Nu a fost sa fie :(

Pentru a pastra anonimatul, nu voi folosi numele noastre reale.
Nume folosite:
Ea-Julieta
Eu-Romeo

Data cand incep sa scriu acest mesaj: 27/10/2017

Am cunoscut aceasta fata in seara de 15/09/2014, defapt in acea seara mi am facut curajul sa i dau mesaj pe fb, normal o cunoscusem cu o seara sau 2 inainte de a i trimite mesaj. La inceput, doar imi placea de ea, atitudinea ei, gesturile pe care le facea si faptul ca imi punea mana pe urechi, fapt ce imi placea. Am intrat in discutie cu ea, doar pe facebook, ca in realitate cand o vedeam ma inroseam tot la fata, si ma blocam, nu puteam lega 2 cuvinte. Imi aduc aminte ca am intalnit o intr o zi si nici nu am avut curaj sa o salut, imi era tare rusine cu mine. Am decis sa vorbesc cu ea doar pe facebook pana imi fac curaj sa ma intalnesc cu ea. La inceput discutiile erau ceva de genul „buna ce faci, ce ai facut azi„. Dupa cateva zile de discutii, am inceput sa i dau semne subtile ca o plac, dar ea mi le respingea mereu. De fiecare data cand eu ii trimiteam pupic pe messenger, ea imi punea semnul intrebarii, si ma cam enerva chestia asta. la un moment dat i am spus ca sunt indragostit, iar ea m a intrebat de cine sunt indragostit, iar eu i am spus de rusine prima oara ca nustiu, si dupa cateva secunde si mesaje trimise de ea, i am spus ca sunt indragstit de ea... iar ea imi spune sa ma duc la culcare ca sunt obosit, fapt pe care l am si facut. am continuat urmatoarele zile cu mesaje, dar ea imi raspundea sec asa, nustiu cum sa ma exprim. am observat ca nu are niciun interes pentru mine, asa ca am renuntat. dupa cateva zile, imi trimite ea mesaj, si tot asa timp de cateva zile, tot ea imi trimitea mesaj prima. la un moment dat ne am oprit din a mai vorbi pe facebook, nefiind un motiv anume, asa pur si simplu. eu ma uitam mai mereu pe facebook ul ei, la pozele ei, imi facea placere sa o privesc de fiecare data, dar niciodata nu am avut curajul sa o scot la o intalnire. au trecut 4 dupa ultima noastra discutie, 4 ani in care eu ma uitam pe facebookul ei la poze, nu pot sa spun ca ma uitam mereu, ca as minti, dar de cateva ori pe saptamana tot ma uitam, si voiam de fiecare data sa ii dau mesaj, dar nu avam curaj. Venise ziua de 19/09/2017, ziua ei, eu eram la munca in pauza de masa, si m am hotarat sa i dau mesaj, nu stiam ce s ai spun, cum sa i urez la multi ani, asa ca i am spus un simplu „lma lma„. Mi a raspuns, eram in culmea fericirii ca mi a raspuns, si cu pupic de data asta. am inceput sa vorbesc cu ea, sa spunem ce am mai facut in acesti 4 ani, si chstii. in acea zi i am facut o promisiune ca indiferent de situatie, eu ii voi scrie in fiecare zi. urmatoarea zi, fara sa imi dau seama, sunt cuplat cu ea, intr o relatie. eram foarte fericit, simtiam ca o iubesc. timp de o luna si o saptamana, deci chiar am facut o luna de relatie cu aceasta fata absolut minunata, si pentru ca sunt atat de fericit si mandru, am sa pun si mesajul de o luna de relatie pe care i l am scris, si raspunsul ei :
„2017-10-19 03:01 AM
Romeo:
Iubirea vietii mele, aceasta declaratie o fac pentru ca te iubesc❤, si pentru ca astazi inplinim o luna😍 de cand ti am impartasit dragostea mea, o luna de cand imi faci viata mai buna, mai fericita❤, o luna de cand ma trezesc in fiecare dimineata cu zambetul pe buze, datorita tie❤, o luna de cand destile noastre s au impreunat💕. Ceea ce poate a parut doar o joaca de a mi atinge urechile si a fugi la inceput😍 s a transformat in iubire pura si nemarginita. Tu mai invatat sa iubesc, ai dat sens vietii mele,mi ai aratat calea spre fericire, mi ai aratat ca dragostea nu are varsta si pe fiecare zi ce trece, se simte din ce in ce mai intensa dragostea mea pentru tine si iubirea pe care ti o port😍😍😍. Te iubesc!❤ Te iubesc asa cum nu a mai iubit nimeni niciodata si nu va iubi nicicand❤! Te iubesc tot mai mult cu fiecare zi ce trece si iata de ce astept cu dor si nerabdare ziua de maine❤! Te iubesc mai mult decat se scrie prin carti sau se arata prin filme❤! Te iubesc mai mult decat ma iubesc pe mine insumi sau orice alt lucru de pe lumea asta❤! Te iubesc, viata mea❤❤❤! M-ai invatat placerea de a darui dragoste,si de a primi in schimb o iubire neconditionata. Tu, ingerasul meu, ai fost miracolul din viata mea! Nu cred ca voi putea vreodata sa-ti multumesc indeajuns. Datorita tie am descoperit o alta latura a vietii, a vietii in doi💕, a iubirii, a tot ceea ce inseamna dragoste si fericire💕. Alaturi de tine si datorita iubirii tale❤ am prins aripi. Tu mi ai adus primul zambet pe buze, tu ai fost cea pentru care am scris aceste randuri. Vreau ca toti sa stie cat de mult te iubesc😍😍. Poate timpul iti va demonstra si faptul ca iubirea mea e enorma si ca nu as vrea sa te pierd pentru nimic in lume. Tu esti centru universului meu. Iti multumesc ca ma iubesti💕, iti multumesc pentru ca faci parte din viata mea. Te iubesc enorm de mult💕 si vreau sa petrecem cat mai mult timp impreuna si sa facem cat mai multe luni, ani, zeci de ani impreuna😍😍. Vreau si cred ca tu esti jumatatea mea💕, cu tine vreau sa mi petrec restul vietii💕, cu tine sa mi inpart bucuriile si nefericirile, sa radem impreuna, sa plangem impreuna dar sa nu ne despartim niciodata, ce spui? Accepti propunerea mea, iubire?
Aaaa, si era sa uit: lma lma ❤😂😂
2017-10-19 05:51 AM
Julieta:
Ceeeeee mesaaaaj frumos😍😍😍 îmi dau lacrimile
Și eu te iubeeesc super super super muuuuult și sper sa nu ne despărțim niciodataaa❤❤❤❤
Și abia aștept sa fim numai împreună tot timpul😍❤❤❤❤❤❤❤
Și apropo, e foarte DRAGUT mesajul😂
Abia aștept sa vii acasă și sa te iubesc cum știu eu mai bine😏❤„.
Deci cum spuneam, dupa o luna si o saptamana de relatie, imi spune ca avem nevoie de o pauza, moment in care mi s a facut pielea de gaina instant, si mi s au inlacrimat ochii, facand o paranteza vreau sa spun ca eu banuiam cam de o saptamana ca nu mai e la fel ca la inceput, adica era asa distanta cu mine, era si se comporta rece cu mine, de fiecare data cand eu ii spuneam „te iubesc„ ea imi trimitea inimioara in loc sa imi spuna ca si ea ma iubeste, chiar nu stiu cum de s a stricat relatia. Deci unde ramasesem?, aaa da, imi spune ca avem nevoie de o pauza.. in acel moment, nu stiam ce sa cred, dar am decis sa i ofer spatiul de care are nevoie, in mintea mea crezand ca este vorba despre o pauza de cateva zile sau maxim o saptamana. nu am incetat sa vorbim dupa acea „pauza„, ne dadeam mesaje la fel, doar ca fara cuvinte si porecle ce le folosesc cuplurile, mesaje ca intre 2 prieteni. Sincer sa spun, in aceasta seara nu mai rezist sa scriu, asa ca voi reveni cand se mai intampla ceva.

Data cand incep sa scriu acest mesaj: 29/10/2017

Scriu aceste randuri cu lacrimi in ochi, ieri seara mi a pus porecla pe messenger de la „Sotul meu„ la numele meu „Romeo:*„, eu o intreb ce inseamna asta, iar ea imi spune ca face parte din „pauza de care are nevoie„, iar eu ca prostul m am enervat si i am spus ca ne vedem de craciun. in acea seara nu am reusit sa adorm mai mult de o ora, ma tot foiam in pat si ma gandeam la ea. urmatoarea zi, adica azi 29/10.2017, nu mai rezistam, trebuia sa ii dau mesaj, trebuia sa stiu ce face, cum se simte, aveam nevoie sa o vad, si ii trimit un mesaj in speranta ca isi va deschide sentimentele pentru mine, o sa pun putin din acea conversatie aici:
„2017-10-29 10:55 AM
Romeo:
Imi dau seama ca suna destul de penibil, dar nu am dormit toata noaptea, stau de pe la 7 dimineata cu muzica trista, citesc mesajele dintre noi, plang si ma intreb daca a fost ceva adevarat intre noi, sau a fost doar o joaca pentru tine, o joaca cu sentimentele mele, pentru ca tu nu cred ca iti dai seama cat de mult m am atasat eu de tine.. Nu vreau sa stai din mila pentru mine, asa ca daca nu ai nimic de spus, nu ai simtit sau nu mai simti nimic pentru mine, vreau sa stii ca te am iubit, te iubesc, si ca vei ramane in inima mea pentru totdeauna.
Iti doresc sa ai o viata fericita, asa cum eu nu am reusit sa ti o fac.

2017-10-29 10:55 AM
Romeo:
2017-10-29 10:59 AM
Julieta:
Nu a fost o joaca nici pentru mine. Dar lasă, dacă asta crezi, e ok. Și eu te am iubit și te iubesc, dar am nevoie de puțin spațiu. Am cerut prea mult?

2017-10-29 11:01 AM
Romeo:
Cand ai spus ca avem nevoie de o pauza, eu am crezut ca este vorba de 2 3 zile, o saptamana maxim
Nu am crezut ca vrei sa terminam pana cand ne vom vedea

2017-10-29 11:02 AM
Julieta:
O pauza nu poate fi pe un timp exact..
Nu știu cum sa ți spun„

Asa, sa revin, dupa alte multe mesaje, imi spune ca vrea sa ramanem doar prieteni, dar chestia este ca eu nu doar ca o iubesc foarte mult, dar cred ca sunt indragostit de ea, ma gandesc tot timpul la ea, si nu rezist nici macar o zi fara sa ii dau mesaj. eu nustiu ce o sa ma fac, ca nu rezist fara sa ii spun ca o iubesc, am nevoie sa stie ca o iubesc foarte mult. Momentan, nu mai stiu ce sa cred, asa ca voi reveni cand voi mai avea ceva de scris.

Data cand incep sa scriu acest mesaj: 01/11/2017

Obijnuiam sa ii scriu texte si mesaje frumoase, unele cu tenta sexuala, iar in altele imi exprimam dragostea mea fata de ea. Scrisesem un mesaj in urma cu 2 saptamani, dar nu am mai avut ocazia sa il trimit, asa ca aseara i am spus ca am un mesaj pentru ea, si ca nu as vrea sa ramana necitit, iar raspunsul ei mi a dat de gandit, mi a dat speranta, o sa il las aici:
„2017-10-31 10:21 PM
Romeo:
Sa ne intoarcem 2 saptamani in trecut
Am scris ceva pentru tine, si nu am mai avut ocazia sa iti trimit
Daca doresti si nu te superi
Nu as vrea sa ramana necitit

2017-10-31 10:21 PM
Julieta:
Păstrează l
Pentru o zi
Este o zi
Într o zi
Nu știu cum sa ți spun

2017-10-31 10:22 PM
Romeo:
Cum te am invatat

2017-10-31 10:22 PM
Julieta:
Este o zi
Într o zi
Sau nu
Hai ca m ai făcut curioasa
😍
:)))„
Deci cum spuneam, prima data imi spune pastreaza l, timp de 2 3 secunde, ramasesem mut, crezand ca nu o mai intereseaza nimic legat de mine, dar dupa imi spune ca intr o zi, pentru o zi, este o zi, nici ea nu stia ce voia sa spuna, dar in mintea mea cred ca imi spunea ca intr o zi, vom fi din nou impreuna, si inca sper asta.
Voi lasa mesajul aici, si raspunsul ei:
„2017-11-01 03:01 AM
Romeo:
Buna dimineata, dragostea mea❤
Vreau sa ti multumesc ca esti asa minunata, ca te comporti asa frumos si dulce cu mine, ca ma faci sa ma simt perfect in fiecare moment la zilei, ca ma faci sa ma indragostesc din ce in ce mai tare de tine.
Iti multumesc pentru ca ma iubesti, si iti PROMIT ca oricat de departe ai fi si oricat de greu imi va fi, oricand voi avea ocazia, voi veni sa te vad si sa te sarut❤, si mai promit ca o sa incerc sa nu te mai supar niciodata!
Multumesc pentru ca esti tu, pentru ca esti cu mine, pentru ca esti a mea❤, multumesc ca TE IUBESC!❤❤❤😘😍

2017-11-01 05:35 AM
Julieta:
Dragut
:)))
E chiar frumos„

Tot ce imi spune este ca e frumos... eu ma asteptam la alt raspuns, ma asteptam sa imi spuna ca vrea sa fie din nou cu mine, dar am crezut gresit..
Nustiu cum sa o recastig, nustiu ce sa fac, sunt indragostit pana peste cap de ea, nu pot trai o singura zi fara sa ma uit la pozele ei, fara sa ii dau mesaj, imi dau seama ca sunt cam insistent cu mesajele pentru ea, deodata ce am terminat relatia, dar dupa cum spuneam, sunt indragostit de ea, si inca o iubesc din toata inima mea, si cu toata fiinta mea.

Data cand incep sa scriu acest mesaj: 02/11/2017

Astazi m am speriat rau, i am trimis mesaj ca de obicei la 06:04 adica cand ma trezesc eu, iar dupa juma de ora imi trimite o poza cu ea zambind. Dupa eu ca un dobitoc ce sunt, o intreb asa direct de ce m a scos de la prieteni pe instagram, fara a i mai spune cat de frumoasa si superba este in acea poza, si in toate celelalte poze. Dupa incep sa ii trimit mesaje ca de obicei, adica cand aveam timp, dar niciun raspuns de la ea... Nu eram in stare sa fac nimic la munca, ma gandeam numai si numai la ea, asa ca am decis sa plec acasa, in drum spre casa, intru pe facebook si o vad online, dar niciun mesaj, nici macar seen, nimic. Ma tot uitam la acea poza pe care mi o trimisese in acea dimineata, si ma intrebam daca acea poza ar fi o modalitate de a mi spune ca s a terminat cu totul, si cu mesajele si cu tot, dar asta era doar in capul meu...
Cand ajung acasa, primesc mesaj de la ea, si imi spune ca nu mi a putut raspunde deoarece a avut o zi super incarcata, teste peste teste la scoala, dar... nustiu ce sa cred, deoarece am vazut o online pe facebook, si putea macar sa spuna ceva... dar poate sunt eu prea disperat, si insistent, dar nu am ce face, sunt indragostit de aceasta fata, si nu pot rezista fara sa stiu ce face, fara sa stiu ca este bine.
Dupa acea zi incarcata cu teste, pentru ea, se dusese cu prietenele ei la un pub, printre acele prietene ale ei, se numara si un baiat, acesta dupa cate am inteles eu, ar fi colegul ei de banca la scoala. Eu innainte de a sti ca ei sunt la acel pub, stateam pe facebook, si imi apare pe mijlocul ecranului „prieteni sugerati„ acolo il vad pe acest coleg al ei de banca, si ii dau add, fara niciun motiv anume, i am dat add. Acest baiat, dupa cum am spus era la acel pub cu ea si alte fete, si nustiu cum de s a nimerit, dar s au gasit sa se aseze unul langa altul la masa, stiu asta pentru ca am vorbit cu aman2 si mi au confirmat acest lucru. Ea vede ca i am dat add, dupa cate mi a spus, ii ia telefonul din mana acelui baiat, si sterce cererea... Dupa putin timp, primesc mesaj pe facebook de la ea, nervoasa foc ca i am dat eu cerere colegului ei de banca, si ii explic ca i am dat asa fara niciun motiv, o sa las aici inceputul conversatiei:
„Julieta:
De ce i ai dat cerere colegului meu de banca?

2017-11-02 04:04 PM
Romeo:
Ca mi a aparut la prieteni sugerati

2017-11-02 04:04 PM
Julieta:
Și?

2017-11-02 04:04 PM
Romeo:
Dar de ce intrebi ? :))

2017-11-02 04:04 PM
Julieta:
E colegul meu
Nu ai nicio treaba cu el, sincer

2017-11-02 04:05 PM
Romeo:
Aoleu
Da ce te aprinzi asa

2017-11-02 04:05 PM
Julieta:
Ma aprind
Eu nu dau cerere prietenilor tai

2017-11-02 04:05 PM
Romeo:
Te deranjeaza ca i am dat eu cerere

2017-11-02 04:06 PM
Julieta:
Da

2017-11-02 04:06 PM
Romeo:
Pai exista un motiv pentru care te deranjeaza ?

2017-11-02 04:06 PM
Julieta:
Ma deranjează și gata

2017-11-02 04:06 PM
Romeo:
Bine
Anulez cererea

2017-11-02 04:06 PM
Julieta:
E ștearsă deja
De când eram la ww
De mine„

Eu nu prea stiu ce sa cred de aici, dar in mintea mea, in acel moment credeam ca este ceva mai mult intre ei doi, credeam ca sunt mai mult decat prieteni, credeam ca, si nu imi place sa o spun, credeam ca sunt intr o relatie......, deoarece s a enervat/suparat destul de tare ca i am dat eu cerere acelui baiat.
Chiar nu stiam ce sa fac, eram stresat tare, asa ca i am trimis mesaj acelui baiat, fara ca ea sa stie, iar el imi spune ca este totul bine, il intreb daca se vede cu vreun baiat, iar el imi spune ca nu stie.. am spus sa nu pun presiune pe acel baiat, asa ca am incheiat conversatia si l am salutat, cu cererea de a nu i spune Anei ca i am trimis eu mesaj lui, pentru ca in mintea mea, acest fapt ar fi suparat o si mai tare, si nu voiam asta.
As mai avea de scris cate ceva aici, dar imi este somn, asa ca voi reveni maine seara.

Data cand incep sa scriu acest mesaj: 03/11/2017

Deci ieri seara mi a spus ca ar fi mai bine sa nu mai vorbim, si mi a mai spus inca o data ca vrea sa fim DOAR PRIETENI, mi a sfasiat inima cand mi a spus asta, nu stiam cum sa mai reactionez, asa ca i am spus ca eu ma pun sa ma uit la seriale, dar defapt eu stateam si citeam mesajele frumoase dintre noi doi la inceputul relatiei, doamne, ce frumos era, imi dadeau lacrimile.
Astazi nu i am dat niciun mesaj, nimic, toata ziua m am gandit la ea, nu puteam, nu reuseam sa fac absolut nimic la munca, ma gandeam intr una la ea, voiam sa i dau mesaj, dar imi spusese ca ar fi mai bine sa nu mai vorbim, dar eu nu rezist asa, sunt indragostit de ea, nu imi pot imagina o zi fara sa vorbesc cu ea, fara sa ma uit la pozele ei, simt ca nu pot respira...
Ajung acasa, stateam pe facebook si ma uitam la pozele ei, si nu stiam ce sa fac, sa i dau mesaj sau nu, si pana la urma imi da ea mesaj, moment in care mi au dar lacrimi in ochi, numai puteam de fericire cand am vazut ca mi a dat mesaj, imi spuse, si citez din ce imi aduc aminte: „Romeo, ce s a intamplat? Niciun mesaj azi? Nimic? Esti bine?„ Deci numai puteam de fericire sa vad ca mi a scris, i am raspuns ca sunt bine, si ca ma gandisem toata ziua la ea, cum s a si intamplat, facand o paranteza, am observat ca nu pot minti cand vorbesc cu ea, ca nu pot tine un secret, nustiu de ce. Dupa cateva mesaje date intre noi, imi dadusem seama ca era suparata pe mine ca nu i am dat mesaj in aceasta zi, si o intreb de ce e suparata daca chiar ea imi spusese ca ar fi mai bine sa nu mai vorbim, si ca voia putin spatiu din partea mea. nu voiam sa fiu inteles gresit, eram in culmea fericirii ca vorbeam din nou cu ea, iar ea imi raspunde si citez „Pai multumesc! M ai spatiat foarte frumos„. In acel moment mi am dat seama cat de dobitoc si nesimtit am fost ca nu i am dat mesaj.
Nustiu cum sa fac sa ma iubeasca din nou, vreau si imi doresc sa o fac mireasa mea, sa fie mama copiilor mei.

Data cand incep sa scriu acest mesaj: 13/05/2018

Revin dupa multe luni de absenta in aceasta poveste, din motivul sperantei false(va veti da seama dupa ce cititi). Acum cateva zile, mai exact 09/05/2018, primesc mesaj de la Julieta, dar stai asa ca e mai bine sa va spun ce s a mai intamplat dupa acea zi in care hotarasem eu sa nu i mai dau mesaj, si in final primisem eu mesaj de la ea. Am incetat sa mai vorbesc cu aceasta fata abia dupa revelion, dar pana atunci vorbeam in fiecare zi cu ea, aproape in fiecare zi, dar erau conversatii dinalea seci, fara sens. Vine ziua cand iau concediu de craciun de la munca, si am avut timp 2 saptamani sa vin acasa, in aceeasi comuna cu Julieta. In acele zile, tot vorbeam cu ea, dar de data asta conversatiile aveau sens, adica nustiu daca erau doar in capul meu sau daca ii placea ei sa ma amageasca, dar eu aveam impresia ca voia sa ne intalnim. Prin multe alte mesaje intre noi, stabilisem o zi in care sa iesim numai noi sa ne vedem, sa stabilim chestii. Apropo, aproape ca uitasem sa va spun ca ii luasem o bratara pe care ea si o dorea, era o bratara exact ca in povestea ”Frumoasa si bestia” un lantisor de care era prins un trandafir cu 2 frunze pe care puteai scrie 2 initiale, iar eu dadusem comanda la aceea bratara sa vina cu initialele P&L(Pace si Dragoste tradus din engleza). Deci cum spuneam, stabilisem o zi in care sa iesim, dar eu nu rezistam pana la acea zi, deoarece era cu 2 zile innainte sa ma intorc la munca, si sa intervina din nou distanta intre noi, asa ca ii spun ca vreau sa fim din nou impreuna, dar ea baga scuze dupa scuze, moment in care mi am dat seama ca e totul perdut intre noi, asa ca imi iau ramas bun definitiv de la ea, dar ea nu reactionase prea bine si hotaraste sa imi bage cutitul acolo unde ma doare cel mai tare, in imima fix in locul unde se aflase ea, spunand ca nimic nu a fost real, a fost asa doar o saptamana de proba pentru ea, sa vad daca ne potrivim. Cand vazusem aceste cuvinte, ma facusem evectiv alb la fata si aproape sa lesin. Nu mai are rost sa spun ce s a intamplat dupa, ca nu ne mai intalnisem, si incetasem sa mai vorbim pentru 2 zile. Intre timp, eu imi dadusem seama ca nu voi avea sansa sa o mai vad, si inca aveam bratara pe care imi doream sa o primeasca, asa ca am vorbit cu un prieten sa ii dea el bratara din partea mea. Trecuse revelionul, trecuse si zilele mele de concediu, iar in ultima zi, ziua in care eram in drum spre munca, primesc mesaj de la ea multumindu mi pentru bratara, si ca nu trebuia sa ii fac niciun cadou, si vrajeli dinastea. Din acea zi, incepusem sa vorbesc din nou cu ea, cum vorbeam mereu adica in fiecare zi.
Ajunsese jumatatea lui februarie, si eu inca vorbeam cu ea, adica stateam mai mult pe snapchat si ne trimiteam snapuri, dar eu imi faceam rau in fiecare zi uitanduma la pozele ei. Ma amageam in fiecare zi cu gandul ca vom fi din nou impreuna, iar snapurile vazute de mine cu ea inrautateau situatia, nustiu cum dar parca ma indragosteam din ce in ce mai mult de ea, cu cat ea ma trata mai mult ca pe un prieten, cu atat mai mult ma indragosteam eu de ea. Vazand ca nu ajung nicaieri, ca nu reusesc sa i deschid sentimentele pentru mine, hotarasc sa nu ii mai raspund la mesajele de pe snap, asta timp pana acum cateva zile. Deci in aceste cateva luni in care nu vorbisem cu ea, eu incet incet incepeam sa o uit si sa imi pierd interesul pentru ea, adica incercam dar nu prea reuseam. Vine ziua(09/05/2018) in care primesc EU mesaj de la EA si citez: ”Hei Romeo, ce mai faci?”, eu eram la munca in acel moment, si vazund mesaj de la ea, parca eram in culmea fericirii, instant deja era in capul meu impresia ca voia sa incerce din nou sa fie cu mine, stiu ca suna cam penibil, de la un simplu hei ce faci, dar asta a fost impresia mea. Ii raspund, si incepem sa vorbim din nou. Cand ajung in acea zi acasa, stateam si ma gandeam, oare ce mai vrea de la mine?, nu m a ranit destul?, si asa imi faceam eu sperante false ca vrea sa fim din nou impreuna, adica si din mesajele cu ea, eu aveam impresia ca voia din nou o relatie cu mine, dar nustiu ce sa mai cred. Acum 2 zile, am incetat sa mai vorbim, asa din senin s a terminat conversatia fara sa imi dau seama. Chiar nustiu ce sa mai cred, m am atasat prea tare de ea, si inca am sentimente chiar puternice fata de ea, dar cred ca doar sentimentele mele vor ramane. Cu astea fiind spuse, voi pune capat acestei povesti, pentru ca din punctul meu de vedere, nu mai exista sanse sa fiu din nou cu aceasta fata minunata.
In concluzia mea sincera si finala, cred ca eu mi am facut sperante prea mari cu ea degeaba, iar pentru ea a fost doar o incercare de relatie, adica inca de acum 5 ani mie imi placea de ea, si cred ca asta a aplificat sentimentele mele pentru ea. Dar asta e, eu am fost prea prost ca m am implicat prea tare sentimental, iar ea prea putin.
Julieta, daca citesti asta, vreau sa iti spun ca te am iubit, inca te iubesc, si vreau sa stii ca intotdeauna vei ramane in inima mea, si ca, poate suna cam nebun si disperat din partea mea, dar inca sper ca voi avea un viitor cu tine.
garbo_489332
Postat pe 13 Mai 2018 15:30
Buna ai prea incarcat-o cu prezenta ta , daca erai mai distant si o faceai sa creada ca nu ii dai prea multa importanta ,ar fi venit singura sa te caute.Bafta in continuare la alte relatii
garbo214781
Postat pe 20 Mai 2018 11:20
De 5 ani iti placea de ea! De ce naiba ai asteptat 5 ani, ca sa-i spui asta? Sigur esti zodia taur!
garbo082745
Postat pe 20 Mai 2018 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire in exil de Donna V 6 De la: vivacedonna 2 Martie 2012 21:31
Nu a fost sa fie :( 4 De la: garbo_489332 23 Iunie 2018 14:35
CE TE FACE FERICIT */* FERICITA 415 De la: LILO 17 Februarie 2010 04:49
SINGUR SI TRIST CATEODATA CA NU SUNT CU FEMEIA IDEALA 635 De la: MadMax 24 Februarie 2014 10:21
Concurs 8 Martie 9 De la: Thor_again 7 Martie 2011 12:55
Setari Cookie-uri