Femeia Varsator

De la: madee, la data 2009-07-31 13:27:27
Hello,
Sunt mama de varsatoare!!!Ma ajuta foarte mult sa citesc ce scrieti voi.Mai am o cumnata varsatoare si o colega.Stiu multe.Dar mai am de invatat pentru ca fiica mea tot creste,tot se schimba si eu TREBUIE sa tin pasul cu ea.
Intrebare: Cum faceti voi scumpele mele varsatoare atunci cand "va apuca" starile de subapreciere insotite de descurajare si o groaza de adjective care nu prea se bazeaza pe relitate?Tare as vrea sa aflu variante de a evita , scurta astfel de momente.
Intrebare: Cat de profunde , dureroase sunt ele? Sincer.
Eu am tendinta de a o lua pe fata mea foarte in serios si vad ca mai mult o sperii cand incerc sa conceptualizez situatia.Ca si cum i-as da problemei o greutate mai mare decat este.
Sa stiti ca am un copil de o mare frumusete interioara Va imbratitez pe toate, chiar si nevarsatoare.
Eu sunt rac si mai am in casa un scorpion de sot.Stiu sa fac echilibristica!


Varsatorii sunt foarte ambitiosi si susceptibili la esec. Muncesc foarte mult, sunt foarte exigenti cu ei insasi. Nu veti putea niciodata sa cereti de la un Varsator mai mult decat cere ele de la el, si aici vorbesc din experienta. Incercati sa fiti un pic creativa. Am un frate in Rac si stiu ca ei sunt mai interiorizati si ca le e mai greu sa se exprime la fel de expansiv ca Varsatorii. Dar stiu ca au o lume interioara foarte bogata. Oferiti-i incurajari si varianta optimista. Se va ridica mai usor.
Sincer, eu cred putin in chestia asta cu zodiile pentru ca mie singura data cand mi s-a potrivit horoscopul a fost cand mi-a spus sa am grija la degete si mi-am prins un deget de la picior intr-o usa. Dar cred in temperamente si in general temperamentele par cumva sa fie croite pe zodii.
Cat despre sotul Scorpion... poate acolo ar trebui sa va cer o consultanta c-as vrea sa omor unul si nu stiu sub ce piatra sa-l caut...
numai bine!
snowflake
Postat pe 17 August 2009 00:43
o fi avand cineva rabdare sa citeasca toata povestea ta,snow??

chiar ambitiosi din cale afara nu sunt,ba as zice cam lenesi si dornici sa fie impinsi de la spate si incurajati chiar....ambitia nu e o calitate a varsatorilor,puterea de munca ,da...sunt un fel de cai buni de pusi la jug,dar nu prea luptatori din fire ...mai taras ,mai pe coate,merge treaba...
Roxxynela
Postat pe 17 August 2009 16:32
De la: Roxxynela, la data 2009-08-17 16:32:15o fi avand cineva rabdare sa citeasca toata povestea ta,snow??

chiar ambitiosi din cale afara nu sunt,ba as zice cam lenesi si dornici sa fie impinsi de la spate si incurajati chiar....ambitia nu e o calitate a varsatorilor,puterea de munca ,da...sunt un fel de cai buni de pusi la jug,dar nu prea luptatori din fire ...mai taras ,mai pe coate,merge treaba...


nu stiu... ca mie mi-a luat ceva pan-am citit-o... e o chestie acolo misto care mi-a sarit in ochi si m-a amuzat teribil cu aranjat paraise pe biroul sotului..
marele avantaj al varsatorului e ca nu se supara daca cineva nu vrea sa citeasca ceva ce-a scris el sau sa-l asculte... pierderea lor!
snowflake
Postat pe 17 August 2009 21:42
nu stiu cine esti, si unde ai gasit astea, dar e foarte adevarat,tot, asa e femeia varsator, numa ca nu are noroc in dragoste deloc,,da mult si primeste nimic,,
mylayv
Postat pe 19 August 2009 13:13
aici cred ca atunci cind nu este apreciata pt tot ce face si trudeste, cade in leneveala,pt ca i si spune pt ce fac? daca nu ma apreciaza,, cu toate ca pe urma ,tot sing,i si ia inima in dinti, si tot trudeste,, asata e firea,pune mult suflet in tot ce face
mylayv
Postat pe 19 August 2009 13:23
Am si eu o fata varsator.
Este asa cum s-a spus. Extrem de abitioasa. Cateodata cade in extrema cealalta pentru ca exact cum spunea garbo 38..., cand nu e apreciata se intreba pentru ce munceste daca nu are cine sa o aprecieze, dar in scurt timp isi revine. Este perfectionista si muncitoare. In dragoste,cred eu... la fel, extrem de pretentioasa si de aici greutatea in a-si gasi pe cineva pe placul ei.
Secretul este sa fie sustinuti. Sa simta ca ii esti aproape si ca esti alaturi de ea.
Eu asa fac... si reusesc sa ii fiu foarte apropiata. Stau mult de vorba cu ea, dar ii si respect deciziile. Cu asta intotdeauna o castig. Simte ca este iubita neconditionat.
Pana acum a fost un copil perfect. Rezultate foarte buine la scoala, la serviciu si de prieteni apreciata. Foarte sensibila.
Sper ca viata sa ii dea si putin noroc.
picaturaderoua
Postat pe 19 August 2009 13:56
asa este, daca nu are sustinere e foarte greu, asta da puterea varsatorului sa stiti, de nu cade in deznadejde pt un timp, apoi iar se ridica singur,, si merge mai departe, da foarte mult un varsator, daca vede ca e apreciat,,, din pacate primeste foarte putin, bine spus,, e bun la jug atit,, si multi profita,,
mylayv
Postat pe 19 August 2009 14:01
Eu stiu o singura femeie varsator si o urasc din tot sufletul.
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 14:03
Dar nu cred ca are vreo legatura cu zodia ci cu lipsa ei de caracter.
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 14:04
am si eu prieteni varsatori (femei si barbati), desi viata alaturi de unul m-a debusolat complet, m-a secat de energie...si de altele...nu pot generaliza...depinde foarte mult de educatie, de caracterul omului insa unii pot fi foarte egoisti si slabi - cazuti in depresie din nimic, "cad" de tot - nu mai au respect fata de sine - devin alcoolici, afemeiati - parca au o placere masochista de a se autoflagela si de a se arunca in cea mai mare gropa de gunoi si se inchid ermetic in ei...am spus: unii, pentru ca altii sunt cu totul altfel desi poate au mai multe motive s-o ia pe cai gresite...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 14:13
Hai sa te pup tintarici .
Mai eu sunt varsatoare si marturisesc ca pana n-am ajuns asaaaa pe la 27 de ani nu-mi placeau varsaretii mei, aia de-i intalnisem .
incepusem sa-mi pun intrebari ... ca de ce tocmai astia...cum de ...? ce sa mai cred ....

s-avem rezon, zodia o fii avand influenta( eu personal cred ca are) dar nu e deloc singura. sunt atatea altele, iar educatia e si temperamentul sunt ff importante.
blanca
Postat pe 19 August 2009 14:14
de ce poti uri o femeie varsator?,, doar pt faptul ca e mai buna ca tine cred,,
mylayv
Postat pe 19 August 2009 14:16
mielutzo.. varsatorii sunt cele mai fascinante persoane pe care le-am intilnit in aceasta viata...sunt:rafinati,sensibili.alaturi de ei am avut cele mai elevate trairi spirituale
LILO
Postat pe 19 August 2009 14:18
da 887 ai dreptate.invidia naste monstri
LILO
Postat pe 19 August 2009 14:19
Mielutzule, wifa nu-i tot varsatoare?

Ce de fete fantastice in zodia asta...!!!
Ella34
Postat pe 19 August 2009 14:21
eu cred ca are un caracter puternic, lipsa e la cei care nu stiu cum sa o abordeze, ca atare raspunde la rindul ei, si ea se poate lipsi de caracter cind trebuie nu?
mylayv
Postat pe 19 August 2009 14:23
asa este - pot sa spun ca in cele mai grele momente - cand se cantaresc oamenii - cea care mi-a ramas alaturi si m-a sustinut sa nu cad si eu a fost tot o varsatoare
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 14:23
887 esti varsatoare deci.... aproape ca-mi vine sa zic ...
LILO , foarte frumos dar,... sunt multi alti oameni fascinanti.
hai sa nu cadem iar in exclusivisme ..
blanca
Postat pe 19 August 2009 14:23
am mai spus-o si ma repet:

padure fara uscaturi nu exista!
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 14:26
Ba e Ellutz ! Si Thorel...pe care-i stiu eu .
saru-mana
blanca
Postat pe 19 August 2009 14:26
da mielutzo...da sa stii ca mie mi-or marcat viata intr-un mod pozitiv.mai ales in momentele critice ale existentei mele.pe bune!alaturi de varsatori,treci direct in lumea fanteziei infinite.nu pot explica in cuvinte.oricum voi care aveti un nivel de spiritualitate avansat,stiu ca INTELEGETI!
LILO
Postat pe 19 August 2009 14:27
De la: mielutza, la data 2009-08-19 14:14:56Hai sa te pup tintarici .
Mai eu sunt varsatoare si marturisesc ca pana n-am ajuns asaaaa pe la 27 de ani nu-mi placeau varsaretii mei, aia de-i intalnisem .
incepusem sa-mi pun intrebari ... ca de ce tocmai astia...cum de ...? ce sa mai cred ....

s-avem rezon, zodia o fii avand influenta( eu personal cred ca are) dar nu e deloc singura. sunt atatea altele, iar educatia e si temperamentul sunt ff importante.


Puii mei sunt amandoi varsatori si zodia mi-e tare draga oricum.
Tzantzarika
Postat pe 19 August 2009 14:28
asa e, o varsatoare poate uita si raul facut de o persoana,si la greu tot sare, e sufletista pt toti e tare de caracter,si puternica de aceia ,din invidie pt ea,da se nasc monstrii, dar ii ignora,si tot ea invinge, pt ca nu are rautate, in suflet precum ei,,
mylayv
Postat pe 19 August 2009 14:30
da lilo bine spus,, dar e puternica si i invinge pt ca nu are sufletul rau,, ca altii
mylayv
Postat pe 19 August 2009 14:31
da, sint varsatoare si recunosc, pt mult bine, facut am primit mult rau,, dar,,exista un d zeu, si ma ajuta,stiu,,
mylayv
Postat pe 19 August 2009 14:33
Lilo, eu te inteleg perfect - pana...la un moment dat ma indoiam de telepatie, de posibilitatea de a prelua si de a simti trairile celuilalt, de legatura aceea invizibila...intelegeti voi...m-am convins ca exista de cand a intrat varsatorul in viata mea...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 14:36
887, sunt si altfel de oameni . eu tocmai am avut o colega de genul...
blanca
Postat pe 19 August 2009 14:38
da,lady corina.se pare ca "lumea lor e fascinanta"si ce mi se pare f.interesant..exista "ceva" in ei ca pot transmite trairile lor launtrice...is filantropi,sensibili...(au si defecte,dar eu nu le dau importanta)
LILO
Postat pe 19 August 2009 14:40
corina, eu mai cred ca un varsator are si o intuitie puternica,,uneori spune si ce gindeste ala de linga,,si premonitiile sint puternice,,
mylayv
Postat pe 19 August 2009 14:41
am o intrebare pt tine pik,, de ce o varsatoare este foarte atrasa de scorpioni, si ceva nu merge,in relatie, cu toate ca ea pune tot sufletul,, am pus intrebare tie pt ca din cite vad, esti trecut prin multe, zic eu,,scuze de gresesc,, vreau parerea ta,,
mylayv
Postat pe 19 August 2009 14:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 45 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 11:44
barbatul fecioara 106 De la: garbo_472671 7 Martie 2018 10:55
Ce frumoasa e viata cand vedem culorile ei! Cel mai bun CAROTENOID din lume 1 De la: FMeg 16 Ianuarie 2010 19:14
heellooo 138 De la: tutankhamon 25 Noiembrie 2009 18:14
zodia varsator 2 De la: garbo_472671 8 Martie 2018 10:00
Setari Cookie-uri