barbatul leu

De la: suparatu_, la data 2012-07-10 12:28:14
dap' supravietuiesc barbati din fiecare zodie,
nu-i neaparat nevoie sa fie leu.....si sa fiie "Zoo"



ziceam de lei ca pe aia ii cunosc eu.... Restul, nu stiu, nu pot sa ma pronunt.... Or supravietui.

axl, femeile leu sint mai echilibrate ca barbatii leu, asa ca.. eu de leu + testosteron discutam.
quasaria
Postat pe 10 Iulie 2012 15:41
Da, i io am fost de acord. Supi o-nceput s vb de leoaice.
Cunosc brbatul leu destul de bine.

Dac nu m grbeam aa tare s ajung pe lumea asta eram fecioar.
Poate eram de acord cu Fecioru'!
Axl_R
Postat pe 10 Iulie 2012 17:29
De la: quasaria, la data 2012-07-09 21:03:58sint directi, sint puternici... suficient de puternici sa iti faca tie psihicul praf daca e sa lasi garda jos...:-) Desi eu la "leul" meu asta am apreciat intotdeauna: ca e puternic. Orgoliile primeaza - toate ca toate, da' sa nu il calci pe orgoliu....:-)
In felul lor, sufera, dar, indiferent cit sufera, sint incapabili sa coboare de pe tronul pe care s-au asezat.
Leul meu nu e direct,eu sunt asa si fuge de chestia asta ca de draku!E adevarat ca iti face psihicul praf si dupa aceea tot el zice ca te ajuta! Am intentia sa-l dau jos de pe tron .......sau la pa....si la re....!
mitiduk
Postat pe 10 Iulie 2012 17:38
mitiduk, daca nu e asa direct ar trebui sa te bucuri.... inseamna ca stie el de ce nu e.
Serios, au niste replici - e drept, oarecum provocate - de K.O. In primii 5 ani imi doream sa aflu ce gindeste cu adevarat, in ultimii cinci ma straduiam ca nu cumva sa aflu... :-)

Un leu detronat... nu e o imagine sau o companie sau o amintire prea placuta, in orice caz. Daca s-a nascut leu, nu va deveni pisica, va deveni in cel mai rau caz un leu fara colti si gheare, adica incomplet si nefericit. Sau il accepti asa cum e, sau il lasi...
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2012 02:52
Incomplet si nefericit...?Ar merita! Mie imi plac oamenii directi!Sa stau sa-mi dau in bobi ca sa aflu ce gandeste? Time out!
mitiduk
Postat pe 11 Iulie 2012 18:04
limbajul non verbal... te uiti in ochii lui, e suficient...:)
quasaria
Postat pe 11 Iulie 2012 19:35
Daca nu m-am uitat bine in ochii lui mai devreme !Mi-am luato!Deh!
mitiduk
Postat pe 12 Iulie 2012 20:37
eu m-am uitat prea bine... vreo 10 ani.... m-am tot uitat. Si tot mi-am luat-o.....
Da' las' ca stii cum e, tot raul spre bine...
quasaria
Postat pe 12 Iulie 2012 20:39
Ai drepptate! si ubi meu este leu ,iar eu sunt balanta si ne intelegem excelent,chiar nu se poate mai bine!
garbo_5901
Postat pe 24 Iulie 2012 22:56
Moamaaa, de cand caut topicul cu "lei"
Eu am intalnit unu' singur. Frumos de pica. Ce sa zic -loial, sociabil, UNIC, romantic- si nu a fost doar o prima impresie .. neaaah.. L'am studiat pentru ca m'a fascina felul lui de'a fi. Dar, ca la mai toate zodiile, poate a fost exceptia. Eu, varsatoare fiind, nu aveam timp de stat in "oglinda" sa imi admir coama -asa cum o facea el uneori- la figurat, bineinteles...
Per'total, e un om deosebit, cu o parere ffff buna despre el. Si de un bun'simt iesit din comun -asta tot din experinta'mi...-
b727ana
Postat pe 24 Iulie 2012 23:13
Din pct meu de vedere, leii sunt persoanele care inevitabil o dau in bara, care pana la urma ajung sa te dezamageasca.
Obsedati de sex? Nuuuu, muuult mai mult decat asta....pt asta traiesc, pentru asta respira.
Pentru cine vrea sa incerce o relatie cu un leu, sa se gandeaca bine....poate face fata infidelitatilor?
Pentru lei, pe primul loc este sexul, apoi bautura, prietenii si pe urma poate mai vii si tu....
Sunt scorpion si credeti-ma, am stat cu o persoana din aceasta zodie...e iadul pe pamant!
mishu08
Postat pe 30 Iulie 2012 11:33
Eii na, nu tiai c iadu-i pe pmnt?

Ana, excepia...
Axl_R
Postat pe 30 Iulie 2012 12:11
De la: mishu08, la data 2012-07-30 11:33:40Din pct meu de vedere, leii sunt persoanele care inevitabil o dau in bara, care pana la urma ajung sa te dezamageasca.
Obsedati de sex? Nuuuu, muuult mai mult decat asta....pt asta traiesc, pentru asta respira.
Pentru cine vrea sa incerce o relatie cu un leu, sa se gandeaca bine....poate face fata infidelitatilor?
Pentru lei, pe primul loc este sexul, apoi bautura, prietenii si pe urma poate mai vii si tu....
Sunt scorpion si credeti-ma, am stat cu o persoana din aceasta zodie...e iadul pe pamant!

Da-mi voie sa te contrazic. Am de 8 ani un leu langa mine si nu e nici pe departe asa cum zici tu. O fi a doua exceptie ? ...Nu cred.Leii sunt OK. Si leoaicele
Rotty
Postat pe 30 Iulie 2012 12:19
Axl_R
Postat pe 30 Iulie 2012 12:31
Eu l-am avut peste 10 ani langa mine. Nu te contrazic, poate mai sunt si exceptii, insa....
conteaza f mult si ascendentul unei zodii....asta era leu cu ascendent in scorpion...crede-ma ca e destul de greu sa convietuiesti cu o persoana infidela, mincinoasa si betiva.
mishu08
Postat pe 30 Iulie 2012 13:06
Nu-i stiu ascendentul ca nu ma intereseaza chestii de genul asta si nici nu l-am intrebat in ce zodie e atunci cand l-am cunoscut. Eu cred ca a fi betiv & comp,nu tine de zodie. Te cred,te inteleg si ma bucur ca ai scapat de chin
Rotty
Postat pe 30 Iulie 2012 13:15
Mda i culoarea prului...

12 motive pentru a fi Leu :

1. Niciodat nu vei fi un la, un om slab.
2. Mereu, gata de drum.
3. Motto-ul tu : Sunt cel mai bun !
4. Un aa magnetism animalicmai rar.
5. Te poi plnge cu voce tare.
6. i place ca oamenii s depind de tine.
7. Nscut actor ai actoria n snge.
8. ntotdeauna distractiv s-l ai n preajm.
9. Legturi pline de semnificaii.
10. Charisma i hotrre de a izbndi
11. Te implici fr rezerve n ceea ce faci.
12. Open mind : Un copac are multe ramuri i frunze , dar o singur tulpin.



Axl_R
Postat pe 30 Iulie 2012 13:19
Aici parca recunosc persoana
Rotty
Postat pe 30 Iulie 2012 13:23
E doar parerea mea, din ce am trait eu...fiecare cu norocul lui.
Imi pare rau daca am jignit pe cineva :(
mishu08
Postat pe 30 Iulie 2012 13:37
Nu m-ai jignit.
i da, fiecare vb din experien...proprie. Doar att. :)
Axl_R
Postat pe 30 Iulie 2012 13:44
Sunt leoaica, am avut 2 relatii cu lei, una de ani, una de 7 ani. Pot sa spun in privinta lor ca au tot timpul garda pusa, poti sa faci orice, nu vor avea incredere asa usor, dar totul se rezolva in timp. Trebuie doar sa fii tu insati, alaturi de ei si pe masura ce trece timpul, ei se implica din ce in ce mai mult. La inceputul relatiei cu cel de-al doilea leu tot ce auzeam a fost: nu vreau sa ma casatoresc, nici sa nu aud, nici nu ma gandesc. N-am zis nimic, am continuat relatia normal si dupa cateva luni oare cine povestea cum vom fi la batranete, cati copii vom face si cum va arata casutza noastra?:D Se implica destul de greu intr-o relatie, dar daca trageti de ei si le aratati ca va pasa, sunt ai vostri. Acum ambii, dupa ce am terminat relatiile de cativa ani de zile, continua sa ma caute. Drept urmare, odata ce un leu ajunge sa iubeasca si nu intra in rutina acasa, pentru ca uraste rutina, il aveti pentru totdeauna.
garbo_5744
Postat pe 3 August 2012 22:38
prima relatie de 3 ani :)
garbo_5744
Postat pe 3 August 2012 22:39
barbatul EURO?
garbo_5862
Postat pe 3 August 2012 23:02
Si eu sunt varsatoare si intr-adevar ...daca ai alaturi un leu te simti iubita,alintata,rasfatata...dar depinde de fiecare cum a fost educat, de ceea ce isi doreste in viata. Ma surprinde de fiecare data.Este normal sa fie orgolios insa daca stii cum sa il iei , se transforma intr-un motanel dulce si credeti-ma un leu stie sa iubeasca in adevaratul sens al cuvantului.
garbo043218
Postat pe 8 August 2012 10:23
Barbatul leu….cand il cunosti zici ca a cazut din cer barbatul ideal si ti-a suras si tie in sfarsit norocul….ar face orice pt tine, nici un cost, nici o distant, nici o dorinta de-a ta nu e ceva mare pt el, le face pe toate si inca cu mult drag (tu crezi ca si cu dragoste). Si uite asa fostul meu leu a batut timp de 10 luni aproape saptamanal 400 km dus-intors, mai mergeam si eu, am facut atatea drumuri unul la celalalt, rareori exista un weekend sa nu ne vedem, si statea cu zilele aici, lucra la distanta de aici, spala vasele, ma ajuta la orice, ca era situatia comoda sau chiar disconfort, el era alaturi de mine, acolo, imi iubea cateii, am mers oriunde mi-am dorit, mancam mai mult in oras, rasete, planuri, fericire (credeam eu) totul mergea ca intr-un vis.,pana intr-o zi cu soare cand mi-a dat-o la “ficat”.Evident au aparut si discutiile , eu sunt genul mai impulsiva si atenta la detalii,si ce gandesc spun, sunt dureros de sincera, el era genul care nu lua in seama chestiile care I se pareau mici, ieseau scantei, dar imediat ne trecea si uitam. Dar el e leul caeruia nu I place sa fie contrazis, o parere de a ta este gresita si egal cu zero prin simplul fapt ca nu e a lui. Si daca iti cere parerea, face exact pe dos decat ti-ai dat tu cu parerea.Trece peste lucruri dar nu le recunoaste in veci.
Subiectele principale de cearta….”mami” si butonatul telefonului.
Baiatul asta frumos rupt din rai si bun cum nu ar putea exista pe lumea asta, era un copilas mare, usor imatur si superficial. Nu era tocmai mamos, dar era o complicitate intre el si mami, de nedescris, amandoi lei, ii povestea orice dedesubt, pt el era divinitatea intruchipata, femeia care il va sustine vesnic si niciodata nu-l va critica nici macar atunci cand greseste, cea care il accepta neconditionat, genul ala de mama complice. Cica e bine sa nu judeci, da’ femeie casatorita oficial de 3 ori si divortata oficial, frumoasa, dezvoltata profesional, dar la fel de imatura relational desi ajunsa la o anumita varsta, gen ca si el, care-si repeata aceeasi greseala….care greseala? De a schimba oamenii iar si iar cand lucrurile nu mai merg bine sa-I schimbe ca pe sosete sub scuza nu a fost sa fie si mie imi fac bine schimbarile. Atunci nu aveam sa banuiesc ca cel mai bine sa-ti dai seama de un barbat e sa te uiti la parintele complice sa vezi ce exemplu i-a dat. Pt ca da, or fi fost plini de calitati dar pe mine ma interesa ce fel de barbat partener este, nu ce om, ca o fi bun ca om daca ca partener este lipsit de principii si te va face sa suferi.
Ganditi-va ca femeia asta a plecat pe alt continent un an de zile, casatorita official si dupa un an de zile s-a intors ca nu se putea adapta.Acum, nu judec, dar zic si eu, cu ala nu, cu ala nu,niciunul nu era bun?!
Aaaa si mami era obsedata de baiatul ei, pe care il privea ca un trofeu, implinirea ei, munca ei. si eu cred la fel pana la un anumite nivel, dar cand dragostea se tranforma in divinizare si exista complicitate si isi spun unul celuilalt doar ce doresc ca celalalt sa auda, pt ca altfel mami se supara si se victimizeaza, iar el se indeparteaza daca este contrazis si lui mami nu-iconvine, iar mami este foarte fericita ca toti spun ca el se agita si preocupa pt bunastarea ei si asta pt ea e motiv de mandrie.
Genul ala de mami obsedata de baiatul ei, pe care l-a crescut dupa cum si-a dorit un barbat langa si nu l-a avut si uita ca nu l-a facut pt ea, genul de mami care inca mai vede normal la varsta asta chiar si s a doarma impreuna desi e barbat in buna regula la 27 ani, care a avut pretentia ca el sa mearga sute de km pana la ea ca apoi sa mai bata inca pe atat drumul pana in fundul tarii doar sa o insoteasca la nunta ca nu are insotitor. Si el isi dorea sa nu mearga dar s-a victimizat si l-a sucit, lucru recunoscut chiar de el. Ce fel de femeie este asta? Una manipulativa! Un cosmar pt oricare femeie de langa baiatul ei. De ce? Pentru ca el din bunatate mereu va permite sa fie tratat ca un copilas nu un adult si mereu cand Samantha va pocni din degete el va lasa naibii totul sa o satisfaca. Mentionez ca eu am avut o relatie sanatoasa cu parintii, sinceritate domle, ne spuneam orice in fata, fara complicitate si menajari, fara manipulari, teatru, parintii mei spuneau mergi si fa-ti treburile nu sta la fundul nostru. Asta e genul de mama care vrea si este chiar mandra de faptul ca fiu-sau e mereu cand vrea la picioarele ei. Sunt genul de parinti care vor si sunt fericiti ca fericirea lor sa devina scopul copiilor dupa ce cresc, sunt parinti care nu iti cer asta, parinti cu suflet, parinti normali. Aaaa si mami dadea share la orice pz de-a lui de pe fb, ii dadea inimi la poze, ii comenta la orice, il facea de rahat intr-un cuvant.
Sa revenim, subiectul nr doi, telefonul, depedenta de viata virtual scuzata cand l-am cunoscut pe seama jobului la calculator si singuratatii, deh locuia singur in alt oras decat parintii. Lucru pe care l-am inteles, am incercat sa-l justific pana butonatul era la masa, in masina, cand vorbeam, se trezea si prima oara baga capul in telefon, se uita in telefon fix inainte sa puna capul pe perna. Eu stiam mereu cand dormea si se trezea ca-I vedeam fara sa vreau activitatea pe fb. Abia ajungeam la el in weekend, pt ca ne vedeam mai mult in weekenduri, si ma culegea din gara ca era hop cu ochii-n telefon, ne puneam la masa la terasa, hop notifica, el era bagat intr-un grup cu prietenii lui la fel de copilasi si isi scriau toata ziua pana la 1 noaptea. Mi-am spus ca exagerez eu, fb, whatsapp, mami , tati toata ziua, pleci in concediu, cum ajunge mami pe fb, povesti. Ce inseamna asta???? Urasc lucrul asta. Cand esti cu cineva nu butonezi tel, indiferent de cine este, eu nu obisnuiam sa-I scriu lui nebuneste cand stiam ca e pe undeva, ba chiar el imi scria si ii subliniam ca nu-I frumos. Evident raspunzi cand ti se scrie dar cand grupul ala si mesajele te intrerup la cateva minute…este aiurea…telefonul statea vesnic pe masa, uneori a si recunoscut ca tic nervos si daca nu suna nimic, atingea ecranul telefonului din cateva in cateva minute. Omul meu avea dependenta de gadget! Va veti intreba de ce la inceput nu am vazut asta? Pt ca isi opera internetul,da, mi-a recunoscut ca isi oprea internetul sa nu-i fie distrasa atentia. Da’ cand te trezesti frate dimineata si stai ca mutu o ora pe telefon fara sa zici nimic, nici un buna dimineata?! Ce e aia?!
Singurul indiciu ca ceva nu este ok, pe langa certurile si criticile pe care I le aduceam, singurul semn ca ceva nu mai e ok este faptul ca nu mai vb de noi la viitor. Dar nu am luat in seama pt ca el oricum nu era genul planurilor, lui de la inceput nu i-a placut sa faca un plan gen pe weekend, sa stim ca weekendul viitor face aia, de regula abia joi vedeam cum facem, cine merge la cine, la inceput lua el initiative, apoi mai mult eu, dar nu am luat in seama ca el facea atatia km si venea si venea, si era asa iubaret si bun si ne distram asa bine impreuna, din punctual meu de vedere era totul perfect, cum doar am visat.Am ales ca in relatia asta s alas scenariile sis a ma ghidez dupa dovezi, pt mine era faptul ca omul venea iar si iar in ciudata distantei si frate, ma simteam asa iubita, dar asa de iubita…
Si intr-o saptamana, dupa vreo saptamana petrecuta aici, si o cearta cu subiectul “mami”, baiatul intr-o joi seara la 11 noaptea isi strange repede bagajele si pleaca spre casa. Nu l-am oprit, a fost prima oara cand nu l-am oprit. Nu mai putem ingropa gunoiul sub perna.
Si dupa jumatate de ora m-am trezit cu el la usa, mentionez ca a sarit gardul ca era incuiat, am ramas masca, am spus ca e o dovada de dragoste suprema, daca mai avem vreo indoiala, omul asta ma iubeste cum nici nu am visat eu, m-am bucurat. Sa aflu ulterior ca a facut-o doar pt ca se gandea ca sunt suparata si sa nu plece la ora aia ba chiar s-a bucurat cand a vazut ca sunt ok si nu plang pt ca stia ca urma sa ne despartim si cumva dorea sa ma pregateasca. Ce magarie!
Sa revenim, omul nostru s-a intors joi noaptea si sambata dimineata s-a trezit brusc faa sa vorbeasca cu mine in prealabil ca el pleaca spre casa. What?! Asta in conditiile in care el a avut sansa sa faca asta joi si s-a intors, iar noi mereu eram pe weekend impreuna, niciodata nu s-a intamplat asta. Am vrut sa merg cu el, sa iau si catelul dupa care era innebunit, si ma intorceam eu duminica, omul se facea ca ploua. I-am spus de 3 ori, ranjea, nu a vrut si nu a vrut. Acum realizez ca el probabil trebuia sa se vada la o cafea cu cineva si eu ii stricam planurile. Noi nu eram certati, mentionez asta.Totul s-a stins joi cand s-a intors.
Ca sa-l incerc, i-am spus ca sunt la mijlocul drumului spre el cu catelul, cu masina mea, sa ne astepte. Vai ce urat a reactionat, cum de fac astea, ca e urat din partea mea, ca el dorea sa se linisteasca ca are nervii intinsi si bla bla. M-am intors. Bine ca nu am fost realmente pe drum caci altfel nu i-as fi iertat-o. Oricat as fi de nervoasa si mi-ar veni sa-I sparg capul eu l-as primi si m-ar bucura de ar veni.
Urmatorul weekend vine la mine, incep duminica cateva discutii gen si omul meu incepe sa spuna ca la inceput era misto cu toata distanta asta, acum nu mai e, ca ce inseamna asta sa te vezi in fiecare weekend cand e timpul nostru liber si putem face diverse, ca el nu e pregatit pt o relatie de lunga durata…What?! Dupa 1o luni?! Nu l-am bagat in seama, ne-am tensionat, m-am intristat si am mers sa dorm. Am observat la un mom dat ca a privit ecranul telefonului pe la 11 noaptea altfel decat o facea pana acum, ii sclipeau ochii, zambea asa abtinandu-se, fericit.Mi-am spus ca sunt paranoica, apoi am primit vestea ca el nu vine in pat ca nu ii este inca somn ca mai sta sa butoneze.Si se facuse 1 noaptea si baiatul nostru inca butona in conditiile in care ne trezeam la 6 dimineata. Nici cand m-am dus acolo langa el, nu s-a oprit din butonat, probabil isi lua noaptea buna, am spus ca sunt eu nebuna ca am asa idei, ca mi se pare.
Vine dimineata, isi ia bagajele si pleaca, ma saruta cu drag, de obicei nu era genul cu sarutul de dimineata si pleaca. Continua sa imi scrie cum vorbeam noi de obicei in scris in cursul zilei de luni, noi de obicei ne impartaseam orice(asa credeam eu), mai omitea una alt ape ici pe colo. Si pac bomba luni.
Si imi spune ca el nu vrea sa ma faca sa sufar, ca nu e pregatit pt o relatie serioasa, ca instinctul lui e mai presus de asta, vrea sa cunoasca mai multe femei, femeia pt el, ca nu imi mai poate ascunde asta mie ca sa ajunga in punctul in care se iveste ocazia sa ma insele, ca poate e o boala sau ceva, ca el asa simte, ca poate e varsta, ca nu mai vrea si nu mai vrea si ca….ii place tot la mine dar e un singur aspect peste care nu poate sa treaca. Ca sunt mica si slaba, ca arat ca o fetita nu ca o femeie, ca el e barbat si vede el mai bine cum arata pe strada astea mai dezvoltate, ca pt el compatibilitatea asta fizica e cea mai importanta, (deci nu sexual sa ne intelege, ci ambalaju), ca a crezut ca nu va conta asta dar l-a tot ros pana I s-au diminuat sentimentele si nu mai vrea. What?! Am 158, 45 kg, 32 ani,asa am fost dintotdeauna, pe mine ma ajuta corpul sa pacalesc varsta, nu am vazut pe nimeni sa se planga ca femeia e slaba. Ca de ce plang si sufar asa, ce nu m-am mai despartit?! Ca nu se astepta de la mine sa sufar asa ca doar ma credea mai experimentata, daca ar fi stiut ce sentimente am, ar fi fugit mancand pamantul, ca au mai fost gagici vreo doua care au ramas mirate si au reactionat ca mine, ca pe in nici o “relatie” sentimentele nu l-au tinut mai mult de jum de an, ca asta e viata, nimic nu tine la nesfarsit.Genul ala de atitudine eu sunt vinovat dar totodata cu ce ti-am gresit eu?! Asa a fost sa fie?! What?????
Eram confuza. Nu stiam cu cine am trait, dormit, mancat, iubit atata timp. Ce aberatii, ce chestii copilaresti si superficiale, cata indiferenta, cata lipsa de empatie, ce comportament robotizat, omul e incapabil sa simta empatia si macar sa inteleaga, e ca un Irobot.
Mai imi scrie cateva zile una alta amical, mai dadea un tel, mentionez ca l-am blocat pe toate cele pt ca ma durea si ma dadea peste cap cand el de fapt nici macar putina dragostea nu mai manifesta in mesajele alea, era ceva pur robotic, amical, si m-am lipsit. Mai aveam caderi si-I scriam…dar ma durea teribil raceala din raspunsuri…lipsa total de dragoste…deci sa ne intelegem..nu ca ne-am despartit….inexistenta totala e urmei de dragoste…
La Paste , dupa 2 sapt de la despartire, ne-am nimerit ironic plecati departe in tara, la 60 km unul de celalalt, eu la neamuri, el la maica-sa, m-a luat nostalgia si am facut greseala sa-I scriu. Evident mi-a raspuns pur tehnic si amical intrebandu-ma ce fac,spunand ca el a vrut sa fie bine dar nu a iesit, alta solutie nu era blab la. Genul ala de atitudine “Da’ eu cu ce ti-am gresit?”
La 2 saptamani am vz poza cu fosta lui pe scaunul din dreapta, in masina lui. Au parcurs 300 km pana la familie aksa, probabil fiecare la familia lui dar cu siguranta lipsit de etica si respect fata de ceva am avut avand in vedere ca ma mintea ca el cu fosta lui nu mai vorbeste demult, ca nu mai tin legatura. Ca sunt sau nu sunt impreuna nici nu mai conteaza, desi probabil nu sunt, pt mine faptul ca a primit-o in dreapta lui pe locul unde am stat eu atata timp denota o lipsa de principii si respect fara de noi, faptul ca a dorit ca ea sa afle ca e singur iar. Eu as fi ascuns ca relatia mea nu a mers indeosebi fata de un fost.
Ironia sortii a facut sa recunosc un scaun de masina si asta sa faca si inima mea sa inteleaga ceea ce mintea mea ii tot spunea, dar ea continua sa creada in dragostea aia, in dovezile alea, in drumurile alea facute, in tot ce am simtit atat timp….inima mea era aliatul lui si nu aveam liniste. omul asta e imatur, superficial si lipsit de respect fata de orice…nu a fost dragoste. Totul a fost in mintea mea, totul a fost o marea minciuna!
Leul sare cu o superficialitate desavarsita din relatie, este f periculos caci altii o fac pt sex, el nu o face pt sex, el o face pt poveste, el confunda indragostirea cu dragostea, si cand fluturii se duc baiatul schimba directia crezand ca i-a trecut, leul schimba oamenii si relatiei cu o nonsalanta si un sange rece…el cauta mereu perfectiunea, mereu are impresia ca ce e dusa usa e mai misto dar de fapt nu stie ce vrea.
Imi amintesc de alt fost, leu, tot o relatie de un an, dupa ce ne-am despartit la 2 saptamani era cu alta, oficial, cu poze pe net, vizite la parinti etc.
Mai cunosc cateva cunostinte care la fel sunt, cel putin pana le vine maturitate dupa 40+.
Mamica a lui a indraznit sa-mi transmita regretele ei ca “i-a fost confirmat ceea ce inima ei simtea déjà”:)) Deci inima ei simtea déjà, cata nesimtire. Am vrut sa tac dar mi-a ridicat-o la fileu.
I-am spus ca fiu-sau face exact ce a vazut la ea,lipsa de statornicie si schimbat in loc sa fie munca unde nu merg lucrurile. Respectuos i-am spus ca ar fi trebuit sa-l invete sa schimbarile fac bine la job, la masini, la case, la haine, da’ nu la oameni la infinit. Oamenii nu sunt jucarii, nu sunt sosete , sa le dai dragoste si intr-o zi din senin cand te plictisesti ii dai deoparte si aia au un soc.
Pot accepta, ca n-am fost eu, va fi alta, dar ceea ce fac astia amandoi nu e normal. Asa mama, asa fiu. Leu amandoi!
Concluzia? A fost un vis dar daca m-ai pune sa aleg intre un vis de 10 luni si durerea de acum, as refuza visul. Dar pt ca nu pot da timpul inapoi sa fac asta…desi totul a fost o mare minciuna…in mintea mea drogata eu am trait o frumoasa poveste de dragoste. El daca nu a trait-o, pierderea lui.
NU Leului!
garbo_14341
Postat pe 15 Aprilie 2018 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: nikoleta38 20 Mai 2013 19:46
Ea sagetator - el balanta 4 De la: mhlrsc 2 Mai 2011 18:35
descpre barbatul gemeni 3 De la: jeanette40 23 August 2011 12:26
Femeia - scorpion, Barbatul- taur 128 De la: garbo252517 28 Ianuarie 2012 21:19
Drept pt mame 4 De la: garbo267052 4 Iunie 2013 09:40
Setari Cookie-uri