm2000
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:34
De la: vio_lakshmi, la data 2008-08-01 16:20:02pentru speranta

draga..eu sunt cu un capricorn de 3 ani si caracter" josnic" cum spui tu nu am vazut.Dimpotriva..am avut un accident, m-am oparit rau pe picioare, am avut arsuri de grad 2( o luna de zile am stat in pat ) si pot sa zic ca m-a ingrijit ca pe un copil..si tipul e mai mic decat mine. asa ca vezi ce afirmatii faci ...si eu as putea sa zic ca tine vis a vis de gemeni- barbati. Am cunoscut destui in zodia asta sunt fff superficiali..dar nu am spus vreodata caracter josnic. Asta tine de experienta ta cu oamenii..nu poti cataloga barbatii unei zodii ca avand caracter josnic ...te pup .
speranta2me
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:35
Buna Vio ! Ma bucur ca ai raspuns la mesajul meu dar se pare ca nu ai citit cu atentie ceea ce am scris vis avis de capricorni. Am spus ca se zice despre capricorni ca sunt persoane josnice nu eu afirm lucrul asta spun doar ce spun altii. Nu am nici un motiv de a judeca pe altii sau de a da verdict . In primul rand nu-mi sta in caracter in al doile-a rand trebuie sa ne acceptam in general asa cum suntem
O zi buna !
speranta2me
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:38
Ce spuneti de o relatie fecioara-scorpion???

alessya_g87
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:51
De la: speranta2me, la data 2008-07-29 14:36:06Buna ziua,
Sunt nascuta in zodia gemeni iar prietenul meu in Capricorn.
A-s dori sa stiu care sunt compatibiltatile dintre noi ca zodii se de ce nu si incompatibilitatile.Ne cunoastem de aproape cinci luni si pana acum totul este superb, desi se zice ca nativii nascuti in zodia Capricornului sun niste persoane cu un caracter foarte josnic.Nu stiu cat de adevarat este acest lucru si nu pun accent pe acesta dar totusi vreau sa stiu.
Va multumesc,

Postat pe 12 Februarie 2009 13:32
De la: vio_lakshmi, la data 2008-08-01 16:20:02pentru speranta

draga..eu sunt cu un capricorn de 3 ani si caracter" josnic" cum spui tu nu am vazut.Dimpotriva..am avut un accident, m-am oparit rau pe picioare, am avut arsuri de grad 2( o luna de zile am stat in pat ) si pot sa zic ca m-a ingrijit ca pe un copil..si tipul e mai mic decat mine. asa ca vezi ce afirmatii faci ...si eu as putea sa zic ca tine vis a vis de gemeni- barbati. Am cunoscut destui in zodia asta sunt fff superficiali..dar nu am spus vreodata caracter josnic. Asta tine de experienta ta cu oamenii..nu poti cataloga barbatii unei zodii ca avand caracter josnic ...te pup .


Good point!!!
taur_atipic
Postat pe 24 Februarie 2009 10:25
De la: speranta2me, la data 2008-07-29 14:36:06Buna ziua,
Sunt nascuta in zodia gemeni iar prietenul meu in Capricorn.
A-s dori sa stiu care sunt compatibiltatile dintre noi ca zodii se de ce nu si incompatibilitatile.Ne cunoastem de aproape cinci luni si pana acum totul este superb, desi se zice ca nativii nascuti in zodia Capricornului sun niste persoane cu un caracter foarte josnic.Nu stiu cat de adevarat este acest lucru si nu pun accent pe acesta dar totusi vreau sa stiu.
Va multumesc,
DaMarkus09
Postat pe 1 Martie 2009 18:11
Haaa si eu care voiam sa intreb cum sunt barbatii gemeni.... dar mi-a trecut :D
vanghelis 007 a spus un lucru adevarat "astrele sunt compatibile oamenii nu "
eu sunt leu si se presupune ca tot un leu, sagetator sau berbec ar fi ideal, numai ca experienta mi-a dovedit contrariul :(
cred ca ideal ar fi cineva sa echilibreze balanta si mi-e greu sa cred ca ar putea-o face tot o zodie de foc!!
daca ma iau dupa compatibilitatea astrologica.....uuffa mai bine-mi vad de treaba decat sa ma leg la cap cu un barbat geaman, numai ca... teoretic pana acum impartasim atat de multe idei comune, nu stiu cu practica cum ar merge, noi leii cam punem suflet in orice relatie si mi-e ca mi-o iau original si sincer...... nu cred ca mai am rabdarea necesara

oricum astept situatii ea-leu el-gemeni

pups
FULGUTA
Postat pe 5 Mai 2009 07:38
Ce parere aveti de femeia taur si barbatul taur???
gongonica
Postat pe 10 Iunie 2009 15:12
sincer?

ni se cam rupe....
iasomia
Postat pe 10 Iunie 2009 15:13
ffcred compatibili.
garbo013976
Postat pe 26 Iulie 2009 01:53
as dori sa vad cat de compatibila sunt cu pretenu meu,eu sunt sagetator iar el rac.
garbo009727
Postat pe 26 Iulie 2009 04:31
De la: walkiria, la data 2008-10-12 16:50:44Mai fratilor.Dar nu exista niste standarde anume in compatibilitate.Difera de la caz la caz.Depinde de ascendent...si de caracterul omului in sine.Daca eu am avut o experienta urata cu un capricorn...nu pot urla in gura mare ca la toata lumea este asa.Am cunoscut si capricorni minunati.Acestea sunt chestii pe care fiecare le decide pentru el insusi,Inainte de toate gasiti-va punctele comune.Aveti asa ceva au ba?Apoi faceti comparatie asupra modului de a gandi.E cat de cat pe aproape...sau unul cea si altul hais.Vedetti defectele...se pot tolera au ba.Un zodiac ne poate indruma...sa stim ce anume trebuie sa vedem la un om...dar nu poate sa spuna in locul vostru...da sau nu.Nu conteaza neaparat ce scrie la compatibilitate in zodiacul cutarescu.Ci ceea ce simtiti voi.
garbo009067
Postat pe 26 Iulie 2009 06:14
Eu sagetator iar prietenul meu fecioara,ce compatibilitate este intre noi?
garbo009067
Postat pe 26 Iulie 2009 06:18
sunt intr-o mare dilema ,va rog sa ma ajutati cu un sfat:eu sagetator iar prietenul meu fecioara,ce spun astrele de compatibilitatea dintre noi?
garbo009067
Postat pe 26 Iulie 2009 06:24
Dupa cum ai mai vazut la alte pers inscrise in topic cazurile difera de la om la om...si daca chiar ne luam dupa zodii din ce am cunoscut eu nu multe zodii au aceeasi bunatate ca a capricornului dar pt ca toti suntem oameni avem si ganduri de ucigasi. Mai specific ceva din punctul meu de vedere capricornii apara ce cred ca le apartine,iubesc cu patima cand le-ai facut un rau de marime medie ori mai mic ti-l intorc de doua ori mai mare cu bine dar cand le-ai facut un rau ce i-ar putea marca pe viata se gandeste cum sa ti-l intoarca dar cu rau... asta eu nu-l consider ca pe un caracter josnic...
amoor
Postat pe 26 Iulie 2009 15:44
Buna,
Daca va intelegeti minunat oare mai conteaza daca in horoscopul de luna asta scrie ca cei din gemeni nu sunt compatibili cu cei din capricorn..iar in cel de anul trecut scrie ca cele doua zodii sunt compatibile....cand iubesti cu adevarat asta nu cred ca mai conteaza.Va doresc sa fiti fericiti pa
garbo017339
Postat pe 26 Iulie 2009 20:18
De la: speranta2me, la data 2008-07-29 14:36:06Buna ziua,
Sunt nascuta in zodia gemeni iar prietenul meu in Capricorn.
A-s dori sa stiu care sunt compatibiltatile dintre noi ca zodii se de ce nu si incompatibilitatile.Ne cunoastem de aproape cinci luni si pana acum totul este superb, desi se zice ca nativii nascuti in zodia Capricornului sun niste persoane cu un caracter foarte josnic.Nu stiu cat de adevarat este acest lucru si nu pun accent pe acesta dar totusi vreau sa stiu.
Va multumesc,




Daca exista respect si iubire din ambele parti...
Daca exista posibilitatea de comunicare...
Daca aveti aceleasi hobby-uri...
Daca aveti aceleasi vise pentru viitor...
Ce mai conteaza zodia???
anca_53
Postat pe 27 Iulie 2009 12:25
Cat timp exista comunicare, respect, iubire,...ce mai conteaza zodia???
Fiti fericiti...
anca_53
Postat pe 5 August 2009 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia gemeni barbatul balanta 1 De la: radmyky 11 Ianuarie 2011 10:34
Eu rac si el Leu 10 De la: nicoleta78 14 August 2018 17:42
sentiment de vinovatie,de singuratate. 153 De la: eu_geminy 10 Noiembrie 2011 22:15
Ea fecioara - El taur 24 De la: garbo_7774 4 Martie 2013 17:40
femeie scorpion barbat sagetator 2 De la: pik_nik 17 Iulie 2009 13:12
Setari Cookie-uri