unghii false!!!!!!!!!!!

eu mi-a pus cu acril ... Le-am tinut 3 luni apoi le-am dat jos. Am fost la ingrijire la 3-4 saptamani...
Imi placeau ca puteam sa fac mancare, curatenie si ramaneau impecabile.
Mi le-am dat in decembrie la inceput...
Erau subtiri dar le-a facut manichiurista un tratament, le-a taiat scurt .... si dupa o saptamana erau k
dafffne
Postat pe 14 Februarie 2009 11:37
Vind produse profesionale IBD .
gel IBD 56g(transparent ,roz)-200ron, Prep nail 75ron , IBD BONDER-90RON, IBD PRIMER STICK -65RON, LAMPA UV-36W-4 BULB -300lei.PRODUSE ORIGINALE
oxana_c
Postat pe 24 Februarie 2009 21:54
Afecteaza unghia....chair foarte rau.Vorbesc din proprie experienta.Ciao,si toate cele bune.
garbo000371
Postat pe 11 Martie 2009 11:02
spor la ros acril sau gel... de pe unghii... ce aveti? chiar nu va inteleg! de ce va puneti false? mai bine le faceti pe ale voastre... mai de mult, cand eram mica si bleaga si eu, am avut si eu unghii false... mi-am blestemat zilele. intariti-le frecandu-le unele de altele pe cele 4 de la mana dreapta, mai putin cele de la degetul mare care nu pot fi tinute laolalta cu celelalte, 5 minute in ficare zi cand va aduceti voi aminte, dupa maxim 2 luni de acest tratament veti vedea ce unghii tari si frumoase veti avea si sa va nu va lipseasca oja sau lacul pe unghii... nu mai cautati solutiie ce mai tarziu va vor face sa regretati amarnic...
mitzura
Postat pe 11 Martie 2009 20:13
eu am avut unghii cu gel sib am fost multumita
garbo000400
Postat pe 12 Martie 2009 12:27
fetelor va rog sa ma votati si pe mine. RADUCUVALENTINA
am nevoie de votul vostru.
www.concurs.benvenuti.ro
garbo000400
Postat pe 12 Martie 2009 12:32
De la: oanaarion, la data 2009-03-11 20:13:05spor la ros acril sau gel... de pe unghii... ce aveti? chiar nu va inteleg! de ce va puneti false? mai bine le faceti pe ale voastre... mai de mult, cand eram mica si bleaga si eu, am avut si eu unghii false... mi-am blestemat zilele. intariti-le frecandu-le unele de altele pe cele 4 de la mana dreapta, mai putin cele de la degetul mare care nu pot fi tinute laolalta cu celelalte, 5 minute in ficare zi cand va aduceti voi aminte, dupa maxim 2 luni de acest tratament veti vedea ce unghii tari si frumoase veti avea si sa va nu va lipseasca oja sau lacul pe unghii... nu mai cautati solutiie ce mai tarziu va vor face sa regretati amarnic...


le frecam unele de altele cand sunt date cu lac/oja?
ingurapresei
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:17
Numai cand esti in timpul liber.In timpul programului, in nici un caz.
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:10
acum cativa ani erai "OUAU" daca aveai unghii false, abia aparusera, nu foarte multe femei si le permiteau etc....
acum esti "OUAU" daca ai unghii naturale, frumoase si bine ingrijite.
am avut si eu unghii false, cu gel, o singura data..m-au tinut maxim 1 luna, apoi deja nu le mai suportam(nu stiam cum sa ajung mai repede la salon sa mi le dau jos).
am auzit pareri ale domnisoarelor de 18-20 de ani...ele cica nu au timp sa aiba grija de unhiile lor naturale si e mai comod cu gel...cum doamne iarta-ma..ca sa ste duci sa iti pui unghii, cu tot cu datul jos a celorlalte cu pilit, cu aranjat, cu bibilit etc..iti ia cateva ore bune...4-5 minim, apoi te mai duci o data la 2 sapt..iar timp, iar bani etc PLUS ca iti nenorocesti unghiile tale, carora le va lua cateva luni sa revina la normal dupa astfel de tratamente.
eu nu inteleg ce e cu moda asta.mai bine am investi banutii aia in unghiile noastre naturale, asa cum sunt ele de la mama lor natura..in tratamente, intr-o manichiura frumos facuta la un salon etc

Ihi
Postat pe 21 Mai 2009 14:35
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:48
Suzuki la birou.Vine sefa lui nervoasa si bate din picior:
-Suzuki, sunt foarte suparata pe tine.Bilantul pe care l-ai facut este o porcarie.
-Asa este sefa.Sa ma dezbrac?
Ioana007
Postat pe 9 Iulie 2009 15:34
dragele cochetele....dupa perea mea unghiile false, cu gel, acril sau orice alta procedura nu trebuiesc facute pt a fi la moda sau in trend sau alte prostii ci doar pt a arata plecut...unghiile trebuie sa arate bine la fel ca parul, pielea sau altele si cum nu toata lumea are unghii minunate de la mama natura putem apela la diverse artificii...eu imi fac unghiile cu gel de 3 ani de zile si sunt foarte multumita...merg o data pe luna la refacere si am unghii minunate in fiecare zi ....ca sa nu mai zic ce bine iti prinde in momentele in care apare o petrecere sau o iesire "pe nepusa masa"....le-am avut date jos o data si am facut o pauza de cateva luni (din motive financiare)...e adevarat ca erau subtiri, dar unghia creste si se reface (e logic, nu)...cele din acril sunt mai greu de refacut lunar si de aceea recomand gelul...sunt minunate din multe puncte de vedere daca sunt facute cum trebuie

deci...fetelor cochetelor...unghii false ...si nu mai desfaceti firul in patru atat...facem noi altele mult mai daunatoare organismului nostru si nu ne mai punem atatea intrebari
mihaela102
Postat pe 9 Iulie 2009 16:49
M-AI LASA-MA DRAGA CU FILOZOFIA TA..UNGHIILE CU GEL S-AU ACRIL SUNT SUPEBE..EU LE AM DE 2 ANII SI DE CURIOZITATE LE-AM DAT JOS PT O PERIOADA DE O LUNA SI ERAU M-AI SANATOASE CA INAINTE..DEPINDE DE SALON ..PRODUSE SI MANECHIURISTA..
garbo023901
Postat pe 10 Iulie 2009 11:36
...m-a-i d-e-p-i-n-d-e s-i d-e g-r-a-m-a-t-i-c-a
god...iaca am obosit sa scriu asa...voi cum naiba rezistati?
mia79x
Postat pe 10 Iulie 2009 11:45
las-o tu ca e tot una din aia suparata pe viata...sunt atatea care au probleme cu unghiile naturale dupa ce si-au pus unghii false ca m-am acrit....
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 11:48

se pare ca si lor li s-a acrit...mai mult...nici nu mai pot scrie din cauza unghiilor
mia79x
Postat pe 10 Iulie 2009 14:07
Foarte adevarat , ca si solarul afecteaza pielea , fetele astea nu isi dau seama de loc ce rau isi fac , pe langa ca te costa cam multicel
De la: garbo000371, la data 2009-03-11 11:02:25Afecteaza unghia....chair foarte rau.Vorbesc din proprie experienta.Ciao,si toate cele bune.


Nu mi-as pune niciodata asa ceva pe unghii , bani cam aruncati cam degeaba ,in opinia mea
cinezee
Postat pe 11 Iulie 2009 20:39
Daca unghiile tale naturale sunt frumoase pastreaza-le. Am vazut destule cazuri after unghii false cu gauri efective in unghiile naturale si care se chinuiau sa-si recastige unghiile.
petrescu_veronica
Postat pe 13 Iulie 2009 21:56
Eu am unghii false de 3 ani.Din experienta pot spune ca cele cu acryl sunt mult mai rezistente decat cele cu gel.Intradevar,sunt putin mai scumpe dar nu mai conteaza.Este f adevarat ca unghiile se fac varza dar se regenereaza.EXISTA solutii sa le dai jos.Cine le da jos cu polizorul nu are chef de tine ca clienta,nu e o profesionista.Iti recomand cu caldura salonul de la mall vitan,PERFECT NILSE,si acolo eu ma fac la FILI.Tipa e super si uita prostiile astea cu acrylul ca e cancerigen.
marlen_marlen
Postat pe 16 Iulie 2009 20:28
PASTREAZA-TI UNGHIILE NATURALE,INGRIJESTE-LE SI VEI FI MAI MULTUMITA DECAT SA-TI LIPESTI TOT FELUL DE "COPII DE UNGHII"....POATE O FI ASTA UN TREND,DAR NU TOT CE ZBOARA SE MANANCA! CHIAR DACA SUNT PARTI MOARTE ALE ORGANISMULUI(ALCATUITE DIN CHERATINA ,O PROTEINA FORMATA DIN APA SI GRASIMI,FIER SI CALCIU)SUNT PRODUSE DE CELULE VII,SI DACA VEI LUCRA ASUPRA RADACINII UNGHIEI,CEA MAI IMPORTANTA COMPONENTA),II POTI SHIMBA FORMA.NU MAI FI ATAT DE LEGATA DE CE PORTA VEDETUTELE SI FII TU..SI MAI MULT DACA LE VEI APLICA SINGURA SI E PENTRU PRIMA OARA E POSIBIL SA TE ALEGI SI CU O INFECTIE!FII TU!FEMINATATEA DIN TINE VORBESTE PRIN NATURALETE!
garbo041253
Postat pe 23 August 2009 19:39
amandoua sunt la fel doar ca cele cu acril sunt mai mate iar cele cu gel sunt lucioase iti spun ca pun unghii false de un an
cristina1981
Postat pe 7 Septembrie 2009 04:43
De la: dia_lori_27, la data 2008-07-11 17:04:31as vrea sa intreb si eu ceva!!!stie cineva sa-mi spuna care unghii false, cele cu acryl sau cele cu gel sunt mai recomandabile?! [/quote Draguta care vrei tu sunt ok iti spun din propria experienta eu pun unghii de un an si de aproape 2 ani imi pun unghii false daca esti interesata contacteazama
cristina1981
Postat pe 7 Septembrie 2009 04:51
eu aplic unghii false cu gel si cu acryl tips sau constructie...cine este interesata poate sa sune la 0762677509
kykylyk
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:38
Draga de la o anumita varsta si unghiile incep sa cada.Asta imi aminteste de o poezea spusa de Suzuki prietenei lui, Suzuka:
A inceput de ieri sa cada,
Cate ceva, dar la gramada.
La inceput a fost un dinte,
Cand am mancat ceva fierbinte,
Apoi o unghie parsiva,
Cazu si ea in recidiva,
Si-acuma dintii zau, si iaca,
Ca ramasei doara cu placa.
Ioana007
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:26
Am unghi false si sunt super incantata de ele....Va recomand unn salon foarte bun in zona dristor cu decebal si au si o oferta buna,lucreaza cu produse de calitate.
Daca va ajuta cu ceva va dau nr de tel de la salon 0213231967 si sunati
salon_miriam
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:44
Suzuki avea o unghie atat de falsa, incat nu stia daca nu cumva este ceasul pe care-l tinea in buzunar sau un spion care lucra sub acoperire.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:35
Dragele mele, sint stilist protezist de unghii si pun unghii false cu gel zilnic. Pot sa spun ca, clientele mele sunt foarte multumite. Unghiutzele sunt foarte frumoase, tot timpil par ca atunci au fost facute si practic, clientele mele au uitat cat de greu le era duminica seara cand, dupa baie trebuia sa-si pregateasca unghiile pt saptamana ce urma. Am avut si cateva cliente care au renuntat la gel, dar daca sti cand sa te opresti din pilit unghia nu este afectata.Cu aceasta tehnologie s-a eliminat inlaturarea cuticulei cu forfecuta. Mie mi se pare super.
garbo064187
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:40
draga mea,sigur unghiile tale naturale vor fi afectate.eu le port de 1 am facut pauza cateva luni.sunt topita dupa ungiile false asa ca nu imi pasa cum vor arata unghiile mele dupa ce le dau pe astea jos.
in perioada cat am facut pauza,unghiile mele erau moi sia trebuit sa le tin taiate scurt o perioada de o luna pana si-au revenit
danut_defect
Postat pe 11 Noiembrie 2009 13:05
unghii false?depinde de ce munca faci.
mitza81
Postat pe 11 Noiembrie 2009 14:51
cele cu gel sunt mai bune!!!
garbo076801
Postat pe 27 Noiembrie 2009 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia cu un barbat ''insurat'' 29 De la: barbie 26 Aprilie 2010 15:27
corbeanca aequilibrium 20 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:13
Buna sunt diana si aplic unghii false bucuresti sector 5 1 De la: d3ya 25 Martie 2012 17:04
Curs profesional de make up 1 De la: garbo164355 2 August 2010 11:35
UN CORP DE INVIDIAT 145 De la: bluelight 2 Aprilie 2010 22:26
Setari Cookie-uri