Bebe 7 luni nu mai mănâncă solide

Buna. Sunt nou pe forum, dar va urmăresc de mult timp. Am un bebe de 7 luni si jumatate care refuză sa mai manance solide de vreo 2 săptămâni. A mai mancat para pasata foarte bine si piure de cartof. Vrea doar san. Il alaptez exclusiv la san. Tot cam de 2 săptămâni ia aparut un dinților jos si de vreo saptamana i sa umflat gingia si la celalalt incisiv jos si la cei doi incisivi de sus. Si se trezeste noaptea de multe ori sa suga, in condițiile in care el se trezea de cel mult 2 ori. Este foarte agita si marait, nu stiu ce sa ai fac. M-am gandit ca nu ii place mâncarea, am facut in toate feluri si tot nu vrea. Sa fie oare de la dinti toate acestea? Ajutati-ma cu sfaturile si experientele voastre. Ce alimente pot sa ii mai introduc (iaurt, paine)?
Elena_elenita
Postat pe 6 Noiembrie 2017 16:09
De la: Elena_elenita, la data 2017-11-06 16:09:16Buna. Sunt nou pe forum, dar va urmăresc de mult timp. Am un bebe de 7 luni si jumatate care refuză sa mai manance solide de vreo 2 săptămâni. A mai mancat para pasata foarte bine si piure de cartof. Vrea doar san. Il alaptez exclusiv la san. Tot cam de 2 săptămâni ia aparut un dinților jos si de vreo saptamana i sa umflat gingia si la celalalt incisiv jos si la cei doi incisivi de sus. Si se trezeste noaptea de multe ori sa suga, in condițiile in care el se trezea de cel mult 2 ori. Este foarte agita si marait, nu stiu ce sa ai fac. M-am gandit ca nu ii place mâncarea, am facut in toate feluri si tot nu vrea. Sa fie oare de la dinti toate acestea? Ajutati-ma cu sfaturile si experientele voastre. Ce alimente pot sa ii mai introduc (iaurt, paine)?

Acum am vazut postarea. Cand mai ai probleme de orice fel legate de micut doar pediatrul e in masura sa iti dea un raspuns corect. Nu te mai lua dupa ce vezi pe internet. Sanatate multa si la multi ani!
Maria802
Postat pe 1 Ianuarie 2018 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bebele si spalatul pe dinti!!! 12 De la: kidz003776 10 Octombrie 2009 16:08
Cancerul de san 2 De la: Lalea 23 Iulie 2009 11:32
atac de panica!!!!!!!!!!!!!!!! 42 De la: garbo_382132 19 Septembrie 2013 16:21
hainute bebelusi super ieftine 1 De la: irinar2010 13 Aprilie 2010 10:28
dermatita atopica 15 De la: LUMI73 12 Mai 2011 14:33
Setari Cookie-uri