barbatul leu

Q...
cum era versele alea satanice,bre?
"we don't need another hero"?
preciouss
Postat pe 26 Februarie 2010 22:30
buna eu st in zodia scorpion si m-am indragostit de un baiat in zodia leu,in primele luni ne-am mers f bine impreuna dar apoi totul s-a schimbat..am facut f multe lucruri pt el,ba chiar am renuntat la felul meu de-a fi ca sa-l multumesc pe el..iar el drept apreciere s-a combinat cu alta...akum nu mai suntem impreuna si nush ce-as putea face ca sa mi-l scot din minte sau cum sa-l fac pe el sa imi spuna care st sentimentele lui fata de mine,deoarce eu st sigura ca simte ceva pt mine insa e f orgolios ca sa recunoasca..nici macar nu pot sa stau cu un alt baiat deoarce ma gandesc la el...va rog ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi..:*:*:*:pupicei
cRetzulion
Postat pe 27 Februarie 2010 11:59

Q...vezi ce vaz si io?
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 15:43
ce vedeti? ca de aci nu se vede nika ... na!
LILO
Postat pe 27 Februarie 2010 16:09
io vad leul nu barbatuu
fleurdelis
Postat pe 27 Februarie 2010 16:15
mai, depinde de leu, aaaaaaaa, asta, barbat
panty_C
Postat pe 27 Februarie 2010 16:16
deci bre...Q e scorpioanca si masculu' ei e leu....
cretulioanca aia descria in linii mari neshte chestii,neshte trebi...
e private,ma-ntelegeti voi...
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 16:32
garbo272966 cerd ca eu ar trebui sa il las de pe acuma sa nu mai astept 15 ani nu?daca ziki asa 966 ca este leul hmm cam ai avut dreptate sa sti dar............poate al meu se schimba:))) hahhaa


nimikkk
Postat pe 27 Februarie 2010 17:31
De la: ALEXA_NASPA, la data 2010-02-27 17:31:40 garbo272966 cerd ca eu ar trebui sa il las de pe acuma sa nu mai astept 15 ani nu?daca ziki asa 966 ca este leul hmm cam ai avut dreptate sa sti dar............poate al meu se schimba:))) hahhaa




...frumoaso eu chiar iti doresc sa se schimbe...nu e tocmai ok sa treci printr-o despartire mai ales dupa multi ani de cuplu impreuna....eu nu dau sfaturi....am expus doar personalitatea ''leului'' cu care am trait eu... Si eu am crezut la un moment dat ca s-a schimbat...dar a fost pura inselaciune....cum am zis ''naravul din fire nu are lecuire''....eu iti doresc tot binele din lume si multa fericire langa cel pe care il iubesti....
garbo272966
Postat pe 27 Februarie 2010 17:49
De la: cRetzulion, la data 2010-02-27 11:59:31buna eu st in zodia scorpion si m-am indragostit de un baiat in zodia leu,in primele luni ne-am mers f bine impreuna dar apoi totul s-a schimbat..am facut f multe lucruri pt el,ba chiar am renuntat la felul meu de-a fi ca sa-l multumesc pe el..iar el drept apreciere s-a combinat cu alta...akum nu mai suntem impreuna si nush ce-as putea face ca sa mi-l scot din minte sau cum sa-l fac pe el sa imi spuna care st sentimentele lui fata de mine,deoarce eu st sigura ca simte ceva pt mine insa e f orgolios ca sa recunoasca..nici macar nu pot sa stau cu un alt baiat deoarce ma gandesc la el...va rog ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi..:*:*:*:pupicei


vad, preci....

Deci: vrei niste sfaturi... pentru urmatorii 10 ani, uite astea sint:

1 - nu iti va spune NICIODATA care sint sentimentele fata de tine decit daca sint negative. Adica daca te va uri. Profund. Asta iti va spune. Si va avea grija sa auzi.

2 - cind e in silentio stampa, de obicei pregateste urmatorul atac. O armura, daca ai pe undeva, e perfecta.

3 - daca s-a combinat cu alta nu conteaza. Si daca el sustine ca nu conteaza nu va intelege nici un argument logic impotriva opiniei lui. Punct. Nu conteaza. In rest, nu aude, nu vede, nu pricepe.

4 - cindva, ii va trece prin minte - la modul meteoric - faptul ca ai avut cumva dreptate sa te superi. Dar asta nu face decit sa demonstreze inferioritatea ta, in fond. In acelasi mod meteoric gindul respectiv se va volatiza, cu dreptatea ta cu tot.

Trebuie sa tii minte ca orizontul leului este ingustat la ce ii convine. Nu vede altceva. Si nu ii convine decit spatiul in care el dicteaza. Ai vazut cum se invirteste o felina furioasa in cusca? Asa e un leu in spatiul in care nu dicteaza el. Sau NU NUMAI el.


In rest, desigur, are toate calitatile din lume.

A, si am uitat ce era mai important: cocktail molotov scorpion/leu de obicei e mortal. Vei trece peste povestea asta. Dar nu neaparat in aceasta viata.
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2010 21:00
mami,io am ascendent in leu....
parca - parca ma recunosc p'acolo, pe undeva...
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 21:04
probabil la partea cu toate calitatile din lume?
Daca nu (numai) la aia, atunci sigur nu esti zodia asta...
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2010 21:09
Q...
m-a lovit in plin aia cu "orizont limitat la ce-mi convine"....
si aia cu "silentio stampa" si p'orma se bat turcii la gura mea....
bre,cam toate,ca s-o spun p'aia dreapta....
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 21:12
pacat ca nu stii benchmarku' preci...
Da' pot sa exemplific: e relevant ca l-am parasit (si nerelevant faptul ca el mi-a spus sa plec). E relevant ca m-am maritat cu altcineva (si nerelevant dpdv istoric ca si el s-a insurat). E relevant ca i-am spus altui barbat ca il iubesc, si nerelevant ca lui i-am spus asta. E relevant faptul ca am vrut sa fiu o zi departe de el si nerelevant ca el a stat intentionat 10 departe de mine.

Si tot asa. Nici macar logica binara nu e ceva ce leii iau in considerare (sigur, cind NU le sprijina ipotezele).
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2010 21:43
mami,io ziceam ca m-au lovit in plin pen'ca-mi suna si mie...
adicatelea imi recunosc modus operandi,ca sa zic asea...

decat ca nu-s leoaica d'aia veritabila,asa ca nu se pune decat la influente!
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 21:47
adica eu iti spuneam ca aistea-s sporturi extreme si eu nu cred ca ai fi asa....
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2010 21:48
bre,nici chiar asa nu-s...
da' fac nishte reproashe trase de par....delicioase de-a dreptu!
preciouss
Postat pe 27 Februarie 2010 21:51
De la: quasaria, la data 2010-02-27 21:00:52
A, si am uitat ce era mai important: cocktail molotov scorpion/leu de obicei e mortal.


ma tot intreb cum este cand aceasta combinatie (scorpion/leu) e intr-un singur om?
panty_C
Postat pe 27 Februarie 2010 21:58
si eu, dar, cum nu duc lipsa de material, nici nu e nevoie sa accentuez prea mult.....
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2010 21:58
mda...
panty_C
Postat pe 27 Februarie 2010 22:04
parerea me este ca fiecare isi da seama ce are langa el cand este pe punctul de a-l pierde.
Alexa eu zic ca nu ar strica sa-i dai impresia ca te pierde,sa-i vezi reactia.daca intr-adevar tine la tine nu va dori sa te piarda.si leul meu e destul de orgolios dar fac si io pe suparata si face orice sa ma impace.
cred ca totul tine de sentimente.eu cred ca atunci cand iubesti o persoana faci orice sa o faci fericita si nu vrei sa sufere.daca tu nu te simti bine langa el,si te face sa suferi,inseamna ca nu e sufletul tau pereche si soarta are pregatit altceva pentru tine.
creatzablonda
Postat pe 27 Februarie 2010 22:24
creatzo...poi cum vine astea,ca nu prea se-mbuca:
"cand iubesti o persoana faci orice sa o faci fericita si nu vrei sa sufere" cu "nu ar strica sa-i dai impresia ca te pierde",adica tradus: "ia da-i niste frisoane,fa-l nefericit,fa-l sa sufere,fa-l sa se tavaleasca de durere"....
la manipulari d'astea toti ne pricepem,da' astea nu ne fac neaparat mai fericiti...
adultii isi discuta matur problemele,de regula...
preciouss
Postat pe 28 Februarie 2010 07:06
si mai e un aspect cu santajul asta... daca ii spui ca pleci, poate sa sa tavaleasca pe jos, sau poate sa spuna "BINE, DU-TE".
Daca e un tip orgolios, va tinde spre a doua reactie. Si atunci tu esti pregatita sa inchei relatia?

E chestia aia cu sapatul gropii.
Nu spune ca pleci pina nu esti chiar sigura ca poti si vrei sa pleci.
quasaria
Postat pe 28 Februarie 2010 08:37
right
preciouss
Postat pe 28 Februarie 2010 10:52
Eu leoaica, iar el leu, ne intelegem si ne potrivim in pat si in viata. Ca e orgolis? Eu la fel. Ne certam cam des, dar nu pot sa ma supar pe el. E pisica mea MARE, care ma face sa ma simt regina vietii lui.
Axl_22
Postat pe 28 Februarie 2010 13:26
De la: garbo047176, la data 2010-02-28 13:26:23Eu leoaica, iar el leu, ne intelegem si ne potrivim in pat si in viata. Ca e orgolis? Eu la fel. Ne certam cam des, dar nu pot sa ma supar pe el. E pisica mea MARE, care ma face sa ma simt regina vietii lui.

Si la noi e aceeasi situatie, si descrierea ta se potriveste de minune, cu relatia pe care o am eu si leusorul meu. Cuplul regal, daca trecem peste orgolii.
jasmine30
Postat pe 28 Februarie 2010 19:21
966 ma gandesc ca nu ti-a fost usor dupa 15 ani eu una nu am atata si numai un unul dar sincer niki nu cred ca o sa ajung niki la 15 ani zik tot timpu ca imi iua inima in dinti si il las nu ca nu se poarta urat cu mine sau nu ca ma jigneste sau nu ca e un betiv sau nu ca se drogheaza si etc dar ............cu el sau fara el tot singura ma simt stau singura intr-un apartament de 7 luni dar prefera casa lui si aiki numai asa din cand in cand .........pacat eu cum spuneai tu am nevoie de iubire romantism nu de egoismul lui si indiferenta lui asta ma doare sincer si de fiecare data cand zik ca o las cu el nu pot nu am puterea:(((((multumesc de urare sper sa fie bine dar nu stiu zau :(((
nimikkk
Postat pe 1 Martie 2010 01:30
eu tot continui sa afirm k barbatul leu se potriveste cu femeia balanta:) pe toate planurile.
Szidonia1988
Postat pe 3 Martie 2010 10:39
chiar zilele astea am trait iara niste clipe mai inedite...seara, unde e cea mai multa lumina in parc am pus muzica lenta si am inceput sa dansam fara sa ne pese de cine se uita la noi sau ce gandeste. un leu si o balanta stiu sa traiasca! e magnific:) eu ce am observat este k dak ii oferi atentia si rasfatul necesar lui(adik fffff mult dar sincer) atunci nu e nici exagerat de orgolios si nici egoist ingamfat etc. este chiar bland, si la fel de atent si chiar romantic. iar in caz de n ai stare sau chef de el trebuie sa o spui clar si fara ocolisuri, k prefera asa, decat sa stai cu el incercand sa afisezi un zambet fals..din cate mi a zis poate sa fie si rautacios, indiferent, orgolios etc dar doar dak ii dai motiv, in rest e pt armonie si pace. mie imi place:) la fel de nebun ca si mine, si la fel serios si matur ca si mine, depinde cum cere situatia.
Szidonia1988
Postat pe 3 Martie 2010 11:12
de cat timp esti cu el 1988?
nimikkk
Postat pe 4 Martie 2010 00:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu fecioara , el leu 3 De la: madu7zza 16 Noiembrie 2010 15:41
Ea Taur- el fecioara? Merge sau ,,,cine e de vina ca scartaie? 4 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 18:51
ce ne aduce anul 2010,personal.. 33 De la: iulius_cezar 29 Ianuarie 2010 15:41
femeia RAC 4 De la: garbo168159 23 Octombrie 2011 13:40
compatibilitate 6 De la: walkiria 25 August 2010 13:53
Setari Cookie-uri