unghii false!!!!!!!!!!!

parerea mea ca cele naturale sunt cele mai frumoase!am avut o perioada unghii false si cand am renuntat la ele unghiile mele erau distruse,mi-a trebuit ceva timp sa le aduc la normal.Nu sunt singura in aceasta situatie asa ca fetelor mai bine fara unghii false.
Helen29
Postat pe 27 Noiembrie 2009 14:48
Sa stii ca si senzatiile sunt diferite.Ia zgarie si tu spinarea unui barbat cu unghii false si fa acelasi lucru cu unghiile tale personale.
Ioana007
Postat pe 28 Noiembrie 2009 08:42
....acel barbat prefera, in mod sigur, unghiile naturale prietenii stiu de ce
daria_
Postat pe 28 Noiembrie 2009 09:19
Asa este Daria.Imasgineaza-ti ce impresie poate face o femeie pe care o iei in brate si ea se desface bucatele.
Ioana007
Postat pe 28 Noiembrie 2009 17:54
mi-am pus si eu acum multi ani unghii false pe vremea cand mi le rodeam... acum m-am lasat de acel sport, dar pe langa faptul ca mi le-am lipit cu supergluu, fiindca mi s-a parut ca nu prea tin doar cu gelul din dotare am ros la supergluu de mi-a venit apa in gura... de atunci pentru a-mi intari unghiile si a nu mi se mai desfolia le frec de cate aori imi aduc aminte pe o zi una de cealalta cu amandoua mainile, cum ar veni unghie pe ungie, 5 minute de cate ori imi aduc aminte pe zi... nu are contraindicatii, nu patesti nimic si uite asa mi s-au intarit unghiile si le pot lasa cat de lungi le vreau si fara sa stau cu grija lor si sa trebuiasca sa pun false... hai noroc si la mai bine.
mitzura
Postat pe 29 Noiembrie 2009 22:17
dragutza .. gelul/acrylul iti afecteaza unghia indiferent cu ce produse ai lucra! deasemenea, pilitul unghiei inainte de a aplica gelul o face sensibila! si da.. in timp se vor observa efectele ( negative, bineinteles) De aceea e bine sa iei o pauza din cand in cand de la unghiutzele false si vorbesc in cunostiinta de cauza... si eu pun unghii de ceva vreme ... si am fost si eu clienta la randul meu.
roxanaboo
Postat pe 8 Decembrie 2009 02:05
salut..vreau si eu sa va intreb cat a costat aplicarea cu acryl?
cele kre vati facut bagati id meu:claudia_rapid88..ms:D
claudeea95
Postat pe 17 Decembrie 2009 10:56
salutare!sunt noua pe aici ...abia mi-am facut si eu cont acum...am si eu o intrebare....pt manichiuriste...si cele care se pricep la unghii....care extensii sunt mai recomandate?cele cu gel sau acril?dar acrilul se fol doar pt constructie de unghii nu ?deci constructia de unghie in concluzie se face doar cu acril nu?dar nu exista constructie de unghii si din alte materiale in afara de acril?de ex din gel exista?sau acrilul e baza pt constructie k sa se intareasca constructia...k nu prea inteleg chestia asta..????as vrea si eu sa imi pun unghii dar din alea construite dar nu as vrea cu acril k imi e kam frik am auzitr multe chestii despre acril k distruge foarte tare unghiile si k e cancerigen si nush ce...nu exista si constructie de unghii non-acrilica?am mai avut si eu acum vreun an kam asha tipsuri date cu gel..m-au tinut vreo 4 luni kam asha...sau chiar mai mult..a fost ok pana au inceput sa mi se rupa...una cate una din carne...si ma gandeam k constructia e mai rezistenta decat tipsurile si nu distruge unghia asa rau...e adevarat?sau e fals?
any_20
Postat pe 31 Decembrie 2009 02:09
Eu mi-am pus unghii false de revelion si m-au tinut vreo-o luna insa acum, dupa ce le-am dat jos, ....unghiile naturale mi se rup si mai repede decat inainte ....sunt foarte fragile si....arata nici nu mai spun cum.... nu voi mai repeta experienta...
rarev2005
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:57
in timp toate iti ingalbenesc unghiile....dar poti avea si unghii frumoase care nu sunt neaparat lungi..a..si de asemenea..tot poporul are acum unghii false..deja e boring..
tequila_sunrise
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:12
conteaza foarte mult si cum au fost date jos. ai jumulit singura gelu sau ai fost la salon?
garbo064187
Postat pe 26 Ianuarie 2010 20:53
Buna! Am citit ceea ce s-a scris. Eu mi-am pus unghii false acum 2-3 ani la un salon din Ploiesti si am fost nemultumita de ele. Mi s-au deteliorat din prima saptamana. Pentru ca niciodata nu am avut unghiile mele naturale lungi, pt ca nu imi cresc, se exfolieaza, sunt f subtiri... am decis sa fac un curs pentru unghii false si sa imi aplic singura. Mi-am dat seama ca atat timp cat lucrezi cu produse de calitate si unghiile false sunt aplicate corespunzator, pot tine si o luna. Acum lucrez acasa si aplic si altor persoane. Recomand totusi intretinerea la 3 saptamani. Daca doriti unghii false si sunteti din Ploiesti, ma gasiti la id mess: unghiifalseploiesti . Multumesc!
unghiifalseploiesti
Postat pe 12 Februarie 2010 12:23
Va invitam, la o zi de rasfat la Swiss Beauty Salon, unde echipa noastra de profesionisti se vor ocupa de rasfatul dumneavoastra dupa o zi obositoare de munca.Va stam la dispozitie cu urmatoarele servicii si preturi promotionale:
Coafor
 Tuns = 9 RON
 Coafat dama = 17 RON
 Permanent = 25 RON
 Manopera vopsit = 12 RON
 Extensii par natural/suvita = 12 RON
Frizerie
 Tuns = 9 RON
 Ras barbna = 7 RON
 Masaj capilar = 13 RON
 Tratament contra caderii parului = 11 RON
 Masca revitalizanta = 9 RON
Manichiura/ Pedichiuira
 Manichiuira = 13 RON
 Pedichiura = 18 RON
 Parafina maini = 14 RON
 Parafina picioare = 18 RON
 Unghii false gel/acryl = 130 RON
Cosmetica
 Pensat = 7 RON
 Tratament facial = 49 RON
 Extensii gene/manunchi = 5 RON
 Vopsit sprancene = 10 Ron
 Trtament facial caviar = 179 RON
Masaj
 Masaj relaxare ( 50 minute) = 49 RON
 Masaj anticelulitic (30 minute) = 39 RON
 Masaj terapeutic ( 30 minute) = 39 RON
Make-up
 Make-up = 49 Ron
 Make-up special (corectii, miopie, strabism) = 109 RON
 Make-up ochelari = 58 RON
 Make-up transformational = 98 RON
Oferim si pachete promotionale care vin in intampinarea clientilor nostrii:
 Sei Bella = (spalat, coafat, manichiura, pedichiura, parafina maini, parafina picioare) = 81 RON
 Princess = (vopsit, spalat, coafat, manichiura, pedichiura, make-up, pensat) = 129 RON

Programarile se pot face la telefoanele:
021.222 10 72
0733 652 974
0764 595 040
Luni Vineri: 09.00 21.00
Sambata : 09.00 15.00
Duminica : pe baza de programare

Va asteptam in Bulevardul; Nicolae Titulescu nr.92, sector 1, Bucuresti
SBS
Postat pe 16 Februarie 2010 15:17
Buna fetele!!! Pt.cele interesate,aplic unghii false(tipsuri),fac constructie pe unghii si protectie cu gel.Folosesc aparatura si materiale super profesionale (Diamond Nails).Avantajul?Toate serviciile mele vi le pun la dispozitie direct la domiciliu! Pt.detalii ma puteti contacta la tel:0729.71.71.76 sau la id mess: nail_art_bucuresti
annitza
Postat pe 19 Februarie 2010 17:56
Buna fetele!!! Pt.cele interesate,aplic unghii false(tipsuri),fac constructie pe unghii si protectie cu gel.Folosesc aparatura si materiale super profesionale (Diamond Nails).Avantajul?Toate serviciile mele vi le pun la dispozitie direct la domiciliu! Pt.detalii ma puteti contacta la tel:0729.71.71.76 sau la id mess: nail_art_bucuresti
annitza
Postat pe 19 Februarie 2010 17:56
Buna,

Eu am probleme cu unghiile de cand ma stiu...am lipsa de calciu si mi se exfoliaza unghiile foarte tare, daca nu mi le dau cu lac si le las cateva zile asa mi se rup de la jumatate....am incercat toate lacurile tratament posibile si tot nu au dat nici un rezultat...nu stiu ce sa mai fac...m-am tot gandit sa imi pun unghii false si mi-e sa nu imi faca mai rau si sa mi se exfolieze si mai rau....de metoda asta de care zici chiar nu am auzit...crezi ca o sa dea roade si la mine???

Astept un raspuns merci....
garbo101304
Postat pe 27 Februarie 2010 17:04
Buna,

Eu am probleme cu unghiile de cand ma stiu...am lipsa de calciu si mi se exfoliaza unghiile foarte tare, daca nu mi le dau cu lac si le las cateva zile asa mi se rup de la jumatate....am incercat toate lacurile tratament posibile si tot nu au dat nici un rezultat...nu stiu ce sa mai fac...m-am tot gandit sa imi pun unghii false si mi-e sa nu imi faca mai rau si sa mi se exfolieze si mai rau....de metoda asta de care zici chiar nu am auzit...crezi ca o sa dea roade si la mine???

Astept un raspuns merci....
garbo101304
Postat pe 27 Februarie 2010 17:07
buna, aceasta metoda este foarte buna atat timp cat ti gelul pe unghii. dar dupa ce dai gelul jos unghiile tale vor fi la fel ca inainte. Binenteles ca portiunea de unghie pe care a fost aplicat gelul v-a fi ceva mai subtire, dar unghia care creste este la fel ca cea de dinainte. eu am gel pe unghii de un an si 4luni si pot sa spun ca sint foarte multumita si nici nu am de gand prea curand sa renunt la gel.daca ai bani si iti poti permite, sfatul meu este sa-ti pui unghii false. daca esti din Ploiesti poti sa ma contactezi. Nico
garbo064187
Postat pe 28 Februarie 2010 20:57
eu am unghiile foarte tari si mari..mi-am pus gel pe ele ca sa nu se rupa(gelul le tine mai tari)mi-am pilit gelul ca sa il dau jos si nu am prob cu unghiile nu mi-a ,,mancat din unghie'deloc.trebuie doar sa ai grija sa pilesti numai gelul.acum am unghiile de 1 cm ca mi le-a tinut gelulA
garbo102257
Postat pe 6 Martie 2010 12:24
Am vazut aici zeci de pareri!Unghiile false aplicate in mod profesionist de o persoana cu o pregatire in prealabil(studii de specializare ma refer)nu au de suferit...toate "manichiuristele"astea de peste noapte care si-au luat un kitt de gel si s-au uitat o seara pe youtube va distrug unghiile!!!Aderenta care se face pe unghie(pilirea)trebuie sa fie o actiune fina doar de suprafata si nu sa subtieze unghia...o data aplicat gelul sau acrylul peste unghie ea nu se mai subtiaza...nu are de unde si cum..ptr ca materialul folosit nu "mananca unghia"ptr ca daca ar fi asa imaginati-va cum ar treb sa arate unghiile unei fete care are unghii puse de 3-4 ani,cunosc asemenea cazuri si credeti-ma ca arata chiar f bine!Unghiile nu se ingalbenesc..(aici vorbim despre unghiile aplicate in saloane de specialitate sau cel putin de o persoana pregatita in prealabil ptr aceasta meserie)..sau da se ingalbenesc daca "manichiurista"foloseste super glue:))Nu va mai lasati influientate de pareri si de persoane care habar nu au de asa cv...unghiile tehnice st f avansate si lucrate in mod corect veti fi mai mult decat multumita de ele..va invit pe web site-ul meu www.love4nails.webs.com
unghii_superbe
Postat pe 25 Martie 2010 00:12
De la: Ledy, la data 2008-07-27 13:26:51Eu am unghii false..ma rog noi le mai spunem "cu acoperire" adica intarite cu gel..Si le port asa de 2 ani,ma rog cunosc fete care le au si de 4 ani,fara pauza..Acrilul,am inteles ca provoaca celule cancerogene..
O zi buna la toti!!!


Da acrilul este daunator..dar sa ne intelegem...nu ptr persoana care isi pune ci ptr manichiurista deoarece are un miros intepator care in timp..cu anii..dauneaza organismului,ai inteles acum?:)deci poti sa-ti pui linistita daca doresti!o zi buna si tie
unghii_superbe
Postat pe 25 Martie 2010 00:19
De la: iuliana200ro, la data 2008-07-28 18:01:05dragele mele,

indiferent ca unghiile sunt cu gel sau acryl, va afecteaza foarte tare propria unghie..asta din cauaza faptului ca ele nu mai pot respira normal o data, iar a doua oara ca si gelul si crylul vor fi inlaturate doar prin pilire..nu exista dizolvant..aceasta pilire, in timp, va duce la afectarea propriei unghii, ea devenind subtire ca o foita de tigara, se va exfolia si va avea aspectul ridat al unei coji de copac..acestea sunt primele simptome pentru imbolnavirea unghiilor, apoi incovoierea lor si alte complicatii care necesita tratamente..

Iuliana depinde de fiecare persoana ce tip de unghii are si depinde foarte mult si la cine isi pune aceste unghii,si lasa-ma sa te contrazic ptr ca acrylul se da jos cu o solutie speciala iar gelul intr-adevar ai dreptate se pileste dar acum iarasi depinde..daca te duci la o "manichiurista scolita de pe google"care nu face diferenta unde se termina gelul si unde incepe unghia ta si pileste pana ajunge la carne.. vb vine...atunci e greseala ta ptr ca tu ti-ai asumat riscul sa-ti pui unghii la o persoana care nu are cunostiinte corecte despre aceasta meserie;)
unghii_superbe
Postat pe 25 Martie 2010 00:24
De la: Kati75, la data 2008-11-28 08:52:20BN,pot sa-ti spun eu ce inseamna unghie cu gel sau acril,dezastru total
sunt manechiurista ,sincer am citit in sait ca sunt persoane care au gel pe unghii de o groaza de timp.Fetelor incercati sa mai faceti un repaus ca altfel mai tarziu va vati intreba dc unghiile voastre nu mai sunt cum le aveati cindva.orice aplicare de gel sau acril afecteaza unghia,chiar daca ai tips sau constructie pe unghia ta naturala,daca ati observat cele care aveti gel sau acril,ati vazut ca in momentul inceperii de constructie de gel patul unghiei voastre se pileste foarte tare ca sa poata face,,priza,,gelul pe unghie,ati observat si ati simtit ca atunci cind bagati mina la lampa UV va frige,ei bn asta este din cauza ca stratul unghiei voastre nu mai este destul de rezistent din cauza acelei piliri.Intradevar sunt nemaipomenit de frumoase si dau un aspect femeii de estetica,dar nu este recomandat sa le tineti foarte mult.Am cliente care va pot spune ca unghiile lor naturale deja au inceput sa faca micozee,din cauza ca nu au incercat sa mai ia o pauza.E foarte greu sa vezi ca manechiurist cum o clienta pe timp ce trece isi pierde propria sa unghiee.Dar sa nu o mai lungesc cu vb,daca aveti gel sau acril,recomandarea mea este ca la 6 luni sa faceti o pauza de 2luni si mergeti sa vi se aplice tratament pe baza de calciu,deoarece sunt produse profesionale in saloanele de infrumusetare si o sa vedeti ca da rezultate.Va multumesc ca va-ti rezervat timp sa cititi mesajul meu si sper ca am fost de folos cu cateva argumente

"patul unghiei voastre se pileste foarte tare"...kati tu esti manichiurista??? este f grav ca persoane ca tn exista in acest domeniu,sincer fara suparare!
unghii_superbe
Postat pe 25 Martie 2010 00:33
De la: garbo101304, la data 2010-02-27 17:07:36Buna,

Eu am probleme cu unghiile de cand ma stiu...am lipsa de calciu si mi se exfoliaza unghiile foarte tare, daca nu mi le dau cu lac si le las cateva zile asa mi se rup de la jumatate....am incercat toate lacurile tratament posibile si tot nu au dat nici un rezultat...nu stiu ce sa mai fac...m-am tot gandit sa imi pun unghii false si mi-e sa nu imi faca mai rau si sa mi se exfolieze si mai rau....de metoda asta de care zici chiar nu am auzit...crezi ca o sa dea roade si la mine???

Astept un raspuns merci....

Unghiile false se pun in principiu pe unghiile naturale sanatoase,eu una nu ti-as pune unghii false!Mai intai trebuie sa-ti rezolvi problemele cu niste tratamente bune si o alimentatie sanatoasa!
unghii_superbe
Postat pe 25 Martie 2010 00:35
ai perfecta dreptate...asa le'am avut si eu la inceput ...ak mi'au crescut si am unghiile mele si pe deasupra dat cu gel....
gabigabitzu
Postat pe 11 Aprilie 2010 15:14
De la: gabigabitzu, la data 2010-04-11 15:14:24ai perfecta dreptate...asa le'am avut si eu la inceput ...ak mi'au crescut si am unghiile mele si pe deasupra dat cu gel....
...si sunt foarte multumita
gabigabitzu
Postat pe 11 Aprilie 2010 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vino la Merci Beauty Center, te provoaca sa fii frumoasa 22 De la: channel 29 Iunie 2011 13:19
buna 21 De la: zebrrasalon 28 Martie 2011 18:19
unghii cu acril sau gel uv 1 De la: garbo215668 28 Iulie 2011 23:54
cum sa ma ingras??? 89 De la: garbo106072 16 Martie 2010 18:16
Csometiciana cu experienta in domeniu 1 De la: ConsultantBeauty 28 Mai 2009 13:20
Setari Cookie-uri