Femeia Fecioara

Organizeaza, Controleaza, Critica din dorinta de a Perfectiona, Regleaza si se controleaza perfect.
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 14:36
BRAVOOOOOOOOOOOOOO asa este sint fecioara si am destui anii dar ai dreptate.....astea sint fecioarele ....un singur lucru ai uitat sa spui cu norocul stau mai prost...............
elissa
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:35
sintem cautate cu salteaua .....nu?
elissa
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:39
CUM SE INTELEG BARB. FECIOARA CU FEM. GEMENI ?CUM SE IMBLANZESC BARB. FECIOARA
veronyca
Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:12
De la: cercelmarilena, la data 2009-01-17 14:36:06Organizeaza, Controleaza, Critica din dorinta de a Perfectiona, Regleaza si se controleaza perfect.

Cicalesc,se pierd in detalii,uitand ce e important(si eu sunt tot fecioara din pacate si din fericire)
strumfitoaia
Postat pe 15 Mai 2009 09:24
Acest forum este cenzurat! Nu stiu ce se doreste sa comunicam aici.
strumfitoaia
Postat pe 15 Mai 2009 09:29
Fecioara (23.08-22.09)

Planeta dominanta: Mercur, planeta trancanelii si a isteriilor.
Animalul sacru: ciocanitoarea
Personalitate: Zodiacele critica spiritul critic al fecioarei, punnd-o astfel ntr-o situatie critica. Cum, pe deasupra, fecioara mai e si metodica punctuala si perfectionista, sfrsesc prin a-i scoate pe toti din pepeni. Obsedata de igiena, detalii si clasificari, este capabila sa caute bacteriile cu lupa, sa frece dusumelele periuta sau sa puna rufele n masina de spalat nu doar pe culori, ci si ordine crescatoare si alfabetica. Miroase enervant de curat, ceea ce leaga spiritual de cnii si pisicile din cartier. Fecioara este o fana a listelor, tabelelor si regulamentelor pe puncte, subpuncte, care, n loc sa-i simplifice, i nclcesc teribil existenta. Scurt, orice fecioara veritabila este: 1. mereu ocupata cu o mie de nimicuri sau sa-si bage nasul unde nu-i fierbe oala. 2. tipicara; 3. ipohondra: 4.cicalitoare: 5. carpanoasa: 6. maniaca: 7. absolut necesara (din pacate). n dragoste, are caldura unei frapiere si fantezia unui birocrat.
Meseria potrivita: analist politic, CTC-ist, agent de dezinsectie, sora medicala (sau frate)..
Pizza magica: funghi.
Medicamentul norocos: toate, fara exceptie
strumfitoaia
Postat pe 15 Mai 2009 09:30
he...he...pisi mic...parca ai descris-o pe mama mea...ca e tot fecioara
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Mai 2009 09:36
Dupa cum vedeti avem si bune si rele. si eu sunt tot in zodia fecioarei si sunt mandra ca am aceste calitati bune si rele, ce ne deosebesc fata de alte zodii, dar personalitatea de baza sta in ascendentul fiecaruia, iar originalul dupa parerea mea se afla in a 2-a decada, prima avand tendinte spre leu iar a 3-a spre balanta. cu alte cuvinte, prima decada are si caracteristici din leu s.a.m.d. in legatura cu norocul, fecioarele au noroc in partea a doua a vietii, cand incep sa devina mai mature dar si atunci cu multa munca si perseverenta, caci altfel nu l-ar mai numi noroc si astfel il vor aprecia la adevarata valoare. sa fiti iubite asa cum stiti sa si daruiti iubirea, dragele mele fecioare.
amm0re
Postat pe 15 Mai 2009 15:58
Sunt foarte organizate si perfectioniste, vesnic au o lista pentru orice, de-o pedanterie aproape enervanta, care se rasfrange si asupra familiei, intotdeauna proaspete, parca abia iesite de sub dus, cu mult bun-simt, niste dragalase, niste dulci!

Postat pe 15 Mai 2009 16:08
De la: DrkShad0w, la data 2008-08-17 23:19:09 grasa la sigur


probabil gras sau grasa esti tu....
fecioarele cam toate sunt slabe si arata super....sa nu mai vorbim ca la pat pe cat par cateodata de timide pe atat sunt de bune....

eu sunt in zodia fecioarei si las cam multa lume cu gura cascata cand apar ..asa ca nu te lua de ele. ca sunt foarte calme dar cand le-ai calcat pe coada vai si amar de tine sau altii...

cele cateva care sunt mai plinute au trasaturi foarte frumoase la fata....asa ca taci naibii din gura si nu-ti mai da cu parerea fara sa sti
micki23
Postat pe 15 Mai 2009 16:09
iti fac eu cunostinta cu una rubensiana tare si ciocanitoare cam la fel..

hai mai, n-are legatura zodia, totul tine de om..
gabitzza
Postat pe 15 Mai 2009 16:14
ceea ce ai descris tu aici...se potriveste unei fecioare...nu atipice cum spui....si intradevar asa este o fecioara....asta sunt eu...si desi am 50 de ani....pot spune ca sunt multumita de mine cum arat la varsta asta...cine le vorbeste de rau o face numai din invidie...care femeie nu ar vrea sa corespunda descrierii facute de tine...spune?
stepfany
Postat pe 16 Mai 2009 09:00
Buna , sint o fecioara spun eu tipica ,adica ador ordinea ,dreptatea,disciplinasi urasc minciuna .Imi place sa traiesc comod nu sint lenesa ,prin comoditate inteleg sa am toate posibilitatile unei vieti cit se poate decente,dar pentru asta am muncit de coplila si muncesc si acum ,imi place sa ajut pe cei care au nevoie de ajutor ,dar nu caut sa intru in sufletul lor ,nu sint geloasa daca nu am dece ,sotul meu a fost alaturi de mine toata viata ,am lucrat impreuna ,nu sint de acord ca orice dialog sau orice intilnire cu o femeie sa fie prilej de discuti in contradictoriu .Sint de principiu "hotul ne prins negustor cinstit "incercati si veti vedea ca imi dati dreptate.Cu prietenie Florica
garbo001520
Postat pe 17 Mai 2009 17:22
De acord .Florica
garbo001520
Postat pe 17 Mai 2009 17:23
Si asta este adevarat .Florica
garbo001520
Postat pe 17 Mai 2009 17:24
Cum imblanzesc eu un berbec ,eu fecioara ,el un incapatanat euun critic ,dar casatorie merge de 39 de ani si bunul Dumnezeu ne-a dat si doi copiii mimunati ,nu baiat acum de 38 si o fata de 35 ani .
garbo001520
Postat pe 17 Mai 2009 17:27
De la: garbo001520, la data 2009-05-17 17:24:00Si asta este adevarat .Florica

Mami,iti face glume Pc-ul sau ne faci tu noua???
valentino
Postat pe 17 Mai 2009 17:29
nu mai suport femeile fecioare.. sunt ingrozitoare, mi-au marcat viata, in rau.... am cunoscut 3 fecioare, pe una o stiu din copilarie, si atat timp cat i-am fost alaturi si la propriu si la figurat (vecine de apartamente) am fost perfecta, cand am plecat si m-am mutat cu sotul meu si cand aveam nevoie de ea ca eram departe si simteam nevoia sa vb cu ea mi-a bagat sula in coaste si mi-a zis ca ea nu ma mai vrea de prietena. 18 ani eu am sustinut-o, am ajutat-o si cu bani si la teme dar cand ceream eu ajutor nu a existat un raspuns afirmativ. alte 2 fecioare le-am cunoscut in facultate si 6 ani am stat in aceeasi banca (da toate 3 - erau banci de 4 pers) si era perfect, am mers la munte, la mare peste tot, dar cand a fost cazul sa ma marit au bagat strambe, dupa ce am terminat facultatea eu nu am mai existat. cand ne-am intalnit pe strada mai ca nu m-au bagat in seama..... oare de ce fac asa.... eu am fost buna cat le-am fost alaturi, dar dupa aia nu???? m-am ridicat la standardele lor inalte si a fost perfect, dar se pare ca nu suficient.
annutza84
Postat pe 21 Mai 2009 16:36
stai linistita...nici mie nu-mi plac 2 din miile de femei fecioara...dar...le suport...atata vreme cat ele se mai suporta ...some kind of sucksss
dar poate n-or fi toate asemenea specimenelor, nuuuuu?sa traim un pic cu speranta de mai bine
mia79x
Postat pe 21 Mai 2009 16:43
auziti, daca ati avut experiente neplacute cu femei aflate in zodia feciorei, nu trebuie sa jigniti la general...
mai simplu va pastrati parerile pt voi si ii lasati pe ceilalti in pace sau bumbaciti-va cu cei cu care ati avut conflicte.
anmari
Postat pe 21 Mai 2009 16:59
ce te aprinzi, draga asa?cine a jignit in masa?...si-a spus fiecare o parere strict pe subiectul in cauza...cel putin eu...asa ca nu fi tu cea care vorbeste la plural...pentru ca astfel lejer ma duci cu gandul la femeia fecioara...
te numeri printre cele doua?hell no, so ce te aprinsesi in plina primavara? take it easy...
mia79x
Postat pe 21 Mai 2009 17:15
Yeee!! Asa, asa!! Intarata-i drace!!
Romeo_Ex
Postat pe 21 Mai 2009 17:34
cavalere...tu la cine te entuziasmezi asa?...nu, nu...nu facem galerie aici...cel putin nu trebuie sa fii pro sau contra...e totusi prea mult soare afara, cred...isn t it?hm, da' las' ca-i bine...
si tie, ma rog ce zodie iti poarta hramu' de te gasim pe la horoscop si alte minunatii...putina barbatie, ce d-zeu...he he
mia79x
Postat pe 21 Mai 2009 17:38
pt Annutza84
Draga mea, acelasi lucru pot sa-l spun si eu despre femeile din zodia balanta. Da, eu sunt Fecioara, ma regasesc in mai tot ce s-a scris aici, mai putin ca nu imi place sa vorbesc mult, nu-mi place sa-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala, sunt un pic plinuta, dar totusi, zic eu(si altii), inca arat bine.
Cam in aceeasi situatie sunt si eu dar cu 3 femei din zodia balantei. Le-am considerat prietene, le-am ajutat cum am putut mai mult, cu bani si cu altele. nu ar fi fost nici o problema daca acestea mi-ar fi innapoiat banii. si in ziua de azi inca imi sunt datoare si sunt de o nesimtire crasa, in sensul ca nici macar nu spun, uite nu am acum, dar ti-i dau atunci..o zi anume, si sa se tina de cuvant. Dar nici pomeneala de asa ceva. Pe una din ele , chiar daca mi-e datoare, considerand-o prietena, o ajut in continuare, cu produse alimentare. Asta face o fecioara, dar una ca mine nu ca cele pe care le-ai cunoscut tu.
bongoi
Postat pe 21 Mai 2009 23:49
De la: bongoi, la data 2009-05-21 23:49:26pt Annutza84
Draga mea, acelasi lucru pot sa-l spun si eu despre femeile din zodia balanta. Da, eu sunt Fecioara, ma regasesc in mai tot ce s-a scris aici, mai putin ca nu imi place sa vorbesc mult, nu-mi place sa-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala, sunt un pic plinuta, dar totusi, zic eu(si altii), inca arat bine.
Cam in aceeasi situatie sunt si eu dar cu 3 femei din zodia balantei. Le-am considerat prietene, le-am ajutat cum am putut mai mult, cu bani si cu altele. nu ar fi fost nici o problema daca acestea mi-ar fi innapoiat banii. si in ziua de azi inca imi sunt datoare si sunt de o nesimtire crasa, in sensul ca nici macar nu spun, uite nu am acum, dar ti-i dau atunci..o zi anume, si sa se tina de cuvant. Dar nici pomeneala de asa ceva. Pe una din ele , chiar daca mi-e datoare, considerand-o prietena, o ajut in continuare, cu produse alimentare. Asta face o fecioara, dar una ca mine nu ca cele pe care le-ai cunoscut tu.

deja esti a 4 sau a 5a persoana care spune in acest forum ca e grasa. conteaza ca esti in zodia fecioarei si ca esti grasa??? intreb de curiozitate. sau tine de zodie. ca va considerati grase e o alta problema.... ciudat.... f ciudat....
annutza84
Postat pe 22 Mai 2009 13:58
De la: bongoi, la data 2009-05-21 23:49:26pt Annutza84
Draga mea, acelasi lucru pot sa-l spun si eu despre femeile din zodia balanta. Da, eu sunt Fecioara, ma regasesc in mai tot ce s-a scris aici, mai putin ca nu imi place sa vorbesc mult, nu-mi place sa-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala, sunt un pic plinuta, dar totusi, zic eu(si altii), inca arat bine.
Cam in aceeasi situatie sunt si eu dar cu 3 femei din zodia balantei. Le-am considerat prietene, le-am ajutat cum am putut mai mult, cu bani si cu altele. nu ar fi fost nici o problema daca acestea mi-ar fi innapoiat banii. si in ziua de azi inca imi sunt datoare si sunt de o nesimtire crasa, in sensul ca nici macar nu spun, uite nu am acum, dar ti-i dau atunci..o zi anume, si sa se tina de cuvant. Dar nici pomeneala de asa ceva. Pe una din ele , chiar daca mi-e datoare, considerand-o prietena, o ajut in continuare, cu produse alimentare. Asta face o fecioara, dar una ca mine nu ca cele pe care le-ai cunoscut tu.

mereu exista cate o exceptie.... dar nu mai am puterea sa ma consum.
si aceste "prietene" ale mele m-au ajutat de ce sa nu recunosc, dar cand totul s-a terminat, s-a pus punct si gata.
cand am citit prima data raspunsul tau voiam sa iti replic in felul urmator " vrei sa fii tu prietena mea?" dar citind a 2a oara, mi-am dat seama ca nu mai am puterea sa ma mai ofer ca prietena pentru inca o fecioara. daca viata imi va scoate in cale o alta fecioara care ma vrea ca prietena cel putin stiu sa nu ma mai implic. eu sunt un om care nu poate sta fara prieteni, fara sa vorbeasca despre tampenii si faptul ca in cateva luni am pierdut (din vina lor) 3 prietene, doare... sunt peste (poate conteaza)
annutza84
Postat pe 22 Mai 2009 14:06
ati descris fecioara corect pana la cel mai mic detaliu...si da, nu toate fecioarele sunt slabe...dar se chinuie cu aceeasi perseverenta si dorinta de perfectiune cu care rezolva orice, sa arate si bine
eu ma kinuit sa slabesc 10 kg (de la 75 la 65 de kg la 1, 72m) si am reusit...perseverenta bat-o vina
in rest...iubiti-ne dragilor ca aveti ce iubi...ne daruim intru totul .....

enjoy
diddy
Postat pe 23 Iunie 2009 11:30
De la: DrkShad0w, la data 2008-08-17 23:19:09 grasa la sigur
garbo006929
Postat pe 23 Iunie 2009 18:59
De la: diddy, la data 2009-06-23 11:30:39ati descris fecioara corect pana la cel mai mic detaliu...si da, nu toate fecioarele sunt slabe...dar se chinuie cu aceeasi perseverenta si dorinta de perfectiune cu care rezolva orice, sa arate si bine
eu ma kinuit sa slabesc 10 kg (de la 75 la 65 de kg la 1, 72m) si am reusit...perseverenta bat-o vina
in rest...iubiti-ne dragilor ca aveti ce iubi...ne daruim intru totul .....

enjoy
garbo006929
Postat pe 23 Iunie 2009 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hi :D 1 De la: doolc3 5 Decembrie 2011 15:25
Ce stiti despre femeia LEU? 54 De la: cessyghe 25 August 2012 18:01
Astrologia 30 De la: barboneli 18 Ianuarie 2012 22:48
COMPATIBILITATE BARBATUL TAUR - FEMEIA GEMENI ? 6 De la: garbo211375 14 Iulie 2011 12:36
. 14 De la: tutankhamon 1 Februarie 2010 10:48
Setari Cookie-uri