Femeia LEU

Thorele, bag de seama ca iar te mananca pielea !
blanca
Postat pe 13 August 2009 16:15
poi ce sa fac, mielutzo?
mi-am amintit de o perioada din copilarie, cand am avut scabie
da' mai bine sa ma manance pielea decat in alta parte
Thor
Postat pe 13 August 2009 16:28
vezi poate se gaseste cineva sa te scarpine
eladaela
Postat pe 13 August 2009 16:32
mai stii?
blanca
Postat pe 13 August 2009 16:34
De la: Mishuna, la data 2008-08-07 23:00:14 Uneori nu-mi place sa recunosc, dar sunt o LEOaica VERITAS! Ma regasesc aproape in totalitate... Ma indragostesc repede doar de acela care nu ma "baga in seama".. Daca il bate gandul sa se indragosteasca de mine...ADIOS! Imi piere cheful.. Suntem tare ciudate noi, felinele! Dar, zau ca-mi place!
deci, fetelor "leoaice", sa fi-ti iubite, ca meritati, sinteti deosebite, speciale...tot o leoaica...der de calitatii, generozitate, sinceritate...din alea pozitive...mai rarut...mai mult de ce sintem noi asa...dar ce mai conteaza...este nevoie de noi in lumea asta....o alta leoaica veritas !!!
DECENU09
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:40
Si eu am avut nesansa de a fii casatorita vreo 20 de ani cu un.... LEU (bine-nteles). UFF bine ca am scapat cu viata din ghiarele lui. El s-a recasatorit intre timp tot cu o leoaica. Dupa cate am citit pe aici se pare ca leii inr-e ei nu sunt prea compatibili.
edlweiss19
Postat pe 26 Septembrie 2009 16:56
buna .cine mai este nascuta pe 6 august?
daniela6august
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:04
De la: daniela6august, la data 2009-11-05 09:04:29buna .cine mai este nascuta pe 6 august?



EU !
Leona_Forever
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:11
imi pare rau redfire pentru tine. si eu sint o leoaica , inca maritata cu un leu, si sint foarte fericita (poate ca e exceptia care confirma regula)siastazi, dupa 16 ani de casnicie
gigivik
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:39
De la: gigivik, la data 2009-11-05 22:39:35imi pare rau redfire pentru tine. si eu sint o leoaica , inca maritata cu un leu, si sint foarte fericita (poate ca e exceptia care confirma regula)siastazi, dupa 16 ani de casnicie



teoretic exista compatibilitate : foc cu foc...ce poate fi mai potrivit ?...Practic imi dai tu comfirmarea...deci , se poate...Probabil depinde de care dintre voi face mai multe compromisuri , sau in functie de situatie fiecare dintre voi a invatat sa lase ,,garda " jos ? Ori comunicarea e totul....sau poate toate acestea ? O viata fericita sa aveti impreuna , multi , multi ani....
Leona_Forever
Postat pe 7 Noiembrie 2009 09:26
Mmmm cam asa e ... eu cel putin daca am un barbat care e inebunit dupa mine , ma lipsesc tottal de el, cei care ma agaseaza cu tel la fel ma indeparteaza, e evident ca ma atrag barbatii care sunt indiferenti .....Dar si cand iubesc.....:P.Orgolioasa sunt,sa intoarca ,lumea capul dupa mine e normal bien asta cred k ii place oricarei femei si ar mai fi multe de zis
lucianagl2006
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:34
Buna,

Nu stiu ce fel de leu sunt eu, poate nici nu cred prea mult in asa ceva, dar ma rog..sa zicem da intr o oarecare masura unele caracteristici se regasesc in majoritatea/toate leoaicele.

Respectul, bunul simt, corectitudinea si omenia cred ca sunt calitati pe care orice om ar trebui sa le detina, cu mici exceptii cand mai si gresim. Insa, astea nu cred ca tin de zodii ci de noi ca oameni, fiinte, humnas being.

Ei, ce vad eu la mine de-a lungul timpului, si numi se pare greu sa recunosc, ba din contra vreau sa imi vad defectele pentru a le putea corecta, sunt urmatoarele:

Sunt sarcastica, ee...nu pot scapa de asta. Doamne fereste sa ma calci pe bec ca intr-un mod tata de diplomat ti-o trag de nu te vezi.

Sunt dintr-o bucata in ceea ce priveste deciziile,doamne fereste sa ma pui intr-o situatie penibila, ca nu stau mult pe ganduri si am si luat decizia, chiar de e buna, chiar de e reA.

Sunt mandra, recunosc, uneori zici ca sunt singura pe lume, iar despre mine am o parere destul de buna,darpe buna dreptate cred.

Sunt rationala de multe ori si iau decizii in favoarea altuia, chiar daca mie nu imi va fi foarte bine, am si latura asta altruista.Insa, sunt mii de situatii cand intreb lumea de pe globul asta cum sa fac si ce sa fac..si nimeni nu e in stare sa imi dea un sfat bun. Sau sunt, dar foarte putini. Ceea ce pentru mine e groaznic, imi dovediti ca imi sunteti inferiori rau de tot si va taxez pentru asta.

Traiesc prea intens dezamagirile, mai degraba le dramatizez pe moment - ce e adevarat -, apoi le rationalizez....si incerc sa gasesc o slutie. Daca se intampla ceva sunt dati in care simt cum totul se prabuseste in mine dar peste 2 ore, cu ceva curaj si cu atitudinea mea pozitiva, sunt iarasi in varf, la carma vaporului sau cu sabia in mana sa lupt.

Nu imi plac oamenii prosti. Ii las sa traiasca pe langa mine,ii inteleg, nu am nimic cu nimeni, ba dimpotriva imi plac toti oamenii. Iubesc divesitatea. Insa, daca nu iti vezi limitele si incerci sa lupti pentru o idee dar tu nu esti in stare sa sustii cu argumente 2 vorbe, te-am facut praf. Si nu te ma pui a 2 oara cu mine.

Si iubesc rar, desi sunt la 32 de ani, am iubit de 2 ori numai scorpioni si nu stiu cum s-a facut ca mi-au calcat in picioare deminitatea mea si tot ce aveam mai scump. Si i-am lasat, nu am ripostat, dar nu i-am inteles niciodata. Nici unul nu a avut curaj sa imi spuna de ce nu am fost buna, sau daca le-am spus un cuvant rau. M-au lasat balta pur si simplu, dar si cand s-au intors, jar au mancat. La mine ori esti om, ori nu. Cam atat.

Sunt atat de defecta?
garbo074177
Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:56
Sunt leoaica, dar doamne sunt unica.La fel ca voi toti, sunteti unici fiecare in parte doar ca noi leoaicle suntem constiente de asta. Asa e sunt pentru mine centrul universului. Si dupa accea si pentru alti , se raporteaza la mine, doresc sa atinga standardele umane si profesionale atinse de mine. E ceva rau , hai ca alte zodii au multe alte rele.....
garbo008421
Postat pe 23 Noiembrie 2009 07:17
hey,nu esti defecta .esti chiar un om normal
sunt casatorita de 7 ani cu un scorpion si eu tot leu ca si tine sunt,insa sunt fericita si nu ma amagesc cu lucruri inexistente...Suntem impreuna de 16 ani dar eu cred ca pe langa compatibilitati conteaza sa traga amin2 mereu la aceeasi caruta si-n aceeasi directie.Poate ca la voi nu au fost interesele comune...Dar cu siguranta,defecta nu esti!Leul se spune ca are un singur motto in viata ,dupa care se ghideaza:TOTUL SAU NIMIC!Daca asta este un defect al nostru,atunci eu una ma bucur ca am acest defect.Nu ma incurc cu jumatati de masura niciodata si poate si de aceea ma razbit in viata si-am avut ceea ce mi-am dorit(intr-o mai amre masura)dar cum nu mi-am dorit imposibilul...normal ca pot sustine ca obtin ceea ce vreau!
mec2
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:29
Eu sunt leoaica, si sotul meu la fel. Ca si voi, imi place sa fiu in centrul atentiei, sa imi impun punctul de vedere, sunt o felina foarte mandra. Cand sunt nervoasa imi scot gherutele, dar cand sunt multumita, stiu sa torc ca o pisicuta. Cu leutul meu am avut si momente proaste, bineinteles, insa am invatat amandoi sa facem concesii. El e regele meu, si eu regina lui...un cuplu regal. Cand aparem, atragem atentia tuturor. Poop, toti leutzii si leoaicele...
jasmine30
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:51
eu sunt casatorita cu un berbec cu ascendent in leu.....si merge super....
tutankhamon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 10:26
foarte tare...
si eu sunt leoaica... si kiar cred k mi se potriveste. ...
dya_deedee_2006
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:22
buna seara..si eu sunt leoaica dar am un iubit in zodia taur de 7 ani si nu reusesc sa ma inteleg cu el..dar nici sa mai scap de el! Un sfat..din partea unei leoaice care se afla in situatia mea..se poate?!
zuzaaa
Postat pe 26 Decembrie 2009 20:36
ei si tu! ce astepti de la un tauras de 7 ani?! ai rabdare sa mai creasca!
pik_nik
Postat pe 26 Decembrie 2009 20:38
leoaica sunt si eu si daca e sa ma asculti pe mine - nu zodia conteaza cel mai mult ci omul si potivirea dintre voi!
panty_C
Postat pe 26 Decembrie 2009 20:40
cred ca am fost inteleasa gresit..de 7 ani suntem impreuna..si are 30 varsta de 30 de ani!..Nu cred ca mai poate sa mai creasca
zuzaaa
Postat pe 26 Decembrie 2009 22:45
crezi ca nu poate sa mai creasca? sa ramana tot la 30 de ani, adica???
si cum reuseste asta?
pik_nik
Postat pe 27 Decembrie 2009 00:07
Buna tuturor,
celor nascute in aceasta zodie precum si celor care au rabdare cu noi(participanti sau nu la acest topic)le urez"CRACIUN FERICIT alaturi de cei dragi!"
Dupa cum banuiti probabil sunt tot felina si tare imi este draga viata!
A trebuit sa divortez de o fecioara pt a iubi mai mult aceasta viata, natura si pe mine insumi(nu am avut si nu am nici un regret fata de acel divort),am iubit apoi un sagetator, am fost cu un tip nascut in fecioara,acum sunt in centrul atentiei asa cum ne sta bine :un berbec a facut o pasiune pt mine iar sagetatorul ma iubeste:)
Exista in adancul meu o influenta din fecioara:imi place simplitatea (ma straduiesc din plin sa dau dovada de ea)insa exista si o latura cu,care nu ma prea pot mandri:doamne fereste sa ma ranesti ca oricat as iubi o persoana curand nu va mai fi la inimioara mea.
O zi frumoasa sa aveti!
ro_nicole
Postat pe 27 Decembrie 2009 11:17
iote totushoaico!
asta-i de-a ta!
preciouss
Postat pe 27 Decembrie 2009 11:20
esti berbec?
elenank
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:30
cand iubeam un berbec il simteam ca lupul rau la usa mea,cand iubeam o balanta eram un balon ce plutea in vise,cand iubeam un capricorn era o mare inghetate,cand iubeam un leu erau toate la un loc,ce alegeti fetelor?iubiti prezentul si bucurati-va,daca nu v-ati simtit implinite aveti si voi o vina.
utad
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:55
si inca ceva, iubiti calm ,incet, cu lingurita, NU ardeti in flacari asa dragostea dureaza mai mult.
utad
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:59
Am trait 4 ani alaturi de o leoaica si pot spune ca in mare, descrierea este reala. Senzuala, curata cu ea, ambientalal insa lasa de dorit. Evident asta nu e o lege pentru toate leoaicele. Merita sa cunosti o leoaica - ramai si cu amintiri frumoase, hi, hi.
barlogea
Postat pe 29 Decembrie 2009 08:44
daaaaaaaaa !!
foarte adevarat.
sunt leu..am 45 si este f adevarat ce scrie..
nata64
Postat pe 29 Decembrie 2009 12:03
Am citit cu nesat ce scrieti aici despre lei.
Eu cresc o leoaica si e comoara mea.
E foarte hotarata de mica,ambitioasa,iubitoare,de oameni,natura,animale.
Mereu in centrul atentiei,foarte prietenoasa,sociabila,are mereu un cuvant de spus si un punct de vedere al ei pe care il sustine cu tarie.
Familia este foarte importanta pentru ea.
E adevarat si ceea ce spune Thorr! Esential,primordial e aspectul exterior unde nu se poate vorbii de nici un rabat!
O zodie fascinanta...!
DORI_
Postat pe 29 Decembrie 2009 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia SAGETATOR 160 De la: zuzica_2000 2 Decembrie 2009 15:04
buna 3 De la: nikoleta38 20 Mai 2013 19:46
Halloween Party 151 De la: fleurdelis 29 Octombrie 2010 20:12
intrebare de potreivire sau nepotrivire 11 De la: boby22pim 16 Martie 2012 07:31
Buna :) 16 De la: Laura_M 10 Octombrie 2010 16:25
Setari Cookie-uri