Tacerea e de aur.

Ar trebuie sa spui absolut totul partenerului?
Este important de a avea ceva ce-ti apartine numai tie, mici secrete, poate nebunii care sa fie pastrate cu grija si ascunse ca mici comori?
ulygarbo
Postat pe 26 Aprilie 2017 20:08

Mici ... 'comori' ?!?!?


Genul asta de 'comori' sint fix alea catalogate de terapeuti, psihologi si psihiatri drept...

...PITICI PE CREIER !!!


Dumnezeule, oare de ce nu ma mir in cazul tau?!?...

garbo101426
Postat pe 26 Aprilie 2017 21:10
De la: garbo101426, la data 2017-04-26 21:10:58
Mici ... 'comori' ?!?!?


Genul asta de 'comori' sint fix alea catalogate de terapeuti, psihologi si psihiatri drept...

...PITICI PE CREIER !!!


Dumnezeule, oare de ce nu ma mir in cazul tau?!?...



Sa avem pardon metaforic vorbind...
Din horoscop sunt singura zodia pe care au parsit-o pana si piticii Poate sunt mici restantieri etice... dar cine nu le are?
Oricum nimeni nu ma poate oprii sa pot zambii
ulygarbo
Postat pe 26 Aprilie 2017 22:02
..."Oricum nimeni nu ma poate opri sa pot zambi."...

Pai asta e absolut minunat, nu-i asa?!?...

Si oricum nu e nimeni pe-aici care chiar sa vrea asa ceva, cu-atit mai mult cind nu cunosti personal omul si nu exista absolut nici un motiv obiectiv sa-i strici 'gratuit' buna-dispozitie unui semen de-al tau...

...In afara obisnuitelor si legitimelor 'critici' urmare a exact ceea ce ne impartasesti tu de obicei!

Cu prea mare ... largheteze, in opinia mea.


Da' la 'caznele' astea ne mai supunem si reciproc, noi fetele, uneori.
Cred c-om fi ... sado-masochiste, mai stii?


@uly, singura persoana care-ti poate sterge intr-o clipita si - hellas! - chiar si pt. eternitate zimbetul de pe fatza,...

...esti doar tu!


Si, din cite ne-ai povestit pina acum, te anuntz cu tristetze ca se pare ca deja...

...ai facut asta de citeva ori pina acum in viatza ta!
garbo101426
Postat pe 27 Aprilie 2017 02:47
Rotty
Postat pe 27 Aprilie 2017 09:17
garbo426 esti un suflet mort.

ulygarbo
Postat pe 27 Aprilie 2017 09:48
Din lipsă de ocupație vb...vb...
Dacă tăcerea e de aur, de ce nu taci?!
Deschizi zilnic un topic să te bagi în seamă.
Axl_R
Postat pe 27 Aprilie 2017 11:14
De la: Axl_R, la data 2017-04-27 11:14:23Din lipsă de ocupație vb...vb...
Dacă tăcerea e de aur, de ce nu taci?!
Deschizi zilnic un topic să te bagi în seamă.


Fir-ati voi sa fiti de useri, ce va duceti veacul pe aici de ani fara sa ziceti nimic cu folos. doar dracuiti. Baga dracul in casa ta Nici macar nu cititi ce se scrie pe acest site.Oamenii cand nu au ce transmite vb despre ..... nivelul la care sunteti
Uite un articol ce linisteste...de aici, de pe Garbo.
http://www.garbo.ro/articol/Lifestyle/21869/mantra-pentru-putere-personala.html
(poate iti revin puterile 12cu24

ulygarbo
Postat pe 27 Aprilie 2017 12:00
De la: ulygarbo, la data 2017-04-26 20:08:47Ar trebuie sa spui absolut totul partenerului?
Este important de a avea ceva ce-ti apartine numai tie, mici secrete, poate nebunii care sa fie pastrate cu grija si ascunse ca mici comori?


Nu sunt de acord. Normal e sa comunici fara nici un fel de secrete.
Damiana_Sararu
Postat pe 27 Aprilie 2017 12:07
De la: Axl_R, la data 2017-04-27 11:14:23Din lipsă de ocupație vb...vb...
Dacă tăcerea e de aur, de ce nu taci?!
Deschizi zilnic un topic să te bagi în seamă.


Dar pe tine de ce te f.e grija? Nu tot din lipsa de ocupatie, probabil?

Sau tacerea se aplica doar altora?
Damiana_Sararu
Postat pe 27 Aprilie 2017 12:09
De la: ulygarbo, la data 2017-04-27 09:48:04garbo426 esti un suflet mort.



Vai de mama ta, ne-fiintzo!..
Sau mai degraba, vai da mama fiului tau...

Ceea ce de fapt se si vede din nivelul ...'aspirational' al fiecarui topic deschis doar ca sa te bagi singura in seama si, probabil, ca sa nu te plictisesti!
Da' groaznic sa ne plictisesti si tracasezi pe noi...


Femeie, ti-au cazut definitiv tziglele de pe casa, fluiera 'crivatzul' pe la urechile tale, iti ploua/ninge deja in cap/gura si te-au lasat mai toti!
Iar tu, in loc sa-ti faci la virsta pe care o ai o serioasa introspectie, nu doar ca visezi 'cai' morti pe peretzii ramasi inca in picioare, da' vrei sa-i mai si tapetezi (sau doar ... 'tapezi'?) cu...

..."nebunii care sa fie pastrate cu grija si ascunse ca mici comori!"


Serios acu', chiar nu ti-a recomandat pina acum absolut nimeni un consult de specialitate???

Sau acum tu de fapt crezi ca te simti 'bine' pt. ca esti sub tratament?!?


@uly, fato, ma intristezi teribil, no offence, da' esti atit de schizofrenic ciclotimica incit ramin perplexa!...

Realizez, fara ca tu sa ai curajul s-o spui (ar fi si nepotrivit aici), ca esti cu totul de fapt...

...o teribila si continua drama...


Daca as putea sa te ajut cumva te asigur ca m-as simti mult mai confortabil decit sa-ti tot raspund in raspar la toate 'traznaile' tale...

Nu spun ca ai fi cumva chiar demna de mila (nu e cazul), da' sigur-sigur ai mare nevoie de ajutor.

Iar tu nu mai pari in stare sa-l ceri...


P.S. Cred insa ca mai intii ar trebui 'exorcizati' ... piticii de care vorbeam.

Nu de alta, da' mantrele de tot le amesteci absolut prosteste pe-aici - tu de fapt habar neavind cu ce se maninca ele in realitate! -, nu functioneaza simultan si in aceeasi 'casa' cu...

...dracusorii de-i scoti tu din cind in cind la iveala!


garbo101426
Postat pe 27 Aprilie 2017 12:16
Altora deci toată lumea, minus tu.
Cuvântul cu f. valabil și pt tine.
M-am plâns eu de vreun amant?
Nu sunt eu care-și face veacul pe Garbo.
Nu te mai deranja, nu-ți răspund!
Axl_R
Postat pe 27 Aprilie 2017 12:18
De la: Axl_R, la data 2017-04-27 12:18:05Altora deci toată lumea, minus tu.
Cuvântul cu f. valabil și pt tine.
M-am plâns eu de vreun amant?
Nu sunt eu care-și face veacul pe Garbo.
Nu te mai deranja, nu-ți răspund!


Daca tu crezi ca eu vorbesc pt. ca tu sa-mi raspunzi, esti cam proasta. Scuza adverbul cam. Anterior am facut doar o precizare care se impunea, atat.

Tu n-ai cum sa te plangi de amant, ca nici ala n-ar rezista langa o scorpie imbecila, preocupata doar de ea.
Damiana_Sararu
Postat pe 27 Aprilie 2017 12:33
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 12:07:24
De la: ulygarbo, la data 2017-04-26 20:08:47Ar trebuie sa spui absolut totul partenerului?
Este important de a avea ceva ce-ti apartine numai tie, mici secrete, poate nebunii care sa fie pastrate cu grija si ascunse ca mici comori?


Nu sunt de acord. Normal e sa comunici fara nici un fel de secrete.


Nu vreau sa spun tradari sau lucruri jenante, ci sa mentii un spatiu doar pt tine, care sa garanteze dorinta de a descoperi si de a fi descoperit.
ulygarbo
Postat pe 27 Aprilie 2017 12:36
De la: Axl_R, la data 2017-04-27 12:18:05Altora deci toată lumea, minus tu.
Cuvântul cu f. valabil și pt tine.
M-am plâns eu de vreun amant?
Nu sunt eu care-și face veacul pe Garbo.
Nu te mai deranja, nu-ți răspund!


Treci la plivit . Nu printre randuri A iesit soarele. Pune si caciulita pe neuroni
Am terminat.Cica prostul te bate cu experienta.
ulygarbo
Postat pe 27 Aprilie 2017 12:42
De la: ulygarbo, la data 2017-04-27 12:36:55
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 12:07:24
De la: ulygarbo, la data 2017-04-26 20:08:47Ar trebuie sa spui absolut totul partenerului?
Este important de a avea ceva ce-ti apartine numai tie, mici secrete, poate nebunii care sa fie pastrate cu grija si ascunse ca mici comori?


Nu sunt de acord. Normal e sa comunici fara nici un fel de secrete.


Nu vreau sa spun tradari sau lucruri jenante, ci sa mentii un spatiu doar pt tine, care sa garanteze dorinta de a descoperi si de a fi descoperit.


Nu, ulygarbo. De ce sa ai nevoie de spatiul tau, mereu, si sa fii si intr-o relatie de... iubire? Asa poti foarte bine sa fii singur.
Damiana_Sararu
Postat pe 27 Aprilie 2017 12:46
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 12:46:14
De la: ulygarbo, la data 2017-04-27 12:36:55
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 12:07:24
De la: ulygarbo, la data 2017-04-26 20:08:47Ar trebuie sa spui absolut totul partenerului?
Este important de a avea ceva ce-ti apartine numai tie, mici secrete, poate nebunii care sa fie pastrate cu grija si ascunse ca mici comori?


Nu sunt de acord. Normal e sa comunici fara nici un fel de secrete.


Nu vreau sa spun tradari sau lucruri jenante, ci sa mentii un spatiu doar pt tine, care sa garanteze dorinta de a descoperi si de a fi descoperit.


Nu, ulygarbo. De ce sa ai nevoie de spatiul tau, mereu, si sa fii si intr-o relatie de... iubire? Asa poti foarte bine sa fii singur.


Personal, simt nevoia unui spatiu doar al meu, un spatiu de intimitate, in care sa fiu doar eu cu mine, fara sa lezez pe celalalt .Poate si el ar dori acelasi lucru. Nu poti sta permanent mana in mana. Nu este riscant sa oferi totul de la inceput pe tava?
ulygarbo
Postat pe 27 Aprilie 2017 13:14
In principiu exista - de fapt chiar co-exista, da' lumea e prea t_impita ca sa-si dea seama! -, doua spatii 'abisale' in care poti sa fii doar tu singura cu tine, intr-o solitudine perfecta, TOTAL ASUMATA:

1. Tu doar cu tine insuti in ... propriul creieras!
Chiar daca imprejur tumultul e mare si zumzaie sute si mii de vietzuitoare sau bipezi.
Da' asta presupune un auto-control care se dobandeste intr-o viatza de om.
Iat tu n-ai cum sa fii in stare de asa ceva tot arzind gazul pe Garbo, chiar daca 'implemetezi' penibil si jenant pseudo-cunostintze despre ... mantre!

2. In virf de munte, intr-o ... gaura dintr-o stinca, precum pustnici.
Sau orice alta forma de ... pustie!
Da' asta, cu regret trebuie sa-ti spun, e varianta aflata la ... miliarde de parseci in raport cu ... 'piticii' creatori deee...

..."nebunii care sa fie pastrate cu grija si ascunse ca mici comori!"

Intelegi ce spun?!?...
garbo101426
Postat pe 27 Aprilie 2017 13:36
De la: ulygarbo, la data 2017-04-27 13:14:16
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 12:46:14
De la: ulygarbo, la data 2017-04-27 12:36:55
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 12:07:24
De la: ulygarbo, la data 2017-04-26 20:08:47Ar trebuie sa spui absolut totul partenerului?
Este important de a avea ceva ce-ti apartine numai tie, mici secrete, poate nebunii care sa fie pastrate cu grija si ascunse ca mici comori?


Nu sunt de acord. Normal e sa comunici fara nici un fel de secrete.


Nu vreau sa spun tradari sau lucruri jenante, ci sa mentii un spatiu doar pt tine, care sa garanteze dorinta de a descoperi si de a fi descoperit.


Nu, ulygarbo. De ce sa ai nevoie de spatiul tau, mereu, si sa fii si intr-o relatie de... iubire? Asa poti foarte bine sa fii singur.


Personal, simt nevoia unui spatiu doar al meu, un spatiu de intimitate, in care sa fiu doar eu cu mine, fara sa lezez pe celalalt .Poate si el ar dori acelasi lucru. Nu poti sta permanent mana in mana. Nu este riscant sa oferi totul de la inceput pe tava?


Nu-i vorba de a oferi pe tava, nu e vorba despre a sta bot in bot permanent, e vorba de onestitate si de asumare a relatiei, daca aceasta implica sentimente, deci nu poate fi vorba de "comori", "mici nebunii" si "restantieri etice", cum le numesti. Spatiul oricum il ai, ca doar nu-i dai voie celuilalt sa-ti ia in posesie gandurile. Doar ca fiind impreuna, renunti, firesc, la o parte a independentei tale.
Damiana_Sararu
Postat pe 27 Aprilie 2017 13:52
Tu, uly_cică care măsori iubirea să nu zic s... în cm și alta care plânge după... alteia, puteți să vă luați de mâna.
Numai t.r.f. pe Garbo.
Axl_R
Postat pe 27 Aprilie 2017 13:56
De la: Axl_R, la data 2017-04-27 13:56:08 Tu, uly_cică care măsori iubirea să nu zic s... în cm și alta care plânge după... alteia, puteți să vă luați de mâna.
Numai t.r.f. pe Garbo.


Tu chiar esti in masura sa spui asta. ... ca tot te laudai pe alt topic, cu barbatii tai. Nu plang dupa ce spui tu, pt. ca spre deosebire de tine, eu afectiv chiar am ce oferi, nu ce intelegi tu sa oferi barbatului.
Nu ma cunosti, pt. a-ti putea face o opinie argumentata!
Damiana_Sararu
Postat pe 27 Aprilie 2017 13:59
Ștergeți adm. Merci. Am înțeles. Trafic să fie.

Ni la tăntăloaia, nu-i aici să-mi răspundă.
Aici miroase rău, sinonime în DEX.
Bărbat, soț...termeni care nu intră în tărtăcuțe, doar amant.
Axl_R
Postat pe 27 Aprilie 2017 14:04
Prostul pana nu-i si fudul si moralist ipocrit nu-i prost destul.
Tocmai tu, cu amanti in tineretile tale, mi-atragi mie atentia.. Ne diferentiem complet, "doamna".
Damiana_Sararu
Postat pe 27 Aprilie 2017 14:10
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 13:52:09
De la: ulygarbo, la data 2017-04-27 13:14:16
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 12:46:14
De la: ulygarbo, la data 2017-04-27 12:36:55
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 12:07:24
De la: ulygarbo, la data 2017-04-26 20:08:47Ar trebuie sa spui absolut totul partenerului?
Este important de a avea ceva ce-ti apartine numai tie, mici secrete, poate nebunii care sa fie pastrate cu grija si ascunse ca mici comori?


Nu sunt de acord. Normal e sa comunici fara nici un fel de secrete.


Nu vreau sa spun tradari sau lucruri jenante, ci sa mentii un spatiu doar pt tine, care sa garanteze dorinta de a descoperi si de a fi descoperit.


Nu, ulygarbo. De ce sa ai nevoie de spatiul tau, mereu, si sa fii si intr-o relatie de... iubire? Asa poti foarte bine sa fii singur.


Personal, simt nevoia unui spatiu doar al meu, un spatiu de intimitate, in care sa fiu doar eu cu mine, fara sa lezez pe celalalt .Poate si el ar dori acelasi lucru. Nu poti sta permanent mana in mana. Nu este riscant sa oferi totul de la inceput pe tava?


Nu-i vorba de a oferi pe tava, nu e vorba despre a sta bot in bot permanent, e vorba de onestitate si de asumare a relatiei, daca aceasta implica sentimente, deci nu poate fi vorba de "comori", "mici nebunii" si "restantieri etice", cum le numesti. Spatiul oricum il ai, ca doar nu-i dai voie celuilalt sa-ti ia in posesie gandurile. Doar ca fiind impreuna, renunti, firesc, la o parte a independentei tale.


Normal ca intr-o relatie se renunta" la o parte a independentei tale" pana la limite stabilite de ambii,avand la baza increderea reciproca. Nu poti sa mergi pana a deveni dependent de celalalt, ca intri in probleme grave, te pierzi.
"comori", "mici nebunii" si "restantieri etice" fac parte din scrierea mea metaforica. Un fel de "deformare" profesionala. Eu cand le scriu le privesc ca o gluma, un fel de atasament relational.Am obs ca e greu de "rumegat" de societatea romaneasca, sau poate la anumite varste. Eu am trait in afara tarii timp de 30 de ani, in multe culturi.
O mica nebunie a mea este sa ma urc in masina sa merg la munte,singura, sa-mi gasesc un loc, si ma pun pe desenat in creion simplu. Ma relaxeaza.
ulygarbo
Postat pe 27 Aprilie 2017 20:08
Am o nedumerire, ulygarbo. De ce nu-ti asumi responsabilitatea pt. ceea ce spui? Daca tot postezi ceva, fa-o fara sa-ti pese neaparat de reactiile userilor sau daca iti pasa atat incat sa negi, nu mai scrie. Am observat in mai multe randuri, ca retractezi afirmatiile facute sau le intorci ca la Ploiesti, si nu mi se pare ok.
Damiana_Sararu
Postat pe 27 Aprilie 2017 20:30
Uly, daca taceai, filosoafa ramaneai.
roxana1deac
Postat pe 27 Aprilie 2017 22:12
De la: garbo_464798, la data 2017-04-27 20:30:36Am o nedumerire, ulygarbo. De ce nu-ti asumi responsabilitatea pt. ceea ce spui? Daca tot postezi ceva, fa-o fara sa-ti pese neaparat de reactiile userilor sau daca iti pasa atat incat sa negi, nu mai scrie. Am observat in mai multe randuri, ca retractezi afirmatiile facute sau le intorci ca la Ploiesti, si nu mi se pare ok.


Vezi ca te-a suparat ceva din ce am scris?Ar trebui sa fiu nebuna sa nu-mi asum ceea ce scriu, sau ca nu mi-ar pasa de reactia useri-lor. Atunci nu as mai scrie.
Un singur lucru nu accept- violenta verbala. Si nu cred ca sunt singura care am beneficiat de ea pe Garbo. Este primul forum unde dau de un gen de violenta extrema. Totul a inceput cu o simpla intrebare a mea, dupa care s-a dezlantuit cerul asupra persoanei mele. Am ramas cu gura cascata , nu am crezut ca o fiinta umana poate fi chiar si din spatele unui monitor atat de "decazuta", si ma exprim inca frumos.Am vrut sa renunt. Dar nu o fac.Sunt suficient de calita in ale vietii incat sa fac fata oricarui "decazut". Aici, si nu numai, mizeriile umane tin loc de religie. Si totusi omul exista in relatie
Am sa scriu tot ce-mi trece prin cap, tot ce cred eu ca ar putea sa fie subiect de discutie, in limitele bunului simt. Cui nu-i place sa treaca indiferent. Pana la urma cred ca o sa fie o persoana care sa se trezeasca, sa inteleaga normalitatea.
ulygarbo
Postat pe 27 Aprilie 2017 22:20
De la: roxana1deac, la data 2017-04-27 22:12:00 Uly, daca taceai, filosoafa ramaneai.


You don't mean it! Ok?
ulygarbo
Postat pe 27 Aprilie 2017 22:26
798, o cunosti chiar atat de bine pe Ax ca sa-ti permiti sa o faci proasta si sa-i numeri amantii ? ... Si eu care credeam ca esti noua pe Garbo...
Buna dimineata tuturor vorbaretelor tacute.
Rotty
Postat pe 28 Aprilie 2017 08:59
Umbre și déjà vu...

''Ce e val ca valul trece...''



Axl_R
Postat pe 28 Aprilie 2017 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
revin 3 De la: si_totusi 17 Octombrie 2010 21:29
Culoarea ochilor conteaza ? 224 De la: pik_nik 20 Octombrie 2009 06:03
Compatibilitate 2 De la: As_ninge 16 Mai 2011 14:21
INALTIMEA DACA CONTEAZA 8 De la: jeje2011 4 Iulie 2011 10:54
Oare merita sa lupti atata? 26 De la: garbo092182 2 Februarie 2010 02:45
Setari Cookie-uri