barbatul leu

De la: edlweiss19, la data 2009-12-07 20:07:38Draga qasaria, daca iti place sa fii pres.... nu ai decat sa stai sub labele leului tau idolatrizat.....

daca stii cum sa-l iei, nu vei sta sub labele lui, ci iti va toarce fericit ca un motanel, langa tine.
jasmine30
Postat pe 7 Decembrie 2009 20:16
weiss19...unde dai si unde crapa

penurie mare de umor p-acilea
Anouk
Postat pe 7 Decembrie 2009 20:27
De la: edlweiss19, la data 2009-12-07 20:07:38Draga qasaria, daca iti place sa fii pres.... nu ai decat sa stai sub labele leului tau idolatrizat.....


weiss, labele tale sa nu te poarte pe cai nebatute... vezi ca nu sint prea bine dispusa azi.
quasaria
Postat pe 7 Decembrie 2009 21:09
Buna vreau sa stiu si eu mai multe despre barbatul leu. Am observat ca e ffff suparacios, se supara din orice nimic, dar acum intrebare este le teece repede supararea?
elena02
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:21
Eu sunt rac, barbatul meu este leu.Combinatia asta nu am citit-o in mesajele anterioare.Ma farmeca leul.de altfel si primul meu sot a fost tot leu. Ii sesizez de la distanta pentru ca au un aer mandru, de superioritate si ma provoaca sa-i cuceresc.Viata cu un leu este destul de grea. In primii 10 ani as fi vrut sa divortez in fiecare luna, dar acum m-am mai linistit.Solutia este sa nu il contrazici, cine poate.Eu pot destul de rar. Nu il intereseaza copilul, este egoist, se gandeste tot timpul la interesul propriu dar ma ajuta in gospodarie. In alta ordine de idei, imi place pentru ca este puternic, simti ca ai pe cine sa te bazezi, nu se pierde niciodata. Nu mi-ar place un partener din alta zodie . Nu contram des, deoarece si eu am personalitate puternica. Face sex foarte bine si se implica si in a face placere partenerei.
draga3570
Postat pe 15 Decembrie 2009 09:28
Buna dimineata tuturor ,ma numesc Adrian si sunt zodia Leu,ceea ce vreau sa-i spun lui Miamia79 e ca a dat peste niste pers din zodia leu care probabil nu prea au vazut multe in viata asa cum trebuie, ori nu au fost educati sau poate ceea ce au vazut in familea lor au facut si ei la randul lor .Vroiam sa-ti spun ca barbatii din zodia leu nu sunt slabi deloc asa cum spui u eu unul ma uit la mine si sa stii ca sunt realizat pe piceoarele mele sunt la o facultate din Bucuresti adica la Ion Mincu, profil Arhitect asa ca nu toti leii se multumesc cu o realizare profesionala slaba.Dorinta mea de a ajunge cel mai bun Arhitect macar din zona Bv de unde sunt si de loc cred ca o am sincer sa fiu de la 7 ani cand atunci desenam planuri de case, sincer eu ma consider o persoana care stie ce vrea de la viata si stiu sa ajut pe cine merita la orice ora cu ceea ce pot,referitor la femei da ami place frumosul si nu mint pot spune ca-mi aleg femeia frumoasa si desteapta atunci cand vine vorba de o relatie dealfel asa cum o am si acum si femeia si relatia dar in fine,de alfel minciuna pot spune ca eu o urasc si persoanele care au mai multe fete ami plac oamenii simpli nu cu figuri si mama cine sunt eu pot spune ca sunt o persoana echilibrata si calculata pe orice parte si pe orice ramura din viata ...asa ca papa
garbo050588
Postat pe 15 Decembrie 2009 09:41
papa, vezi sa nu uiti virgulele si punctele si pe la casele alea, sa le pice oamenilor in cap.... Altfel, succes.
quasaria
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:02
adrianule....mai respira mama.....ca si tencuiala .....mai respira...
tutankhamon
Postat pe 18 Decembrie 2009 01:05
Buna la toti! am citit aproape toate articolele scrise de voi in legatura cu barbatii nascuti in zodia leu, si as vrea sa va zic ca eu nu am chiar nimic nimic de comentat cu parere de rau despre barbatul leu. Ce-i drept cunosc de aproape doar un barbat leu,dar este cel mai scump si ideal barbat. Ma rog, barbat ideal in sensul ca ffff potrivnic mie. Eu sunt balanta, si am avut cateva relatii lungi, si anume una cu un barbat balanta, una cu un barbat fecioare si una cu un barbat scorpion, iar acum cu acest iubit actual, leu...si...pot sa va zic doar ca leul se potriveste de minune cu balanta, nu stiu ce sa zic despre relatia cu alte zodii, dar cu balanta merge lin, la maxim, focul arde, certuri nu sunt deloc, si chiar m am gandit cum se poate sa fie asa...aproape perfect?:-?? nu stiu exact raspunsul,dar ceea ce am constatat este ca barbatul leu stie cum sa ma ia, cum sa ma inteleaga ca atare, si cum sa ma trateze cand de exemplu am eu nervi, ca se mai intampla la balanta sa aiba momente de total dezechilibru si capricii...insa el stie cum sa se comporte cu mine, spre deosebire de fostii(am mentionat mai inainte). Ati spus ca ar fi slab, nu este slab, eu spun ca este foarte tenace si hotarat, stie sa se impuna si sa se faca respectat, dar nu prin autoritate enervanta ci cu bun simt. Mai multe stie sa socializeze, sa se faca iubit de oameni, in multe privinte suntem la fel, ne place la amandoi la fel de mult sa fim curtati, laudati, in centrul atentiei, rasfatati etc...si tocmai de aceea ne intelegem din priviri, ne stim nevoile sufletesti si le satisfacem, iar in public, intre prieteni de exemplu amandoi avem cuvant si parte de atentie, pur si simplu pe rand, ne acordam acest respect. Ati mentionati si de femei, ca ar fi obsedat de ele, nu e obsedat, dar ii plac femeile, dar si mie imi plac barbatii. Acum sa nu se interpreteze gresit, ceea ce vreau sa subliniez este faptul ca amandoi cautam sa primim laude si de la altii, nu numai de la partener, dar stop, se opreste aici, nu se mai departe, ramanand amandoi fideli, iar avand caractere aproape identice din acest punct de vedere, intelegem cum sta treaba si nimeni nu e suparat. In legatura cu sexul, da ii place, dar ii place si femeii Balanta, si care ar fi problema? Nici o problema daca sexul se intampla doar intre ei, e ceva normal si sanatos, noi chiar ne iubim intens si sunt innebunita dupa el,nu e deloc misogin,cum am citit aici, este ffff atent, si maestru la preludiu dar si dupa...deci e cel mai bun in facut dragoste, cu el chiar e dragoste, nu sex si atat. In legatura cu minciuna consider ca depinde f mult si de educatie si de prin ce a trecut in viata, eu am noroc cu el, este intelept si stie sa aprecieze, si ce conteaza si mai mult este ca ne potrivim si gata. Mna, v am tinut cu vorba destul, vroiam doar sa zic si eu cateva idei.
Szidonia1988
Postat pe 14 Februarie 2010 17:56
aa daca tot am scris de ziua indragostitilor, va zic ca noi aseara am sarbatorit aceasta zi, din motive profesionale, examene etc, si am primit cele mai frumoase gesturi ce se pot primi, m a asteptat intr o camera impodobita cu lumanari, muzica lenta, de dragoste, prajituri, mi a gatit el cina, m a servit exact ca la restaurant, ca apoi sa mi dea cadou si o noapte superba pana ce a rasarit si soarele:)
Szidonia1988
Postat pe 14 Februarie 2010 17:58
cine leul?hmmm si eu sunt cu un leu dar el nu ma asteapta cu nimc nikiodata :((( si niki nu este romantic bn dar eu sunt rac:((( asa ca nu stiu ce sa mai cerd
nimikkk
Postat pe 14 Februarie 2010 18:02
pai nu stiu ce sa zic? mie de destule ori mi a facut suprize, apr in fiecare saptamana...bine de astea mici, dar gestul inseamna mult, cate o ciocolata mica etc...
Szidonia1988
Postat pe 16 Februarie 2010 10:51
daca ma ofticam ca mi e pofta de fructe, mi a luat fructe, daca ziceam ca as vrea pizza, mi a facut pizza, o data m a si desenat dupa o poza, multe pofte sau dorinte din astea mici, sper sa ramana asa, ca l as aprecia mult
Szidonia1988
Postat pe 16 Februarie 2010 10:52
sa dea domnul sa ramana asa al tau ca in schimb al meu lasa de dorit:( da neah ata ete
nimikkk
Postat pe 17 Februarie 2010 02:28
am fost putin dezamagita de ce am citit despre relatia taur-leu.eu sunt taur'iar prietenul meu leu.suntem impreuna de 7 luni si ne intelegem foarte bine.e de ajuns sa zic ca mi-as dori ceva si imi satisface pofta.nu se uita la bani cand vine vorba de mine(in limita posibilitatilor).e adevarat ca nu-i place sa fie cotrazis,mai ales in fata prietenilor,dar mai las de la mine si totul merge foarte bine.cel putin pana acum.si nu mi-a reprosat niciodata nimic din ce a facut pentru mine.si nu ma minte.este foarte intelegator.sper sa nu se schimbe avand in vedere ca amandoi ne dorim un viitor impreuna.
creatzablonda
Postat pe 20 Februarie 2010 19:56
ma bucur mult k asa este situatia ta,leul meu tot asa e, si iti doresc ce-mi doresc si mie, sa ramana asa si multa fericire
Szidonia1988
Postat pe 21 Februarie 2010 23:20
ms,si eu iti doresc multa fericire
creatzablonda
Postat pe 22 Februarie 2010 19:51
da, bine... leii au si parti bune...FOARTE BUNE chiar. Sint generosi, ti-ar da si luna de pe cer, si e bine sa nu te gindesti daca e doar nevoia de show off. Idem: sex magnific, iar e bine sa nu iti pui problema care o fi aportul tau si care necesitatea de a-si demonstra si ce.
Daca nu scotocesti prea adinc la motivatii si nu ii contrazici (nici in general, nici in particular) si in general daca nu ii mai imbrincesti de pe piedestal, ai toate sansele sa ai o viata frumoasa si fericita cu ei. Si, pina la urma asta e atitudinea, cea mai buna.
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2010 22:29
cred ca eu am gresit leul ca nu este asa cum il descrieti voi:(((((((((hmmm interesant
nimikkk
Postat pe 23 Februarie 2010 00:52
am sot leu este f. greu sa stai cu un asemenea barbat este egoist materialist lenes si aventurier,
marianadinubz_yahoo_com
Postat pe 23 Februarie 2010 07:00
ia nu mai dati in LEI...ca va musc !!
superbus
Postat pe 23 Februarie 2010 07:03
leul ce stiu eu nu e nici lenes, nici egoist, nici materialist, aventurile ii plac dar doar atunci cand nu are pe nimeni stabil, in schimb cand e in rel. serioasa stie sa se comporte ca atare. si nici ingamfat nu e, orgolios este, dar poate fi tratat, nu e caz pierdut.
Szidonia1988
Postat pe 23 Februarie 2010 13:13
bravo Sydonia...buna descriere!!
superbus
Postat pe 23 Februarie 2010 13:16
hmmm ce tot ziceti voi acolo ca al meu leu este vai si mama lui egoist si inganfat cand se supara nici macar nu iti mai vb iti mai inchide si tel si mai si zice ca nu are chef de vb cu tine apoi nu stiu unde sunt leii aia pe care ii descrieti voi caci eu cred ca am unul ce este unicat:))))faceti- si mie o clona cu un leu ala bun pe care ziceti voi;)
nimikkk
Postat pe 25 Februarie 2010 16:24
un horoscop rautacios...

Leu (23.07-22.08)

Planeta dominant: Soarele, astrul egoismului i ngmfrii.
Animalul sacru: pupza
Personalitate: Leul este un lider nnscut i, ca toi liderii, se nal strivindu-i pe cei cu mai mult bun-sim dect el. Subordonaii i acord respectul cuvenit, dar I-ar strnge de gt cu maxim plcere. Ambiie! ca nimeni altul. consider c a atins poziia cuvenit doar atunci cnd nu mai are vreun loc alb pe cartea de vizit. Se iubete att de mult pe sine nct i pup oglinda de cte ori se crede singur. Este aa de obsedat de onoruri c, dac primete o cup la campionatul de otron, e n stare s umble cu ea atrnat la gt, s vad lumea ct de grozav este. Atrage atenia n orice adunare: fie este cel mai nzorzonat personaj, fie arunc cu banii n toate prile, fie poart o arm. Pozeaz tot timpul, doarme pe stnga fiindc profilul drept l avantajeaz mai mult i arat cu degetul mijlociu ca s-i expun mai bine diamantul de multe carate. n dragoste, este la fel de nflcrat ca un furnal i la fel de discret o trompet cu amplificator.
Meseria potrivit: mprat, ef de bloc, portar de hotel, dresor, hingher
Pizza magic: Quattro stagioni..
Medicamentul norocos: toxina botulinic.
keks
Postat pe 25 Februarie 2010 17:05
toxina botulinica??
bluelight
Postat pe 25 Februarie 2010 17:31
Buna tuturor...Sunt rac si am trait cu un leu vreme de 15 ani...si asa cum mai spunea cineva mai sus mi-as fi dorit sa divortez in fiecare luna.Romantic???? pfaaa,nici pe departe,un leu nu stie sa fie romantic,nu stie sa fie pasional,cel putin unui rac asa cum sunt eu nu a stiut sa daruiasca dragostea in adevaratul ei sens.Recunosc,da...stie sa ofere stabilitate,siguranta dar nu stie sa ofere romantism,ceea ce un rac are nevoie ca de apa...In decursul a 15 ani la fel gandeam si eu ca am infrant toate barierele ce ni se opuneau ca si relatie...dar...la fix 15 ani de la casnicie va spun sincer ca am obosit sa mai iert,am obosit sa mai fac compromisuri doar pentru a se simti el bine,pt a se simti el leu-rege...da...eram ''bibeloul de portelan'' nu m-ar fi parasit pentru nicio alta,dar faptul ca stiam ca in paralel merge si prin alte paturi nu m-a mai satisfacut sufleteste.Mi-am zis :''merit mai mult!''...Niciodata nu as fi crezut ca voi divorta de sotul meu si totusi am facut-o dupa 15 ani...La 37 de ani am reusit sa ma gandesc la mine,pentru mine si sa nu mai gandesc la el si pentru el....Da,viata alaturi de barbatul ''macho-leu''este intr-adevar frumoasa,nu neg asta,dar sufletul unei femei rac tanjeste dupa altceva,dupa un barbat pentru care sa nu mai existe si alte femei,are nevoie de toata afectiunea si iubirea perechii sale pentru ca si ea stie sa daruiasca la fel de mult.In casnicia cu un leu niciodata nu puteam fi ''eu''..pentru ca nu aveam cu cine...nu vedea dragostea asa cum o vedeam eu...pt mine dragostea e poezie...pt el dragostea era...''dragoste?hm,ce-i aia?''...Abia dupa divort,la 2 luni mai exact ,dupa ce in prealabil ''plecase de acasa''cu o alta...l-am ingenuncheat...orgoliul si mandria lui ''au cazut'' in fata mea.Dar...era prea tarziu pentru mine...Nu mi l-am mai dorit,desi eu eram in continuare tot singura si am mai fost...mult timp...El si-a refacut viata chiar de atunci,pt ca un leu nu poate trai singur fara cineva care sa aiba grija de el si de puii lui...Imi spusese ca nu e fericit...ce mai puteam face?!...NIMIC...El va fi mereu la fel...nu se va schimba niciodata...''am ajustat'' doar cate ceva la el...dar''naravul din fire nu are lecuire''. De multe ori a jurat,eu nu ii ceream asta,ca nu voi exista decat eu in patul lui...dar juraminte false si mincinoase...AM OBOSIT!...si i-am dat ''liber''...Nu putea sa creada ca sunt atat de puternica...si ca intr-adevar voi face acest pas...Oricum nu va sti niciodata cat de ''puternica'' am fost...pt. ca doar el se considera victima si pozeaza intotdeauna in victima...Poate v-am plitisit...imi cer scuze...
garbo272966
Postat pe 26 Februarie 2010 10:14
De la: garbo272966, la data 2010-02-26 10:14:25Buna tuturor...Sunt rac si am trait cu un leu vreme de 15 ani...si asa cum mai spunea cineva mai sus mi-as fi dorit sa divortez in fiecare luna.Romantic???? pfaaa,nici pe departe,un leu nu stie sa fie romantic,nu stie sa fie pasional,cel putin unui rac asa cum sunt eu nu a stiut sa daruiasca dragostea in adevaratul ei sens.Recunosc,da...stie sa ofere stabilitate,siguranta dar nu stie sa ofere romantism,ceea ce un rac are nevoie ca de apa...In decursul a 15 ani la fel gandeam si eu ca am infrant toate barierele ce ni se opuneau ca si relatie...dar...la fix 15 ani de la casnicie va spun sincer ca am obosit sa mai iert,am obosit sa mai fac compromisuri doar pentru a se simti el bine,pt a se simti el leu-rege...da...eram ''bibeloul de portelan'' nu m-ar fi parasit pentru nicio alta,dar faptul ca stiam ca in paralel merge si prin alte paturi nu m-a mai satisfacut sufleteste.Mi-am zis :''merit mai mult!''...Niciodata nu as fi crezut ca voi divorta de sotul meu si totusi am facut-o dupa 15 ani...La 37 de ani am reusit sa ma gandesc la mine,pentru mine si sa nu mai gandesc la el si pentru el....Da,viata alaturi de barbatul ''macho-leu''este intr-adevar frumoasa,nu neg asta,dar sufletul unei femei rac tanjeste dupa altceva,dupa un barbat pentru care sa nu mai existe si alte femei,are nevoie de toata afectiunea si iubirea perechii sale pentru ca si ea stie sa daruiasca la fel de mult.In casnicia cu un leu niciodata nu puteam fi ''eu''..pentru ca nu aveam cu cine...nu vedea dragostea asa cum o vedeam eu...pt mine dragostea e poezie...pt el dragostea era...''dragoste?hm,ce-i aia?''...Abia dupa divort,la 2 luni mai exact ,dupa ce in prealabil ''plecase de acasa''cu o alta...l-am ingenuncheat...orgoliul si mandria lui ''au cazut'' in fata mea.Dar...era prea tarziu pentru mine...Nu mi l-am mai dorit,desi eu eram in continuare tot singura si am mai fost...mult timp...El si-a refacut viata chiar de atunci,pt ca un leu nu poate trai singur fara cineva care sa aiba grija de el si de puii lui...Imi spusese ca nu e fericit...ce mai puteam face?!...NIMIC...El va fi mereu la fel...nu se va schimba niciodata...''am ajustat'' doar cate ceva la el...dar''naravul din fire nu are lecuire''. De multe ori a jurat,eu nu ii ceream asta,ca nu voi exista decat eu in patul lui...dar juraminte false si mincinoase...AM OBOSIT!...si i-am dat ''liber''...Nu putea sa creada ca sunt atat de puternica...si ca intr-adevar voi face acest pas...Oricum nu va sti niciodata cat de ''puternica'' am fost...pt. ca doar el se considera victima si pozeaza intotdeauna in victima...Poate v-am plitisit...imi cer scuze...


....Mai revin cu doua fraze...Stie sa faca mici cadouri,sa daruiasca dar le daruieste ca pe simple fapte diverse...NU VREA SA SE EXTERIORIZEZE...el stie sa iubeasca iar sufletul lui e plin de bunatate dar din orgoliu si mandrie incapatanata nu vrea sa recunoasca...
garbo272966
Postat pe 26 Februarie 2010 10:21
Mai depinde si de barbatul, omul din el, nu numai de zodie... Zodia insa nu este tocmai "usoara"
blue_dream
Postat pe 26 Februarie 2010 13:11
Mda. Sint in stare sa iti cumpere orice care ii fac sa se simta ei ceva de nemaipomenit. Si o sa faca pentru tine orice care ii pune pe ei in centrul admiratiei generale. Genul "playin' the hero". Daca rolul e altfel decit dramatic si spectaculos, sint profund nefericiti.
Vesnica nesiguranta.... Tot timpul au sa-si demonstreze ceva, si lor insisi, si celorlalti.
quasaria
Postat pe 26 Februarie 2010 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
balanta 22 De la: garbo033673 8 August 2012 01:03
Barbatul fecioara 288 De la: andutzy 23 Aprilie 2010 12:00
zodia berbec 63 De la: icecream 1 Aprilie 2010 10:48
Un alt fel de zodiac-GEMENII 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:25
Scorpion-Fecioara...Sincronizare perfecta? 11 De la: jeanette40 25 Aprilie 2011 22:40
Setari Cookie-uri