Buna dimineata !

Mi-a placur raspunsul tau draga Axi !!!!
gigigodeanu
Postat pe 2 Iulie 2017 12:48
De la: garbo_467841, la data 2017-07-01 23:52:57Nu orice femeie care se marita isi propune sa-l ia de sot pe cel mai integru si stabil om. Femeile cad, nu de putine ori, in pacatul de a fi atente la personalitatea unui barbat, la situatia financiara, la fluturasii (de salariu, din stomac) si sunt mai putin judicioase cu privire la caracterul acestuia. Poate pt. ca si lor le lipseste caracterul? Unora dintre ele, desigur.
...Asa ca tine foarte mult de cum stie sa-si evalueze barbatul, cea care paseste intr-o noua etapa a vietii sale... doar esti si tu un exemplu in sensul asta, obiectiv vorbind, -nu urmaresc sa ofensez-, si nu de "calitatea" barbatilor, la modul general.

Obiectiv vorbind caracterul unui om se vede atunci cand treci prin furtuni nu cand totul este frumos si linistit. La fel si stabilitatea si integritatea. Fluturasul de salariu are importanta lui ca si fluturasii din stomac. Care fluturasi cam dispar daca exista numai ei pe acolo. Eu nu m-am dat pe mine ca exemplu nici bun nici rau.
Nu era vorba despre mine. Si nici de femeile singure.
Deliaaa
Postat pe 2 Iulie 2017 13:20
Ce bărbat integru, care te crezi, vorbeste asta despre o persoana pe care nici nu o cunoaste? Ca e urâtă sau proasta, sau singura, sau nu?!
Esti doar un handicapat emoțional, cu care, nici nu ar sta.Nu iti proiecta mizeria umană si frustrarea asupra mea, nu sunt eu de vina pentru nefericirea ta. Mi ar parea rău pentru tine, insa nu meriti. Sper sa ai parte de ceva bun in viata ta, poate înțelegi ce inseamna a fi om.
Schmetterling
Postat pe 2 Iulie 2017 13:56
Si daca te-as cunoaste, cu ce s-ar schimba lucrurile? Doar ca as fi si mai indreptatit sa vorbesc, urat, cum spui tu... Tu cat de 'integra" ai fost sa spui ca o femeie care are un barbat alaturi si doar asa se simte implinita si respectabila este de calitate indoielnica?
p.s: Sa fii integru nu inseamna sa fii amabil sau sa menajezi orgoliul cuiva, ci sa gandesti si sa actionezi intr-un mod corect.
Ionela21_Teodora
Postat pe 2 Iulie 2017 14:32
De la: delada, la data 2017-07-02 13:20:00
De la: garbo_467841, la data 2017-07-01 23:52:57Nu orice femeie care se marita isi propune sa-l ia de sot pe cel mai integru si stabil om. Femeile cad, nu de putine ori, in pacatul de a fi atente la personalitatea unui barbat, la situatia financiara, la fluturasii (de salariu, din stomac) si sunt mai putin judicioase cu privire la caracterul acestuia. Poate pt. ca si lor le lipseste caracterul? Unora dintre ele, desigur.
...Asa ca tine foarte mult de cum stie sa-si evalueze barbatul, cea care paseste intr-o noua etapa a vietii sale... doar esti si tu un exemplu in sensul asta, obiectiv vorbind, -nu urmaresc sa ofensez-, si nu de "calitatea" barbatilor, la modul general.

Obiectiv vorbind caracterul unui om se vede atunci cand treci prin furtuni nu cand totul este frumos si linistit. La fel si stabilitatea si integritatea. Fluturasul de salariu are importanta lui ca si fluturasii din stomac. Care fluturasi cam dispar daca exista numai ei pe acolo. Eu nu m-am dat pe mine ca exemplu nici bun nici rau.
Nu era vorba despre mine. Si nici de femeile singure.


Caracterul se vede oricum, si cand e totul bine si cand sunt furtuni. Numai ca trebuie sa fii in masura sa-l vezi...N-am negat importanta fluturasului de salariu si nici a furnicaturilor in alta parte, dar cand numai asta te preocupa n-ai dreptul sa te mai plangi, ulterior.
Ionela21_Teodora
Postat pe 2 Iulie 2017 14:39
De la: garbo_467841, la data 2017-07-02 14:39:35
De la: delada, la data 2017-07-02 13:20:00
De la: garbo_467841, la data 2017-07-01 23:52:57Nu orice femeie care se marita isi propune sa-l ia de sot pe cel mai integru si stabil om. Femeile cad, nu de putine ori, in pacatul de a fi atente la personalitatea unui barbat, la situatia financiara, la fluturasii (de salariu, din stomac) si sunt mai putin judicioase cu privire la caracterul acestuia. Poate pt. ca si lor le lipseste caracterul? Unora dintre ele, desigur.
...Asa ca tine foarte mult de cum stie sa-si evalueze barbatul, cea care paseste intr-o noua etapa a vietii sale... doar esti si tu un exemplu in sensul asta, obiectiv vorbind, -nu urmaresc sa ofensez-, si nu de "calitatea" barbatilor, la modul general.

Obiectiv vorbind caracterul unui om se vede atunci cand treci prin furtuni nu cand totul este frumos si linistit. La fel si stabilitatea si integritatea. Fluturasul de salariu are importanta lui ca si fluturasii din stomac. Care fluturasi cam dispar daca exista numai ei pe acolo. Eu nu m-am dat pe mine ca exemplu nici bun nici rau.
Nu era vorba despre mine. Si nici de femeile singure.


Caracterul se vede oricum, si cand e totul bine si cand sunt furtuni. Numai ca trebuie sa fii in masura sa-l vezi...N-am negat importanta fluturasului de salariu si nici a furnicaturilor in alta parte, dar cand numai asta te preocupa n-ai dreptul sa te mai plangi, ulterior.


Cine spune ca nu ai dreptul sa te plangi. Ai dreptul cam la fel ca toate drepturile din Romania. Ai dreptul sa te plangi daca ai la cine si daca nu ai, te plangi la tine si end of story.
Care e scopul acestui raspuns al tau? sau al replicilor primite de mine... de la stimabilele utilizatoare care nu se pot gandi decat la ele si interesele lor si care se simt lezate de niste simple cuvinte neadresate lor si care nu contin nici pe departe insultele si dispretul afisat de ele.
ce ar fi sa demonstrezi ca si barbatii au rost prin femeile de langa ei, ba mai mult chiar sa ierti femeii tale totul, orice si oricand, ca doar nu o sa ramai barbat singur si de calitate indoielnica. Poate unele femei cu soti au uitat sa se descurce singure si au nevoie de aparatori chiar si cand nu e cazul.
Deliaaa
Postat pe 2 Iulie 2017 17:57
Nu iau apararea cuiva. Daca nu esti in stare sa intelegi un lucru simplu ca asta, nu vad rostul dialogului.
Ionela21_Teodora
Postat pe 2 Iulie 2017 18:51
De la: IREALLEON, la data 2017-07-02 10:26:44Da, poți !
Poți, pentru că într-una din ele poți iubi unele calități, iar în cealaltă altele. Dar mai devreme sau mai târziu va trebui să alegi, din două motive: întâi pentru că trebuie să fii corect cu ele, chiar dacă pentru una dintre ele această corectitudine va însemna încetarea relaționării (subliniez, nu doar a relației, ci a relaționării), Într-al doilea rând va trebui să închei una dintre relații pentru că altfel te-ai simți duplicitar, ai trăi tot timpul cu povara unei taine de mascat, iar asta te deformează și te erodează ca individ, iar cea pe care ai ales-o să-ți fie prezență permanentă în viața ta are nevoie de un om întreg, nu de o umbră.
Dacă însă cea pe care ai ales-o a fost un foarte bun vânzător de imagine în momentul alegerii și abia ulterior i-aia putut vedea culorile substanței interioare, nu e de ezitat, relația trebuie încheiată în regim de urgență.
Ar mai fi două lucruri de spus. Unul este acela că nu trebuie să căutăm perfecțiunea, ea nu există și nu se poate obține, însuși gândul la ea este o utopie (și cred că ar fi și tare monotonă...). Comunitatea de interese și țeluri este liantul care ține în timp. Al doilea este acela că oricând una sau mai multe imagini din trecut va fi venerată în forul intim, poate tocmai pentru că Marele Aleator Universal nu a permis să apucăm să-i vedem adevăratele culori ale substanței interne, iar ceea ce venerăm este de fapt o hologramă așezată pe un piedestal, dar căreia nu-i cunoaștem substanța.
Acum 21 de ani, în frumoasa ficțiune din filmul TITANIC, personajul principal al filmului spunea că inima unei femei este un mare ocean de secrete. De ce am crede că inima unui bărbat e altfel? În definitiv suntem născuți din femei...


Asta e genul de raspuns care merita citit si apreciat.
Multi dintre cei care au citit topicul nu au avut suficienti neuroni pentru a-l intelege si in loc sa dea un raspuns ei s-au gandit ca ar fi mai bine sa judece pe cel care a scris topic-ul ba chiar si pe alti utilizatori care au postat raspunsuri.
Iar din cauza vietii monotone care o duc singuri sau alaturi de alta persoana au inceput sa o faca pe desteptii sustinand fiecare ca parerea lui este cea mai demna de urmat.
Prostii si oamenii limitati sunt usor de recunoscut.
A judeca este lucrul cel mai uşor şi mai obişnuit; mai greu şi mai rar este să judeci bine. – De ce? Deoarece pentru a judeca e de ajuns să fii superficial şi prost, iar pentru a judeca bine e nevoie de multă gândire şi înţelepciune.(Henri Frederic Amiel)
Asa ca voi tarfe frustrate si papagali dresati nu mai judecati pe altii. Fiecare isi traieste viata cum vrea si alege pe cine vrea pentru ca mai devreme sau nai tarziu va fi singurul care va simti pe pielea sa daca a ales bine.
Eu le-am pus pe Ana si Patricia fata in fata le-am explicat care este situatia si ce am facut si le-am lasat sa vorbeasca. La final amandoua mi-au spus ca nu vor sa renunte la mine dar nici ideea sa ma imparta nu le convine.
garbo_468271
Postat pe 3 Iulie 2017 14:08
''Asa ca voi tarfe frustrate si papagali dresati nu mai judecati pe altii.''

Da, asta cum se numește?
Tu ce ești?
Axl_R
Postat pe 3 Iulie 2017 14:54
De la: garbo_468271, la data 2017-07-03 14:08:38
De la: IREALLEON, la data 2017-07-02 10:26:44Da, poți !
Poți, pentru că într-una din ele poți iubi unele calități, iar în cealaltă altele. Dar mai devreme sau mai târziu va trebui să alegi, din două motive: întâi pentru că trebuie să fii corect cu ele, chiar dacă pentru una dintre ele această corectitudine va însemna încetarea relaționării (subliniez, nu doar a relației, ci a relaționării), Într-al doilea rând va trebui să închei una dintre relații pentru că altfel te-ai simți duplicitar, ai trăi tot timpul cu povara unei taine de mascat, iar asta te deformează și te erodează ca individ, iar cea pe care ai ales-o să-ți fie prezență permanentă în viața ta are nevoie de un om întreg, nu de o umbră.
Dacă însă cea pe care ai ales-o a fost un foarte bun vânzător de imagine în momentul alegerii și abia ulterior i-aia putut vedea culorile substanței interioare, nu e de ezitat, relația trebuie încheiată în regim de urgență.
Ar mai fi două lucruri de spus. Unul este acela că nu trebuie să căutăm perfecțiunea, ea nu există și nu se poate obține, însuși gândul la ea este o utopie (și cred că ar fi și tare monotonă...). Comunitatea de interese și țeluri este liantul care ține în timp. Al doilea este acela că oricând una sau mai multe imagini din trecut va fi venerată în forul intim, poate tocmai pentru că Marele Aleator Universal nu a permis să apucăm să-i vedem adevăratele culori ale substanței interne, iar ceea ce venerăm este de fapt o hologramă așezată pe un piedestal, dar căreia nu-i cunoaștem substanța.
Acum 21 de ani, în frumoasa ficțiune din filmul TITANIC, personajul principal al filmului spunea că inima unei femei este un mare ocean de secrete. De ce am crede că inima unui bărbat e altfel? În definitiv suntem născuți din femei...


Asta e genul de raspuns care merita citit si apreciat.
Multi dintre cei care au citit topicul nu au avut suficienti neuroni pentru a-l intelege si in loc sa dea un raspuns ei s-au gandit ca ar fi mai bine sa judece pe cel care a scris topic-ul ba chiar si pe alti utilizatori care au postat raspunsuri.
Iar din cauza vietii monotone care o duc singuri sau alaturi de alta persoana au inceput sa o faca pe desteptii sustinand fiecare ca parerea lui este cea mai demna de urmat.
Prostii si oamenii limitati sunt usor de recunoscut.
A judeca este lucrul cel mai uşor şi mai obişnuit; mai greu şi mai rar este să judeci bine. – De ce? Deoarece pentru a judeca e de ajuns să fii superficial şi prost, iar pentru a judeca bine e nevoie de multă gândire şi înţelepciune.(Henri Frederic Amiel)
Asa ca voi tarfe frustrate si papagali dresati nu mai judecati pe altii. Fiecare isi traieste viata cum vrea si alege pe cine vrea pentru ca mai devreme sau nai tarziu va fi singurul care va simti pe pielea sa daca a ales bine.
Eu le-am pus pe Ana si Patricia fata in fata le-am explicat care este situatia si ce am facut si le-am lasat sa vorbeasca. La final amandoua mi-au spus ca nu vor sa renunte la mine dar nici ideea sa ma imparta nu le convine.


Citez tot, poate se șterge.
Să vadă lumea, cine a cerut să-i dăm un răspuns.
Întreb și eu, ce cauți tu printre proști, frustrați?
Deșteptul de tine, n-are nevoie de nimic, doar de un somnifer, să nu mai pună întrebări fără rost, noaptea.
Du-te la iubitele tale!
Axl_R
Postat pe 3 Iulie 2017 15:02
De la: garbo_468271, la data 2017-07-03 14:08:38
De la: IREALLEON, la data 2017-07-02 10:26:44Da, poți !
Poți, pentru că într-una din ele poți iubi unele calități, iar în cealaltă altele. Dar mai devreme sau mai târziu va trebui să alegi, din două motive: întâi pentru că trebuie să fii corect cu ele, chiar dacă pentru una dintre ele această corectitudine va însemna încetarea relaționării (subliniez, nu doar a relației, ci a relaționării), Într-al doilea rând va trebui să închei una dintre relații pentru că altfel te-ai simți duplicitar, ai trăi tot timpul cu povara unei taine de mascat, iar asta te deformează și te erodează ca individ, iar cea pe care ai ales-o să-ți fie prezență permanentă în viața ta are nevoie de un om întreg, nu de o umbră.
Dacă însă cea pe care ai ales-o a fost un foarte bun vânzător de imagine în momentul alegerii și abia ulterior i-aia putut vedea culorile substanței interioare, nu e de ezitat, relația trebuie încheiată în regim de urgență.
Ar mai fi două lucruri de spus. Unul este acela că nu trebuie să căutăm perfecțiunea, ea nu există și nu se poate obține, însuși gândul la ea este o utopie (și cred că ar fi și tare monotonă...). Comunitatea de interese și țeluri este liantul care ține în timp. Al doilea este acela că oricând una sau mai multe imagini din trecut va fi venerată în forul intim, poate tocmai pentru că Marele Aleator Universal nu a permis să apucăm să-i vedem adevăratele culori ale substanței interne, iar ceea ce venerăm este de fapt o hologramă așezată pe un piedestal, dar căreia nu-i cunoaștem substanța.
Acum 21 de ani, în frumoasa ficțiune din filmul TITANIC, personajul principal al filmului spunea că inima unei femei este un mare ocean de secrete. De ce am crede că inima unui bărbat e altfel? În definitiv suntem născuți din femei...


Asta e genul de raspuns care merita citit si apreciat.
Multi dintre cei care au citit topicul nu au avut suficienti neuroni pentru a-l intelege si in loc sa dea un raspuns ei s-au gandit ca ar fi mai bine sa judece pe cel care a scris topic-ul ba chiar si pe alti utilizatori care au postat raspunsuri.
Iar din cauza vietii monotone care o duc singuri sau alaturi de alta persoana au inceput sa o faca pe desteptii sustinand fiecare ca parerea lui este cea mai demna de urmat.
Prostii si oamenii limitati sunt usor de recunoscut.
A judeca este lucrul cel mai uşor şi mai obişnuit; mai greu şi mai rar este să judeci bine. – De ce? Deoarece pentru a judeca e de ajuns să fii superficial şi prost, iar pentru a judeca bine e nevoie de multă gândire şi înţelepciune.(Henri Frederic Amiel)
Asa ca voi tarfe frustrate si papagali dresati nu mai judecati pe altii. Fiecare isi traieste viata cum vrea si alege pe cine vrea pentru ca mai devreme sau nai tarziu va fi singurul care va simti pe pielea sa daca a ales bine.
Eu le-am pus pe Ana si Patricia fata in fata le-am explicat care este situatia si ce am facut si le-am lasat sa vorbeasca. La final amandoua mi-au spus ca nu vor sa renunte la mine dar nici ideea sa ma imparta nu le convine.


O Doamne, cine vorbeste de prosti, de superficiali, de papagali si de bolande... pe care le-ai pus fata in fata una cu cealalta si nici asa n-au vrut sa renunte la tine.....
Ionela21_Teodora
Postat pe 3 Iulie 2017 16:22
Si nici acum nu realizeaza ca le foloseste pt. necesitatile sale, doar ca, sa le piarda ar insemna sa-si strice colectia de amoruri.

Damiana_Sararu
Postat pe 3 Iulie 2017 18:43
Cum ziceam, esti un nefericit si un frustrat, cu care nicio femeie sănătoasă la cap nu sta.Mai esti si spre patologic.Esti incoerent si mediul de care ai nevoie e unul clinic, inchis, nu public.Repet, nefericit trebuie sa fii sau sa fi fost de ai ajuns la acest stadiu.Cauta o metoda sa te echilibrezi, daca mai e posibil.
Schmetterling
Postat pe 3 Iulie 2017 18:53



"Nu vedem lucrurile asa cum sunt, ci asa cum suntem."
Tot ce spui ti-e valabil, deci fuga la medic.
Ionela21_Teodora
Postat pe 3 Iulie 2017 18:57
Daca vrei sa jignesti o persoana fa o fata in fata nu pe internet. Daca nu ai sange in instalatie abtinete sau jigneste-o pe bolanda care ti-a dat viata.
garbo_468271
Postat pe 3 Iulie 2017 19:01
De la: Schmetterling, la data 2017-07-03 18:53:51Cum ziceam, esti un nefericit si un frustrat, cu care nicio femeie sănătoasă la cap nu sta.Mai esti si spre patologic.Esti incoerent si mediul de care ai nevoie e unul clinic, inchis, nu public.Repet, nefericit trebuie sa fii sau sa fi fost de ai ajuns la acest stadiu.Cauta o metoda sa te echilibrezi, daca mai e posibil.

Tu cu cine te certi? Nu merita.
garbo_468271
Postat pe 3 Iulie 2017 19:04
Tu esti un user, 271, nu o persoana reala. N-am cum sa te jignesc fata in fata, de unde dracu sa te iau?
Si las-o pe mama in pace, pt ca nu despre mame e vorba in topic.
Ionela21_Teodora
Postat pe 3 Iulie 2017 19:06
Si inca ceva, Schmetterlig! Tu nu poti face caz ca eu sunt un om nefericit, pt. ca eu mi-as asuma nefericirea si n-as face parada intr-un mod josnic asa cum o faci tu si invidiind fericirea altor femei care nu-s singure.
Ionela21_Teodora
Postat pe 3 Iulie 2017 19:45
De la: garbo_468271, la data 2017-05-31 03:12:51Se pare ca nu am somn la aceasta ora desi ma simt obosit fizic.
O sa formulez urmatoarea intrebare "poti iubi doua femei in acelasi timp"
Va rog sa nu va dati cu parerea vreau raspunsuri argumentate, daca tot decurge ok va spun si continuarea.


Ce raspunsuri argumentate doresti?

Fii sincer (modifica la profil, probabil esti barbat). Daca tu te indoiesti ca iubesti doua femei (si nici nu ma mir) ce vrei sa credem noi forumul despre ceva atat de incalcit si personal?
Sau crezi ca o fi la ordinea zilei sa ne punem intrebarea asta?!
catalina_doroftei
Postat pe 3 Iulie 2017 20:22
De la: garbo_467841, la data 2017-07-03 19:45:22Si inca ceva, Schmetterlig! Tu nu poti face caz ca eu sunt un om nefericit, pt. ca eu mi-as asuma nefericirea si n-as face parada intr-un mod josnic asa cum o faci tu si invidiind fericirea altor femei care nu-s singure.


Tu esti nu numai nebun, esti si prost.Sărac nefericit, care ai pierdut lupta cu viata.Îmi pare rău pentru tine, sincer.Nu cu mine sau alți useri trebuie sa te razboiesti, ci cu viata si cu tine insuti, insa prea tarziu.
Daaaa, mor de ciuda pentru cele care, mai ales au bărbați ca tine!
Schmetterling
Postat pe 3 Iulie 2017 21:24
De la: garbo_468271, la data 2017-07-03 19:04:05
De la: Schmetterling, la data 2017-07-03 18:53:51Cum ziceam, esti un nefericit si un frustrat, cu care nicio femeie sănătoasă la cap nu sta.Mai esti si spre patologic.Esti incoerent si mediul de care ai nevoie e unul clinic, inchis, nu public.Repet, nefericit trebuie sa fii sau sa fi fost de ai ajuns la acest stadiu.Cauta o metoda sa te echilibrezi, daca mai e posibil.

Tu cu cine te certi? Nu merita.


Ai dreptate. Nu ma cert, insa nu imi vine sa cred ce specii exista pe lumea asta
Schmetterling
Postat pe 3 Iulie 2017 21:26
De la: Schmetterling, la data 2017-07-03 21:24:06
De la: garbo_467841, la data 2017-07-03 19:45:22Si inca ceva, Schmetterlig! Tu nu poti face caz ca eu sunt un om nefericit, pt. ca eu mi-as asuma nefericirea si n-as face parada intr-un mod josnic asa cum o faci tu si invidiind fericirea altor femei care nu-s singure.


Tu esti nu numai nebun, esti si prost.Sărac nefericit, care ai pierdut lupta cu viata.Îmi pare rău pentru tine, sincer.Nu cu mine sau alți useri trebuie sa te razboiesti, ci cu viata si cu tine insuti, insa prea tarziu.
Daaaa, mor de ciuda pentru cele care, mai ales au bărbați ca tine!


Mai femeie esti atat de penibila, proasta si agramata ca habar n-ai sa scrii corect o propozitie...

Ce sa mai vorbim de viata de familie, de unde sa ai habar, ca in afara de amestecat cu linguroiul in tocana, ca orice tuta isterica si impaunata, nu stii nimic. Basca esti si urata sub toate aspectele, inveninata si te paste menopauza.

Bine a sesizat si Vera Iznavoiu ca esti o tolomaca. Da-n loc "sa te culci", iti crapa fierea si nici macar nu suporti o critica facuta pe drept, ii tot dai inainte cu barbatii care-s jalnici si muierile lor la fel. In sinea ta insa, stii tot adevarul.
Ionela21_Teodora
Postat pe 3 Iulie 2017 21:31
Mai dar ce tate cu mainile in solduri sunt unele pe forumul asta!
Sunt in asentimentul tau, @841, frizeaza tampenia partenera ta de dialog si are tupeu, din comment-urile ei, reiese rautatea... "pildele" pe care ni le serveste sunt ca o pojghita de miere sub care pute rahatul...... Ignora. Apreciez ca tu macar te certi pe subiect, pe idei.
catalina_doroftei
Postat pe 3 Iulie 2017 22:02
Dumnezeule Mare, da' ce de ... nasucuri sensibiloase pe-aici!
Zici ca forumul asta-i plin de testerii de la Christian ... Dihor, nu alta!
Nu vi se pare cumva ca, in dorintza oarba de va 'impune' (sic!) punctele de vedere, ati uitat cu totul...

...ONTOPICUL oo_ligofrenelului ipochimen subspecios ?!?

Mai copii, e bine sa stiti ca mierea si ceara de albine sint cei mai buni ... 'izolatori' naturali posibili!
Dtpdv, zau asa.
Daca nu ati tot zgindari chiar voi ... 'rahatul' ala de dedesubt, practic nu s-ar simti nici un fel de miros!
Da' am eu impresia ca tare-i 'interesant' si va cam si place job-ul care produce ... damful invocat, huh?!?...
Nu de alta, da' la 'eminentul' cu ... fabuloasa relatzionare (?!?) & toate celelalte 'emanatzii', mi-a parut ca ati avut 100% ... anosmie!
Ca altminteri nu-mi dau seama cum de numai mie mi-a 'putzit' grozavia aia!?!


Parol!...
garbo101426
Postat pe 3 Iulie 2017 22:45
Corect, @426, viata lui @271, pute de la o posta.Tot posta-i si viata lui intima, daca mi se permite admini gluma, ca omul a tot comis-o cu doritoarele de-a lungul vietii... Si cu specioasele din viata sa care s-au coalizat sa nu-l piarda, e total, e Globus.....
Cu privire la user-ul chmetterling, nu-mi place ipocrizia.... adica doamna in cauza se vede ca are niste frustrari, idiosincrazii morale, rautate si traume poate, pe care bunavointa capatata in urma lecturarii "tratatelor" de dezvoltare personala nu le poate "dihori" si totusi da lectii de pasit prin viata.....
catalina_doroftei
Postat pe 3 Iulie 2017 23:04
Vai, stimabila doroftei, sunt de-a dreptul distrusă de faptul ca nu ma placi
Nu are cum, din moment ce esti pe aceeasi linie cu 841, la minte si suflet.Sunteti tot mai multi Luati-va de manuta si formati un cuplu, dar sa nu faceti copii, nu aveti dreptul de a nenoroci si alte generații.
Intelege, ca in viață, daca ai vreo direcție, înțelegi si fara cărți
Încă o data, ma doare inima ca nu sunt plăcută de oameni asa mici si bolnavi ca voi.
Multa fericire si sper sa va tratati!
Schmetterling
Postat pe 4 Iulie 2017 07:36
S-a nimerit ca si altii mai vad ce neam de toapa esti, nu suntem pe aceeasi "linie". Uite ce-ai scris, drept dovada.
Ce altceva sa spui decat balariile pe care le scoti, frustrato....
"Directia" ta in viata? Cata importanta iti dai....directia balamuc....
Vezi-ti de treaba, gaseste naibii ceva de facut, si nu mai sari cu replica, nu ma deranjez sa-ti raspund, esti un nimeni penibil care sufera de propria-i "importanta".
catalina_doroftei
Postat pe 4 Iulie 2017 09:09
Una e sa iti dai cu parerea asa cum te duce capul, fiind urat/a, singur/a, frustrat/a, de calitate indoielnica sau in orice alt fel si alta e sa discuti la modul "Ba tu esti ..." sau "ba pe-a ta..".
Nu v-ati saturat de acuzatii, invective si caracterizari?
Ce premiu castiga cel/cea care sa zicem ca e convins/a ca are dreptate?
Nu e destul loc in forum pentru toata lumea?
Cei care au parte de dragoste, fericire, iubire, siguranta si toate cel bune in viata unui om ar fi de asteptat sa nu aiba de unde alimenta aceste dispute sterile de clasa a III-a.
Cu ce e relevanta parerea unui grup despre o persoana mai mult decat parerea unuia singur? Libertate nu ar trebui sa insemne aruncarea gunoiului in curtea vecinului sub pretextul ca tu esti o persoana careai ii place curatenia. Arunca gunoiul la tomberon caci nici un om nu e tomberon, indiferent cate si ce fel de greseli a facut in viata lui.




Deliaaa
Postat pe 4 Iulie 2017 09:41
"Arunca gunoiul la tomberon caci nici un om nu e tomberon, indiferent cate si ce fel de greseli a facut in viata lui."

Nu-i tomberon omul, el e doar canalul de receptare a greselilor.
Sfanta ignoranta......
catalina_doroftei
Postat pe 4 Iulie 2017 10:17
De ce presupui tu, delada, ca cel/cea care nu-i de acord cu gandirea lui Schmetterling e automat cineva care si-a gasit fie si demonstrativ, iubirea si ferirea.... Cum nu intelegi ca un om poate observa, spera, supralicita ce-i bun din ceilalti, ca nu si-a pierdut omenia si speranta, spre deosebire de duoamna Schmetterling, dar asta nu inseamna ca se multumeste cu orice pt. a nu fi singur. Tu crezi ca un partener de relatie multumitor, un om bun, autentic, care sa-ti implineasca viata, s-o gasi pe toate drumurile, in acceptia acestor oameni?... Sau daca nu cunosti fericirea, si aici fiecare are defectele lui si partea lui de vina, asta inseamna sa presupui ca viata de cuplu e naspa si ca nu merita mare consideratie?
Iar daca cei care si-au exprimat, dupa caz, parerea sau convingerile , n-or cauta vreun premiu , tu se pare ca-l meriti totusi pe cel de pacifista neinteleasa a forumului garbo.ro...
Damiana_Sararu
Postat pe 4 Iulie 2017 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
-Vreau sa ma ajutati! 91 De la: ica2 21 Martie 2011 16:54
dragostea la prima vedere! 380 De la: fleurdelis 20 Mai 2010 23:02
fostul iubit actual prieten 25 De la: garbo055472 24 Noiembrie 2009 09:45
consiliere on line GRATUITA 1 De la: garbo185480 7 Februarie 2011 03:48
De ce oare dupa divort barbatii platesc o pensie alimentara amarata la copii,apoi ei sunt liberi sa faca din nou alti copiii si alte femei 53 De la: demonsauinger 24 Iunie 2011 13:43
Setari Cookie-uri