voi cu ce va imbracati vara la birou?

sunt adepta camasilor si a tinutelor office in general. mi-am luat acum niste camasute dragute si lejere, dar un pic transparente. sa ma risc? sa nu ma risc? imi este teama ca pana acum mi-am contruit o imagine si daca ma imbrac altfel sa nu fiu perceputa altfel. si nu stiu daca sa port rochitze vaporoase. mentionez ca lucrez la o firma de PR si sunt angajata aici doar de 2 luni.

Postat pe 26 Iunie 2008 15:38
risca-te,iti schimbi doar camasa ,nu si atitudinea.barbatii vor fi mai zambitori,problemele se or rezolva mai usor si cu zambetul pe buze............
simonaene29
Postat pe 29 Iunie 2008 12:11
La birou se poarta o tinuta bussines dar asta nu inseamna ca trebuie sa fii incheiata pina la gat si cu fuste pina in pamant.E frumos sa vezi tinute elegante ,fine,decente .Bineinteles ca nu te poti prezenta la servici ca la discoteca dar un decolteu sau o tinuta mai vaporoasa ,nu exagerata merge f bine
marinela_diana
Postat pe 31 Iulie 2008 15:47
Totusi e vara..........Imbraca-te vaporos,dar cu o conditie:ce vei lasa sa se vada sa fie de calitate: atat marfa cat si ambalajul. Calitate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
laura_bella36
Postat pe 3 August 2008 14:00
E bine, cu o singura observatie: ai grija daca seful tau este o femeie ! Vorbesc din experienta.
amalex
Postat pe 26 August 2008 16:09

Seful meu este o femeie dar din fericire n-am avut probleme cu ea. Atata vreme cat esti decenta, ar trebui sa fie OK!

Postat pe 27 August 2008 12:20
Eu zic sa risti sa te imbraci este vara e si normal sa porti ceva mai vaporos

Postat pe 2 Septembrie 2008 17:25
Simona are drepate. Astfel de bluze imi distrag atat de tare atentia de la subiect incat uit ca sunt la birou...Cand o femeie imbraca o bluza din asta, parca ma invita din ochi la cafea. Si cica barbatul face primul pas - haha.

Postat pe 11 Septembrie 2008 09:14
numai e demult faza cu barbatul face primul pas acum femeia face primul pas si femeia conduce

Postat pe 11 Septembrie 2008 18:10
Daca tu la cei 19 anisori ai invatat sa conduci, esti prea tare. Sa te invat o smecherie. Un barbat puternic (dar PUTERNIC) nu prea poate fi condus, iar un barbat obisnuit (visul unor femei care se distreaza in draci pana la 30 ani si apoi cauta un papagal usor de manevrat), daca are un minim minimorum de inteligenta nativa in el, in cazul in care simte ca femeia e mai puternica, o lasa...pur si simplu, o sterge din baza de date. Asa ca ideea de condus se aplica numai la fraierii patentati, mai prosti decat prevede legea. Exista, intr-adevar barbati care traiesc sub papucul nevestei sau al prietenei. Acei barbati isi merita soarta. Ca barbat, niciodata nu mi-am propus sa am "ascendent" asupra unei femei care nu incearca sa ma conduca. Nu-i fair play. Femeia trebuie sa gandesca la fel, daca vrea sa fie iubita.

Postat pe 11 Septembrie 2008 21:21
ce bine e ca vara am vacanta si....nu trebuie sa ma imbrac nu de alta dar vad ca e de jale cu imbracatul si condusul pe caldura
si_totusi
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:58
uf o tinuta decenta pe timp de vara e mai greu de obtinut poate are si ptr mine cateva sugestii caci prefer stilul sport si la birou


yavrum
Postat pe 12 Septembrie 2008 01:27
E vreo problema daca vin la birou imbracat precum un razboinic bosiman?

Postat pe 12 Septembrie 2008 01:31
Nu atata timp cant porti ceva decent sa nu intoarca sefu capu dupa tine.oricum e sezonul de vara cred inca de aceea se se recomanda cusaturile usoare si materiale vaporoase in rest e ok
yavrum
Postat pe 12 Septembrie 2008 01:40
Yavrum, cred ca ma voi imbraca precum un sandinist din Nicaragua dornic sa negocieze cateva eliberari - dimineata la cafea.

Postat pe 12 Septembrie 2008 13:45
te imbraci cu ce vrei atata timp cat dai si o nota de decenta

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:51
Oare cum se imbraca Alina Plugaru la birou?

Postat pe 12 Septembrie 2008 18:41
Eu intru in contact cu f multa lume la birou si traiesc mai mult in "lumea barbatilor", datorita profilului activitatii mele. Imi este impus costumul. Dar mi-a spus ca pot sa port fusta scurta ( o palma deasupra genunchiului ) si bluze decoltate atata timp cat am atitudinea necesara ca sa-i fac pe oameni sa ma asculte cand vb nu sa ma priveasca.
Oricum niciodata nu imi pun fusta scurta si bluza decoltata.
dafffne
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:57
Eu muncesc mai mult pe teren..si atunci ma imbrac elegant...dar cand sunt la birou, mai mereu sport....
needforspeed
Postat pe 27 Septembrie 2008 16:47
cu iti sta bine fata draga...fi femeie, dar nu sarii calul
gabitzza
Postat pe 6 Octombrie 2008 18:24
unele persoane nu ar putea intelege intrebarea. Reformulez numai pentru ele:

voi cum va dezbracati vara la birou?

Postat pe 7 Octombrie 2008 15:37
needforspeed
Postat pe 7 Octombrie 2008 17:01
De la: Falcone, la data 2008-10-07 15:37:31unele persoane nu ar putea intelege intrebarea. Reformulez numai pentru ele:

voi cum va dezbracati vara la birou?


dragutz,esti pus pe schoti pasaroiul nostru

Postat pe 9 Octombrie 2008 08:25
dya73
Postat pe 12 Decembrie 2008 09:04
la birou cu tricou
garbo000505
Postat pe 18 Martie 2009 21:00
De la: Falcone, la data 2008-09-12 18:41:05Oare cum se imbraca Alina Plugaru la birou?

Ea se dezbraca la birou, n-are probleme cu imbracamintea.
monaro
Postat pe 27 Martie 2009 07:48
Draga mea. Eu sunt secretara la una din cele mai mari fabrici de imbracaminte din vestul tarii - mai precis din Arad, si care probabil "mai sta in picioare dupa atitea probleme economice existente si nu numai.
Vara am obiceiul sa imbrac fuste deschise la culoare, colorate, de la business - adik negru, gri, bleumarin si pina la cele albe, cu taieturi multe, materiale diferite, apoi mai adaug si o fusta vaporoasa - aici sunt de peferat cele mai lungi peste genunchi putin, deoarece sunt mai comode. Pentru partea superioara a corpului prefer o bluza mai decoltata - daca am potrivita, daca nu, asta este, pe care o combin cu o jacheta usoara de vara din material subtire, sau cu blezer de vara cu mineca 3/4, 1/2, sau chiar mineca scurta - exista!
In picioare tinuta business cere incaltaminte de orice fel dar inchisa in fata, adik sa nu se vada degetele de la picioare - deci clar nu poti lua o tinuta business - care este preponderent din stofa, chiar daca este mai subtire - si sandale cu barete. Iei o pereche de pantofi inchise in fata si sandala in spate.
La fel in zilele calde de vara se mai poarta si inurile - si sa stiti ca iar se aplica oricarei vestimentatii - pantaloni, fuste, jachete etc. care sunt foarte usor de combinat - doar ca dupa citeva ore de purtare nu mai au acelasi aspect estetic din cauza naturii tesaturii inului.
Daca mai doresti sfaturi poti sa ma contactezi.
anditzy
Postat pe 27 Martie 2009 08:08
Aoleu! Voi mergeti imbracate vara la birou?
Micass
Postat pe 27 Martie 2009 18:19
Neah, sunt salvamar...
Aemulus
Postat pe 27 Martie 2009 18:27
Nee , eu in camasa de noapte ! E mai lejer
blanca
Postat pe 27 Martie 2009 18:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fusta sau pantalon la interviu? 69 De la: Dor_marunt 5 Aprilie 2010 17:18
ce ciorapi purtam la birou 128 De la: Laura_Baldini 17 Decembrie 2014 15:15
Chiloti cu fese push-up pentru un fund bombat? Voi ati purta? 1 De la: Chiloti_Cu_Fese_Push_up_1 30 Mai 2012 15:01
cum ma imbrac la serviciu 25 De la: garbo_485388 19 Martie 2018 16:24
Ce tradeaza preferintele MUZICALE?!! 98 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:41
Setari Cookie-uri