Barbatul Pesti

buna, tuturor!
Am o intrebare pentru voi care ati cunoscut barbati pesti, prietenul meu e in aceasta zodie imi puteti spune ceva despre barbatii din zodia pesti?..eventual in relatia cu o balanta?
andda85
Postat pe 27 Iulie 2008 23:38
nush dc te va ajuta f mult ceea ce am eu de zis, dar macar e ceva.
eu sunt taur, fostul meu prieten este peste.relatia dintre noi a fost ... intensa, dar asta daca cauti senzatii tari:P.
pestii sunt niste tipi exceptionali.. sensibili, romantici, dulci, sa-i mananci pe paine, DAR...
sti ca intotdeauna exista un dar, din pacate. al meu s-a dovedit a fi superficial, mincinos :P, cu un caracter relativ slab si cu o personalitate duala, niciodata nu stiam le ce sa ma astept.
daca iti place aventura, cred ca este partenerul ideal, dar dc vrei o relatie serioasa, cu sentimente reale si stabilitate, iti recomand sa fii atenta.atata tot..multa, multa atentie (nu la ce zice, ci la ce face :P)
sa fii iubita!
lorellley
Postat pe 1 August 2008 12:07
eu nu prea stiu la ce sa ma astept nu prea vorbeste...e tacut...si el spune ca asa e el ...asa o fi ..dar nu e tocmai placut sa nu ai cu cine discuta ...
...nu prea are initiativa...nu spune niciodata "iarta-ma" sau "imi cer scuze" cand greseste ...
andda85
Postat pe 1 August 2008 16:03
mda.. cam traiesc in lumea lor.
si raporteaza totul la perceptia lor, nu prea asculta pararea celorlalti.
si cred ca cea mai proeminenta trasatura este dualitatea.isi schimba dispozitia frecvent, si considera ca asta e normal.
lorellley
Postat pe 1 August 2008 17:06
Caracter? Nu a aflat de asa ceva. Aparentele te ametesc daca nu ai intelepciunea sa-l cunosti fara mastile lui sociale. Cu garda jos, adica. Mitoman, speculant sentimental (si nu numai), egoist si alunecos. Are minciuna in ADN si 1000 de personalitati. Dorinta lui e lege, nevoia lui e tabu. Iti rupi gatul daca speri ceva serios cu un Peste. E las si suspicios. Ii crede pe toti din acelasi aluat ca el. Se teme sa nu fie tras pe sfoara, asa cum face el cu toata lumea. Ataca si fuge. Are containere de frustrari, din teama de comunicare. Face excese surprinzatoare si, nu uita, ca orice exces vine dintr-o mare lipsa. Daca te respecti, taie-i oxigenul de la inceput si matura-l din calea ta. Oricat ar fi de bine educat si instruit, tarele zodiei isi spun cuvantul. Zici ca tace? Asa pare mai interesant, mai vulnerabil, mai incitant. Nu te amagi, in spatele mastii unui Peste stau falcile cascate ale unui rechin. Devoreaza tot ce-i taie calea. Deci, priveste si treci!

Postat pe 1 August 2008 17:07
"Iti rupi gatul daca incerci ceva serios cu un Peste" ai dreptate "dubuduta84"- de fiecare data cand incerc sa am o discutie serioasa cu el ori schimba subiectul, ori incearca sa ia tot ce ii spun in gluma si asta ma calca pe nervi...
As putea spune ca e cam alintat si ca nu isi asuma responsabilitati ... ii e frica presupun ...

dar in schimd e dulce atunci cand il privesc si ma face sa cred practic ca el are dreptate ca poate sunt eu prea exigenta, adica daca ar fi un pic mai matur (are 25ani) poate...
andda85
Postat pe 1 August 2008 17:44
dubudutza.... mi-ai descris perfect fosta "mare dragoste" :P. eu am fost putin mai fina si mai retinuta, dar litera cu litera se potriveste descrierea..oare n-o fi vorba de acelashi pestishor jucaush? :))).
tre' sa recunosti ca au farmec cu carul.. cred ca de aia i-am iubit atat de mult :P. sunt si femei care traiesc la superlativ (dragoste nebuna, certuri salbatice, despartiri si impacari furtunoase si de scurta durata) si poate ca isi gasesc si ei locul. eu nu am rezistat mult, din fericire :D
lorellley
Postat pe 2 August 2008 09:30
"dragoste nebuna, certuri salbatice, despartiri si impacari furtunoase si de scurta durata" -asta se intampla in relatia mea...o fi oare ceva care ii caracterizeaza?... oare ar trebui sa sper ca se va imbunatati relatia noastra si ne va fi odata si odata bine impreuna sau sperantele mele sunt zadarnice?

am auzit mai mult de rau despre cei din zodia Pesti decat de bine...exista oare si barbati din zodia asta care sa fie Barbati?
andda85
Postat pe 2 August 2008 12:09
eu cunosc si pesti care sunt barbati cu caracter, deci nu poti sa mergi doar pe descrierile lu' nush care(inclusiv eu) si sa-l bagi pe bietul om intr-un tipar.si am precizat si inainte ca sunt dulci.. senzuali, iubareti, romantici..samd. hai sa nu fim rele si sa le taiem din farmec, nu am cunoscut barbat mai tandru ca si el.
concluzionand toata istoria.. eu zic sa incerci dar sa fii atenta. te pup.
lorellley
Postat pe 2 August 2008 15:12
Buna,
eu sunt din zodia pesti si este adevarat ca cei din aceasta zodie au mai multe personalitati deoarece stiu sa se transpuna in persoana interlocutorului. este adevarat este sentimental sensibil, romantic, si de obicei ei stiu ce tb sa faca insa au nevoie de un impuls adica sa fie alaturi de cineva care doreste acelasi lucru, ma intelegi. De obicei ei nu prea vb ei stiu ca vorba multa nu prea e de folos stiu ca omul se cunoaste dupa fapte.Cei din aceasta zodie daca vad ca in partenerul de alaturi nu gasesc ceea ce cauta se orienteaza spre o alta directie sunt fideli insa atentie sufera in tacere. El are nevoie sa fie "scuturat din cand in cand" sa iasa din lumea lor idealista. Pana la urma toti avem lumea noastra daca stam sa ne privim in aprofunzime. Iti doresc Bafta.
23denisa79
Postat pe 3 August 2008 08:47
buna,
... eu am cunoscut un barbat in acesta zodie,in trecutul meu,(eu sunt rac si sunt o romantica), este foarte sensibil si romantic, cred ca cel mai romantic din toate zodiile;
...depinde foarte mult ce simte pentru tine, daca e indragostit de tine, asteapta sa ii raspunzi la fel. Are nevoie de o femeie mai puternica decat el,ca sa se poata urni din loc, altfel cauta tot timpul pana gaseste ce cauta; Ii place sa fie iubit si rasfat.Daca esti pe placul lui este destul de statornic, daca nu, cauta intruna...Este incapatanat, serios, hotarat.Nu vorbeste mult;Am avut o relatie buna cu el,nustiu cum ar fi fost daca am fi fost casatoriti; Nu ne-am casatorit pentru ca ne-ma intilnit intr-un moment nepotrivit pentru amandoi;
tamaramarinescu
Postat pe 3 August 2008 16:03
e f impulsiv...si se enerveaza repede..si e drept nu vorbeste mult lucru care pe mine ma cam deranjeaza ...
andda85
Postat pe 4 August 2008 23:35
buna,sunt o balanta casatorita cu un peste.as incepe cu prima si cea mai mare calitate pe care o au pestii:MINCINOSI,egoisti,violenti,incapatanati,delasatori,un ambalaj frumos si atat.
andrada25ri
Postat pe 8 August 2008 14:46
duduta84 are dreptate.barbatii pesti sunt incapabili sa ofere,pretind mult fara sa dea nimic,traiesc pentru ei insasi si pentru "prieteni".Nu vreau sa fiu rea, este ceea ce am in casnicia mea.ti-as sugera sa renunti
andrada25ri
Postat pe 8 August 2008 14:50
sona...eu sunt tot balanta ..in ultimul timp nu prea imi convine nimic la el... si nu stiu daca sa mai las relatia sa mearga asa sau sa renunt ? ...
andda85
Postat pe 8 August 2008 21:50
sona..te intreb asa a fost mereu sau s-a schimbat dupa casatorie?
andda85
Postat pe 8 August 2008 22:26
buna din nou.Nu,nu a fost asa de la inceput,s-a schimbat imediat dupa casatorie.Mie de exemplu imi spune tot timpul ca nu are ce sa vorbeasca cu mine.este extraordinar de indiferent cu mine si cu cei din familia lui,in schimb este foarte atent la toate nevoile prietenilor(amicilor)mai exact pentru ca dupa parerea mea nu are prieteni adevarati.Sunt foarte multe de spus,practic il studiez de ani de zile
andrada25ri
Postat pe 11 August 2008 13:44
aVETI MARE DREPTATE SI EU SUNT CASATORITA CU UN PESTEDE 12 ANI,DAR MI-A FACUT UN CAR DE NERVI,DE LA FAPTUL CA NU VB CU MIVE NIMIC, FOARTE SUPERFICIAL,SE ENERVEAZA FOARTE REPEDE,MAI ARE PROSTUL OBICEI SA URLE PE MINE SAU PE FETELE NOASTRE DIN TE MIRI CE, E FOARTE SENSISIL, CICALITOR EXCESIV,SI ETC,DAR EU SUNT POATE MAI TARE SI TOT SPER CA O SA SE SCHIMBE. POATE DEGEABA DUPA ATATA TIMP.
lazap
Postat pe 11 August 2008 19:01
...buna..tuturor...ma bucur ca s-a ajuns la acest subiect...eu sunt un pestishor..speriat...de viata..de lume...de tot ce ma inconjoara...sunt de o sensibilitate excesiva. dar ..uneori ,in situatii extreme...reactionez foarte bine...poate cel mai bine dintre toti...am si o mare problema..:cer prea mult de la mine ..si evident nu pot face fata si atunci..ce credeti?...ma supar...plang.....in fine...de cateva saptamani am intalnit ....un barbat..care...culmea...e tot pestishor....hhhmmm...si dupa ce am citit aici ...m-am speriat si mai tare.....cu toate ca si eu sunt pestishor....ce pot sa spun despre el este ca intr-adevar nu vorbeste prea mult...nu e prea atent...de fapt ma asculta daca am ceva de spus...dar am senzatia de multe ori ca trece totul pe langa el (stiu...nu trebuie sa-si incarce el memoria cu problemele mele..dar totusi...)...acum de cateva zile mi-a propus sa ma mut la el...ma credeti ca nu am stiut cum sa reactionez..?...mi-e frica...mai ales ca locuinta mea urmeaza sa o dam in chirie....nu vreau sa fiu cu el...si totusi ..singura.....mai mult de atat a facut o pasiune nemaintalnita pentru jocurile pe calculator..(de fapt o avea dinainte de a ne cunoaste)....efectiv e obsedat...cand intra in casa direct la calculator merge....nu stiu acum. .e bine?..e rau..?..in orice caz mie mi se pare ca e prea devreme sa ma mut la el... ....si daca totusi ma insel in privinta lui?..
ililil
Postat pe 12 August 2008 10:46
pestisorii..dragii de ei..intradevar sunt foarte dragi, au farmec, sunt frumosi.fizic chiar, par foarte atenti si indragostiti.cand incepi sa vb despre asta....iti dau raspunsuri evazive...nu iti vorbesc niciodata de trecut.(mai tarziu mi-am dat seama k nu fac asta deoarece nu vor sa se implice). sunt foarte reci, se retrag usor dintr-o relatie, nimic nu le convine pentru mult timp, pun accent mai mult pe partea fizica. dar au niste momente cand pur si simplu uiti de tot...si apoi iar iti revin toate chestiile..oo stiu prea bine..am fost cu un pesti...stiu k am sa fug de acum incolo de ei cat o sa pot... prietena mea cea mai buna a fost 4 ani cu un pesti, indragostita pana peste urechi, el la fel..mai rece mai distant.in fine...a plecat la facultate in iasi..dupa un an termina relatia cu prietena pt k s-a indragostit acolo.dar asta nu i-a spus-o din prima...deci da..sunt si lasi...asteapta sa vada daca au ceva sigur cu altcineva si apoi renunta la relatia mai veche..decat sa ramana fara nici una...
in fine....eu una stiu cel putin. oricat ar parea de "perfecti" pestii..nu sunt... sunt sigura insa ca atunci cand iubesc dau totul//.numai ca pana la "norocoasa" celelalte sufera. asa k ..take care girls
mdlyna
Postat pe 12 August 2008 17:07
DRAGELE MELE-HAI CA NU DRACUL ASA DE NEGRU.TOTUL ESTE INFLUENTAT SI DE ZODIACUL CHINEZESC.EU SINT CASATORITA DE 12 ANI CU UN PESTE CARE IN ZODIACUL CHINEZESC ESTE CIINE SI E TOTUL SUPER OK.EU SINT UN BERBEC NABADAIOS SI CAL INCAPATINAT PE DEASUPRA.NU CRED CA AS FI AVUT O CASNICIE MAI BUNA CU ORICE SEMN ZODIACAL .EU CHIAR VA SFATUIESC -CAUTATI PESTI
mirelaadina
Postat pe 12 August 2008 21:32
Buna fetelor din nou!
Sunt o nativa din pesti si nu tare sunt deacord, in totalitate de caracterizarea voastra fata de aceasta zodie. de ce spun acestea, deoarece, da intradevar ei sunt instabili daca si partenerul este acel partener vede in el doar ceea ce stie ca are ea. si eu ma lupt cu sentimentele mele si noi suferim suntem treziti de cate-o deceptie, si asa cum se spune caut perfectiunea nu cea in cuplu ci in relatiile interunane.
Deasemenea ei nu au un cerc de asa zisi prieteni ei au simtul compasiunii si cel al dragostei. ei au nevoie pentru a evolua sa intre in interactiune cu diverse paturi socioale sa vada, si sa se regaseasca. va rog nu mai judecati gresit,acesti nativi ei sunt asa , cum fiecare dintre noi avem defecte si calitati. Oferitile dragoste , intelegere, si lasatii sa se dezvolte in a comunica. comunicarea la care ma refer este aceea care cuprinde mai multe domenii cum ar fi, istorie, religie, social, cultural.
Uitati-va in aprofunzime si ve-ti descoperi ca ei sunt intradevar norocosi, si oameni cu potential.
Un amic din zodia balata spunea: "O femeie trebuie sa stie cum sa se comporte cu un barbat"! si eu veneam si-l complectam cu: "Si un barbat tb sa invete sa se comporte cu o femeie"
Va pup si va doresc toate cele bune.
23denisa79
Postat pe 12 August 2008 21:58
draga mea, nu-ti mai face atatea probleme legat de cum a fost la altele ce au avut prieteni - iubiti in zodia pestelui, cel mai bine este sa afli singura singurica daca omul de langa tine merita sa-i acorzi atentia si inimioara ta, asa cum nici degetele de la o mana nu seamana intre ele la fel (si cu atat mai putin) doua persoane, asa ca incearca sa-l descoperi si lasa-l sa te inteleaga nimeni nu iti poate garanta rusita unei relatii decat singura tu functie de cat de mult iti doresti si asta desigur oferindu-ti satisfactia cautata, nu este prea greu sa afli daca cineva te minte (minciuna e mereu cu picioare scurte), trebuie doar sa sti sa pui intrebarile potrivite pentru a primi raspunsul cautat, asa ca totul depinde de tine si de simtul tau de a descifra pe cineva, ami mult ceea ce un pentru tine poate fi rau pentru alta si invers asa ca...., incearca ca in viata acum si mai tarziu sa inveti sa deschizi singura ochii si sa nu apleci urechea la tot ce se spune...(paote fi rau intentionat, sau bine desigur ..sfatuitorul/ea tau/ta)sti cum nu tot ce zboara se mananca, nu uita respectul de sine il face si pe cel de langa tine sa te respecte asta este ca o prima regula, in ceea ce priveste compromisurile... cu ele o sa te intalnesti toata viata important este sa sti cand sa spui nu / da ori sa faci in asa fel incat sa te retragi la timp dintr-o situatie ce poate sa-ti faca mult mai mult rau decat pana atunci...sper sa intelegi ceva din toata aceasta poliloghie si sa-ti fie de folos mai mult sau mai putin.
7aleinad
Postat pe 17 August 2008 18:44
Partea rea cu pestii e ca sint foarte tandri , motiv pentru care la o prima si a doua ( si a multa ) vedere nu observi defectele . Dar si cind le observi iti bubuie capul . Pot foarte senini sa aiba , deodata , mai multe relatii ( in nici una nu se implica total ). Se spune ca in caz de esec se refugiaza in bautura, droguri .. pentru ca sint slabi (psihic, mai ales ).Le e frica de orice munca in plus , si in general, nu ar recunoaste ca au gresit nici sa-i pici cu ceara. Desigur sint placuti (pentru ca sint foarte empatici ), buni dansatori , buni ascultatori .. In fine au defecte si calitati.

Postat pe 19 August 2008 21:53
Nu e vb de varsta....eu am fost cu un peste 10 ani, el are acum 29 si este exact tipul care a fost descris aici...nici un fel de responsabilitate nik, multa minciuna...imi pare rau ca trebuie sa zic asta dar...e purul adevar, iar despre caracter ce sa mai vb nici nu au auzit...
theone
Postat pe 20 August 2008 11:39
as fi vrut sa nu dau crezare la tot ce se spune aici dar e imposibil... ne-am despartit dar altfel nu se putea...si pare ca nici nu-i pasa...pana acum parca ma iubea ...acum ...e gol...
dar poate e mai bine asa ...
numauita ai dreptate...
theone a trebuit cam mult sa iti dai seama dar e bine macar acum...ai toata viata inainte ...
andda85
Postat pe 20 August 2008 23:16
Draga Andda 85 , Theone nu are nici o vina in faptul ca a stat atit in relatie . De ce? Pentru ca zodia asta ( si mai ales barbatii ) mai are o ciudatenie . Este zodia de care te poti desparti cel mai greu . Sa ma explic . Zici adio unui peste , nu zice nimic ,dar te trezesti ca peste ani , daca te intilnesti, se poarta de parca nu s-a intimplat nimic , reia relatia din locul (* si starea ) in care a lasat-o . Si toate astea cu o SENINATATE maxima . Nu cere ( de fapt nici nu vrea ) explicatii,comentarii...

Postat pe 21 August 2008 20:59
numauita, mare dreptate ai, pentru ca si eu m-am impacat de "n" ori cu "pestele" meu...stii ce e ciudat ca si daca as vrea sa il urasc cand ma intalnesc cu el revin la sentimentele bune :(...
si e asa de greu sa renunt ...desi sunt constienta ce fel de om e...
cat destre Theone nu am zis cu rautate, chiar as vrea sa imi spuna mai multe despre relatia ei cu un peste.
andda85
Postat pe 22 August 2008 14:36
Sotul meu este in zodia pesti.Suntem impreuna de 14 ani.Eu sunt rac, zice-se relatia ideala.Judecand la rece, chiar e barbatul ideal:tandru, romantic, sensibil, atent,om de "casa",ma ajuta la treburile gospodaresti, genul care te face sa simti ca esti centrul universului pentru el.Dupa atata timp petrecut impreuna, nu pot sa-i reprosez nimic in comportamentul fata de mine,recunosc.Ca defecte, e un pic cam impulsiv, nehotarat, pesimist, foarte usor inflentabil.Si fratele meu si sotul unei prietene din zodia asta sunt aproximativ la fel.In schimb, fratele aceleiasi prietene, e cam cum a fost descris mai sus si mai rau decat atat. Citeam pe undeva ca reprezentarea semnului zodiacal sunt doi pesti:unul cu capul in sus si altul cu capul in jos, unul care inoata normal si unul care inoata haotic,impotriva curentului .Acuma , depinde pe care il nimeresti, pentru ca sunt doua tipuri complet diferite.Oricum, ideea e ca la fiecare zodie sunt niste caracteristici generale care se porivesc la toata lumea, iar restul depind de educatie, cultura, famile etc.Eu cred ca pana la urma poate exista intelegere indiferent de zodia in care sunt partenerii .Am o prietena careia la toate zodiacele pe care le-a citit ii spune ca relatia cu zodia sotului e imposibila si ei sunt fericiti, de 15 ani impreuna.Iar eu, cu toata relatia mea ideala, am vrut sa divortez, de prea mult bine, probabil. Si singurul motiv pt care am ramas(pt ca ma indragostisem de un alt barbat, bineinteles),a fost pt ca chiar cred ca sunt f putini barbati langa care sa simti atat de puternic ca ...esti totul pt ei si ca fara tine viata lor nu are sens.Asadar..."cantareste" bine, ca doar esti balanta!
monalisa
Postat pe 2 Septembrie 2008 20:11
subscriu la cam tot ce a zis monalisa ...eu sunt tot rac si inconjurata de pesti fratele iubitul plus alte rude& prieteni...pestii sunt emotionali desi la prima vedere par reci calculati duri chiar.... incearca sa isi mascheze aceasta sensibilitate iar cand sunt suparati e mai bine sa ii lasi in pace sa nu incerci sa afli ce au pentru ca nu vei reusi(sunt cam incapatanati)...dar daca reusesti sa ii atingi coarda sensibila obtii cam tot ce vrei de la ei pestii sunt familisti inraiti.... cel putin pe cei care ii cunosc mult noroc si sa fiti iubite
Milady
Postat pe 3 Septembrie 2008 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Horoscop bazat pe prima litera a prenumelui 5 De la: Lucianca 14 Iulie 2010 08:55
cory34 2 De la: crisanstoicuta 11 Ianuarie 2011 00:27
eu pesti el fecioara 9 De la: garbo224585 11 Iunie 2012 19:34
Cadoul perfect 1 De la: Sprinceana_Corina 15 Octombrie 2010 16:50
eu capricorn el gemeni 14 De la: garbo265114 14 Februarie 2013 11:14
Setari Cookie-uri