Femeia LEU

wow, pik, m-ai lasat muta...
chiar asa rea sunt?
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 23:33
Femeia Leu este una dintre cele mai fascinante fiinte! Ea face parte dintre femeile care stiu sa se puna n valoare, indiferent de nivelul lor financiar sau intelectual. Bunul Dumnezeu a dotat-o pe femeia Leu cu o capacitate afectiva care, daca este lasata n umbra, devine un adevarat motor de manifestare a vitalitatii ei erotice, sentimentale, fizice etc.

Femeia Leu nu va sta niciodata pe gnduri n fata unui obiect vestimentar sau a unei podoabe, orict ar costa, daca "i vine de minune". La nivel subconstient, cu ct un obiect este mai scump, cu att mai mult merita cumparat si purtat, ceea ce dinamizeaza si chiar amplifica placerea femeii Leu de a se etala pe scena vietii n diverse roluri interpretative.

Femeia Leu va juca ntotdeauna cu succes rolul marilor iubiri sau al artistei nentelese, de la ipostaza de mama devotata pna la aceea de amanta ideala. Pasionala, frumoasa, solara, stralucitoare, intuitiva, plina de creativitate si adesea cu o imaginatie erotica neasteptata, femeia Leu poate deveni tinta oricarui barbat care vrea sa faca impresie buna n rndul aristocratiei timpului avnd la brat un personaj aranjat dupa ultimul racnet si de o regalitate somptuoasa.

Cine ar putea ghici ca farmecul nativ al femeii Leu este capacitatea de a refuza exact ceea ce-si doreste si ca felul ei de a spune "nu" - plin de candoare si de naivitate - este de o cuceritoare autenticitate? Nasucul ei crn, ochii mari cu gene lungi, buzele usor ntredeschise si cuprinse de un tremur abia perceptibil pot darma toate promisiunile de fidelitate facute (altor femei) de soti inconstienti sau de masculii slabi de nger.

pik_nik
Postat pe 12 August 2009 23:36
Pentru Lei, anul 2009 este marcat de tensiunea dintre Soare (guvernatorul zodiei Leu) si Jupiter (aflat in Varsator). Aceasta configuratie va obliga sa actionati cu prudenta si modestie. Daca veti continua sa va propuneti obiective foarte ambitioase, pe termen lung si la scara mare, riscati sa aveti mari dezamagiri.

Este momentul sa luati lucrurile asa cum sunt si sa nu mai incercati sa controlati tot ce se intampla in jur. Acest sfat este valabil pe toate planurile, inclusiv in familie si in viata sentimentala. Cei din jur va apreciaza sprijinul, dar adesea il interpreteaza ca pe o lipsa de incredere in ei. Daca ii veti lasa sa se descurce, veti vedea ca rezultatul nu e rau deloc.

In plan profesional, stati foarte bine. Competenta si experienta dumneavoastra ajung sa fie recunoscute si respectate. Reusiti sa ii mobilizati pe colegi si sunteti insarcinat sa ii instruiti pe incepatori.

Fiti foarte atent cui acordati incredere in 2009, atat in plan sentimental cat si in plan profesional! Exista riscul sa fiti mintit sau inselat de cineva apropiat, iar asta v-ar putea arunca intr-o depresie de proportii.

In 2009, pentru Lei este perfect valabil proverbul: "Nu e sarac cel care are putin, e sarac cel care isi doreste mult". Pentru a evita dezamagirile, incercati sa nu va propuneti prea mult si sa profitati de ocaziile care se invesc. In rest, prudenta!

pik_nik
Postat pe 12 August 2009 23:38
Mai spune, ca asa de frumos spui...
lady_corina
Postat pe 12 August 2009 23:38
la multi ani tuturor leilor si in special leoaicelor!

sa va dea Dumnezeu putere in continuare si multa lumina.

avem o misiune grea pe pamant si va doresc sa-i faceti fatza!

cu drag,

o leoaica infocata
redfire
Postat pe 13 August 2009 15:17
ioaaai,s-o schimbat zodia...de aia ma simt si io mai frum,,,asta mai desth...mai mai-mai puternica!
LILO
Postat pe 13 August 2009 15:20
asa-i, redfire, o misiune foarte grea pentru leoaice pe pamant...

ca doar stim cu totii ca nu-i usor sa te hotarasti ce parfum sa iti cumperi sau ce fard sa folosesti azi, ca sa se asorteze cu fustita cea noua ...
Thor
Postat pe 13 August 2009 15:23
pai tu nu esti maimutica , bre??
blanca
Postat pe 13 August 2009 15:24
redfire la fel si tie!
thorele, maica, vezi ca stricam pretinia
nu-ti spusei, bre, ca nu-mi place shoppingul si sunt prea comoda sa ma impopotanez daca nu-i musai - ia nu ne mai minimaliza 'mneatale rolul si importanta in lumea asta!
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 15:29
corinuto, in cazul asta, pentru tine rectific:
nu-i usor sa alegi daca sa mergi cu prietenele la film sau cu prietenele la o cafea si o barfa.

asa ca le alegeti pe amandoua

e bine?
Thor
Postat pe 13 August 2009 15:32
nu-i bine
care prietene, care film
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 15:33
mno, in cazul asta, zic si io: cine sa le mai preceapa pe fomei?
Thor
Postat pe 13 August 2009 15:35
da' pe barbati?
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 15:37
io
Thor
Postat pe 13 August 2009 15:38
ciudat
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 15:42
cine,thorel???
eladaela
Postat pe 13 August 2009 15:44
aham
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 15:46
aham ce?
blanca
Postat pe 13 August 2009 15:56
mielutzo, "aham" adica "da, thorelu-i ciudatu"

nu stiu cotzofenele astea mici cu cin' se pun!
Thor
Postat pe 13 August 2009 15:58
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 15:59
eladaela
Postat pe 13 August 2009 15:59
pai mi se pare corect!.. intre atatea femeiusti tu esti ala "altfel"
blanca
Postat pe 13 August 2009 16:01
ce cantati fetelor? sa stiu : ma bag in cor au ba ?
blanca
Postat pe 13 August 2009 16:02
unde vezi tu cotzofene, taica?
eu vad doar o scorpioanca si o leoaica
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 16:02
si daca le adun, corinutzo, suma lor dau exact cotzofene, fara virgula
Thor
Postat pe 13 August 2009 16:04
hai si tu mielutzo
poti sa-mi iei locul ca eu iar ma urc la volan - thorele nu esti in drum spre felix taica?
da' vezi, fii barbata!
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 16:05
si cand ziceai ca vizitezi Felixul?
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 16:06
ioi! iar???

nu vreu bre sa fiu barbata. daca Sefu'al Mare o zis sa fiu femeie , asta-i rolu' asta jucam toata stagiunea
blanca
Postat pe 13 August 2009 16:09

noa gata - imi iau picioarel la spinare si...pe aici mi-e drumul!
care m-ati suparat, daca-mi iesiti in cale, faceti-mi semn sa nu va ratez!
lady_corina
Postat pe 13 August 2009 16:11
corino, nu stiu mami cand plec la felix, stai s-o-ntreb pe soacra-mea daca e totul in regula cu testamentul
(al ei, bre, nu al meu)
Thor
Postat pe 13 August 2009 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aer foc pamant apa 1 De la: adiere 28 Februarie 2009 02:16
FEMEIA BALANTA 16 De la: cricat 11 Ianuarie 2011 18:12
cum e ? 5 De la: mimoz 4 Martie 2012 08:54
pestoaica cu sagetator!! 2 De la: dianaiuliana 9 Martie 2012 00:30
berbec-leu 23 De la: eu_geminy 27 Octombrie 2010 13:07
Setari Cookie-uri