Femeia LEU

FEMEIA LEU

Se expune continuu-o piatr preioas minunata intr-o vitrina,in fata careia se opresc trecatorii ca sa o admire .In societate ,ea constituie ornamentul cel mai stralucit,chiar daca sta vremelnic in culise asteptind semnalul prin care este chemata la rampa.PENTRU EA NIMIC NU ESTE MAI IMPORTANT DECIT SA FIE ADMIRATA SI DORITA DE BARBATI
PENTRU PARTENER EA TREBUIE SA FIE UNICA SI SINGURA.
Este temperamentala si senzuala.Sentimentele ei adesea sint superficiale.
In putine cazuri se indragosteste cu adevarat.Ii lipseste putinta daruirii,
nu se poate subordona cuiva.
Daca o relatie se desfasoara fara griji si prea comod devine lenesa si bla-
zarea ei abia se mai preocupa de a fi activa la pat .Ca urmare adesea se stinge focul pe care l-a trezit in partener.Fara stimularea necesara din partea partenerului dorintele ei se estompeaza.Poate fi fidela celor care o iubesc dar daca aceasta dragoste slabeste se simte indreptatita sa hoina
reasca.
Este fericita doar cind este in centrul atentiei.Daca cineva nu corespun
de asteptarilor ei,nu cauta niciodata vina la ea.Vineaza efectele nu sentimentele autentice.
raul27
Postat pe 29 Noiembrie 2007 11:23
rauuull....ia "canta" si la un pestisor:)) ....nu am mai citit interpretarile acestea....multumeeeesc...
doracarmen
Postat pe 14 Decembrie 2007 17:29
Raulllll sa stii ca ma fascinat comentariul tau la adresa LEU-femeie,super........ desi eu nu sunt leu ci varsator as vrea sa vii si la mine cu un comentariu.Multumesc!!1

Postat pe 14 Ianuarie 2008 12:24
Comentariul nu este adevarat decat partial.Este nevoie de ascendent ca sa faci o apreciere justa a unei zodii.Eu sun nascuta in zodia leu......si nu m-am regasit in ceea ce ai scris.
magdaandreica
Postat pe 7 Iulie 2008 09:11
eu sunt taur cu ascendent in leu.si am inteles ca dupa 27 de ani, amprenta ascendentului e mai pronuntata decat insasi zodia.asa o fi?cat despre comentariul lui raul m-am regasit partial , sa zicem, in el.sa zicem ca mai sunt tinuta in frau de rigurozitatea zodiei taur, chiar daca ascendentul e mai naravas
miamia79
Postat pe 16 Iulie 2008 10:20
Departe de adevar...Spun din punctul de vedere al femeii-leu,cu ascendent in Leu!
camelotten
Postat pe 23 Iulie 2008 17:30
nu mai fiti hoatze k nishte felinutze. eu cu regret recunosc tot ce a spus raul ,este adevarat din pacate. dak zodiacul poate da si un sfat pt femeia leu astept cu drag.

Postat pe 25 Iulie 2008 12:21
Sunt o leoaica veritabila si...desi nu-mi place sa recunosc(unei leoaice nu-i place sa-si recunoasca defectele) ma regasesc din plin in aceste caracteristici!
venus99
Postat pe 31 Iulie 2008 11:05
Uneori nu-mi place sa recunosc, dar sunt o LEOaica VERITAS! Ma regasesc aproape in totalitate... Ma indragostesc repede doar de acela care nu ma "baga in seama".. Daca il bate gandul sa se indragosteasca de mine...ADIOS! Imi piere cheful.. Suntem tare ciudate noi, felinele! Dar, zau ca-mi place!
Mishuna
Postat pe 7 August 2008 23:00
buna! si eu sunt leoaica si imi place
ma regasesc in aproape tot ce zice raul27 dar mai ales in spusele mishunei
suntem foarte ciudate... ambitioase... si tot timpul IN CENTRU ATENTIEI nu e super?
Angelli
Postat pe 7 August 2008 23:43
si eu ma regasesc in ce a scris raul. na.. asta e.. oricum la noi e puterea
Ing3rasa
Postat pe 8 August 2008 10:33
adevarat ce spune raul sunt de asemenea o leoaica dar trebuie sa recunosc ca noi leoaicele avem si puncte vurnelabile
yavrum
Postat pe 8 August 2008 12:01
Am avut nesansa de a ma casatori cu un astfel de specimen.
Bine ca am scapat!
Marcos
Postat pe 12 August 2008 13:08
Hello! Eu am implinit ieri 37 ani! Prin urmare si eu sunt Leu. Pot spune ca exista niste "generalitati" pe care le avem toate cele nascute sub acest semn zodiacal dar ,in rest, suntem unice, prin acel ADN, fiecare nu seamana cu cealalta. In mare, da, suntem puternice, mandre, frumoase, inteligente, uneori intelepte alteori nu, luptam din greu cu ego-ul nostru, este canonul nostru al acestei zodii, dar la fiecare etapa mai descoperim ceva. Eu de exemplu am observat ca pot sa ma bucur si daca nu sunt in centrul atentiei, pt ca acel "centru" il proiectam noi, noi il cream in mintea noastra si noi dam acces ce vrem si ce nu....bineinteles ca mai sunt si alti factori cum ar fi conjuctura, bioritmul, persoanele cu care interactionam, descoperirea Sinelui si altele dar asta nu inseamna ca acel" centru" nu putem sa-l stabilim noi. Eu am facut acest experiment si mi-a reusit, si eu credeam pana mai deunazi ca nu ma pot bucura de ziua mea daca nu fac eu asa cum vreau dar, marea arta, zic eu acuma la 37 ani, ca acel centru al atentiei, acea bucurie putem sa o realizam si cu ce avem. Putem sa ne bucuram intr-un palat sau intr-o coliba, chiar daca suntem la o petrecere fastuoasa chiar daca suntem doar pe o plaja band un vin ieftin si stand pe o patura prafuita. Bucuria este in sufletul nostru, si acum inteleg niste cuvinte pe care tatal meu mi-i le-a spus candva dar eu nu aveam atunci mintea necesara sa inteleg! ma simt de 18 ani, am o minte de 14 ani si pe calendar am 37 ami. dar nu asta conteaza, conteaza ca inca ma mai bucur la un zambet de copil, ca sufletul meu nu e amortit, ca ma bucur de Pasti, de Craciun, de lucrurile din copilarie, ca inca sunt un copil mare si asta ma face sa merg mai departe, ca nu mi-e frica de viitor si orice s-ar intimpla, o sa iau ca pe o incercare. Ceea ce mi-as dori eu este sa pot sa si inteleg lectiile de viata si sa fiu mai inteleapta uneori, restul...sunt iluzii create de noi....femeia, chiar daca e leu sau nu, ar face bine sa faca diferenta dintre "femeie" si "femela".Da, noi, leoicele suntem mai senzuale, mai sensitive si, uneori baftoase, dar asta nu e meritul nostru. Nu avem nici un merit ca ne-am nascut si ca suntem aici pe Pamant. Avem doar datorii si responsabiliatati. Si ele sunt mari!
Va doresc tuturor o zi minunata si inima buna!
redfire
Postat pe 13 August 2008 11:35
Eu sunt nascuta pe 6 august, deci sunt leu.....iar ceea ce a spus raul este 100%adevarat, cel putin eu ma regasesc cat se poate de bine in cuvintele lui.Stiu cand gresesc si stiu ca gresesc, dar niciodata nu-i voi marturisi cuiva, nici chiar prietenului meu "da, am gresit".Oricum este o zodie atat de pretentioasa ca uneori as fi vrut sa ma nasc sub alt semn, poate si comportamentul meu ar fi fostul altul.Nu pot spune ca sunt mandra mereu de mine si de ceea ce fac pentru ca stiu ca sunt multe dati in care exagerez, dar chiar nu ma pot abtine si asta sutn eu...de mica cu simtul proprietatii, nu-mi place sa-mi impart lucrurile, prin urmare sunt o egoista, cica eu am mereu dreptate si toti trebuie sa faca asa cum vreau eu....cam dificil
bebelusa10001
Postat pe 15 August 2008 10:44
Cata dreptate ai, bebelusa! Si eu ma regasesc in ceea ce spui tu! Suntem cam dificile, pretentioase, capricioase, dar atat de feminine si atragem ca un magnet reprezentantii sexului opus! Mi se intampla acest lucru, chiar fara sa provoc sau sa incurajez!

Postat pe 16 August 2008 11:49
... am avut ocazia sa vad cum buni colegi de liceu, faculta...etc, se transforma pe neasteptate in petitori,fara nici o incurajare sau ceva de genul asta... aici e clar, partea din leu responsabila cu "magnetismul" ... sunt leoaica, sunt exigenta, pretentioasa, orgolioasa, incapatanata... insa cei care ma cunosc cu adevarat stiu ca pot gasi in persoana mea, o prietena adevarata, un om pe care te poti baza (gratie talentului coordonator care exista din plin, alaturi de dorinta de a stapani), o persoana cu "coloana vertebrala" ! E adevarat ca leoaicelor le place sa vaneze mai ales pt orgoliul lor, si nu neaparat pt a si adauga inca un premiu in plus... dar atunci cand tin cu adevarat la cineva, aceluia ii va oferi absolut tot, neconditionat...hai, poate, cateva laude si aprecieri, nu strica, ci din contra, transforma leoaica intr o felina care toarce linistita alaturi de ravnita ei "prada"...
Strumfette
Postat pe 21 August 2008 10:26
sunt leoaica, sunt exigenta, pretentioasa, orgolioasa,diplomata si incapatanata... insa cei care ma cunosc cu adevarat stiu ca pot gasi in persoana mea, o prietena adevarata, un om pe care te poti baza (gratie talentului coordonator care exista din plin, alaturi de dorinta de a stapani), o persoana cu "coloana vertebrala" ! E adevarat ca leoaicelor le place sa vaneze mai ales pt orgoliul lor, si nu neaparat pt a si adauga inca un premiu in plus... dar atunci cand tin cu adevarat la cineva, aceluia ii va oferi absolut tot, neconditionat...hai, poate, cateva laude si aprecieri, nu strica, ci din contra, transforma leoaica intr o felina care toarce linistita alaturi de ravnita ei "prada"...

Postat pe 25 August 2008 02:42
Sunt leoaica,mandra,uneori exagerez problemele prin care trec. Dar reusesc sa-mi vad si defectele,sa le analizez cu simtul raspunderi,stiu sa recunosc intr-un altu, valoarea! Ma inclin in fata oamnenilor deosebiti ,si incerc sa invat de la ce-i mai buni ca mine! sunt sociabila,vesela ,iubesc natura ,aeru ,apa si pamantul,dar ma simnt excelent langa foc. Viata mea nu este usoara ,si totusi am mers mai departe.Iubesc oamenii si tot ce-i frumos! Ma intristeaza ,prostia,lacomia,rautatea,dar poate si eu am fost odata asa,deci stiu sa inteleg,sa iert si sa merg mai departe. De un lucru nu ma vindec: sa iubesc viata!
Mirabila
Postat pe 27 August 2008 19:26
Draga Mirabila, si viata te va iubi pe tine!
redfire
Postat pe 28 August 2008 15:43
Cred ca VIATA m-a IUBIT mai MULT...si eu acum am realizat c-o iubesc...pe ea...VIATA!In orice caz sunt indragostita tot de un LEU:)))))))...si sper ca si el de mine!
Mirabila
Postat pe 3 Septembrie 2008 21:12
sunt o leoaica nascuta pe 22 august...sunt exact la limita :) imi place sa-mi traiesc viata la maxim cu bune si rele cu tot ce inseamna ea!! ador sa fiu admirata si sa fiu in centrul atentiei,indiferent k sunt in oras la un suc,in club sau o nunta tot timpul reusesc sa ma fac remarcata indiferent dak vb prea mult sau deloc sau dak port un decolteu sau nu...contrar zodiei mele imi place simplitatea(trasatura de la fecioara probabil) imi place sa iubesc si sa fiu iubita iar atunci cand iubesc nimeni nu imi sta in cale!!!in acelasi timp sunt egoista ce e al meu e numai al meu!!!

Postat pe 9 Octombrie 2008 11:25
Iti doresc mult noroc in relatia cu un alt Leu. Eu am fost maritata cu un Leu si intre noi ieseau scantei, fiecare vroia sa fie el vioara intai. Pana la urma am divortat si acum suntem amici. E mai bine asa. Dar sunt convinsa ca se poate reusi intr-o relatie Leu- Leu, adevarat, mai greu, dar se poate. Asa ca iti doresc tot binele si multa intelepciune. Din pacate, suntem foarte orgolioase si foarte mandre si asta, nu e neaparat un lucru bun, din contra este unul din cele mai mari pacate cu care luptam.Eu ma lupt in fiecare zi cu asta. Ma rog mereu sa nu mai fiu asa de mandra, sa reusesc sa fiu mai smerita. Nu reusesc de fiecare data si sunt convinsa ca-i scot pe altii din sarite.
redfire
Postat pe 9 Octombrie 2008 15:11
De la: redfire, la data 2008-08-13 11:35:40Hello! Eu am implinit ieri 37 ani! Prin urmare si eu sunt Leu. Pot spune ca exista niste "generalitati" pe care le avem toate cele nascute sub acest semn zodiacal dar ,in rest, suntem unice, prin acel ADN, fiecare nu seamana cu cealalta. In mare, da, suntem puternice, mandre, frumoase, inteligente, uneori intelepte alteori nu, luptam din greu cu ego-ul nostru, este canonul nostru al acestei zodii, dar la fiecare etapa mai descoperim ceva. Eu de exemplu am observat ca pot sa ma bucur si daca nu sunt in centrul atentiei, pt ca acel "centru" il proiectam noi, noi il cream in mintea noastra si noi dam acces ce vrem si ce nu....bineinteles ca mai sunt si alti factori cum ar fi conjuctura, bioritmul, persoanele cu care interactionam, descoperirea Sinelui si altele dar asta nu inseamna ca acel" centru" nu putem sa-l stabilim noi. Eu am facut acest experiment si mi-a reusit, si eu credeam pana mai deunazi ca nu ma pot bucura de ziua mea daca nu fac eu asa cum vreau dar, marea arta, zic eu acuma la 37 ani, ca acel centru al atentiei, acea bucurie putem sa o realizam si cu ce avem. Putem sa ne bucuram intr-un palat sau intr-o coliba, chiar daca suntem la o petrecere fastuoasa chiar daca suntem doar pe o plaja band un vin ieftin si stand pe o patura prafuita. Bucuria este in sufletul nostru, si acum inteleg niste cuvinte pe care tatal meu mi-i le-a spus candva dar eu nu aveam atunci mintea necesara sa inteleg! ma simt de 18 ani, am o minte de 14 ani si pe calendar am 37 ami. dar nu asta conteaza, conteaza ca inca ma mai bucur la un zambet de copil, ca sufletul meu nu e amortit, ca ma bucur de Pasti, de Craciun, de lucrurile din copilarie, ca inca sunt un copil mare si asta ma face sa merg mai departe, ca nu mi-e frica de viitor si orice s-ar intimpla, o sa iau ca pe o incercare. Ceea ce mi-as dori eu este sa pot sa si inteleg lectiile de viata si sa fiu mai inteleapta uneori, restul...sunt iluzii create de noi....femeia, chiar daca e leu sau nu, ar face bine sa faca diferenta dintre "femeie" si "femela".Da, noi, leoicele suntem mai senzuale, mai sensitive si, uneori baftoase, dar asta nu e meritul nostru. Nu avem nici un merit ca ne-am nascut si ca suntem aici pe Pamant. Avem doar datorii si responsabiliatati. Si ele sunt mari!
Va doresc tuturor o zi minunata si inima buna!



in sfarsit am gasit si eu un raspuns in care ma regasesc..tot ce ai scris parca am gandit eu..
sweetsweet
Postat pe 10 Octombrie 2008 07:49
De la: zapacita25, la data 2008-10-09 11:25:59sunt o leoaica nascuta pe 22 august...sunt exact la limita :) imi place sa-mi traiesc viata la maxim cu bune si rele cu tot ce inseamna ea!! ador sa fiu admirata si sa fiu in centrul atentiei,indiferent k sunt in oras la un suc,in club sau o nunta tot timpul reusesc sa ma fac remarcata indiferent dak vb prea mult sau deloc sau dak port un decolteu sau nu...contrar zodiei mele imi place simplitatea(trasatura de la fecioara probabil) imi place sa iubesc si sa fiu iubita iar atunci cand iubesc nimeni nu imi sta in cale!!!in acelasi timp sunt egoista ce e al meu e numai al meu!!!


si eu tot 22 si sa stii ca se asamana
yavrum
Postat pe 10 Octombrie 2008 08:56
Multumesc frumos sweetsweet. Ma uitam zilele trecute la o vedeta Leoaica care are ceva probleme si pe care o admir in modul in care trece peste probleme. Cred ca niciuna nu am vrea sa fim in locul ei, dar ea stie cu demnitate si, recunosc eu, intelepciune sa treaca peste momente extrem de dificile. Bravo ei, si bravo noua tuturor ca trecem cu capul pe umeri peste probleme si, daca mai si gasim putere sa zambim, atunci chiar ca "Jos palaria!"
redfire
Postat pe 10 Octombrie 2008 15:13
Holaa!Si eu sunt nascuta pe 22 august si, desi sunt nascuta la limita dintre zodii, nu m-am regasit in zodia Fecioarei nici macar putin! Ma consider o leoica veritabila si toti care-mi stiu zodia , o confirma de cate ori au ocazia!Am si ascendentul in scorpion si, din cate am inteles, e o combinatie "letala"!!! M-am regasit in descrierea facuta de Raul!Parca vorbea despre mine!!!Ce sa mai vb atata?!Leoaicele sunt ravisante , epatante si irepetabile!
ioana_milena22
Postat pe 11 Octombrie 2008 20:18
Da....o parte e adevarata.Dar zoda fiecaruia particularizeaza in functie de ascendent.Eu sunt leu...cu ascendent in varsator.Ma regasesc in mare parte in zodia varsator.Eu zic ca varsatorul ajuta la echilibrarea leului.Ca atare cele mai bune si trainice prietenii ale mele sunt cu varsatorul.Depinde foarte mult si de temperamentul fiecaruia.
walkiria
Postat pe 12 Octombrie 2008 09:56
Daca imi aduc bine aminte eu am asccendentul tot in leu deci
cineva imi spunea ca leii sunt egoisti ,ii dau dreptate dar atunci cand iubim renuntam la tot.Totusi suferim de sensiblitate chiar daca nu nu place sa aratam acest lucru sau chiar il negam,aven putrea de a trece peste toate dar totusi suferim in noi .
yavrum
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:04
Stii cum e asta?Multi vad...putini cunosc:)))
walkiria
Postat pe 12 Octombrie 2008 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu sagetator el leu 11 De la: Princess1990 28 Octombrie 2013 08:18
Buna, 2 De la: garbo039367 23 Aprilie 2013 08:34
dar femeia fecioara si barbatul varsator? 2 De la: maya28 13 Septembrie 2010 22:41
compatibilitate 12 De la: dor72_ 4 Februarie 2012 22:05
ce ne aduce anul 2010,personal.. 33 De la: iulius_cezar 29 Ianuarie 2010 15:41
Setari Cookie-uri