vreau sa ma ingras!!!help

am incercat toate vitaminele de pe piata.mananc destul de mult.pun f greu 1-2 kg iar la primul obstacol din viata mea care imi taie pofta de mancare..dau 3-4 kg jos rapid.stie cineva o metoda mai buna de ingrasat?
pile
Postat pe 24 Iulie 2008 10:16
Cred k suntem pe cale de disparitie..de aia nimeni nu raspunde....:)
supai
Postat pe 26 Iulie 2008 10:24
raspund eu..am aceiasi problema. de cand ma stiu pe lumea asta mare am fost slaba, dar m-am obisnuit asa si nu ma vad grasa, sau mai "facuta".
gadeste-te de doua ori inainte sa-ti doresti asta.. sti cum e vorba "ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa primesti" ;)
si.. o femeie slabuta mai poate sa aduca mici improvizatii la tinuta, pe cand celor mai plinute le este mai dificil. sa nu mai vorbim de faptul ca te misti mai usor, mananci linistita..samd
hai sa incercam sa fim multumite.. e calea cea mai simpla catre fericire ..daca o fi existand :P
lorellley
Postat pe 5 August 2008 20:02
Nu stiu ce "obstacol" te face sa slabesti, acolo e problema!
Altfel poti sa iti suplimentezi dieta cu proteine si in special carbohidrati folosite de culturisti si nu numai. Aceste suplimente sunt de fapt tot mancare, adica ai putea la fel de bine sa mananci fripturi, albus de ou cat de mult, paste, pizza... insa pentru tine fara pofta de mancare te-ar ajuta sa te mentii macar.
Deasemenea fructele ingrasa, contrar a ceea ce credem doar cateva nu au suficiente calorii: portocale, mar...
Pofta de mancare e legata si de pofta de viata si de exercitiul fizic. Dupa un antrenament nu cred ca nu mi-a fost foame :)
samy
Postat pe 22 August 2008 09:23
Incearca sa mananci regulat.Pe de alta parte este si mai sanatos.Fara vitamine si toate prostioarele.
pusycat237
Postat pe 25 August 2008 18:27
eu pot sa te ajut sa te ingras dak vrei sa vb mai multe detali uite asta este site ul meu www.da-slabire.ro completeaza formularul si vb la telefon te pup

Postat pe 28 August 2008 23:28
Ma gandesc la o metoda. S-ar putea sa aiba efect. Incearca timp de o luna sa mananci numai fructe si legume proaspete - si cu portia, apoi sa incepi sa manaci de toate, fara retineri la cantitate. S-ar putea sa te ingrasi, pacalind metabolismul.

Postat pe 4 Septembrie 2008 19:15
Facem altfel. Vreau sa dau 10 kg jos - decat sa se piarda de-aiurea, ti le fac cadou.

Postat pe 10 Septembrie 2008 00:11
Cea mai buna metoda de ingrasare este indiferenta (ca sa nu-i spun altfel). Astfel, iti pot recomanda modul de viata al unor vecini de-ai mei.

Postat pe 11 Septembrie 2008 12:59
buna fetelor, sunt baiat, cum arata si nikul, am si eu problema cu ingrasatul , cva foarte grav(pararea mea) fac 17 ani in octombrie, am 1.83 m inaltime si DOAR 48 kilograme.
Vreau sa ma ingras odata, doctorita de familie mi a spus sa mai astept da nu mai supot , astept decand ma stiu, vreau sa ajung si eu la 60 kile macar, am incerrcat o gramada metode, sala, proteine, carbohidrati, iar in vara asta am incercat sa lenevesc de dimineatza pana seara si sa mananc mult, dar degeaba, am arderile prea mari, trebuie sa fac cva sa le stopez pt 2 luni ca sa pun ceva pe mn, asa a fost si maama mea pana pe la 22 ani, akm e supraponderata, 1.75 m, 80 kilograme, dak stie cnv vre un medicament va rog frumos sa ma contactati . laora_ioana este id meu, succes cu ingrasatul
baiat
Postat pe 12 Septembrie 2008 00:05
NU-i gluma! Cercetatorii americani de la nu stiu care universitate celebra de-ale lor au stabilit ca ... ganditul ingrasa.
Curaj!! NU-i usor, insa da rezultate garantate!
Vezi aici
Ecoul
Postat pe 13 Septembrie 2008 15:31

sa nu te superi daca te intreb dar ai incercat cocar de harmasar...sau ala era pentru voce sa ti se subtieze...pfff...incearcakl oricum si ai sa vezi diferenta..:P..pup

Postat pe 15 Septembrie 2008 19:27
haoleo, macarenule, trai-ti-ar familia! Mult prea versatule si prea jmekerule, mondialule de Iasi, pleaca repede de pe forum ca aici e plictisitor - aici jmekerii cei mai prea stilati si fetele superfine, extrafine, parafine scrie si citeste corect. Ei vorbeste chestii decente si nu se jigneste (fiindca ei mai citeste carti spre deosebire de alti jmekeri).
A propos - daca ma mai injuri pe private, iti dau ignore ca la messenger.

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:30
ce chestie credeam ca femeile vor numa sa slabeasca ,da vad ca sunt uni care vor sa se ingrase uufffffff pai daca s-ar putea v-as da eu 10-12kg.nu mai mult ca dupa as fi eu slaba,pupici

Postat pe 26 Septembrie 2008 22:19
Hai ca donez si eu niste slaninutze

Postat pe 5 Octombrie 2008 22:30
oooff, ce lume multumita ar fi de-am putea dona, un pic din aripioare, un pic de bust, un pic posterior.... care vrea ochi albastrii la schimb de ochi caprui, s-ar rezolva, ... ar fi rubrica anunturi pliiiiinaaaa; donez 3 kg + par lung cretz in schimbul a 2 cm bust si par roscovan drept, natural, atentie : sa nu fie ars, deteriorat, neingrijit, .. bonus talie de viespe, ca eu oricum fac abdomene zilnic si ma incumet la schimb;
adviga
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:16
poate k este pe sistem nervos...cel mai bine fa-ti niste analize, sau du-te la un nutritionist poate se rezolva

Postat pe 20 Octombrie 2008 15:16
u nutritionist ar fi o idee buna
dar stii da
ca v-a da rezultate favorabile?

geo2_gina
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:25
un nutritionist ar fi o idee buna
dar stii daca va da rezultate favorabile?

geo2_gina
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:27
si eu am ac. problema. am fost cu 5 kg. mai grasa dupa nasteri, dar le-am dat repede jos.avantajul este ca ma arata mai tanara.as vrea forme mai feminine, dar nu le putem avea pe toate. sa-i multumim lui Dumnezeu pt. sanatate.

Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:08
si eu sunt de parere ca ar trebui sa inghiti prafuri pentru muschi. fratele meu, care era foarte slab, asta a facut si s-a ingrasat 10 kg in 2 luni, iar acum este bine. incearca si tu, dar nu exagera ca sa nu treci in cealalta extrema, ca este mult mai dificil.succes!
liliana_b
Postat pe 9 Decembrie 2008 07:55
Am si eu de spus ceva in legatura cu acest topic ... mult prea interesant. De vreo .... nu spun cati ani, dar multisori
incerc sa ma ingras ... pentru ca nu imi place cum arat.Desigur ca nu am reusit, altfel foloseam verbul la trecut
Pana cand mai deunazi, mi-am dat seama de ceva:nu imi place cum arat, dar ma simt al naibii de bine.Am 171 cm si 52 de kg, sunt usoara, urc scarile si merg mult fara sa obosesc, ca sa nu mai spun ca pot manca orice fel de mancare ...Nu pot imbraca orice haina, este adevarat dar asta este...sunt avantaje si dezavantaje in orice.Poate din punctul de vedere al unora gresesc, dar pentru mine este cel mai bine asa.
Emyna
Postat pe 22 Decembrie 2008 15:32
fetelor slabutelor, nu va mai chinuiti sa va ingrasati, ca va spun eu, NU veti reusi. Cel putin nu repede. eu am 51 de kg de 10 ani si am luat si multivit si suplimente si am mers si la medic nutritionist si endocrinolog de la care am primit un sfat : sa ma doara "nicaieri" de toata lumea rea din jur! atunci cand vom invata sa ne detasam si sa nu mai luam personal toate prostiile , poate ca noi, cele slabe, ne vom ingrasa, macar putin... eu n-am reusit pana acum. poate are altcineva succes.
deocamdata ma bucur cand vad pe alta mai slaba ca mine si cand pot sa mananc orice, oricat, la orice ora, fara sa imi fac probleme ca n-o sa mai incap in fusta cea noua
tickle
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:34
pile,

bea o bere pe zi,intr-un an iei 10 kg.




si multa bunatate!


omu' bun are carnita pe el....
iasomia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:40
asta cu berea a facut-o o prietena, neintentionand sa se ingrase, dar asta s-a intamplat.
tickle
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:26
tikle,

exact!...
iasomia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:27
iasomica, si daca ia fata darul bauturii?
si_totusi
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:36
pai la atata bere cam ia ...
Emyna
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:49
Uite un articol interesant despre ingrasare : http://www.mancare-sanatoasa.info/ce-ar-trebui-sa-mananc-pentru-a-ma-ingrasa/ .
Mult succes!

Postat pe 4 Februarie 2009 11:35
Asta cu sa bei o bere si sa mananci nuci inainte de culcare o stiu si eu de la mama, dar dupa jumate de bere ma doare capul :) eu nu beau de fel si de cand ma stiu veau si eu sa am cu 3kg mai mult. am 28 ani, 1/73 inaltime si 56kg vreau sa am 60kg. mananc tot ce nu trebuie si degeaba. la 12 noaptea imi fac cartofi prajiti :)) dar eu stiu de ce nu ma ingras: pt ca fumez dar nici nu vreau sa ma las de tigari ca atunci stiu sigur ca ma ingras, am mai incercat. INTRBARE: Stie cineva cum sa ma ingras dar sa si fumez :) ma duc si la sala de 2,3 ori pe sapt.... pls helppppp
ioana_v_
Postat pe 8 Februarie 2009 00:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa ma ingras 18 De la: garbo_6128 20 Decembrie 2016 11:05
buna tuturor 26 De la: eu_geminy 8 Noiembrie 2010 18:02
ingrasare 11 De la: Ramona_Gazdac_1 1 Februarie 2012 18:08
Emotie de toamna 9 De la: liana10 27 August 2013 17:15
vreau sa ma ingras!!!help 120 De la: anticenzura 25 Martie 2010 16:07
Setari Cookie-uri