ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Ceao

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

imi caut jumatatea dar nu o gasesc
  citeaza   raspunde

Si noi ce putem face la faza asta ? Sa-ti dam o lanterna, o harta....
  citeaza   raspunde

Ceao si tie! Daca nu reusesti cu metodele sugerate de Rotty , eu zic sa nu te pui pe supărare, toate vin când trebuie, daca ai răbdare si nu iti faci din asta o obsesie, ceea ce poate duce la multe lucruri nu prea bune. Mult succes si dragoste, când o fi sa fie!
  citeaza   raspunde

Daca te simti ca si cum ai fi doar ... o jumatate si te gindesti sa-ti mai cauti una ca sa te 'intregesti' (in mintea ta), atunci mai mai mult ca sigur ca indiferent ce 'jumatate' o sa gasesti, n-o sa te simti intreaga niciodata in viatza ta!

citeaza   raspunde

De la: garbo_471958, la data 2017-08-02 22:08:42imi caut jumatatea dar nu o gasesc

hmmm......recunosc e teribil sa fii doar o ......."jumatate", sa nu te simti un om intreg...asa ca....bafta
  citeaza   raspunde

Ba esti intreg cand iti gasesti jumatatea, care chiar sa fie asa.Toate consolarile stupide ca esti intreg de unul singur, sunt bla-bla-uri. Suntem invatati de "dezvoltatori" personali si de alti idioti ca esti fericit si singur... singur si nedand socoteala nimanui, ca sa-ti faci de cap, de fapt, asta-i lumea de rahat in care traim.... Prea putini sunt oamenii demni care sunt singuri, se simt bine cu ei si au conduita morala.
  citeaza   raspunde

Presupun ca ai dat anuntul pe toate retelele de socializare. Inceputul e bun.
Spune ceva unic despre tine.
  citeaza   raspunde

Ceao ceao mai badita
Nu ma trage de bundita
Ca mamica nu ma lasa
Sa intri la noi in casa
Dar de vii macar s-aduci
Coaste fripte, vreo trei nuci,
O bardaca de rachie
Si o floare ca simbrie
Nu ma tine-n brate tu
Ca ma-nfurii si zic nu