A doua sarcina oprita din evolutie la 37 ani

De doua zile viata mea este un cosmar, de doua zile parca traiesc viata altcuiva, a doua sarcina oprita din evolutie la 6 saptamani, am un copil de 6 ani perfect sanatos si ne mai dorim fff mult al doilea copil, varsta ma terorizeaza, mi se pare ca numai am timp, mai este cineva cu doua sarcini oprite din evolutie care apoi a reusit sa aiba un copil.Sufletul meu e sfasiat si nu reusec sa ma gandesc decat la cat de mult am sperat si m-am rugat la Dumnezeu sa fie bine.
garbo_465693
Postat pe 28 Aprilie 2017 12:42
Asa si?...

Fara suparare, da' in situatia asta ce naiba cauti tu pe-aici, huh?!?...

N-ai barbat?...

N-ai mama, surori, bunica sau matusi??...

N-ai chiar si ... soacra?!?


Si zi asa, la 37 de ani te terorizeaza virsta?
Nu zau?!?...

Ai putzintica rabdare sa vezi cum e pe la ... 57 de ani, dragutzo!

Atunci o sa spui ca la 37 era ... parfum de tei!


P.S. Sa stii ca Dumnezeu nu-i ... ong, nu-i organizatie de pansat 'ranitii' si nici asociatie de binefacere!

Ne-a dat tot ce-avem nevoie ca sa fim perfect autonomi si sa ne descurcam absolut singuri.

El are deja de multa vreme cu totul alte treburi, mult mai importante decit ... sa ne tot tzina pe noi de mina cind dam prin gropi, dam cu ... mucii in fasole sau ne merge rau.

Asa ca...

...IA-TI GINDUL !
garbo101426
Postat pe 28 Aprilie 2017 13:16
Dar cu ce crezi ca dat femeia asta "cu mucii in fasole" ca sa merite sau sa fie asa nesimtita referitor la evenimentele dureroase din viata ei, cum sugerezi?
Eu cred ca respectul e ceva esential intre oameni, la fel si compasiunea. Abia atunci il putem invoca pe Dumnezeu.
Damiana_Sararu
Postat pe 28 Aprilie 2017 14:37

Mai reciteste inca o data ce-am scris eu, nu ce crezi tu c-am scris eu!


Cred ca ori mi-ai 'raspuns' inutil si nepotrivit mie - cind te fapt trebuia sa-i raspunzi ei si OBLIGATORIU ontopic -, ori joci pe-o tableta, in acelasi timp cu uitatul pe Garbo, niscaiva ... Crash Game-uri!...

garbo101426
Postat pe 28 Aprilie 2017 15:07
Uneori tacerea e cel mai respectuos raspuns. Sa replici de-a batul cand un om e necajit, nu-i un dus rece, care nici macar nu-i necesar! pt. ca oricum, oricine stie ca avem maini, picioare si minte, ci nepasare si lipsa crasa de respect.
Damiana_Sararu
Postat pe 28 Aprilie 2017 15:11
Bai, tu ai baut ceva si nu ti-ai revenit sau fumezi niscaiva ierburi de proasta calitate?!?
Sau esti pur si simplu ... NESANATOASA?!?

Du-te si fa un dush rece si incearca sa re-recitesti ce-am scris eu! De data asta cu pixu'/creionu' in mina.
Ce, Dumnezeu, chiar trebuie sa va fac la toate retroversiuni din romana in ... romana?!?

Hai ca deja ma plictisesti!
Mai pe romaneste...

...Tzine, bre, ONTOPICUL ... CIT MAI DREPT !!!

Pricepi?!?...

P.S. Si nu uita:
Nu ti-am cerut eu personal nici parerea, nici 'sfaturile' si nici ... revarsarea bilioasa de umori...

...OFF-TOPICE !!!
garbo101426
Postat pe 28 Aprilie 2017 15:24
Fa un sondaj, sa vezi ce-ar intelege orice om SANATOS din ce-ai spus.
Si apoi vorbim.
Damiana_Sararu
Postat pe 28 Aprilie 2017 15:28
Ia incearca tu si fa-ti singura un ... auto-sondaj lingvistic despre ontopic versus auto-intromisionatul ne-invitata, ne-solicitata, ne-provocata si ne-avenita in comentariile altora!

Sa-mi spui si mie daca rezultatul obtinut are vreo legatura cuuu...

...BUNUL SIMT !

P.S. Eu tocmai despre oamenii SANATOSI care-si vad de viatza, treburile si comentariile proprii si doar ONTOPIC vorbeam!
Ca dupa cum vad, pe oamenii cu adevarat sanatosi fie nu i-a frecat grija de ... grija comentariilor altora, fie nici macar n-au comentat ontopic!

Chiar nu pricepi sau doar te faci pt. ca ... nu mai ai loc de-ntors acuma?
Chiar crezi ca toti sintem cu logica si limba romana puse in ... dulapiorul de la baie?!?...

Huh?!?...

garbo101426
Postat pe 28 Aprilie 2017 17:04
Nu te mai 'obosi' sa-mi raspunzi.
M-am lamurit deja...
garbo101426
Postat pe 28 Aprilie 2017 17:28
Nu sunt doua cazuri la fel, si, fiind a doua oara cand ti se intampla,ar trebui sa iti pui serios intrebarea daca vrei sa mai treci si a treia oara prin asta.Parerea mea e ca un medic ar fi cel mai in masura sa te indrume.Si, inca o parere, bucura te de ce pe care il ai, poate sa fie unicul copil.Multa sanatate!
Schmetterling
Postat pe 28 Aprilie 2017 17:51
De la: garbo101426, la data 2017-04-28 17:04:40Ia incearca tu si fa-ti singura un ... auto-sondaj lingvistic despre ontopic versus auto-intromisionatul ne-invitata, ne-solicitata, ne-provocata si ne-avenita in comentariile altora!

Sa-mi spui si mie daca rezultatul obtinut are vreo legatura cuuu...

...BUNUL SIMT !

P.S. Eu tocmai despre oamenii SANATOSI care-si vad de viatza, treburile si comentariile proprii si doar ONTOPIC vorbeam!
Ca dupa cum vad, pe oamenii cu adevarat sanatosi fie nu i-a frecat grija de ... grija comentariilor altora, fie nici macar n-au comentat ontopic!

Chiar nu pricepi sau doar te faci pt. ca ... nu mai ai loc de-ntors acuma?
Chiar crezi ca toti sintem cu logica si limba romana puse in ... dulapiorul de la baie?!?...

Huh?!?...



Pe cei mai multi nu-i doare capul de nimic ce nu li se intampla lor, de asta n-au comentat. Asta insa, nu-i face sanatosi si cu bun simt!...Ok, cedez. Nu tin deloc sa am ultimul cuvant, pe langa asta, ai si tu cumva dreptate...
In dulapiorul de la baie tin doar oja. Gramatica limbii romane sta in cu totul alta parte, la fel si compendiile de logica, iar ierburi nu fumez...

Damiana_Sararu
Postat pe 28 Aprilie 2017 20:29

...'Cumva dreptate'?!?...


Mda...

garbo101426
Postat pe 28 Aprilie 2017 22:14
Varsta nu ar trebui sa fie o problema , eu as zice sa mai faci niste analize amanuntite , succes
garbo227434
Postat pe 15 Iunie 2017 08:49
Garbo.ro, aveti articole de toata jena, in ultimul timp.
Bomboana de pe coliva e "articolul" asta cu "5 stereotipuri neadevarate despre femei."
Voua vi se pare vreo mandrie, ca femeie -presupun ca sunteti multe femei in redactia aia- sa fii barbatoasa, nesimtita si infidela, etc?
Sau preluati "articole" pe care nici nu le cititi, doar le publicati? Cat profesionalism...
...Cine dracu credeti ca se uita la rebuturi ca cele descrise de voi?! Poate doar pt. o noapte in sila, acolo...
Doar prostii care n-au mai vazut femei in viata lor pot aprecia genul asta.
De asta si sunt atatea "femei" dintr-astea singure sau pe cale de a fi singure, restul specimenelor sunt luate de fraierii care le suporta.
Ionela21_Teodora
Postat pe 15 Iunie 2017 09:03
841, articolul cu stereotipiile nu-i departe de adevar. Cel putin, femeia mileniului trei are caracteristicile astea.

Natura evolueaza si nefericit, nu-i cazul sa ne mintim. Asta in primul rand.

In al doilea rand, si-a spus cuvantul educatia feminista, care in loc sa egalizeze intr-un mod constructiv si decent, a dat nastere unei competitii absolut ireconciliabile intre sexe, pt. ca omul de regula e limitat si se imbata cu iluzia puterii personale. Omul e un animal usor de dresat, mai ales cand i se dau si stimulii potriviti.

Din aceste motive, femeile nu mai au nevoie de barbati si, intr-un cuplu, fie ca ele recunosc, fie ca nu, in momentul de fata ei reprezinta, pt. cele mai multe, doar o sursa dispensabila de sex si procreere.
Damiana_Sararu
Postat pe 15 Iunie 2017 10:34
De la: garbo101426, la data 2017-04-28 13:16:04Asa si?...

Fara suparare, da' in situatia asta ce naiba cauti tu pe-aici, huh?!?...

N-ai barbat?...

N-ai mama, surori, bunica sau matusi??...

N-ai chiar si ... soacra?!?


Si zi asa, la 37 de ani te terorizeaza virsta?
Nu zau?!?...

Ai putzintica rabdare sa vezi cum e pe la ... 57 de ani, dragutzo!

Atunci o sa spui ca la 37 era ... parfum de tei!


P.S. Sa stii ca Dumnezeu nu-i ... ong, nu-i organizatie de pansat 'ranitii' si nici asociatie de binefacere!

Ne-a dat tot ce-avem nevoie ca sa fim perfect autonomi si sa ne descurcam absolut singuri.

El are deja de multa vreme cu totul alte treburi, mult mai importante decit ... sa ne tot tzina pe noi de mina cind dam prin gropi, dam cu ... mucii in fasole sau ne merge rau.

Asa ca...

...IA-TI GINDUL !


Ești mai mult decât nesimțită!
Maria802
Postat pe 15 Iunie 2017 16:30
Nu ti pierde speranta! Revino ti din punct de vedere fizic si nu ceda in dorinta ta! Dumnezeu indeplinste dorintele venite din inima! Si eu am ramas insarcinata a doua oara la 37. si 6 luni si totul a fost ok! Capul sus, ai incredere in tine ! Esti puternica si mergi inainte! Viata e frumoasa!
anna40
Postat pe 17 Iunie 2017 08:55
De la: garbo227434, la data 2017-06-15 08:46:57Mai asta nesanatoasa la cap tu ai 57 si esti deja expirata??? Esti cel mai tampit si am vazut multi crede -ma dar du-te fa-ti un control sa vezi daca mai ai scapare dar la un doctor bun .... in sfarsit nu meriti nici un scuipat!



Nu te-a bagat inca nimeni pe ziua de azi in ... ***** ma-tii de retardata grobiana auto-intromisionata?

Pai, mai euglena bok-o-trofa, considera comentariul prezent drept un mic...

...acconto in sensul asta, lepadatura descreierata!


Acum iti e mai clar putin, rebut uman ce esti, huh?!?...

garbo101426
Postat pe 17 Iunie 2017 19:28
De la: garbo227434, la data 2017-06-15 08:49:25Varsta nu ar trebui sa fie o problema , eu as zice sa mai faci niste analize amanuntite , succes



Mai, eroare a naturii si deseu social, pai daca asta din avatar e chiar ipochimenul idiot carele te arati in toata plenitudinea ... lingvistica, atunci cred ca putem cu maxima usurintza sa ne dam sema de la ce 'indeletnicire' iti stau asa de tzuguiate buzisoarele alea, mai specimen cu lobotomia esuata!..



Daca ai nevoie chiar tu de niste 'analize', atunci, oligo fato, te asteptam pe la noi la institut:

...Facem niste prelevari anatomo-patologice pe lamele, de la creierele mutante ale homunculilor subspeciosi de-alde tine, o minune, nu alta!

Fii fara grija, totul e absolut gratis!...

garbo101426
Postat pe 17 Iunie 2017 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 4 De la: Mandi_Iulia_1 5 Iulie 2016 08:41
vreau un bebe mai repede 2 De la: alexxa 1 Decembrie 2008 16:46
Produse naturiste prin afacerea ta 3 De la: kidz005304 14 Noiembrie 2009 15:08
conceptia si sarcina la mame diabetice 14 De la: vlase_daniela 7 Noiembrie 2009 16:09
Buna 6 De la: alfheim 27 August 2011 12:00
Setari Cookie-uri