, capabil, ofere, siguranta, nevoi">

femeia taur si barbatul berbec este chiar asa o combinatie "inflacarata"?

super tare combinatia cu un capricorn! merge:> e capabil sa ne ofere siguranta de care avem nevoie,...din toate punctele de vedere:>

Postat pe 28 Mai 2009 12:07
De la: corinaflorean_yahoo_com, la data 2009-05-28 11:52:32Si eu sunt de 1luna jumat.cu un berbec si am mai fost in urma cu 5 ani 3luni cun berbec.Dar desi sunt taur am de spus ca e tot ce asteapta o femeie de la un barbat.E tandru,saritor,protector,si foarte comunicativ.Desi sunt taur treb.sa recunosc ca eu sunt mai batoasa ca el.Iar el vorbeste prea mult,fata de mine care stau si ascult.Dar pot spune ca ma simt implinita ca femeie.dorita,laudata mai tot timpul ,chiar si ptr.lucruri pe care stiu chiar eu ca nu le-am facut senzational de bine.El le gaseste mereu bune.Si e tandru tot timpul.Asta ma inebuneste la el.Am si ascendent in leu si asta ma face a fi o fire la fel de pasionala ca el.suntem amandoi innebuniti dupa dragoste si am innebuni unul dupa altul de dor,daca am sta despartiti.Cam asta e parerea mea.


hm, mai ca ma faci sa-mi para rau...sunt taur cu ascendent in leu si am avut 2 relatii cu 2 berbeci, of course...intr-adevar inflacarate bine...si frumoase...dar caposi si impulsivi amandoi, cred ca nu am stiut sa-mi gestionez trairile...desi tare mai eram indragostiti...hm...
bravo, felicitari...desi raman legati de taurasi si dupa ce relatia este over, inca primesc mesaje si telef de la ei...
sunt fantastici ca si prieteni, dar ca iubiti...hm, aduc ceva a leu, so e foc, razboi si deloc liniste acolo, cel putin, in my case...
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 12:11
hm...si eu am auzit ca ar fi perechea ideala...dar unde gasesc un capricorn?ca nu cunosc nici unu'
capricornii...la raport aici, ce d-zeu...
god, cum-necum m-am oprit tot la horoscop...somebody stops meeeeee...
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 12:13
suntem specialeee m apreciata ma simt at cand spre deosebire de celelelte prietene ale mele,cu mn ar vrea sa se impace orice fost de al meu:)) nu am multi...da care i am mi i am ales! sunt mandra ca am avut ac de cojocul unor caractere ft dificile si nu ma uita in veci am o relatie de un an cu un baiat fecioara si e super ok! e cuminte, e destept, frumos si ma respecta are grija de ce mi doresc si tine cont de orice zik.Desi recunosc ca s si materialista,am pretendenti mult mai bn plasati ca actualul, dar nu l as lasa pt nimik in lumepe feciorelul meu

Postat pe 28 Mai 2009 12:22
hei, pai tu nu esti cea cu ...capricornul?...acum esti cu fecioara?hm, eu nu ma impac deloc cu fecioriiiii...sunt prea ursuzi si bolovanosi pt tauritaaaa din mine...am incercat, dar nik nu se lega...
si ai mare dreptate cu...acu' si cojocu' si uitarea...yeppp, astea suntem noi
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 12:25
daca mai insistam mult in dialog cred ca vom fi acuzate de...narcisism...hm, ce sa facem daca ne iubim atat...dragutele de noi...unde e...e, nu?ce sa ne ascundem acum dupa deget?suntem specialee!!!
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 12:27
De la: mia79x, la data 2009-05-28 12:13:10hm...si eu am auzit ca ar fi perechea ideala...dar unde gasesc un capricorn?ca nu cunosc nici unu'
capricornii...la raport aici, ce d-zeu...
god, cum-necum m-am oprit tot la horoscop...somebody stops meeeeee...



prezent doar cu ascendentul!!! nu prea cred in asta..tot LEU raman!!!
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 12:33

hei, tacanilaaaaaaa...nu puteai sa fii capricornnnnnn?of, numai de lei si berbeci dauuuuuu...
vrem capricorniiiiiiiiiiiiiiiii
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 12:37
yayaya...see?so, esti capricornn, na, ca ai peste 27...daca tot ma acuzi de leonism...taur pana la moarteee...hai steaua!
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 12:38
salutare!!!
nu prea le am eu cu cititul zodiilor si nici cine cu ce zodie se potriveste,la mine e bine sunt taur sotul gemeni(peste 17 ani impreuna)si e super ok
cumnata mea e tot taur si de 11 ani e cu un rac si la fel e totul ok

scuze daca v-am deranjat
rizzibizzi
Postat pe 28 Mai 2009 12:43
De la: mia79x, la data 2009-05-28 12:38:09yayaya...see?so, esti capricornn, na, ca ai peste 27...daca tot ma acuzi de leonism...taur pana la moarteee...hai steaua!



hai DINAMO....hai LEII :))) dar nu cred ca au asa mare importanta zodiile!compatibilitatea depinde de altele, de educatie ,maturitate ,etc
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 12:47
hei, da...racii si capricornii cica-s perfecti pentru taurasi...aoleu...de gemeni nu am auzit tocmai de bine...anyway bravo, felicitari...dar asa-i ca si noi, ca si zodie suntem cu capsa pusa...cam dificile asa, nu?...god, cred ca m-am tacanit...azi ma relaxez...ci ci, so imi permit sa vegetez pe...horoscop...pupi!
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 12:48
De la: superbus, la data 2009-05-28 12:47:59
De la: mia79x, la data 2009-05-28 12:38:09yayaya...see?so, esti capricornn, na, ca ai peste 27...daca tot ma acuzi de leonism...taur pana la moarteee...hai steaua!



hai DINAMO....hai LEII :))) dar nu cred ca au asa mare importanta zodiile!compatibilitatea depinde de altele, de educatie ,maturitate ,etc


yayaya...bravo leu' lu' mama...finally ai dat dovada de maturitate...si ne place...right...omul conteaza...dar, totusi, LEU? he he

ai dreptate...i guess...nu tine de zodiiiii...atunci ce cautam aici?
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 12:51
e..ne ascundem dupa zodii!!! in loc sa iesim in oras!! :)))
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 12:56

nu esti sanatos...
ne ascundem?...hm, ne mandrim cu eleee...
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 12:59
De la: mia79x, la data 2009-05-28 12:59:15
nu esti sanatos...
ne ascundem?...hm, ne mandrim cu eleee...



asa e !! si LEII sunt cei mai cei!!! Leii conduc!!
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 13:04
heiii, nu fi LEU...ca ma provoci...si tauritele se cam ...oftica...ca vrem noi sa avem dreptate...ci ci...dar stii de ce?pentru ca...chiar avem
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 13:06
god, see?n-o mai scoatem la capt...si stii de ce?...pentru ca s-a-ntalnit...leu' cu tauru'...greuuuuuu
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 13:09
De la: mia79x, la data 2009-05-28 13:09:08god, see?n-o mai scoatem la capt...si stii de ce?...pentru ca s-a-ntalnit...leu' cu tauru'...greuuuuuu


asa o fi!! nu mia fiti asa...incapatanate!! dati Cezarului(LEUL), ce-i al Cezarului!!! : sml-happy0009:
superbus
Postat pe 28 Mai 2009 13:14

vaiiiii...stop it

subestimezi tauru' in propria casa?
hm, putina luciditate, mai usor cu patima...pastreaz-o pentru topicul cu barbatul leuuuuuuuu...
tauritelor, ce facetii?nu ma ajutatiii?

ne-a invadat leu"
mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 13:18


mai, la voi e ceva chimie...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Mai 2009 13:28

hm...stii cum e cu chimia asta, wife?e buna cat e "intretinuta" la distanta...deja daca se intra in amanunt se poate transforma lejer in...trauma!?

mia79x
Postat pe 28 Mai 2009 14:42
hmmm...parca mai conteaza un flirt, acolo...

ginerica al meu e baiet destept
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Mai 2009 14:50
eu mi-am lasat FECIOARA BLEAGA ptr.un berbec inflacarat.Era atat de lipsit de curaj si fara initiativa!!!!Uneori simteam ca eu sunt barbatul in casa si nu el.ASTA M-A DISAPERAT IN PLUS TOATE FECIOARELE CARE LE-AM CUNOSCUT AU FOST baiatul mamii:dUPA APROAPE $ANI DE CASNICIE L-AM PARASIT PTR:CA EL O PUNEA PE MASA PE PIEDESTAL::dECI ATENTIE CU EI!!!
dark_angel
Postat pe 28 Mai 2009 16:05
sigur este o relatie profund incornorata.
gianiblue
Postat pe 28 Mai 2009 22:12
Buna!Imi place subiectul acesta la nebunie!Este cosmarul vietii mele !Un sot berbec, cu 2 tentative de divort in 14 ani , o fiica berbec si pe deasupra indragostita de un barbat berbec altul decit sotul de 2 ani dar fara sa fie ceva intre noi si nu cred ca ar putea fii deoarece acum stiu foarte bine de ce sa ma feresc dar inima nu gindeste.In tot egoismul lor sint foarte sufletisti ajuta si pe cine nu trebuie, nu prea stau pe ginduri sa aleaga ce este bine si ce este rau.Nu stiu cum de am putut sa ma indragostesc de 2 ori de 2 barbati din aceeasi zodie!Cu toate ca imi maninczilele cu unul , mai trebuie sa imi fac moara in cap si cu celalat! Totul tine de provocare , amindoi ma provoaca sa fiu si eu rea , cred ca le place sa se certe cu mine sau cind ma comport urit , ii excita cred!Le lac femeiile care se lasa greu deoarece pt ei vinatoarea este un stil de viata si nu conteaza cit tine asta !La pat sint extraordinari , nu degeaba sint cea mai virila zodie, le place sexul spontan si nu prea au rabdare nici macar sa faci un dus daramite sa te faci frumoasa sau sa asezi niste luminari ,cred ca nu se inventase romantismul pe vremea lor. Trebuie sa fii tare sa tii pasul cu ei, niciodata obosita sau sa te mire daca lor le trece ceva neasteptat prin cap si o fac .Simt ca am obosit sa tin in friu aceste doua specimene .
Cu privire la relatia taur capricorn este una excelenta , fiecare stie sa il asculte pe celalat , sint romantici , de ex mie un capricorn mi-a spus ca o sa ma simt ca o regina cu el si asa a fost , un an de zile nu am avut ce sa ii reprosez stia sa ma faca implinita si fericita . cred ca si o relatie de mariaj ar avea toate sansele din lume . Nu ezitati sa cautati un capricorn!Si feriti-va de berbeci numai daca va plac provocarile ca si mie !
marcata
Postat pe 25 Iunie 2009 23:43
buna tuturor, eu tocmai am iesit dintr-o relatie de 4 ani cu un berbec..intr-adevar singura calitate a unei relatii cu un berbec este ca nu te plictisesti niciodata, trebuie sa te vitaminizezi serios sa tii pasul cu taifunul..in schimb trebuie sa ai si nervii ingrozitor de tari..bine eu am si avut ghinion, am ales un berbece cu mai multe calitati si baiatul mamei, rasfatat pana la nesimtire si mincinos...concluzia mea dupa 4 ani de foc continuu...pfiuu ce bine este sa tragi o gura de aer in pace..
va doresc sa va bucurati de soare dar sa aveti grija sa nu va arda:)
o zi frumoasa tuturor.
misslotus
Postat pe 1 Iulie 2009 09:49
da...dar cred ca de aia se si atrag...de inflacarati ce sunt...si nik nu-i mai opreste...some kind of...s-a-ntalnit surdu' cu mutu'
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 11:07
auziti, dar in cazul in care cineva nu e capricorn, in schimb e cu [capri]coarne, merge?
Thor
Postat pe 1 Iulie 2009 11:11
ce-i cu coarne...e de rau ...si merge de nu se vede...nici ca se opreste vreodata in this life
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de importanta este facultatea si cat de mult sacrificiu merita? 28 De la: garbo171675 16 Decembrie 2010 06:46
buna fetelor 5 De la: Dor_marunt 22 Martie 2010 18:35
Femeia Scorpion - Barbatul Rac - mister, fantezie.... 1 De la: soaptaa 15 Ianuarie 2012 18:58
PRECIZARE-Un alt fel de zodiac-ZoDIAC ireverentios 1 De la: raul27 21 Martie 2009 22:07
scorpion-scorpion 13 De la: quasaria 2 Ianuarie 2012 23:24
Setari Cookie-uri