Barbatul TAUR

Ciao tuturor!!!!!
Vanghelis, multumesc mult pentru raspunsuri.M-ai luminat .Si...egiptenii ...mare civilizatie.Excelau in foarte multe domenii.E interesant atunci cand se descopera ca ...ce credeau unii din aceste vremuri ca au " inventat" unele civilizatii foloseau acum mii de ani.

DoubleV, Nu lucrez in nici un domeniu strict legat de TAURI , dar ma gandesc serios sa deschid acel abator.Crede-ma pe cuvant : uneori imi vine sa-l mananc pe taurul meu de drag ...ii dau pupici , dar alteori l-am spinteca ...de nervi si pana la al manca...
Mi-a venit o ideee ...Vanghelis ...fa tu ferma ...eu , ma ocup cu abatorul...Fetelor cand nu se comporta bine , la Vanghelis cu ei ...apoi daca exagereaza la ferma mea si ii voi eticheta...Cand vreti putina razbunare ...va astept Glumesc...
Nu de alata , dar mamicutza dragutza care a scris aiciLu1973, ma va inainte de a-mi schimba firma.
draga Lu , crede-ma ca , dupa parerea mea ei sunt mult influentati de mediul in care traiesc.
Si , apoi au si multe calitati , asa cum si noi cei acare am scris aici avem , sau cel putin eu am destule defecte.
Si carmena , ai dreptate ...iubim si atunci ori incercam sa-i acceptam asa cum sunt , ori..., dar vezi tu , dupa ce te-ai legat oarecum sufleteste de ei ...suferi , in dragoste nu poti spune atat de usor "Sta in puterea voastra"..., iar cand mai apare si un copil e tot mai greu sa te pui pe primul plan. E adevarat ca pana la urma vei lua o decizie , dar cred ca indicat este sa luptam..., asta nu inseamna ca trebuie sa acceptam umilinte , departe de mine acest gand , dar eu sunt o persoana care abandoneaza terenul doar cand am epuizat toate mijloacele...
Am mai gasit o calitate
Sunt calmi si milosi .E adevarat ca acest calm , uneori devine o indiferenta corelata cu lene la cel mai inalt grad, dar ...
Nu stiu alti tauri , dar al meu are un mare minus si la capitolul punctualitate.
Va pup.
alecss
Postat pe 31 Iulie 2008 09:53
Imi cer scuze pentru greselile strecurate...
Graba mareeeee!
Pupici!!!!
Laura, pe unde-mi esti???
E totul K.???
Te pup.
alecss
Postat pe 31 Iulie 2008 10:01
Daca atunci cand se intalnesc doua femei, se iau imediat in brate si se pupa, ce se intampla cand se intalnesc un barbat si o femeie?Sper ca nu se trag de par, mai ales daca el este chel ca-n pakma.

Postat pe 31 Iulie 2008 13:38
Nu am cunoscut toate acelasi barbat. Sunt tauri de 27 pana la 50 de ani asa ca fiecare doamna e cu taurul cu varsta lui/
Laura76
Postat pe 31 Iulie 2008 14:46
Milosi? Ma faci sa rad. Cand am avut nevoie de el mi a intors spatele si nu am mai dat de el cu zilele . A aparut dupa ce situatia a trecut. Asa ca " mila" iei nu o prea cunosc . Sunt aici draga aleccs si pe mess. Mai da si tu cate-un buz ceva . Sunt ok Am terminat corica si acum sunt mult mai linistita si imi merge bine si cu firma , deci imi purta ghinion . :))) Dorm mai bine seara de ce nu as mai putea iubi din nou alt barbat ( in nici un caz taur)
Laura76
Postat pe 31 Iulie 2008 14:51
Vanghelis stiu ca esti din Ploiesti. ...
Laura76
Postat pe 31 Iulie 2008 14:51
Este unul dintre putinele lucruri pe care le cunosti despre mine.

Postat pe 31 Iulie 2008 15:29
Ei da ( nu-ti raspund doar tie ) recunosc toate...toate...toate
DAR ...bre n-om avea si niste calitati ? Reale!?
Ingamfat /arogant ...daaa dar sant in curs de vindecare ( dezvoltam alta data ) ; Mincinos ...mneee...la mine n-ai sa vezi asa ceva ; Caustic ...paai... eu ii zic simtul umorului ; Javra ..mh ...cam uneori da (adik rau cu intentie); Razbunator...mneee..nu pot sa fiu ranchiunos..simt ca ma uratesc pe dinauntru - dak nu te ard pe moment...ai scapat ( si de obicei imi iau o pauza de.. ore innainte de a riposta la ceea ce eu cred a fi o infamie); Mitocaan...uuf..chiar tre' sa le recunosc pe toate ?; Zgarcit...au mama mea...imi tremura toate cand dau de pomana ;
Cam astea ar fi cele din zodiac ( defecte )
Chiar nici una din voi nu s-a intalnit cu calitatile taurului ( pe termen lung ?)
Regret... si daca pot s-o ajut pe una dintre voi sa-si revina... sant galatean....
Credinta ? Am ajuns la divinitate de la ateism ...dar... despre ce Dumnezeu vb pt ca de la biblicul Moise , speta umana la cam ramificat pe Dumnezeu ....sa mai pomeesc de Alah si Brahma ?
Horoscop ? cred in toate activitatile/practicle umane care au trecu proba timpului
Va iubesc fetelor din toata inima si regret ca v-ati cuplat cu niste secaturi...totusi fiti realiste : nu se poate sa fie numai secaturi pe lumea asta si din cate imi dau seama santeti tinerele...aveti o viata de trait...asa ca sus inima : cel putin un taur e sincer cu voi si chiar va e prieten
Toate bune
terrian
Postat pe 31 Iulie 2008 19:17
famolisti, aducatori dar avari.buni la pat :
alias_flore
Postat pe 31 Iulie 2008 19:31
pt alecss--- Tot frunzarind am ajuns la mesajul tau
Hm ...brava femeie...si ca sa extind putin ( sau sa adaug la ...)ideea ta : santeti minunate exact asa cum sunteti si bineinteles ca si nooi.......... heei sant taur !
terrian
Postat pe 31 Iulie 2008 19:37
laura 31------
mesajul de la 19.17 e (in special) pt. tine
scuze pt lipsus
terrian
Postat pe 31 Iulie 2008 19:45
Vanghleis, crezi ca as vrea sa stiu mai multe?? Ma subestimezi. :))
Laura76
Postat pe 31 Iulie 2008 20:47
Vad ca ti arde de glume DoubleV , dar mie nu prea imi arde,insa am sa incerc. Poate am avut e ghinionul sa dau peste un taur defectuos. Sti cum s-a termiat?? pe mess hahaha, deci la ce sunt atat de buni taurii pana la urma daca nici macar nu au curaj sa -ti spuna in fata da sau nu?? Incep sa fiu convisa ca e extrem de ciudat el ca persoana. Asa o fi fost educat sa fie las si sa nu-si asume macar o responsabilitate. Oricum e mai bine acum. Ce nu te omoara te face mai puternic asa ca.
Laura76
Postat pe 31 Iulie 2008 20:54
E culmea tupeului cat o incearca el cu mine. Am vb cu el pe mes si hm dupa zile intregi de ignorare mi-a spus ca el nu simte ca s-a terminat relatia noastra. E nebun dea-binelea. Dupa zile intregi imi spune ca defapt el nu simte asta? Te aduce la nebuni daca esti slaba de creier. Daca vrea joaca si bataie de joc o sa vada el. I-o voi da cu varf si indesat. Sunt contrariata cat de ciudat e. Vrea sa verifice daca ma mai poate tine legata de el sentimental? Nici nu stiu de ce scriu toate astea aici dar prea aveti impresia ca bat campii si exagerez cand vorbesc de zodia asta. Sunt niste cinici si si vor se te domine psihic dar nocor ca asta e " calitatea mea sa nu ma las dominata . Pe fecioare nu ne poate domina un Taur . Chiar m-a contrariat. DoubleV sper sa te abtii de la comentarii aberante mai ales ca esti pe dinafara in ceea ce priveste situatia. De la restul persoanelor vreau sa-mi explicati si mie niste pareri despre asta. M mir ca nu mi-a spus ca ma iubeste ,hm cred ca se spargea paharut. Am simti nevoia sa ma destainui aici despre intamplarea asta. Va pup.
Laura76
Postat pe 31 Iulie 2008 23:43
ce glume am facut?eu nu am mai postat un mesaj de ceva vreme...nu inteleg ce tot vorbesti despre mine,poate ma confunzi cu terrian...Dar nu ti-am trimis vreun mesaj sau altceva...sper ca nu ma confunzi...bye,si toate cele bune!
DoubleV
Postat pe 1 August 2008 09:28
Da , merci pentru urari.Toate cele bune si tie.
Laura76
Postat pe 1 August 2008 09:37
L 1 noaptea mai confunzi lumea ce sa faci asta e. Ssz. Te-am confundat cu terrian asa e ,
Laura76
Postat pe 1 August 2008 09:38
laura
chiar exist ; am 51 de ani ; glume ?
poate o cunoastere mai buna a vietii ;
am fost superficial si ..in mare...ma recunosc in defectele prezentate de voi .....am burlacit in propria casnicie (finalzata cu divort )....ma smiorcai altadata ;
fiecare cu crucea lui
nu sant de acord sa fim blamati in bloc ;
suferinta ta (vizibila...cel putin pt mine ) iti afecteaza obiectivitatea...
nu esti de condamnat dar cred ca esti pe o directie gresita ;
fiind merau dornica sa-i faci pe plac ai facut din tine o sclava si din el un handicapat/profitor/parazit ;
cand am spus ca regret ca ati intalnit secaturi am spus-o sincer ;
si tot sincer : toate bune
terrian
Postat pe 1 August 2008 11:17
A cunoaste pe cineva, nu neaparat prea apropiat incat tu sa-l calci pe varfurile de la pantofi si el sa te tina in brate, este un aspect al cunoasterii, ca bomboanele de ciocolate umplute cu coniac.Dar ca sa sapi o gradina, este un altfel de tip de cunoastere,ca si zborul cu avionul.
O pasare l-a intrebat intr-o zi pe Suzuki:
-Mai Suzuki, tu poti sa zbori?
-Vai draga, ma subestimezi...

Postat pe 1 August 2008 13:13
terrian, stii ce este trist?! Ca ai dreptate: da, comportamentul dedicat, generos si tolerant al partenerului, fie ca-i taur sau nu, barbat sau nu, DUCE INVARIABIL LA CALCATUL PE CAP. Duce pentru ca 99,99% dintre oameni asteapta ca relatia cu partenerul sa fie una solicitanta, plina de toate surprizele, emotiile, patimile si... prostiile. acceptarea totala, daruirea sunt considerate slabiciuni... si sunt sanctionate. Din pacate sunt omorate cele mai de pret valori ale unei relatii... trist. Totusi eu nu cred ca noi, cei cu aceasta atitudine "ca la carte", nastem monstri. Acei monstri sunt 100% responsabili pentru ceea ce sunt. Nu exista scuze. Fiecare decide ce vrea sa fie si cum sa trateze o situatie... Nu accept cu nici un chip aruncarea responsabilitatii pe altul.
gianiblue
Postat pe 1 August 2008 13:40
Ai dreptate terrian partial. Nu a facut din mine o sclava dar am facut totul ca sa fie bine si degeaba. Sunt si eu orgolioasa dar cu el am cam lasat totul si cu ce m-am ales?? Tu esti tot Taur?? M-a schimbat relatia asta, m-a facut sa apreciez oamneii care sunt normali la cap chiar daca si iei au defecte. Rutatea lui m-a facut pe mine sa fiu mai buna. Incapatanarea lui m-a facut sa las eu de la mine si stiu ca asta imi va ajuta in viitoarea familie pe care am s ami-o fac cu un om normal. Nu vreau o viata de ignor si orgolii.
Laura76
Postat pe 1 August 2008 14:07
gianiblue
avand in vedere ca nu sant Dumnezeu imi permit sa te contrazic (deci nu 100%)
participarea sufleteasca si generoasa la intretinerea zilnica a casniciei nu duce automat la caderea in sclavie si la 'calcatul pe cap'
tocmai d'aia am zis ca fetele respective au intalnit secaturi
da, taurul are defectele mentionate dar cunoasteti secaturi care nu au aceste defecte ?
sorry fiica-meacea mica ma someaza sa zbor la gratar
siiiu
terrian
Postat pe 1 August 2008 14:07
gianiblue ,sunt oameni care din pacate nu au curajul sa-si asume nici un fel de responsabilitate. Mereu da pe celalalt. Cred ca e lipsa de maturitate si educatie.
Laura76
Postat pe 1 August 2008 14:10
Draga mea "necuelena", barbatii taur nu sunt nici... cameleomici nici profitori. Poate in drumul tau, ai intalnit un barbat cu aceste caracteristici, si acum generalizezi, ceea ce nu e bine.

Barbatul Taur este o pers. care stie sa si urmareasca pana la capat un ideal sau un proiect, iar atunci cand ia o hotarare, o respecta aproape cu sfintenie... Unii ar putea crede ca, la un mom dat, acestea sunt niste defecte, dar eu cred ca sunt..in I rand niste atuuri.
patty_35
Postat pe 1 August 2008 15:28
Mda, tu sti la ce te referi, dar nu cred ca ai inteles situatia. E usor dinafara sa spui ca majoritatea se inseala......
Laura76
Postat pe 1 August 2008 16:28
Adevarul, sa stiti dragii mei, ca nu-l detin decat iepurasii.

Postat pe 1 August 2008 20:17
Hai ca incepi sa o iei pe aratura deja si mai bine trece pe drum....
Laura76
Postat pe 2 August 2008 11:38
Tu, care ai mers numai pe drum, si continui sa mergi pe el, spune-mi te rog:Unde se intampla accidentele de masina cele mai dese?Pe drum sau pe aratura pe care merg eu?

Postat pe 2 August 2008 18:12
salut toate femeile care au, cum s-ar zice ,sange in instalatie de au curaj sa se casatoreasca cu un barbat taur.Imi e din ce in ce mai greu sa-l inteleg.Si sa convietuiesc cu el si mai greu.Sincer am ramas socata cand am citit despre ,,calitatile\" descrise aici.Se potrivesc atat...Cel mai greu este ca toate deciziile se asteapta sa le iau eu.Ma inham la atatea lucruri pentru familie si copii si apoi mi se spune ca le fac eu ca-mi place sa ma dau mare.Astept cu nerabdare pareri si daca se poate sfaturi...Astept mai ales de la laura31c



floritom70
Postat pe 2 August 2008 18:52
Cineva trebuie sa ia decizii.Daca esti hotarata sa faci asa ceva, eu te votez pentru noul guvern.

Postat pe 3 August 2008 05:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
horoscop 1 De la: garbo252973 6 Decembrie 2011 03:21
Fata sagetotr si baiatul fecioara. 8 De la: garbo255907 27 Decembrie 2011 18:06
Cand sotii incep sa se raceasca de noi. 77 De la: Elenita20 1 Martie 2012 17:34
Barbatul fecioara 288 De la: andutzy 23 Aprilie 2010 12:00
Se poate ca mesajele sa fie trimise in INBOX? 3 De la: garbo184366 3 Decembrie 2012 21:02
Setari Cookie-uri