Aplicatie pentru calcularea numarului de calorii

Buna ziua!

Am facut o aplicatie web cu o baza de date in spate care va ajuta sa numarati caloriile din ce ati consumat.
In plus cei ce se inregistreaza beneficieaza si de o aproximare a greutatii, afisarea progresului si recomandari cu privire la macronutrientii pe care ar trebui sa-i consume.
Site-ul este http://calorieslab.com

Ce parere aveti despre el?Cum credeti ca l-as putea imbunatatii?Astept orice raspuns cu drag.
Sorin_Gabriel_Marica_1
Postat pe 17 Martie 2017 18:49
Buna, aplicatia intr-adevar ar fi utila insa cum spuneai si tu ar avea nevoie de imbunatatiri. Am vazut ca de exemplu la iaurt ai cateva tipuri de iaurt cu numele firmei si altele de gen "iaurt cu fructe", la fel si la cozonac, este cozonac si "cozonac cu stafide boromir" plus altele. Nu cred ca este importanta firma si orice ai face nu ai cum sa cuprinzi toate produsele de la toate firmele de pe piata asa ca cel mai util cred ca ar fi sa existe doar denumiri generale (iaurt cu fructe, iaurt 3% grasime, iaurt 10% grasime) iar la valorile nutritionale ar trebui sa fie o medie a mai multor produse existente pe piata sau si mai simplu o buna parte din valorile nutritionale ar putea fi preluate din carti de nutritie care au fost scrise de persoane care au studiat indelung problema. Asta este parerea mea la prima intrare pe site, daca mai observ ceva te anunt :)
garbo033054
Postat pe 2 Aprilie 2017 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tarta cu prune 14 De la: Celtic 3 Ianuarie 2010 21:21
Cate calorii sa consumi ca sa nu te ingrasi? 61 De la: magduta 18 Ianuarie 2014 00:48
Un like,please! 4 De la: Adriana_Dumitru_1 4 August 2012 19:41
Chipsuri cu 99 calori! Yes!!! 7 De la: garbo_5116 5 Iulie 2012 22:17
calorii negative 3 De la: garbo026388 14 Iulie 2009 19:40
Setari Cookie-uri