ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Soțul meu vrea sex oral

Voteaza
*****Scor: 5 din 1 vot

Buna. Sunt căsătorită cu soțul meu de 10 ani și până acum am făcut sex normal și ne simțim super. Dar acum el a început să îmi ceara sex oral și insistă să îi fac. Zice că i-ar placea foarte mult. Eu nu vreau sa fac sub nici o formă și nu vreau nici să mi se facă. E scârbos Ce sa fac?
  citeaza   raspunde

Ii spui direct si raspicat ca nu accepti asa ceva. Nu are rusine deloc...
  citeaza   raspunde

In relatiile dintre soti, atunci cand exista iubire, pot sa apara si asemenea "cereri". Parerea mea este ca ar trebui sa discutati cu mintea si sufletul deschise, nu doar cu "vreau" sau "nu vreau", sa va spuneti unul altuia parerile si sa ajungeti la o solutie impreuna. Poate fiecare dintre voi poate sa lase cate putin de la el si ajungeti la un punct comun. Si... poate il lasi sa iti faca el tie, mai intai, sex oral, si ... cine stie, poate chiar o sa iti placa :) Nu trata cu scarba nimic din ceea ce se poate intampla in intimitate cu omul iubit, lasa-te luata de val putin, poate primesti bucurie :)
  citeaza   raspunde

INCEARCA LA DUS
  citeaza   raspunde

Daca nu doresti asta, daca tu crezi ca nu poti sa o faci, nici macar de dragul lui, atunci spune-i frumos si sincer ca tu nu intelegi dragostea in felul acesta si fa-l sa inteleaga ca iti este greu sa accepti ceva care nu face parte din puterea ta de a intelege amorul. Ar trebui sa inteleaga!
  citeaza   raspunde

Nici nu stii ce pierzi draga , incearca si o sa/ti placa , garantez asta .
  citeaza   raspunde

De la: garbo114571, la data 2018-04-15 13:11:37Nici nu stii ce pierzi draga , incearca si o sa/ti placa , garantez asta .

Ce o sa ii placa, draga? Ca si daca ii face sex oral si daca nu , daca e sa o lase o va lasa. Plus ca macar o sa ii para rau ca a lasat o femeie curata. La mine la bloc au divortat unii cu copil de 21 ani si el ii striga nevestei "Fa mi-ai supt p*la toata viata"
Mai judecati cu mintea nu cu altceva!
  citeaza   raspunde

Asta este un lucru care se hotaraste in cuplu, de amandoi, dar daca nu ai incercat nu ai cum sa stii daca iti place sau nu. E bine sa ai mintea deschisa si inima la fel pentru cel drag. Acum depinde cum e format el ca om si ca barbat, dar faptul ca i-ai face sex oral nu este echivalent cu pierderea respectului. Si din punctul tau de vedere, probabil ca ai fost crescuta mai strict si nu accepti ideea din principiu.
Ca sa iti spun ceva amuzant, nu s-a inventat acum, ci de foarte mult timp, la un moment dat tatal meu facuse curatenie in biblioteca si gasise niste carti despre sex, despre copii - in fine, ideea e ca repectiva carte in care gasisem indicatii despre cum se face era mai batrana ca mine, scrisa de prin anii 1970. Si daca aia indrazeau sa vorbeasca despre asta pe vremea comunismului, acum in era noastra de ce nu ai face-o...?
Te-ai gandit ca ar putea face asta cu alta femeie, dar el ti-a cerut-o tie ca nevasta lui, daca era pur si simplu o dorinta se ducea la curve, dadea bani si rezolva problema. Acum depinde de voi ce fel de cuplu sunteti si daca puteti discuta deschis.
Iti doresc o zi buna si multa comunicare in cuplu!
  citeaza   raspunde

Ariona cum au ajuns in biblioteca cartile despre sex? Doamne ce va mai place sa inventati povesti...
  citeaza   raspunde

Nu am inventat nimic era pur si simplu o intamplare. Am precizat ca acele carti mi-au fost aduse de tata cand a facut curatenie in biblioteca lui si a mai aruncat din ce nu-i mai era de folos. Oricum nu am de ce sa ma justific, pentru ca oricine are dreptul la o parere. In plus doamna care a postat subiectul, a cerut o parere ca altfel nu ar fi scris aici. Avem dreptul cu totii la o parere, si chiar daca este diferita, daca suntem persoane civilizate, acceptam si parerile diferite.
Oricum sexul de orice fel ar fi el, nu s-a inventat acum!
Desi mie personal imi place mai de graba sa spun ca fac dragoste, nu sex - consider ca sexul il faci cu unul de pe strada, nu cu sotul tau!
  citeaza   raspunde

De la: Maria802, la data 2018-04-15 21:37:33
De la: garbo114571, la data 2018-04-15 13:11:37Nici nu stii ce pierzi draga , incearca si o sa/ti placa , garantez asta .

Ce o sa ii placa, draga? Ca si daca ii face sex oral si daca nu , daca e sa o lase o va lasa. Plus ca macar o sa ii para rau ca a lasat o femeie curata. La mine la bloc au divortat unii cu copil de 21 ani si el ii striga nevestei "Fa mi-ai supt p*la toata viata"
Mai judecati cu mintea nu cu altceva!

ce ai descris tu aici , e tiganie, NU OMENIE.
deci unde e mintea???
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: