Am nevoi de ajutor!

Am avut incredere deplina in el pana cand dupa 2 ani jumate de relatie am aflat intamplator de manichiurista mea ca l-a vazut de mai multe ori seara in cluburi apoi am descoperit ca mai are o adresa de mail unde vb cu fosta lui prietena si multe alte fete!Cand l-am intrebat a recunoscut si mi-a cerut iertare printre lacrimi,stiu ca nu sunt lucruri grave doar ca se repeta iar si iar.Pe zi ce trece e tot mai rau,aflu tot mai multe,mi-e frica sa-i reprosez,mi-e teama ca ma va parasi pentru ca se simte sufocat.Vreau sa fie sincer cu mine!Ce credeti ca ar trebui sa fac?cum sa-i trag un semnal de alarma?
ioana_Dumitru88
Postat pe 14 Mai 2008 16:50
Si crocodilii plang, nu-i asa?

Postat pe 14 Mai 2008 18:47
Ti-e teama ca te va parasi un astfel de om? Cred ca ai o parere destul de proasta despre tine.
crmn
Postat pe 16 Mai 2008 13:56
Si a fost eficienta metoda cu pisica? Desi asta nu ar fi prea interesant. Mai mult ma intereseaza starea pisicii.Sper ca e ok.
angelaviorica
Postat pe 20 Mai 2008 21:06
Sfatul meu e sa te impui. Sa ii ceri socoteala pentru ca nimeni, repet NIMENI nu este mai important decat esti TU! de ce sa suferi TU sa te abtii sa nu ii zici nimic in timp ce el greseste? tu ai tot dreptul sa ii ceri socoteala!
roxrox
Postat pe 1 Iunie 2008 21:45
Dar ca sa i-o ceara asa in direct, pe net, nu este putin cam indecent?

Postat pe 2 Iunie 2008 18:28
Sper ca nu am nimerit in plin sezon K1! Exista o specie de animale numite oameni care, cu ajutorul limbii si al corzilor vocale si inca ceva pe deasupra pot comunica. Comunicare sta la baza dezvoltarii sau ruinarii oricarei relatii. E o sabie cu doua taisuri - depinde ce aveti de facut cu ea - taiati nodul Gordian sau doar o folositi pentru a indinte mierea pe paine! Cine e cu K1 sa treaca in treapta iar cine e adeptul comunicarii sa vorbeasca acum sau sa taca pe vecie!
Bogdan38
Postat pe 17 Iunie 2008 16:51
Mai Alexandru Macedon, vezi ce faci cu sabia aceea, sa nu te intepi.Un prieten de-al meu s-a intepat intr-o undrea, si a facut hepatita.Aiura tot timpul si spunea ca numai pe ea o iubeste. Se pare ca iubim intotdeauna lucrurile care ne inteapa.Un alt prieten a fost intepat de o tantaroaica, si a cerut-o de nevasta, pe motiv ca acum aveau amandoi aceeasi grupa sanguina.In ce treapta sa treaca cine este cu K1?Eu sunt cu Columbia, si imi place Columbo.Am eu ceva cu litera "C", asa cum ai tu cu "K".Sa stii ca si tacerea este un mod de comunicare.Pe un prieten de-al meu, Gorica, il facea un vecin albie de porci, si el tacea.
-De ce taci?L-am intrebat.Tu nu ai nici o replica?-Ba da,-mi-a raspuns Gorica.L-am injurat tot timpul, si nu s-a prins, pentru ca am facut-o in gand.As putea sa va dau uyn sfat.Feriti-va de cei care tac.Ca de la ei nu stii cand te inseala sau spun adevarul.

Postat pe 18 Iunie 2008 20:01
K ma ta e o vorba: am un prieten care imi e dusman! Sa te feresti de prieteni!
Bogdan38
Postat pe 19 Iunie 2008 11:34
Orice femeie are nevoie de certitudini. Ce viata e asta? Sa stai mereu sa te gandesti daca e adevarat ce spune lumea sau nu... daca o femeie l-a facut sa se schimbe sau nu... daca e bine sau nu? Cred ca ar trebui sa gasesti cat mai repede raspunsuri la toate intrebarile tale, cred ca trebuie sa discuti cu partenerul tau si , chiar daca il deranjeaza unele subiecte, va trebui sa le faca fata , stii de ce? Pentru ca tu meriti macar atat: un raspuns... o dovada a iubirii lui pentru tine.... multa rabdare din partea lui pentru a-ti recastiga increderea in el. Daca te iubeste, va fi alaturi de tine si veti reconstrui impreuna o lume asa cum va doriti. Daca nu e dispus sa poarte anumite discutii cu tine... daca nu ii pasa daca ai incredere in el sau nu... daca ii este indiferenta indoiala care iti macina incet incet sufletul, atunci nu merita sa aiba asa o femeie langa el si nu are rost sa iti pierzi timpul alauti de el...dragoste cu forta nu se poate!

Postat pe 19 Iunie 2008 13:18
tu spui ca nu sant lucruri grave,deci nu sant ? in viata trebuie sa lasam multe unul de la altul:tu nu vorbresti cu noi?, nu ai fosti prieteni ,pe care i-i saluti,pe care i-ti face plàcere sa i-i vezi?deci eu cred ca nimeni nu poate sa spunà :fà asa sau fà asa tu trebuie sa decizi .....dar sa nu te lasi calcata in picioare doar ca ti-e fricà cà te lasà ,sti càti barbati sensibili si deosebiti sant?...gandeste merità sau nu ?

Postat pe 20 Iunie 2008 08:47
In viata trebuie sa gasesti echilibrul si persoana pe care vrei sa o iubesti.
Bogdan38
Postat pe 20 Iunie 2008 10:24
Soklutia ce-a mai buna, este sa joci la loto.Chiar daca nu castigi, tot te alegi cu ceva:cu speranta.

Postat pe 20 Iunie 2008 15:18
Vanghelis , molipseste-ma cu maladia de care suferi ! Imi place cum gasesti solutii la asemenea probleme ! Vreau si eu sa vad viata cu toate nuantele ei , ca tine . Cum sa fac ! Da-mi niste lectii , macar ! Cat despre ajutorul cerut , daca locuiti impreuna, ce va impiedica sa comunicati ?Cuvintele trebuie rostite, daca vrei sa afli ce nu stii... Si , poate ca iti faci griji degeaba , poate ca e doar o ramasita a trecutilui ce se sterge mai greu... Sau poate ca e altceva... AFLA , nu astepta sa-ti spuna manichiurista sau coafeza.
maria_zada
Postat pe 9 Iulie 2008 22:15
eu zic sa-i dai viteza fara nici o explicatie. cine calca stramb odata o sa calce la nesfarsit.
oana200320
Postat pe 10 Iulie 2008 08:06
Asa e Oana.Cine calca stramb, toata viata o sa poarte piciorul in ghips.Poate ca ar fi bun un scaun cu rotile?

Postat pe 10 Iulie 2008 15:43
Draga Maria, la mine este ca pe patinoar.Ma misc lejer, si chiar daca se intampla sa mai cad in...(aici se pune bulina rosie, interzis domnisoarelor si minorilor,), nu ma vede nimeni.Daca te las sa intri in lumea mea, o sa alunecam pe gheata amandoi si in loc sa cad, o sa ma trezesc intotdeauna cu cineva in brate.Sigur, nu-mi displace, dar ce te faci, daca temperatura(sau temperamentul)ta si temperatura mea, vor provoca o incalzire globala si ne vom trezi amandoi in piscina?Eu nu stiu cat de adanca este si nici macar nu stiu sa inot.Iar respiratie artificiala, naturala sau extratereastra, nu cunosc decat buchon la buchon.Si buchonul meu este putin ruginit si defect.Daca se insurubeaza cum se insurubeaza, de desurubat, nu mai este nici o speranta.Unui prieten i s-a intamplat ceva similar si a trebuit sa scrie pe forum, cu degetele de la picioare.

Postat pe 10 Iulie 2008 15:54
personal, pentru Vanghelis.Daca se dezgheata piscina, gasim drumul spre aer, chiar daca va fi sa mergem pe fundul apei. Dar ce te faci daca patinuarul tau e un capat de mare ? Ne ia valul ! Sau ne trezim scosi la mal, trasi de par de salvamarii personali...Asta ca sa fie siguri ca nu le rupem gaturile in timp ce ei cred ca ne salveaza, dar, noi nu vrem. Oricum , miscarea e foarte importanta, asa ca hai s-o miscam impreuna , ca sa nu ne manance rugina
maria_zada
Postat pe 12 Iulie 2008 01:29
Toate piscinele se dezgheata la un moment dat.Daca ai incredere in mine, da-mi mana si am sa te trec dincolo de mare.Eu stiu ce este acolo:un poarc, o banca, un tei inflorit, si o multime de ganduri copilaresti care se dau cu rolele pe aleile parcului.

Postat pe 12 Iulie 2008 04:49
De la: vanghelis007, la data 2008-07-10 15:43:17Asa e Oana.Cine calca stramb, toata viata o sa poarte piciorul in ghips.Poate ca ar fi bun un scaun cu rotile?

Stiu ca doare si ca il iubesti, dar trebuie sa faci un pas acum, sa nu fie prea tarziu!Este posibil sa se schimbe, dar daca nu a facut-o dupa prima discutie pe care ati avut-o insemna ca e adevarat ce se spune in popor: Lupul isi schimba parul, dar naravul ba!Mult succes si tarie!
ramonagrig
Postat pe 15 Iulie 2008 11:36
Draga Ramona, fara tarie, ca se imbata si cine stie ce minuni mai face.Daca se crede ca este vanatorul din povestea cu Scufita Rosie si pleaca in cautarea lupului?Raspunzi tu?Sau atunci negi cu hotarare:Nu stiu fratilor, eu am fost la piata.

Postat pe 15 Iulie 2008 15:18
Stiti care-i parerea mea,lasa omul sa-si traiasca viata,traiesti-o si tu pe-a ta.Eu nu vad nimic rau in faptul ca daca esti casatorit nu trebuie sa mai ai prieteni, preitene.Avem nevoie de libertate,casatoria(si cred ca asta se intampla numai in romania) te constrange de la libertate si eu zic ca nu-i bine.Daca ai cu cine comunica in aceasta relatie totul e ok,chiar daca el are mai multi prieteni,fa-ti si tu.(bine eu ma gandesc la prieteni nu la amanti sau amante)Ce nu v-ar place dupa n ani de casatorie,sa te duci sa-ti faci de cap cu prietenii(sa stai la un pahar de bere, sa razi, sa glumesti, sa plangi).Nu trebuie sa amestecam lucrurile,viata si asa e scurta,priveste partea frumoasa a ei,daca el te iubeste va ramane cu tine tot restul vietii(chiar daca va mai calca stramb,va imbatrani si el), daca nu...fii sigura ca te va parasi.
emagl
Postat pe 16 Iulie 2008 09:05
emaql....Cel mai pertinent raspuns - dintre toate!
sorana
Postat pe 16 Iulie 2008 11:34
frumoase vorbe, vanghelis!
de fapt, frumoase sentimente, nu intentionam sa intru in aceasta discutie, dar trebuia sa-ti spun ca imi place cum gandesti si cum le spui tu pe toate!
si poeziile acelea imi plac....
dalia_moldovan
Postat pe 16 Iulie 2008 17:52
draga ioana, ti-e frica ca te va parasi?
dar daca asa stau lucrurile cu adevarat, eu cred ca te-a parasit deja.....
dalia_moldovan
Postat pe 16 Iulie 2008 17:54
Sotii, sunt ca niste anotimpuri.Noi ramanem aceeasi, prizonieri ai conditiei de om, cu sufletul, cu acte sau fara acte, si trecem prin toate anotimpurile, indurand si primavara iubirii, cand toti pomii infloresc, verile de arsita ale indoielilor sau ale patimilor toride, toamnele suferintelor noastre, si iernile batranetii, cand sufletul nostru invata de la zapada sa fie rece si intelept, si sa acopere amintirile din noi, cu troianul stralucitor al uitarii, sau iertarii.Si din nou istoria se repeta la infinit, numai ca fiintele care joaca rolurile lui Romeo si al Julietei din Verona, al Desdemonei si Maurului, sunt mereu altele.
Si peste un milion de ani, va exista un forum, in care femeile vor plange dupa iubire, cu flori strivite sub pasii lor si fluturi in stomac,iar ingerii vor zambi, si vor rosti asa intre ei, privind din gradina raiului aceasta mare clocotitoare de patima in care oamenii vor fi in continuare prizonieri:
-Si noi am fost candva oameni.

Postat pe 17 Iulie 2008 07:51
CINE ESTI TU , de fapt ? Te intreb pentru ca vreau sa te rog sa scrii si SA PUBLICI ! Ar trebui sa citeasca mult mai multi ce se plamadeste in mintea ta ! Sau ai publicat deja ?!
maria_zada
Postat pe 17 Iulie 2008 22:34
Vezi ce efect are ce scrii ? Am uitat sa precizez ca mesajul era EXCLUSIV pentru VANGHELIS !
maria_zada
Postat pe 17 Iulie 2008 22:36
Multumesac sincer pentru apreciere.Aprecierile ma fac sa ma simt insa usor stanjenit, pentru ca nici eu nu stiu cine sunt cu adevarat.Uneori, cand merg pe hol, si este noapte, mi se pare ca aud fosnind o pereche de aripi.Ma intorc, dar nu vad pe nimeni.Si totusi, mai tarziu, simt ca ma dor putin umerii.Dar lucrul acesta mi-l spuneti si voi pe forum, ca va doare mereu cate ceva.Sa fie la fel ca la mine, fosnetul aripilor pe care le purtati stranse in sufletele voastre?Sa insemna asta, ca fiecare femeie, sau fiecare om, este totusi un inger?Si ca zborul, la fel ca si dragostea este insotit de durere?Nu , nu stiu cine sunt.Nu, nu am publicat.Ce estre asta, sa publici?Eu nu fac decat sa vorbesc despre mine, despre cei doi dracusori, Suzuki si Gica, despre ingerii care vin la fereastra mea si-mi insteleaza nopti,transformandu-le in noptile mele insomniace.Sunt visurile, gandurile mele transformate in fapturi, sunt ingerii care vin si-mi spun cu lacrimile stranse sub pleoape, si cu un tremur de fluture in glas, toate durerile lumii.

Postat pe 18 Iulie 2008 17:46
de ce Violeta? De ce atatea certitudini?
bacal
Postat pe 20 Iulie 2008 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
daca ierti un barbat prima oara,va exista a doua oara?nu e vorba de tarfe ci de o relatie de 1 an si, cu casa si masa si nu cu o femeie mai tanara 160 De la: Sal_a_toi 23 Septembrie 2011 11:00
Mi-e greu cu mine 59 De la: francesca20 24 Aprilie 2012 19:58
Increderea in sine. 8 De la: mss_x_8 11 Iulie 2009 22:49
Buna! 2 De la: Eugenia69 1 Februarie 2012 19:37
am iubit un vagabond care credeam ca este btotul pt mine dar in scurt timp si-a aratat adevarata fata,violent,agresiv si ma vrea doar pt a face dragoste 21 De la: garbo103669 19 Mai 2013 05:31
Setari Cookie-uri