Barbatul Pesti

totusico, asta o zice un pescar?
pik_nik
Postat pe 23 August 2009 09:31
nu te incurca cu el ,cauta tauri sau gemeni.
regina2000
Postat pe 23 August 2009 09:33
iubita ai citit si ascendentul?
regina2000
Postat pe 23 August 2009 09:34
buna dimineataaa,PIK!O zi placuta iti doresc!
margelatu_68
Postat pe 23 August 2009 09:35
asa este ai mare dreptate!!!!!!!!!!!!!1
regina2000
Postat pe 23 August 2009 09:35
De la: anerol, la data 2009-08-23 01:34:38sincer ? am citit rand cu rand din tot ce ati scris , nu vreau sa contrazic pe nimeni si nici sa aprob pe cineva, dar....cred ca toata chestia de a judeca pe cineva, nu tine de zodii chinezesti...turcesti cum or fi ele.Eu cred ca fiecare are are caracterul lui...si personalitatea s-a format in bine sau in rau in functie de experientele din viata fiecaruia.
Sunt casatorita cu o fecioara eu fiind capricorn, ce spun zodiile : reusita 99 %...da este asa dar cu mari eforturi,nu suntem deloc pe aceiasi lungime de unda , avem preferinte diferite , modul de a privi viata este total diferit.
Eu capricorn , amantul peste...la fel casatorit cu zece ani mai mare....alta viata , alta distractie ca sa spun asa.Este persoana care mi-a spus mereu ceea ce si-a dorit, ceea ce vrea de la mine , este foarte deschis , foarte sincer, foarte atent , foarte romantic, foarte pasional...si asta se intampla si cu mine dar si cu sotia lui , este un familist convins dar are nevoie de cineva pe placul lui poate la fel ca si mine.Stiu comportamentul cu familia lui pentru ca ...stiu ( si cred ca va dati seama cum )


Da, ai punctat bine, ca AMANT este super. Dar de cite ori te culci cu el te gindesti macar, asa, in treacat la sotia lui? Te-ai gindit vre-o data prin ce trece ea? ti-ai pus intrebarea daca acest om duce salariul acasa?, sau te bucuri de cadourile pe care ti le face? Ce fel de femeie esti? nu ai suflet? "Pestele" asta are o familie, cum poti sa te culci cu el cind stii ca apartine altei femei? Are copii care il asteapta acasa, are obligatii de familie, are de rezolvat cite ceva prin casa, cum poti sa-l tii la tine? Te scuzi spunind ca se comporta frumos acasa ca sa nu sarim pe tine. Sa-i spui tu cui vrei ca este asa, dar nu te cred nici cum, mai mult de atit spui ca-i cunosti familia, RUSINE sa-ti fie. Oare cind o sa dispareti odata pentru totdeauna din lumea aceasta?
flo_faby
Postat pe 23 August 2009 09:38
dar parca femeia peste merge mai bine cu fecioara,totusi!
margelatu_68
Postat pe 23 August 2009 09:43
piku, stiu eu ce stiu. cu pestii nu-i asa usor. pare ca ai obtinut o victorie si apoi, sa te tii. zodia asta e grea de citit si pentru astrologi. nativii zodiei sunt oamenii surprizelor. nonconformisti si imprevizibili.

un peste are rabdare. nu este impulsiv , nu se lauda cu cele victorii. le savureaza in liniste. niciodata nu o sa reactioneze pe moment cand este lovit . pare ca nici nu va riposta insa, isi pregateste bine smarcurile unde te va afunda. culmea e ca nici nu realizezi ca mergi spre pieire. din nisipurile miscatoare unde te duce un peste, nu te poate scoate nimeni. asa, sa vezi cum e cand il subestimezi.
si_totusi
Postat pe 23 August 2009 09:55
Gresit, femeia peste nu are nici drum comun cu fecioara, sunt paraleli.



Clm
Postat pe 23 August 2009 10:18
corect
si_totusi
Postat pe 23 August 2009 10:23
Peste.... cine este peste?
Citesc si ma minunez.... relatia dintre parteneri depinde de zodie si...bla, bla, bla.....
De ce nu consultati voi astrologia cand plecati la serviciu si daca va zice ceva de pisica neagra, dati telefon si anuntati ca nu veniti, ca e de rele....
E violent ca e peste... e curvar ca e peste...are doua fete ca e peste (parca gemenii aveau doua fete)....e pervers.....e imprevizibil....
Ex-ul meu era capricorn si se zice ca sunt familisti (cam ce spuneti despre pesti - in afara de violenta fizica - i se potriveste ca o manusa)... tatal lui este taur si am auzit ca si el mai sarea parleazul pe la vecini...
Nu zodia este vinovata de comportamentul unui om ci gena, educatia, anturajul....
flo_faby, dupa zodie ar fi normal sa stai frumusel acasa si sa nu-i pui coarne la bietul om. Deci am dreptate - zodia nu are nici o legatura cu dualitatea ta.
daria_
Postat pe 23 August 2009 10:42
Ma plimbai olecuta si pe la celelalte topice cu zodii - pierdere de vreme....
Indiferent de zodie se ajunge la concluzia ca barbatii e porci si femeile curve
asa ca, decat sa va impreunati dupa zodii mai bine schimbati sexul
daria_
Postat pe 23 August 2009 11:11
Lasand gluma la o parte, nu va mai intrebati "a fi sau a nu fi"...
nu va orientati dupa zodii si fiti atente la alte aspecte...
In privinta schimbatului dupa casatorie : zodia nu are nici o legatura si, daca cititi cu atentie postarile de pe toate topicele cu zodii, imi veti da dreptate.
daria_
Postat pe 23 August 2009 11:17
aia-i maica!
kyra
Postat pe 23 August 2009 11:22
hai sa facem un topic si sa-i zicem "Mozaic" ...vorbim orice . tot acolo ajungem.barem punem toate ideile la un loc
blanca
Postat pe 23 August 2009 11:31
Propun sa-l chemam pe vieru ca tot acolo ajungem
daria_
Postat pe 23 August 2009 11:35
Horoscoapele astea sunt ca in bancul cu Bula:
Cica bula avea de facut pentru inspectie o compunere cu titlul "cum mi-am petrecut vacanta de vara"
Ca sa nu aiba surprize, invatatoarea l-a pus sa citeasca inainte compunerea:
"In vacanta de vara am fost la bunici. Acolo am ajutat-o pe bunica in gradina de legume, am fost cu bunicul sa aducem lemne din padure si sa le pregatim pentru iarna. Pe cand crapam eu un lemn, o aschie a sarit din el si s-a infipt drept in c.. la bunica - ea se ocupa cu stivuitul lemnelor taiate de mine"
- Mai bula, compunerea este frumoasa, dar nu vorbi si tu asa pe direct, ci mai pe ocolite.
- Am inteles, doamna invatatoare.
La inspectie bula ridica mana, incepe sa citeasca compunerea si, cand ajunsa la partea cu saritul aschiei zisa: ocoli casa, ocoli gradina de legume, ocoli gradina din spatele casei, da tot la bunica in c.. nimeri.
daria_
Postat pe 23 August 2009 12:02
blanca
Postat pe 23 August 2009 12:04
De la: flo_faby, la data 2009-08-23 09:38:32
De la: anerol, la data 2009-08-23 01:34:38sincer ? am citit rand cu rand din tot ce ati scris , nu vreau sa contrazic pe nimeni si nici sa aprob pe cineva, dar....cred ca toata chestia de a judeca pe cineva, nu tine de zodii chinezesti...turcesti cum or fi ele.Eu cred ca fiecare are are caracterul lui...si personalitatea s-a format in bine sau in rau in functie de experientele din viata fiecaruia.
Sunt casatorita cu o fecioara eu fiind capricorn, ce spun zodiile : reusita 99 %...da este asa dar cu mari eforturi,nu suntem deloc pe aceiasi lungime de unda , avem preferinte diferite , modul de a privi viata este total diferit.
Eu capricorn , amantul peste...la fel casatorit cu zece ani mai mare....alta viata , alta distractie ca sa spun asa.Este persoana care mi-a spus mereu ceea ce si-a dorit, ceea ce vrea de la mine , este foarte deschis , foarte sincer, foarte atent , foarte romantic, foarte pasional...si asta se intampla si cu mine dar si cu sotia lui , este un familist convins dar are nevoie de cineva pe placul lui poate la fel ca si mine.Stiu comportamentul cu familia lui pentru ca ...stiu ( si cred ca va dati seama cum )


Da, ai punctat bine, ca AMANT este super. Dar de cite ori te culci cu el te gindesti macar, asa, in treacat la sotia lui? Te-ai gindit vre-o data prin ce trece ea? ti-ai pus intrebarea daca acest om duce salariul acasa?, sau te bucuri de cadourile pe care ti le face? Ce fel de femeie esti? nu ai suflet? "Pestele" asta are o familie, cum poti sa te culci cu el cind stii ca apartine altei femei? Are copii care il asteapta acasa, are obligatii de familie, are de rezolvat cite ceva prin casa, cum poti sa-l tii la tine? Te scuzi spunind ca se comporta frumos acasa ca sa nu sarim pe tine. Sa-i spui tu cui vrei ca este asa, dar nu te cred nici cum, mai mult de atit spui ca-i cunosti familia, RUSINE sa-ti fie. Oare cind o sa dispareti odata pentru totdeauna din lumea aceasta?


Hopa...las-o incet ca ametesc.
1.O intrebare de inceput pentru tine : ai fost inselat(a) vreodata ? stii cum este sa simti acest gust amara care iti ramane mereu in sufletul tau...? daca el a putut face asta ..eu de ce nu as putea ? eu nu am suflet , eu sunt de piatra ? atunci mai vorbim cand se intampla asta...si nu este razbunare ceea ce fac ci s-a rupt ceva din mine si ca sa iti dau acum expicatii de ce am continuat totusi relatia nu are sens( nu are legatura cu partea financiara oricum dat fiind ca eu stau mai bine ca el)
2.Ceea ce este intre mine si amantul meu nu are nici o treaba cu banii ,cu cadourile, cu florile sau ceea ce au unii impresia , asa ceva nu exista intre noi.Sa nu crezi ca eu ii acaparez tot timpul ba chiar din contra , pentru o relatie extraconjugala inca este foarte putin.Ceea ce ne leaga este compatibilitatea mintii, a sifletului si a trupului, fiecare avem familii si asa vream sa ramanem.
Eu cred ca toate femeile ar dori o alta relatie poate din curiozitate , poate pentru ca ceea ce au acasa nu le multumeste si nu ma refer numai la sex dar eu consider ca este mare lucru sa iti spui punctul de vedere sau sa reusesti sa faci ceva in viata ta.


p.s. ar fi multe de spus si nu vreau sa fac polemica dar cred ca numai barbatii inteleg femeile care au si o alta relatie...
anerol
Postat pe 23 August 2009 13:09
draga..nu exista barbati pesti..pe mine m-a distrus unul si mi-a schimbat in rau viatza..ceea ce nu meritam..sincer..cu dusul intors cu intrebari fara raspuns..cu tacere in casa..samd..si am ramas cu inima zdrobita..Deocamdata cam atat ...ca nu vreau sa mai retraiesc.. Succes mult!
mamihope
Postat pe 23 August 2009 14:51
cine poate sa mi spuna,daca o relatie,balanta el, si ea leu ,?merge
mylayv
Postat pe 23 August 2009 14:57
sant violenti..
AGAPI_MOU
Postat pe 23 August 2009 15:04
anerol, nu mai da c/p ca citiram si noi postarile de mai sus. Prea multa traducere strica...
daria_
Postat pe 23 August 2009 15:31
O intrebare indiscreta: dupa ce gusta frisca de la tine isi saruta si nevasta la cateva ore? Ii saruta pe cei mici de noapte buna?
Si sa stii ca exista si femei care nu ar dori o relatie cu un alt barbat daca relatia de acasa merge. Iar daca nu merge, divorteaza si apoi au o relatie cu altcineva.
daria_
Postat pe 23 August 2009 15:34
da...sunt pasionali,romantici si atat,crezi ca aceste doua calitati vor fi deajuns ca sa ramai langa el ptr tot restul vietii?!!!Depinde ce iti doresti,daca vrei si altceva cauta un barbat adevarat!
argentina
Postat pe 23 August 2009 15:34
pentru daria_pet...

Da stiu ca exista femei care nu vor o relatie cu un alt barbat ...din diferite motive si hai sa nu ne mai ascundem dupa perdea.
Eu nu vreau sa divortez , el nu vrea sa faca asta si ....totul este ok.
anerol
Postat pe 23 August 2009 20:43
Eu sunt casatorita cu un barbat din zodia pesti de 20 de ani si e super ok, la fel de sensibil si romantic este si acum.
Si ce este mai important este un familist convins.
elly71
Postat pe 23 August 2009 21:00
De la: andda85, la data 2008-08-02 12:09:12"dragoste nebuna, certuri salbatice, despartiri si impacari furtunoase si de scurta durata" -asta se intampla in relatia mea...o fi oare ceva care ii caracterizeaza?... oare ar trebui sa sper ca se va imbunatati relatia noastra si ne va fi odata si odata bine impreuna sau sperantele mele sunt zadarnice?

am auzit mai mult de rau despre cei din zodia Pesti decat de bine...exista oare si barbati din zodia asta care sa fie Barbati?


Buna fetelor, sunt peste si imi pare rau ca aveti asa o parere "buna" despre noi cei din zodia pestilor. O caracteristica in cazul meu este sa fiu aproape de cei din jurul meu si sa-i ajut cand este nevoie chiar daca nu am nimic de castigat.
in alta ordine de idei iubesc stabilitatea si urasc pe cel care isi bate joc de mine, nu sunt prost dar nu vreau sa fiu luat de fraier; am inchis ochii de multe ori in relatiile mele, dar cand am vazut ca se joaca... am pus punct cu toate ca am suferit mult ...
pentru cea care a deschis topicul... te rog sa te gandesti daca ai spus ceva chiar in gluma care putea sa puna semne de intrebare pentru el.
mai este posibil sa nu fie sigur pe sentimentele lui sau sa-i fie greu sa se exprime.
in toata treaba asta trebuie mai multe detalii pentru a stii exact (sau macar aproximativ)
Razvan
Postat pe 23 August 2009 21:08
de multe ori se mai poate intampla sa nu se cunoasca el foarte bine si de aceea sa "oscileze"
Razvan
Postat pe 23 August 2009 21:09
De la: flo_faby, la data 2009-08-23 09:23:18Sa nu pui baza in ce spune un "peste". Sint oameni cu frustari, muuuuuuuuulte, cit nu-ti poti imagina, au mii de fete, si le schimba cu tupeu in fata ta. Daca nu-i iese cum vrea el loveste si pleaca. Numai ca in cazul meu i-am simtit punctul slab si l-am umilit in asa fel incit sa sufere toata viata, sa tina minte ca a avut de-aface cu un "scorpion".
Asculta sfaturile, si fa cum vrei tu, dar totusi tine seama de ele. Daca esti "scorpion" il poti domina cu talentele tale, native, dar ai foarte mult de munca cu el.
Cred ca vrei o viata linistita, nu una in care sa umbli dupa un bezmetic. Sa-ti dea bunul Dumnezeu o dragoste adevarata si sa fii iubita!!!!!!!!!

depinde de persoana..... sa stii ca in relatia cu scorpionii pestii sunt foarte intuitivi... voua scorpioancelor sunteti puternice, agresive si avangardiste are nevoie de un barbat care sa-si demonstreze capacitatea, puterea si resursele de lider. Daca il credeti slab fugiti de el. sunteti foarte preocupate, legat de ce pot gandi sau spune altii despre voi.
iar cand un peste ii sare mustarul si devine caustic, cinic si nesuferit asta nu va mai place.....
daca prezinta punctele slabe in fata voastra iar nu va convine.....
Razvan
Postat pe 23 August 2009 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia FECIOARA 33 De la: ancuti 1 August 2011 11:43
FEMEIE - TAUR ... BARBAT - BERBEC 12 De la: dragos2012 1 Decembrie 2011 17:04
zodii 18 De la: roxxana_soare 11 Iulie 2011 17:41
FEMEIA SAGETATOR 5 De la: Thor_again 29 Mai 2011 19:32
femeia RAC 4 De la: garbo168159 23 Octombrie 2011 13:40
Setari Cookie-uri