Femeia Fecioara

De la: ellyse83, la data 2010-04-20 10:03:06sunt sufletiste, mereu ajutatoare, serioase, muncitoare , le place luxul dar muncesc pt el, foarte ambitioase in viata.si eu sunt fecioara-19 septembrie.


Foarte adevarat ...eu sunt nascuta in 20 septembrie
garbo032800
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:23
De la: garbo032800, la data 2010-04-20 16:23:02
De la: ellyse83, la data 2010-04-20 10:03:06sunt sufletiste, mereu ajutatoare, serioase, muncitoare , le place luxul dar muncesc pt el, foarte ambitioase in viata.si eu sunt fecioara-19 septembrie.


Foarte adevarat ...eu sunt nascuta in 20 septembrie



Fecioarelor, haideti sa ne laudam una pe alta,asa sa li se puna pe inima celorlalte din celelalte zodii!!!
Incep eu;

Ce frumoasa esti Ellise 83 si-mi place rezumatul legat de zodia noastra.Fii sanatoasa!
liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:22
Lia, unde-i modestia?
nuti_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:26

Calitatile Fecioarei

Persoanele nascute in aceasta zodie sunt in general foarte ocupate. Intotdeauna sunt preocupate de ceva, si in timpul liber isi gasesc de lucru.

Isi organizeaza foarte bine sarcinile pe care le au de indeplinit. Sunt foarte practice si nu se dau inlaturi de la munca grea.

Fecioarele stiu sa obtina ceea ce vor si nu renunta usor la ceea ce si-au propus.

Nativii din aceasta zodie sunt perfectionisti, incearca sa obtina maximum din ceea ce fac. Tintesc intotdeauna catre varf, nu se pot multumi cu putin.

Fecioarele muncesc din greu, nu pentru bani sau faima, ci pentru a duce la bun sfarsit sarcinile, lucru care le face sa se simta implinite.

Sunt fine observatoare si reusesc sa citeasca corect caracterul unei persoane. Sinceritatea si onestitatea sunt caracteristicile de valoare ale acestor nativi.

Dau dovada de responsabilitate atunci cand se implica in diverse proiecte dificile.

Reusesc sa aiba un echilibru in viata, rar fac excese, lucru pentru care sunt de invidiat de-a dreptul.


Defectele Fecioarei

Fecioarele sunt mult prea critice, cred ca numai ele sunt in stare sa duca lucrurile dificile la bun sfarsit.

Orice face altcineva este inferior unei Fecioare, in viziunea acestor nativi.

Persoanele din aceasta zodie gesticuleaza in exces atunci cand explica ceva. Cateodata sunt foarte emotive.

Atunci cand au bani multi ii trateaza pe toti cu indiferenta.
LILO
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:28
tot ce ai zis e adevarat eu sunt in zodia fecioara si ma regasesc in ceea ce am citit.o zi buna
getadraguta
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:51
Chestia cu indiferenta, nu mi se potriveste, nu am fost si nu voi fi indiferenta( asa am fost educata)...imi place sa daruiesc celorlalti, fericirea si multumirea din ochii lor, imi umple sufletul de bucurie si pace. Empatia, este considerata, de unele pers, un defect, eu o consider o calitate, si ma bucur, ca o pot avea. Ii tratez, pe toti cei, care ma inconjoara, cu respect, intelegere, si le acord atentie, bineinteles, pana la proba contrara.Sunt fecioara nascuta, pe 19 sept, cu ascendentul in taur, o combinatie incendiara, cateodata. Eu cred ca, educatia, fam, anturajul, ne ajutam sa ne formam ,, caracterul, sa ne dezvoltam calitatile, si sa mai diminuam, defectele".
nuti_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:51
Nuti !
Mai , eu sunt fecioara cu ascendentul in fecioara , dar...de ce sunt atat de atipica ???
Nu mi se potriveste mai deloc horoscopul
eu_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:23
De la: nuti_vio, la data 2010-04-20 18:26:57 Lia, unde-i modestia?



Ce modestie? Eu nu stiu ce e modestia, poate oi fi fiind modesta dar daca nu inteleg termenul... Va rog nu-mi spuneti ce-nseamna.

Si daca , la granita dintre zodii , am ales sa fiu fecioara , am stiut de ce .Este zodia cea mai frumoasa din tot zodiacul.Rog fecioarele sa-si exprime bucuria cum pot ele mai frumos, si stiu ca pot.





liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:24
bre...io nu poci....is modesta.....
nazirra
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:29
De la: nazirra, la data 2010-04-20 19:29:31bre...io nu poci....is modesta.....


Nazirra, tu mi-ai scris cu manuta ta ca nu esti fecioara. Si-atunci , te cred ca esti modesta dar fecioarele nu sunt modeste.De ce-ar fi? Au atatea calitati , ba si ceea ce cred unii c-ar fi defect ea-l transforma-n calitate.Si calitatea de a transforma totul in calitate este cea mai mare calitate a noastra , a fecioarelor.
liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:36
Vio normal....tu vrei chiar in totalitate? fara mister?
nuti_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:37
bre am 41 de ani si un copchil de 20....pot sa mai fiu fecioara???????
nazirra
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:39
Nuti ! Nuuuuuuuuu , nu in totalitate , dar ...chestia aia cu econoama si ahtiata sa strang si ultima scama de pe covor...nu mi se potriveste !!! Si atunci cand pot , ajut pe toata lumea , deci nu sunt egoista...
Nazi , daca te chinui putin..poti sa mai fii fecioara !
eu_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:43
De la: nazirra, la data 2010-04-20 19:39:09bre am 41 de ani si un copchil de 20....pot sa mai fiu fecioara???????


Si fecioarele moldovence sunt pline de calitati.ce daca ai 41 de ani, ce esti in varsta? Si copchilul de 20 de ani , ce, e cam mare pentru a fi numit copchil?
liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:43
Nazi, sa fii sanatoasa, iubita si sa iubesti, multi ani!
Sa iti traiasca , sa fie fericita, fetita.

Eu am 42 de anisori si 2 copii( de 20 si 18 anisori) si is fecioara....si sper sa mai fiu...
nuti_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:48
Eu ca scorpion nu ma inteleg in nici un fel cu fecioarele.
Si am incercat , pe cuvint.
E asa o mare diferenta de a vedea lucrurile intre noi incit.....nu merge.
Dar sunt convinsa ca fecioarele sunt ok asa cum si scorpionii sunt super OK!
Ciresica
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:51
De la: eu_vio, la data 2010-04-20 19:43:02Nuti ! Nuuuuuuuuu , nu in totalitate , dar ...chestia aia cu econoama si ahtiata sa strang si ultima scama de pe covor...nu mi se potriveste !!! Si atunci cand pot , ajut pe toata lumea , deci nu sunt egoista...
Nazi , daca te chinui putin..poti sa mai fii fecioara !


iti raspund eu , Eu Vio.Tu nu esti egoista, tu esti altruista.

Tu nu esti econoama , tu esti priceputa si transformi nimicul in bici.

Siii, fecioara nu e fiinta care nu vede padurea din cauza copacilor.

Celelalte sunt asa, tu nu.
liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:52
Ciresica, te contrazic, eu am prieteni de suflet, din zodia scorpion, cred ca depinde, de caracterul si educatia, de gradul de intelegere si adaptare, a fiecarei pers.

Vio, economa nu-s....is practica, realista, gasesc solutii, ma adaptez, si pot face fata, situatiilor, indiferent de natura lor.
nuti_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:58
De la: Ciresica, la data 2010-04-20 19:51:52Eu ca scorpion nu ma inteleg in nici un fel cu fecioarele.
Si am incercat , pe cuvint.
E asa o mare diferenta de a vedea lucrurile intre noi incit.....nu merge.
Dar sunt convinsa ca fecioarele sunt ok asa cum si scorpionii sunt super OK!


Ai dreptate Ciresica, fecioarele sunt super ok asa cum si scorpionii sunt ok. Intotdeauna am crezut asa.
liaiedera
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:02
Nuti, 4 Fecioare cunosc si cu nici una nu pot lega nici macar o punte. Nu spun de ce pentru ca nu vreau sa para critica.
Pur si simplu puncte de vedere totalmente diferite asupra vietii, bunului simt etc.
Vazute de mine din spatele unui ecran sunt ok pentru familiile lor doar ca eu nu pot "lega" nimic cu ele.
Una din ele imi este nasha de cununie, una mi-a fost prietena foarte apropiata pina cind s-a "legat" de sotul meu, celelate diverse persoane pe care le stiu de ani de zile dar pe care din nefericire le ocolesc.
Ciresica
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:05
Ciresico , eu ca fecioara ma inteleg suuuuuuuuuuuuuper bine cu mama , care e scorpioana si e si prietena mea!
eu_vio
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:10

mai,ciresico!
ma tot uit la avatarul tau si imi lasa gura apa...dar nu-i bai ca acusica vine luna lui ciresar
LILO
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:13
Face sens Vio. Ai fost educata de un scorpion si e normal sa te intelegi cu ea.

Da Lia, super OK, stiu.
Ciresica
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:14
ciresico.....depinde de om....am prietena scorpion,care mi e ca o sora.....in timp ce sora mea scorpioana....naspha.....bre da io tot nu m am decis daca s fecioara...ca nu ma prea regasesc.....
nazirra
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:14
ciresico....uite io vreau sa ti fiu prietena vreei???????
nazirra
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:16
Pai dupa 35 de ani ascendentul isi spune cuvintul.Asa ca....
Ciresica
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:17
nee..cele gasite de mine pe "GOAGAL"
nu se prea potriveste
si eu cunosc o fecioara...si nu o regasesc in cele relatate...
mai gresesc si astrologii

or fi incepatori si ei
LILO
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:18
ascendentu meu ii in leu....
nazirra
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:20
ROOORR!! naziruto
LILO
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:21
lilo..... is cam napirlita da ma tiu bini mai....picioru din stinga spate mai freamata otira da in rest.......
nazirra
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un alt fel de zodiac-ZODIA VARSATOR 2 De la: simona_semlecan 23 Martie 2009 14:55
compatibilitate.. 68 De la: garbo114643 3 Noiembrie 2010 16:12
femeia capricorn cu barbatul rac 11 De la: zambila 15 Noiembrie 2010 11:32
Barbatul Pesti 445 De la: andda85 1 Iulie 2018 01:04
Bine 25 De la: garbo_431210 15 Iunie 2016 08:59
Setari Cookie-uri