iluzia unei relatii

Filme in cap ai tu de ai impresia ca-ti cade vreuna la picioare.
"Daca tipul te iubeste...", pai nu spuneai ca a folosit-o, bla, bla... fa-ti un control la cap, ca te razgandesti de 100 de ori pe postare.
Invidioase pe ce sa fie user-ele? Ca nu-s folosite de vreun bosorog?
garbo_480790
Postat pe 29 Ianuarie 2018 15:41
De la: garbo_480790, la data 2018-01-29 15:41:33Filme in cap ai tu de ai impresia ca-ti cade vreuna la picioare.
"Daca tipul te iubeste...", pai nu spuneai ca a folosit-o, bla, bla... fa-ti un control la cap, ca te razgandesti de 100 de ori pe postare.
Invidioase pe ce sa fie user-ele? Ca nu-s folosite de vreun bosorog?


esti doar o acritura nef.... va recunosc de la distanta, sunteti alea de umblati pe strada incruntate de zici ca v-a omorat Dragnea familia rautatea ta se naste din frustrare si singuratate mi-e mila de tine sincer o sa ramai singura cu pisici de crescut la fel ca toate acriturile frustrate cu ura pe barbati vi se vede rautatea si nefericirea in privire, nu o puteti ascunde Sunteti cu miile o fi epidemie, dar e ura multa si frustare maxima si sa fereasca sfantul sa o vedeti pe una iubita, fericita, ca hop pe ea ca hienele va aruncati
garbo059727
Postat pe 29 Ianuarie 2018 20:09
727 - AICI AI DREPTATE AI PUS PUNCTUL PE i ADEVARUL E CA IN ZIUA DE AZI NU MAI GASESTI O FEMEIE INTREAGA LA CAP, ZICI CA A INTRAT DRACU IN ELE MAI NENE SUNT RELE CA DRACU AM CITIT ULTIMELE MESAJE SI M-AM CRUCIT TE-O FERIT SFANTUL DUMNEZO SE POATE SA FIE LIPSA DE SEX SI ALTE NEAJUNSURI LA MANSARDA SI APOI TOT ELE SE MIRA DE CE NU LE VREA NIMENI
Andrei4
Postat pe 29 Ianuarie 2018 20:23
De la: Andrei4, la data 2018-01-29 20:23:32727 - AICI AI DREPTATE AI PUS PUNCTUL PE i ADEVARUL E CA IN ZIUA DE AZI NU MAI GASESTI O FEMEIE INTREAGA LA CAP, ZICI CA A INTRAT DRACU IN ELE MAI NENE SUNT RELE CA DRACU AM CITIT ULTIMELE MESAJE SI M-AM CRUCIT TE-O FERIT SFANTUL DUMNEZO SE POATE SA FIE LIPSA DE SEX SI ALTE NEAJUNSURI LA MANSARDA SI APOI TOT ELE SE MIRA DE CE NU LE VREA NIMENI


da da ceva de genul e groasa gluma
garbo059727
Postat pe 29 Ianuarie 2018 20:27
De la: garbo059727, la data 2018-01-29 15:38:05
De la: garbo_480916, la data 2018-01-28 19:58:18 Stiu ca a fost caracterizat , pe aici, pe forum , protagonistul si fante si epava...etc, etc.. poate o fi adevarat .., nu stiu

Eu am aici o viata bine structurata.., el are acolo, , deasemeni, o situatie... suntem amandoi , bine inradacinati .., fiecare in locul de bastina. E greu de gasit un teritoriu comun, unde sa ne ducem viata , impreuna. . Am un raspuns, in special pentru domnul 727. Nu crezi ca poate fi un calvar, atat pt femeie cat si pentru barbat, sa te vezi cu cel pe care il iubesti cateva zile , odata la 3-4 luni, si apoi sa tanjesti iar cateva luni, pentru o intalnire, in care numeri orele? Si nu sunt numai trairile mele.. deopotriva si ale lui . 727 poti sa intelegi asta?



In primul rand te-as sfatui sa vbesti cu un barbat (prieten/tata/ frate etc) pt ca e clar ca intelegere nu vei primi de la frustratele astea acrite, exact pe premiza de care spuneam - au doar filme-n cap.

daca tipul te iubeste veti gasi o cale, distanta e ultima problema. eu in locul tau m-as muta la el ca sigur oriunde e mai bine decat in Romanica daaaar asigura-te ca tipul te iubeste, nu te arunca in cap si lasa-le pe frustratele astea singuratice sa zica ce vor, sunt doar invidioase


nu fi imatura si nu te arunca cu capul inainte, barbatii sunt mai cerebrali si vei suferi I'm just saying.
garbo_480916
Postat pe 29 Ianuarie 2018 20:29
Poate am produs confuzie... primul mesaj l-a postat intr-o zi in care ma simteam singura, confuza... aveam multe semne de intrebare..

dar timpul este un sfetnic bun... iti limpezeste mintea. Sigur ca ma iubeste , asa simt eu.. si eu cred ca ma iubeste pentru ca : Nu mi-a spus niciodata : lasa-ti serviciul si vino la mine( ma cunoaste foarte bine si stie ca , cu timpul as suferi...nu m-as simti implinita... iar asta ar afecta relatia de dragoste.

pentru ca este o tortura pentru el sa ne vedem numai cateva zile..totul trebuie sa fie permanent ...ii este greu sa avem discutii in care se vorbeste despre sentimente si dorinte.. sunt vorbe , vorbe... pe care , imediat, nu le poti acoperi cu nimic..
Si apoi, el este un barbat care conside ca trebuie sa protejeze femeia din toate punctele de vedere, incllusiv financiar.
dar eu sunt o femeie a carui minte nu accepta asta sa depind total , financiar, de un barbat, fie el si cel iubit si care ma iubeste. Mintea mea nu poate sa conceapa asta. Iar in tara lui, ar trebui sa invat o llimba imposibila... si ar trebui sa o iau de la capat....





garbo_480916
Postat pe 29 Ianuarie 2018 21:10
727, l-ai tras si pe Andrei4 de maneca si-ati intrat pe net... clonele astea...
Mie imi pare rau ca nu pot citi despre o relatie sanatoasa si implinita, cu un el si o ea care se iubesc intr-adevar. Numai nefericite pun topice pe forumul asta, cu relatii care de care mai ciudate.
Sursa satisfactiei unei femei normale, a unui om sanatos la mansarda nu sta in sex, dar ce sa stie niste golani....
garbo_480790
Postat pe 29 Ianuarie 2018 21:25
De la: garbo_480916, la data 2018-01-29 21:10:51Poate am produs confuzie... primul mesaj l-a postat intr-o zi in care ma simteam singura, confuza... aveam multe semne de intrebare..

dar timpul este un sfetnic bun... iti limpezeste mintea. Sigur ca ma iubeste , asa simt eu.. si eu cred ca ma iubeste pentru ca : Nu mi-a spus niciodata : lasa-ti serviciul si vino la mine( ma cunoaste foarte bine si stie ca , cu timpul as suferi...nu m-as simti implinita... iar asta ar afecta relatia de dragoste.

pentru ca este o tortura pentru el sa ne vedem numai cateva zile..totul trebuie sa fie permanent ...ii este greu sa avem discutii in care se vorbeste despre sentimente si dorinte.. sunt vorbe , vorbe... pe care , imediat, nu le poti acoperi cu nimic..
Si apoi, el este un barbat care conside ca trebuie sa protejeze femeia din toate punctele de vedere, incllusiv financiar.
dar eu sunt o femeie a carui minte nu accepta asta sa depind total , financiar, de un barbat, fie el si cel iubit si care ma iubeste. Mintea mea nu poate sa conceapa asta. Iar in tara lui, ar trebui sa invat o llimba imposibila... si ar trebui sa o iau de la capat....







Daca stii tu ca te iubeste, gasiti o solutie sa va faceti o viata impreuna. Din afara lucrurile nu par prea roz, tu nu vrei sa renunti la serviciul din Romania, el nu vrea sa se mute aici si spune ca te place ca pe o prietena... Vorbiti, vedeti...
Sa auzim de bine.
Ionela21_Teodora
Postat pe 30 Ianuarie 2018 08:04
De la: garbo_480916, la data 2018-01-29 21:10:51Poate am produs confuzie... primul mesaj l-a postat intr-o zi in care ma simteam singura, confuza... aveam multe semne de intrebare..

dar timpul este un sfetnic bun... iti limpezeste mintea. Sigur ca ma iubeste , asa simt eu.. si eu cred ca ma iubeste pentru ca : Nu mi-a spus niciodata : lasa-ti serviciul si vino la mine( ma cunoaste foarte bine si stie ca , cu timpul as suferi...nu m-as simti implinita... iar asta ar afecta relatia de dragoste.

pentru ca este o tortura pentru el sa ne vedem numai cateva zile..totul trebuie sa fie permanent ...ii este greu sa avem discutii in care se vorbeste despre sentimente si dorinte.. sunt vorbe , vorbe... pe care , imediat, nu le poti acoperi cu nimic..
Si apoi, el este un barbat care conside ca trebuie sa protejeze femeia din toate punctele de vedere, incllusiv financiar.
dar eu sunt o femeie a carui minte nu accepta asta sa depind total , financiar, de un barbat, fie el si cel iubit si care ma iubeste. Mintea mea nu poate sa conceapa asta. Iar in tara lui, ar trebui sa invat o llimba imposibila... si ar trebui sa o iau de la capat....







urmeaza-ti inima si vei fi fericita orice decizie ai lua, nu mai asculta de gura lumii, vei da peste multe nefericite care vor sa te saboteze, asculta-ma bine ca stiu ce-ti spun, un om nefericit va fi rau te va judeca si te va trage in jos mereu,pentru ca-ti invidiaza norocul si ar vrea sa te vada nefericita! nu-i asculta!

doar tu stii ce simti si ce-ti doresti Follow your heart! Putine au sansa sa gaseasca fericirea si mai putine merita sa fie iubite, dupa cum bine ai vazut si tu, lumea e urata si rea, viata e grea, fa tot posibilul sa iesi din gramada! Take care si sa auzim de bine
garbo059727
Postat pe 30 Ianuarie 2018 15:30
727, Ce mesaj frumos mi-ai trimis!!! Multumesc!
garbo_480916
Postat pe 30 Ianuarie 2018 18:36
Daca spui ca-l iubesti atat, de ce nu-ti lasi viata din Romania pt. a-l urma? Ce serviciu atat de important ai de nu poti gasi un loc de munca in tara lui? Si el chiar te iubeste?
Incerc sa inteleg situatia asta a voastra si ceva nu-i deloc in regula. Unde-i iubire, nu-i tocmeala. Niciodata! Nu cred in ruptul capului in te iubesc dar mi-e mai bine fara tine, cand iubesti iti doresti omul iubit zilnic langa tine -adica sa-ti consolidezi o viata impreuna-, ca mori pe dinauntru. Fii sigura ca nu-l iubesti, ce atatea copilareli, neasumari si izmeneli... cel putin eu una nu cred in iubire asa, mai detasata, si in iubire la distanta.
Bine a postat cineva inainte, forumul asta e imbacsit de subiecte anormale, de nefericite de tot felul, le curg mucii si lacrimile pe aici de parca altcineva, nu noi, oamenii, ne-am hotari viata. Suntem singurii raspunzatori de nefericirea, limitarile si raul din viata noastra.
Damiana_Sararu
Postat pe 30 Ianuarie 2018 21:45
De la: Damiana_Sararu, la data 2018-01-30 21:45:13Daca spui ca-l iubesti atat, de ce nu-ti lasi viata din Romania pt. a-l urma? Ce serviciu atat de important ai de nu poti gasi un loc de munca in tara lui? Si el chiar te iubeste?
Incerc sa inteleg situatia asta a voastra si ceva nu-i deloc in regula. Unde-i iubire, nu-i tocmeala. Niciodata! Nu cred in ruptul capului in te iubesc dar mi-e mai bine fara tine, cand iubesti iti doresti omul iubit zilnic langa tine -adica sa-ti consolidezi o viata impreuna-, ca mori pe dinauntru. Fii sigura ca nu-l iubesti, ce atatea copilareli, neasumari si izmeneli... cel putin eu una nu cred in iubire asa, mai detasata, si in iubire la distanta.
Bine a postat cineva inainte, forumul asta e imbacsit de subiecte anormale, de nefericite de tot felul, le curg mucii si lacrimile pe aici de parca altcineva, nu noi, oamenii, ne-am hotari viata. Suntem singurii raspunzatori de nefericirea, limitarile si raul din viata noastra.




Si tu in care categorie te regasesti? in a cea a @ nefericitelor de tot felul, carora le curg mucii si lacrimile pe aici@ sau in alte categorii de femei, care or fi acelea?! intreb pt ca si tu esti o utilizatoare a acestui forum... deci? in care categorie?
garbo_480916
Postat pe 1 Februarie 2018 14:24
Esti cam proasta @916. Daca mai era nevoie s-o dovedesti..
Nu eu am postat topicul.
Damiana_Sararu
Postat pe 1 Februarie 2018 22:26
De la: Damiana_Sararu, la data 2018-02-01 22:26:39Esti cam proasta @916. Daca mai era nevoie s-o dovedesti..
Nu eu am postat topicul.


Ok... oi fi proasta, nefericita, care-i curg mucii, pe aici, pe forum si se izmeneste( te-am citat, pentru ca acestea nu pot fi cuvintele mele, in nici un context)... dar, cu siguranta, spui multe despre tine, despre nivelul tau, prin cele cateva propozitii pe care le-ai postat, aici...
Numai bine iti doresc! :)
garbo_480916
Postat pe 2 Februarie 2018 18:47
Draga mea , Ma numesc Sanda ma-m nascut in Iasi dar azi lociesc in afara tari de 30 ani.Am locuit 13 ani Israel si acum Canada, te inteleg foarte bine si iti dau in sfat. Are dreptate si e cumva sincer. El a incercat sa inteleaga modul tau de viata sa vada daca te poti schimba si in acelas timp sa vada ce atractie ai in general sa vada daca va fi fericit. In tara nu exista asemenea mentalitate cu crede el ca va gasi la noi. In ziua de azi iubirea se combina cu multe alte lucruri , financiara activita-ti de sport si multe altele. Tu trebuie sa fii tare si sa intelegi ca nui usor sa fii aceptata fara atractiile celelaltei personae. Eu am plecat din tara am 3 copii care nu vor sa auda de Rom; pt ca nu gaseste nici o atractie acolo, oameni nu au o minte deschisa si nu inteleg mai nimik decit sa faca bani si sa jupeasca pe alti din afara tari.
Fii tare experienta asta iti va ajuta sa alegi pe cineva si tu sa fii nr;1 SUCCES.
garbo082991
Postat pe 3 Februarie 2018 03:41
Va contrazic in ceea ce privește italienii. Ca si la noi, nu sunt toti la fel. Sunt căsătorită cu un italian si știu ce vorbesc. Soțul meu e un dar de la Dumnezeu pentru care ii multumesc in fiecare zi.
pirania_1960
Postat pe 3 Februarie 2018 11:28
Îmi pare rău ca trebuie sa îți spun dar relația voastră s-a născut moarta. Diferența între voi este mare si mai devreme sau mai târziu si-ar fii spus cuvântul. După cele ce si scris, pentru el si fost jucăria noua. Cand s-a plictisit, a aruncat-o. Tot ce ai de facut este sa tragi linie si sa mergi inainte. Mult noroc.
pirania_1960
Postat pe 3 Februarie 2018 11:32
Draga mea, nu stiu daca stii ca in jurul varstei de 40 de ani femeile trec printr-o criza a varstei de mijloc cand sunt vulnerabile mai mult ca niciodata. De aceea, este perfect de inteles ca ai investit mult timp si suflet intr-o relatie cu un om mai in varsta decat tine, in speranta ca veti fi impreuna pana la final. Nu ai spus despre ce tara este vorba, ca si asta conteaza din punct de vedere al mentalitatii de acolo, dar cel mai important este omul respectiv. Trebuie sa mai stii ca in jurul varstei de 50 de ani, barbatii trec prin aceeasi criza a varstei de mijloc, dar care se manifesta diferit in sensul ca ei devin instabili emotional si cauta femei din ce in ce mai tinere care sa le valideze masculinitatea. Pe de alta parte, atitudinea lui de neimplicare arata ca orice ai face, intotdeauna tu vei da mai mult, iar el va oferi mai putin. O solutie la indemana este sa incerci sa te distantezi un pic, sa te dai doi pasi inapoi si sa incerci sa il observi ca si cand nu ai avea sentimente si speranta fata de el. De cate ori am facut asta, am vazut lucrurile obiectiv si am luat decizia corecta. Nu e usor, dar e eficient. Comporta-te ca si cand ar fi vorba de o prietena care iti spune povestea. Astept opinia ta.
garbo_415233
Postat pe 3 Februarie 2018 11:48
Si mai incearca sa fii fericita fara sa fii intr-o relatie. Uita-te in jur si vei vedea ca sunt multe, foarte multe femei nefericite fiind maritate sau intr-o relatie si la fel de multe femei singure, care nu se simt niciodata singure pentru ca au prieteni si preocupari. Ia-o incet, distanteaza-te, relaxeaza-te si te vei simti ca un nou-nascut.
garbo_415233
Postat pe 3 Februarie 2018 11:52
Stai de vorba cu el si spune-i ce simti pentru el si cum ai dori sa fie relatia voastra in viitor. In functie de raspunsul lui vei sti ce sa faci in viitor. Te pup si iti doresc tot binele din lume!
Maria802
Postat pe 3 Februarie 2018 17:28
Judecati numai in clisee.
Or fi si modificarile hormonale, care genereaza instabilitate emotionala dupa o anumita varsta dar numai caracterul face deosebirea intre un om serios, fidel si de incredere si unul de care sa te feresti.
Si nu chiar atat de multe femei maritate sunt nefericite, dupa cum nici celibatarele nu sunt, cu toatele, fericirea intruchipata.
Ionela21_Teodora
Postat pe 3 Februarie 2018 19:03
De la: garbo_415233, la data 2018-02-03 11:48:41Draga mea, nu stiu daca stii ca in jurul varstei de 40 de ani femeile trec printr-o criza a varstei de mijloc cand sunt vulnerabile mai mult ca niciodata. De aceea, este perfect de inteles ca ai investit mult timp si suflet intr-o relatie cu un om mai in varsta decat tine, in speranta ca veti fi impreuna pana la final. Nu ai spus despre ce tara este vorba, ca si asta conteaza din punct de vedere al mentalitatii de acolo, dar cel mai important este omul respectiv. Trebuie sa mai stii ca in jurul varstei de 50 de ani, barbatii trec prin aceeasi criza a varstei de mijloc, dar care se manifesta diferit in sensul ca ei devin instabili emotional si cauta femei din ce in ce mai tinere care sa le valideze masculinitatea. Pe de alta parte, atitudinea lui de neimplicare arata ca orice ai face, intotdeauna tu vei da mai mult, iar el va oferi mai putin. O solutie la indemana este sa incerci sa te distantezi un pic, sa te dai doi pasi inapoi si sa incerci sa il observi ca si cand nu ai avea sentimente si speranta fata de el. De cate ori am facut asta, am vazut lucrurile obiectiv si am luat decizia corecta. Nu e usor, dar e eficient. Comporta-te ca si cand ar fi vorba de o prietena care iti spune povestea. Astept opinia ta.


Recunosc ca am traversat o perioada de criza, cand am fost mai vulnerabila, dar pe cand aveam 29 - 30 de ani.. ma simteam singura, imi doream familie, sa am si eu copii..drept urmare am avut si un llogodnic, pentru cativa ani de zile..O relatie cu multe compromisuri..care s-a naruit. In momentul in care am realizat ca aceasta relatie s-a terminat, dimineata, cand ma trezeam simteam in mine un suflet usor, ca si cum mi s-ar fi luat o povara de pe suflet ( nu am sa uit niciodatat aceata traire). Nu am simtit povara in timpul relatiei. Si atunci, mi-am stabilit mie insami.. sa nu mai fac, mai mult decat trebuie, compromisuri( pentru ca in orice relatie pe care o ai, fie ea de iubire sau nu, sunt necesare compromisuri.. dar pana la un anumit punct)... si sa fiu fericita. Si ma simt fericita, pentru ca am o familie, prieteni, nu depind financiar de nimeni, fac ceea ce imi place si profesional dar si in timpul ,liber. .... dar s-a intamplat ca acum trei ani sa cunosc acest barbat din Polonia , fara sa imi propun sa cunosc pe cineva sau sa fac cel mai mic efort , pentru a cunoaste pe cineva. si sa traiesc niste sentimente care imi umplu inima de fericire.. Chiar daca am avut sentimente de indoiala in privinta seriozitatii acestui barbat, cred ca m-am inselat. cand te focusezi prea mult pe ceeva , gandirea da rateuri.. m-am detasat putin .. mi s-a mai limpezit mintea ... ma iubeste, ma doreste, dar nu numai pentru cateva zile, pe an, asa cum este posibil in realitate, acum , ci pentru fiecare zi... si aici este dilema . Numai suntem doi adolescenti sa ne aruncam cu capul inainte.. daca nu te simti fericit si in celelalte aspecte ale vietii, toate pot sa aiba repercursiui asupra relatiei.. dragostei.. El este putin maimatur decat mine in gandire.. daca eu ma multumeam cu intalniri sporadice... el vrea totul...totul sau nimic...este o tortura pt el saa ne vedem 3-4 zile, si apoi sa asteptam inca 3-4--5 lluni, pentru inca 3-4 zile... sau sa vb la tel sau skype... sisa nu poti face nimic, in acel moment , sa fie alaturi de tine acea persoana... si pentru mine este o tortura.. dar eu sunt mai sentimentala.. si tot astept solutii, tot visez, pentru viitor, dar timpul trece..si solutiile nu apar. Stiti cum e...o dragoste neconsumata, iti ramane toata viata in suflet. Chiar cred ca exista acea dragoste adevarata, care se aprinde pur si simplu...nici nu stii de unde si de ce ..


garbo_480916
Postat pe 3 Februarie 2018 20:54
Inteleg ca iubesti acest barbat ! Oare el te iubeste sau te pune la incercare ? Oare merita ? Oare se ascunde ? De ce te-a dus la hoteluri si nu acasa ? Chiar nu mai sint baieti in lumea asta ?
lllorena
Postat pe 3 Februarie 2018 21:37
Iote na... ce putea sa zica o proasta, decat ca 'nu mai sunt baieti in lumea asta?'
Viana_N
Postat pe 3 Februarie 2018 21:57
De la: lllorena, la data 2018-02-03 21:37:14Inteleg ca iubesti acest barbat ! Oare el te iubeste sau te pune la incercare ? Oare merita ? Oare se ascunde ? De ce te-a dus la hoteluri si nu acasa ? Chiar nu mai sint baieti in lumea asta ?


S-a inteles gresit.. nu se ascunde si nu ma ascunde. Ii cunosc toata familia, casa, prieteni , am participat la intalniri in familia lui
garbo_480916
Postat pe 4 Februarie 2018 00:15
mare dreptate ai
garbo062961
Postat pe 4 Februarie 2018 06:28
E zgarcit si mitocan, indiferent ca a fost dorinta ta el trebuia sa plateasca daca era un barbat adevarat si te iubea. De fapt ce ai vazut la el, cu ce te-a atras, sunt curioasa.
MARILENA_25
Postat pe 4 Februarie 2018 07:58
si mie mi-a fost foarte greu sa inteleg ca s-a incheiat iubirea
tu il mai iubesti, el nu
trebuie sa mergi inainte asa tarandu-te
iti recomand pe Dumnezeu , te linisteste, descopera-L , iubeste-L, poate va dori sa revina fostul tau iubit sau nu, depinde,ceva va face pentru ..oricum iubitul tau (si altii ca el)va sta la judecata lui Dumnezeu ..insa Dumnezeu ajuta in orice, sunt bune si sfaturile oamenilor, foarte bune si trebuie sa fii ajutata , sa ai oameni prieteni langa tine, dar cel care te va ajuta este IISUS HRISTOS.
Dumnezeu sa -ti ajute cu puterea sa !
garbo192408
Postat pe 4 Februarie 2018 09:04
De unde porcaria asta ca un barbat trebuie sa plateasca tot ce inseamna costuri intr-o relatie? Sa se ofere sa plateasca masa la restaurant inteleg dar sa plateasca orice, e aberant. De aia va maritati multe, sa fiti intretinute, sa plateasca boii din dotare? Care e diferenta dintre cocote si toapele care considera ca e treaba barbatilor sa le tina in puf?
Ionela21_Teodora
Postat pe 4 Februarie 2018 09:07
De unde porcaria asta ca un barbat trebuie sa plateasca tot ce inseamna costuri intr-o relatie? Sa se ofere sa plateasca masa la restaurant inteleg dar sa plateasca orice, e aberant. De aia va maritati multe, sa fiti intretinute, sa plateasca boii din dotare? Si daca aveti banii vostri tot prostul sa va tina bine mersi... Care e diferenta dintre cocote si toapele care considera ca e treaba barbatilor sa le tina in puf? Mentalitate de parasute si de taranci nesimtite...
Ionela21_Teodora
Postat pe 4 Februarie 2018 09:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
exista viata dincolo de moarte? 132 De la: lumi_casia 28 Ianuarie 2011 13:11
este posibil? 5 De la: garbo068263 2 Noiembrie 2009 16:23
cea mai buna metoda de a gestiona.... un stalker? 198 De la: quasaria 11 Ianuarie 2014 17:42
sunt foarte trista 69 De la: yanyacharberet 8 Octombrie 2009 16:45
Eu zic ca se pot intelege persoane de religii diferite. Voi? 127 De la: Sarikiz 9 Ianuarie 2013 20:36
Setari Cookie-uri