unghii false!!!!!!!!!!!

De la: dia_lori_27, la data 2008-07-11 17:04:31as vrea sa intreb si eu ceva!!!stie cineva sa-mi spuna care unghii false, cele cu acryl sau cele cu gel sunt mai recomandabile?!
mi-am pus unghii false cu gel si pot sa spun ca au tinut asa de mult incat m-am saturat de ele .Sa nu te apuci sa le dai jos singura asa cum am facut eu ...!!!iti vei distruge unghiile tale .Oricum unghiile false distrug unghia proprie dar se regenereaza repede .Merita incercat cel putin odata pentru aspect :)
girl27
Postat pe 11 August 2008 09:51
simcera sa fiu eu am avut acril, acum ceva timp, si nu mi-a placut mi-au atacat unghiile,mi-a luat cam 8 luni ca sa imi revin la unghii-nu mai aveam luciu, se exfoliau.cred ca depinde foarte mult de unghii, de manichiurista si de produse.acu cateva luni mi-am pus gel non acrilic(e un gel cu esente naturale)si am fost super multumita.am gasit un salon super pe undeva pe kiselef(in sfarsit-mi-a luat ceva pana sa il gasesc sincera sa fiu).pt ca aveam unghia foarte subtire,desi faceam inca tratament,nu mi-au pus din prima.mi-au tratat unghiile cu produse intesive pt tipul meu de unghie.pot spune ca chiar si gelul aplicat a fost pt tipul meu de unghie. pana la salonul asta nu am mai intalnit asta.
vulpitza
Postat pe 18 August 2008 14:34
cat de mari trebuie sa ai unghiile naturale pt ami puteapune unghii false si pot sa imi aleg eu cat de lungi vreau unghiile?

Postat pe 19 August 2008 00:22
ca sa-ti pui unghii false nu trebuie sa ai unghia mai mare de 1mm asta ca so ti-o poata lipi, iar dimensiunea ti-o alegi tu (cat vrei de lungi).
vulpitza
Postat pe 19 August 2008 18:03
decat6 sa va chinuiti cu unghii false mai bine le lasati pe asle voastre sa creasca frumos si sa le intretineti mult mai usor decat pe cele false. stiu ca ati auzit si variantele cu unghii moi bagate in ulei fierbinte pentru a le intari si n variante horor depre acest lucru. fals. le frecati unghiile in fiecare zi 5 minute unele de celelalte si in timp se va vedea efectul se vor intari si nu se vor mai exfolia si nici nu se vor mai rupe. sa fie date cu un lac incolor sau cu oja tot timpul si nici intr-un an veti uita de dorul unghiilor false. bafta!
mitzura
Postat pe 23 August 2008 16:17
atata necaz sa avem noi, femeile, unghiile mici
si_totusi
Postat pe 23 August 2008 21:46
Femeia care are unghiile mici, nu zgarie rau, decat daca sunt placate cu Widia.

Postat pe 24 August 2008 04:41
Mai bine o femeie mare cu unghii mici decat una mica cu unghii mari - din ciclul "I fought a lepricon."

Postat pe 12 Septembrie 2008 19:00
buna fetelor! eu ma ocup cu unghii false de 5 ani. Sunt super se mentin timp de 4 saptamini. Lucrez cu preparate profesionale din USA si GERMANIA . Asigur calitate inalta! pentru mai multe detalii contactatii la tel .0751926538 Oxana
Sunt din ploiesti! preturile sunt urmatoare :
Protectie a unghiilor naturale cu gel -40 ron (+10 la dorinta a manichirei franceze permanente)
Extensii a unghiilor pe tips -70 ron(+10 ....)
Constructie cu gel a unghiei -90ron (+10 ...)
Intetinere lunara -40ron(+10...)
Desian speciale pentru mirese
Flori in relief cu pietre swarovskii
oxana_c
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:21
depinde de unghia ta naturala. daca ai baza mica este de preferat acrylul, daca ai o baza ok este mai frumos gelul dar depinde cum este pus, de exemplu a mine n se observa ca am gel, par naturale, dar la unele prietene se vad urat.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 00:35
unde le-ai pus? la ce salon?

Postat pe 6 Noiembrie 2008 00:37
imi pare rau sa te contrazic dar pentru acryl exista dizolvant!

Postat pe 6 Noiembrie 2008 00:40
fetelor nu conteza cu ce face, depinde cum si unde se face! si este foarte corect ca unghii de acril se dezolva cu solutie speciala cind se scoate!
mie nu-mi place acrilul! gelul e mult mai frumos pe unghii.
oxana_c
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:58
-Mie imi plac unghiile false,-zise Gica.
-De ce?
-Pentru ca seara cand vine in casa, le scoate si le pune intr-un borcanel.Este un gest fermecator, foarte personal, foarte intim...
-Da, si mie imi place.A mea isi scoate unghiile una cate una, pana ramane cu degetele goale, apoi isi scoate peruca, pe care o aseaza cu grija in cuier sa nu se sifoneze, apoi genele false, si daca mai are timp, isi scoate si placa, pe care o pune intr-un pahar cu apa, la marginea patului...

Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:37
emagl
Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:53
Nu vr sa supar pe nimin dar nu ati vazut probababil unghii false puse bine , cind nici nu poti deosebi ca sunt naturale sau ca sunt false! din pacate nu pot sa postez aici niste poze cu lucrarile mele facute !
oxana_c
Postat pe 24 Noiembrie 2008 01:00
BN,pot sa-ti spun eu ce inseamna unghie cu gel sau acril,dezastru total
sunt manechiurista ,sincer am citit in sait ca sunt persoane care au gel pe unghii de o groaza de timp.Fetelor incercati sa mai faceti un repaus ca altfel mai tarziu va vati intreba dc unghiile voastre nu mai sunt cum le aveati cindva.orice aplicare de gel sau acril afecteaza unghia,chiar daca ai tips sau constructie pe unghia ta naturala,daca ati observat cele care aveti gel sau acril,ati vazut ca in momentul inceperii de constructie de gel patul unghiei voastre se pileste foarte tare ca sa poata face,,priza,,gelul pe unghie,ati observat si ati simtit ca atunci cind bagati mina la lampa UV va frige,ei bn asta este din cauza ca stratul unghiei voastre nu mai este destul de rezistent din cauza acelei piliri.Intradevar sunt nemaipomenit de frumoase si dau un aspect femeii de estetica,dar nu este recomandat sa le tineti foarte mult.Am cliente care va pot spune ca unghiile lor naturale deja au inceput sa faca micozee,din cauza ca nu au incercat sa mai ia o pauza.E foarte greu sa vezi ca manechiurist cum o clienta pe timp ce trece isi pierde propria sa unghiee.Dar sa nu o mai lungesc cu vb,daca aveti gel sau acril,recomandarea mea este ca la 6 luni sa faceti o pauza de 2luni si mergeti sa vi se aplice tratament pe baza de calciu,deoarece sunt produse profesionale in saloanele de infrumusetare si o sa vedeti ca da rezultate.Va multumesc ca va-ti rezervat timp sa cititi mesajul meu si sper ca am fost de folos cu cateva argumente
Kati75
Postat pe 28 Noiembrie 2008 08:52
am si eu acryl pe unghii cam de o luna...
arata foarte bine asa dar teama mare este cum vor arata unghiile mele dupa ce ma plictisesc de aceasta operatie!!!!
dupa anul nou vreau sa fac o pauza...
la cat timp se face intretinerea daca este pus acrylul cum trebuie?
merci, va pup
janedia
Postat pe 23 Decembrie 2008 12:46
De la: Kati75, la data 2008-11-28 08:52:20BN,pot sa-ti spun eu ce inseamna unghie cu gel sau acril,dezastru total
sunt manechiurista ,sincer am citit in sait ca sunt persoane care au gel pe unghii de o groaza de timp.Fetelor incercati sa mai faceti un repaus ca altfel mai tarziu va vati intreba dc unghiile voastre nu mai sunt cum le aveati cindva.orice aplicare de gel sau acril afecteaza unghia,chiar daca ai tips sau constructie pe unghia ta naturala,daca ati observat cele care aveti gel sau acril,ati vazut ca in momentul inceperii de constructie de gel patul unghiei voastre se pileste foarte tare ca sa poata face,,priza,,gelul pe unghie,ati observat si ati simtit ca atunci cind bagati mina la lampa UV va frige,ei bn asta este din cauza ca stratul unghiei voastre nu mai este destul de rezistent din cauza acelei piliri.Intradevar sunt nemaipomenit de frumoase si dau un aspect femeii de estetica,dar nu este recomandat sa le tineti foarte mult.Am cliente care va pot spune ca unghiile lor naturale deja au inceput sa faca micozee,din cauza ca nu au incercat sa mai ia o pauza.E foarte greu sa vezi ca manechiurist cum o clienta pe timp ce trece isi pierde propria sa unghiee.Dar sa nu o mai lungesc cu vb,daca aveti gel sau acril,recomandarea mea este ca la 6 luni sa faceti o pauza de 2luni si mergeti sa vi se aplice tratament pe baza de calciu,deoarece sunt produse profesionale in saloanele de infrumusetare si o sa vedeti ca da rezultate.Va multumesc ca va-ti rezervat timp sa cititi mesajul meu si sper ca am fost de folos cu cateva argumente

nu sunt deacor cu parerea ta ! deoarece in primul rind depinde cum prelucrez unghia inaitea de a aplica gelu sau acrilu , normal daca o rozi pina la carne ce o sa mi ramina de la dinsa dar daca faci atent si ingrizit unghia se pastreaza foarte bine ! si depinde cu ce gel lucrezi , normal ca frige daca lucrez cu unul eftin!
eu lucreaz cu ibd e gel american !
oxana_c
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:45
Uite, eu am sa va fac o propunere.Fie ca folositi unghiile false, fie ca unghiile originale inca nu si-au schimbat puterea de convingere, tuturor femeilor si barbatilor, de pe forumul garbo, sarbatori fericite.Sa aveti si la anul, acelasi spirit ascutit, ca si unghiile pe care le aveti.La multi ani.
Ioana007
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:27
am unghii false cu acryl de o luna...si abia azi m-am dus la intretinere...sicer,ti le afecteaza foarte rau...mai ales dc ti se rupe vreuna insa dc stii cum sa ti le pastrezi este totul ok...si parerea mea k ar trb sa ti le pui cu acryl ptr k au o rezistenta mult mai mare fata de cele cu gel,am avut si cu gel si numai dupa o saptaman,au inceput sa mi se rupa...akm sunt foarte multumita de cele pe care le am,si voi continua sa ma duc la intretinere...bafta...
elisse
Postat pe 20 Ianuarie 2009 18:51
cum va spuneam, eu am acryl pe unghii....sunt foarte multumita de aspect si de rezistenta lor....
spuneam ca fac o pauza dupa anul nou, dar nu am facut-o pentru ca imi place cum arata.
ceea ce ma nemultumeste este costul...la mine de fiecare data creste pretul...acum am ajuns sa platesc pentru intretinere 135 ron.
sunt eu in urma cu indexarile sause intampla ceva ciudat in acest salon?
voi cam cat platiti la intretinere?

va pup
janedia
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:54
eu sunt tehniciam profesional si lucrez cu materiale originale din SUA si pentru o intretinere cu acril simpla iau 60 ron...
oxana_c
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:54
De la: janedia, la data 2009-01-21 15:54:18cum va spuneam, eu am acryl pe unghii....sunt foarte multumita de aspect si de rezistenta lor....
spuneam ca fac o pauza dupa anul nou, dar nu am facut-o pentru ca imi place cum arata.
ceea ce ma nemultumeste este costul...la mine de fiecare data creste pretul...acum am ajuns sa platesc pentru intretinere 135 ron.
sunt eu in urma cu indexarile sause intampla ceva ciudat in acest salon?
voi cam cat platiti la intretinere?

va pup


Iubita si eu am acryl,am pus unghiile false in 15 decembrie, ptr ca imi cresc reepede unghile, ma duc mai des la intretine.
In ceea ce priveste "...acum am ajuns sa platesc pentru intretinere 135 ron", este enorm de mult. Mie manichiurista mea imi ia 40 ron ptr intretine si model , plus ca daca vreau imi face modelul permanent.
Cauta-ti alt salon, sau alt manichiurist.
Sa auzim de bine!
madalyna_mar24
Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:17
poate sunt eu incuiata dar, de ce atatia bani cand va puteti ingriji unghiile voastre? si de ce trebuie sa fie exagerat de lungi?

de ce e mai frumoasa o unghie din acril decat una naturala? cine a spus asta? oare ii place vreunui barbat sa fie mangaiat pe spinare cu niste gheare din acril sau gel?

si apoi si voi. sunteti mai multumite cand vedeti o unghie pe care o stiti contrafacuta? nu va da impresia de fals?

zic si eu nu dau cu parul.
si_totusi
Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:31
Unul dintre prietenii mei si-a pus unghii false si i-au cazut dintii.De atunci nu se mai curata in urechi, pentru ca ii este frica sa nu il loveasca trenul.
Ioana007
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:46
-Nevasta ta, mai Suzuki, are si ea ceva bun in ea?
-Sigur ca da.Unghiile.Se poate scarpina pe spate fara sa ma mai deranjeze pe mine.
Ioana007
Postat pe 8 Februarie 2009 17:20
unghii cu gel, sani si fund cu silicoane, buze marite cu mai stiu eu ce, piele intinsa cu botox, sprincene mazgalite semipermanent pentru a da impresia ca-s groase, ce mai. femeia moderna; 100 % naturala din sintetic

o placere . mergi cu ea la plimbare si-i cade un colt de ochi , o unghie sau o fesa . o placere dar, se pot recupera bucatile daca ai o sacosa la tine.
si_totusi
Postat pe 8 Februarie 2009 17:32
Salutari!!! in acril sau gel unghiile sunt la fel de afectate, am lucrat in domeniu, acum depinde de cat de rezistente sunt unghiile tale naturale!!! sunt frumoase! asta asa este...!!!!si depinde mult cum sunt lucrate....(asta in cazul in care mai are nevoie cineva de sfat...)
mihaelacazbir
Postat pe 10 Februarie 2009 20:51
DRAGELE MELE, AM VAZUT DISCUTIILE VOASTRE SI VREAU SA VA SPUN SI EU CATE CEVA DESPRE UNGHII PT CA AM O MICA EXPERIENTA SI DETIN UN SALON DE INFRUMUSETARE. EXISTA O DIFERENTA INTRE GEL SI ACRYL, ADICA UNGHIILE DIN GEL SUNT MAI LUCIOASE MAI ELEGANTE SI CU O TEXTURA FINA, DAR TREBUIE INGRIJITE SAPTAMANAL PT A DURA MULT TIMP, IAR UNGHIILE DIN ACRYL SUNT MAI MATE, MAI DURE DAR REZISTA MAI MULT SI NU SUNT ASA DE PRETENTIOASE. PROBLEMA MAI ESTE SI DE PRODUS SI DE MANECHIURISTA. EU VA STAU LA DISPOZITIE PT. ORICE INTREBARE DESPRE UNGHII, IMPACHETARI CORPORALE, REMODELARE PT. SANI, TRATAMENTE FACIALE, SPA, ETC. MA PUTETI SUNA LA NR. 0767367699 SAU 0770173765
amiliganu
Postat pe 13 Februarie 2009 21:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invitatie la rasfat! 25 De la: garbocatalyna 16 Februarie 2010 16:13
Cosmetica 55 De la: Ciresica 21 Martie 2010 18:24
Cursuri unghii false si extensii gene 1 De la: zebrrasalon 11 Februarie 2011 14:45
Extensii gene permanente fir cu fir... 1 De la: merycamerzan 9 August 2011 01:20
Buna dimineata !! 1 De la: garbo222285 29 Decembrie 2017 09:18
Setari Cookie-uri