Relaxare de week-end!


Woow! ce-i aici. Revolta sau demonstratie de 1 Mai (defectie neuronala)
Ia uite cine incearca sa ma puna pe mine la zid. Grupul de... originale, clone, umbre ... femei decazute moral, obisnuite sa obtina palme, ce refuleaza pe unde pot (noroc ca a aparut netul) ceea ce nu pot obtine in viata reala.
Bai, voua va este foame de rau, de rautati gratuite. Va aruncati cu capul inainte..dar..
E bine sa lasi oamenilor sansa de ati fi aproape, chiar si celor mai rai.
In fond, daca sunt oameni(aici e aici )cica nu pot fi atat de rai, dar sunt ....DEBUSOLATI
Cand raul apare, trebuie sa intelegi ceva important. Si cautand acel ceva, sa-ti deschizi mintea si sa ramai tu insuti bun.
Raul dupa ce te lamureste, dispare Ehheeeee...
P.S. In fiecare zi de Vineri am seminar, pe teme diferite, propuse de participanti. Doritoarelor le fac reducere 50%
ulygarbo
Postat pe 19 Aprilie 2017 17:23
De la: ulygarbo, la data 2017-04-19 17:23:18
Woow! ce-i aici. Revolta sau demonstratie de 1 Mai (defectie neuronala)
Ia uite cine incearca sa ma puna pe mine la zid. Grupul de... originale, clone, umbre ... femei decazute moral, obisnuite sa obtina palme, ce refuleaza pe unde pot (noroc ca a aparut netul) ceea ce nu pot obtine in viata reala.
Bai, voua va este foame de rau, de rautati gratuite. Va aruncati cu capul inainte..dar..
E bine sa lasi oamenilor sansa de ati fi aproape, chiar si celor mai rai.
In fond, daca sunt oameni(aici e aici )cica nu pot fi atat de rai, dar sunt ....DEBUSOLATI
Cand raul apare, trebuie sa intelegi ceva important. Si cautand acel ceva, sa-ti deschizi mintea si sa ramai tu insuti bun.
Raul dupa ce te lamureste, dispare Ehheeeee...
P.S. In fiecare zi de Vineri am seminar, pe teme diferite, propuse de participanti. Doritoarelor le fac reducere 50%


"Doritoareo" de seminare si purie insetata de o mare de iubire si de masuratori, un sfat sincer: vezi-ti de compozitiile tale literare esuate si de elucubratiile care-ti trec prin minte, doar la tine acasa. Asa-i cel mai corect!
Damiana_Sararu
Postat pe 19 Aprilie 2017 18:23
De la: garbo_464798, la data 2017-04-19 18:23:10
De la: ulygarbo, la data 2017-04-19 17:23:18
Woow! ce-i aici. Revolta sau demonstratie de 1 Mai (defectie neuronala)
Ia uite cine incearca sa ma puna pe mine la zid. Grupul de... originale, clone, umbre ... femei decazute moral, obisnuite sa obtina palme, ce refuleaza pe unde pot (noroc ca a aparut netul) ceea ce nu pot obtine in viata reala.
Bai, voua va este foame de rau, de rautati gratuite. Va aruncati cu capul inainte..dar..
E bine sa lasi oamenilor sansa de ati fi aproape, chiar si celor mai rai.
In fond, daca sunt oameni(aici e aici )cica nu pot fi atat de rai, dar sunt ....DEBUSOLATI
Cand raul apare, trebuie sa intelegi ceva important. Si cautand acel ceva, sa-ti deschizi mintea si sa ramai tu insuti bun.
Raul dupa ce te lamureste, dispare Ehheeeee...
P.S. In fiecare zi de Vineri am seminar, pe teme diferite, propuse de participanti. Doritoarelor le fac reducere 50%


"Doritoareo" de seminare si purie insetata de o mare de iubire si de masuratori, un sfat sincer: vezi-ti de compozitiile tale literare esuate si de elucubratiile care-ti trec prin minte, doar la tine acasa. Asa-i cel mai corect!




Nu constientizezi ca esti tinuta doar pentru sex? Daca nu-i dai vibratii, se reintoarce in bratele sotiei.Toate la tine acasa.Pssst!
ulygarbo
Postat pe 19 Aprilie 2017 18:58
Bai, fetelor, voi aveti idee de unde-si procura ... prafurile de tras pe nari, rapandula asta kk_retinoida?!?

Ca eu nu m-am prins inca...

Nu vorbeste absolut nimeni cu ea sau despre ea, da' euglena bok-o-trofa iar se baga singura in seama precum musca-n koooru' vacii!
Eu cred ca-i trage tzeapa dealerul si-i 'boteaza' prafurile alea cu niscaiva ... cucuta, iarba proastei sau radacina deee ... tt_impita nedusa la biserica nici macar de Paste!

Parol!...

P.S. Voi ati inteles unde dreaku erau seminariile alea?
La ... alcoolicii anonimi sau la ... ii_diotii neconsolati?!?
garbo101426
Postat pe 19 Aprilie 2017 19:06
De la: garbo101426, la data 2017-04-19 19:06:36Bai, fetelor, voi aveti idee de unde-si procura ... prafurile de tras pe nari, rapandula asta kk_retinoida?!?

Ca eu nu m-am prins inca...

Nu vorbeste absolut nimeni cu ea sau despre ea, da' euglena bok-o-trofa iar se baga singura in seama precum musca-n koooru' vacii!
Eu cred ca-i trage tzeapa dealerul si-i 'boteaza' prafurile alea cu niscaiva ... cucuta, iarba proastei sau radacina deee ... tt_impita nedusa la biserica nici macar de Paste!

Parol!...

P.S. Voi ati inteles unde dreaku erau seminariile alea?
La ... alcoolicii anonimi sau la ... ii_diotii neconsolati?!?


Cauti produs sau servicii?.....

Bula scria o scrisoare. Un tip il intreaba :
-Cui ii scrii?
-Mie.
-Si ce scrie in scrisoare?
-Nu stiu, ca inca n-am primit-o.

ulygarbo
Postat pe 19 Aprilie 2017 19:22
De la: garbo101426, la data 2017-04-19 19:06:36Bai, fetelor, voi aveti idee de unde-si procura ... prafurile de tras pe nari, rapandula asta kk_retinoida?!?

Ca eu nu m-am prins inca...

Nu vorbeste absolut nimeni cu ea sau despre ea, da' euglena bok-o-trofa iar se baga singura in seama precum musca-n koooru' vacii!
Eu cred ca-i trage tzeapa dealerul si-i 'boteaza' prafurile alea cu niscaiva ... cucuta, iarba proastei sau radacina deee ... tt_impita nedusa la biserica nici macar de Paste!

Parol!...

P.S. Voi ati inteles unde dreaku erau seminariile alea?
La ... alcoolicii anonimi sau la ... ii_diotii neconsolati?!?

Seminariile ea le tine, si tot ea baga la cap... asta cand nu baga pe nas.
Damiana_Sararu
Postat pe 19 Aprilie 2017 19:27
De la: ulygarbo, la data 2017-04-19 18:58:04
De la: garbo_464798, la data 2017-04-19 18:23:10
De la: ulygarbo, la data 2017-04-19 17:23:18
Woow! ce-i aici. Revolta sau demonstratie de 1 Mai (defectie neuronala)
Ia uite cine incearca sa ma puna pe mine la zid. Grupul de... originale, clone, umbre ... femei decazute moral, obisnuite sa obtina palme, ce refuleaza pe unde pot (noroc ca a aparut netul) ceea ce nu pot obtine in viata reala.
Bai, voua va este foame de rau, de rautati gratuite. Va aruncati cu capul inainte..dar..
E bine sa lasi oamenilor sansa de ati fi aproape, chiar si celor mai rai.
In fond, daca sunt oameni(aici e aici )cica nu pot fi atat de rai, dar sunt ....DEBUSOLATI
Cand raul apare, trebuie sa intelegi ceva important. Si cautand acel ceva, sa-ti deschizi mintea si sa ramai tu insuti bun.
Raul dupa ce te lamureste, dispare Ehheeeee...
P.S. In fiecare zi de Vineri am seminar, pe teme diferite, propuse de participanti. Doritoarelor le fac reducere 50%


"Doritoareo" de seminare si purie insetata de o mare de iubire si de masuratori, un sfat sincer: vezi-ti de compozitiile tale literare esuate si de elucubratiile care-ti trec prin minte, doar la tine acasa. Asa-i cel mai corect!




Nu constientizezi ca esti tinuta doar pentru sex? Daca nu-i dai vibratii, se reintoarce in bratele sotiei.Toate la tine acasa.Pssst!


Cum sa-ti explic tie ca habar nu ai despre ce vorbesti, in general? Iar pe mine nu ma cunosti si nu stii nimic... numai cand iubesti asa cum nu poti iubi decat un om in viata si e persoana aia indispensabila, dupa caz, mama, tata, iubit, sora, copil, etc, si iubirea pe care o simti in felul asta e tot ce ai nevoie sa daruiesti, ca sa te simti implinit, poti pricepe...
Damiana_Sararu
Postat pe 19 Aprilie 2017 20:14
@798

Foarte adevarat!...

garbo101426
Postat pe 19 Aprilie 2017 21:16
De la: garbo_464798, la data 2017-04-19 20:14:52
De la: ulygarbo, la data 2017-04-19 18:58:04
De la: garbo_464798, la data 2017-04-19 18:23:10
De la: ulygarbo, la data 2017-04-19 17:23:18
Woow! ce-i aici. Revolta sau demonstratie de 1 Mai (defectie neuronala)
Ia uite cine incearca sa ma puna pe mine la zid. Grupul de... originale, clone, umbre ... femei decazute moral, obisnuite sa obtina palme, ce refuleaza pe unde pot (noroc ca a aparut netul) ceea ce nu pot obtine in viata reala.
Bai, voua va este foame de rau, de rautati gratuite. Va aruncati cu capul inainte..dar..
E bine sa lasi oamenilor sansa de ati fi aproape, chiar si celor mai rai.
In fond, daca sunt oameni(aici e aici )cica nu pot fi atat de rai, dar sunt ....DEBUSOLATI
Cand raul apare, trebuie sa intelegi ceva important. Si cautand acel ceva, sa-ti deschizi mintea si sa ramai tu insuti bun.
Raul dupa ce te lamureste, dispare Ehheeeee...
P.S. In fiecare zi de Vineri am seminar, pe teme diferite, propuse de participanti. Doritoarelor le fac reducere 50%


"Doritoareo" de seminare si purie insetata de o mare de iubire si de masuratori, un sfat sincer: vezi-ti de compozitiile tale literare esuate si de elucubratiile care-ti trec prin minte, doar la tine acasa. Asa-i cel mai corect!




Nu constientizezi ca esti tinuta doar pentru sex? Daca nu-i dai vibratii, se reintoarce in bratele sotiei.Toate la tine acasa.Pssst!


Cum sa-ti explic tie ca habar nu ai despre ce vorbesti, in general? Iar pe mine nu ma cunosti si nu stii nimic... numai cand iubesti asa cum nu poti iubi decat un om in viata si e persoana aia indispensabila, dupa caz, mama, tata, iubit, sora, copil, etc, si iubirea pe care o simti in felul asta e tot ce ai nevoie sa daruiesti, ca sa te simti implinit, poti pricepe...


Am incredere in mine, nu ma afecteaza jignirile, e plin netul de ele.Nu poti la nesfarsit sa stai nepasator agresivitatii. Am "dat" si eu cu aceeasi moneda.Dar...
Imi cer scuze ca te-am suparat, si stiu ce inseamna iubirea sub toate formele ei....
Pe blogul meu am ca motto.."Cine te iubeste a fost mereu acolo...inainte de a te cunoaste...trebuie sa ai doar curajul de a zbura cat mai inalt cu putinta...cu un dram de nebunie lucida care de multe ori te salveaza....(sunt scrise de mine)

ulygarbo
Postat pe 19 Aprilie 2017 22:11

Si ... siropeluri dintr-astea - de 'oracol' de gimnaziu - scrii tu pe blogul tau?!?



Cum se numeste blogul?...
garbo101426
Postat pe 19 Aprilie 2017 22:45
Scuzele sunt acceptate, ulygarbo. Noapte buna.
Damiana_Sararu
Postat pe 19 Aprilie 2017 22:59
Sper ca in week-end, chiar sa ne relaxam, nu prea vad tendinta asta
Schmetterling
Postat pe 20 Aprilie 2017 08:58
Depinde ce intelege fiecare prin relaxare.
Rotty
Postat pe 20 Aprilie 2017 09:12
No, si asta-i drept! Voie buna!
Schmetterling
Postat pe 20 Aprilie 2017 09:20
''Poiata'' și traducerea.

S-a strecurat (s-a mutat)
aici la mine,
neobservat.
Îl văd (simt)
peste tot,
mă atrage,
mistuie,
catifelat.
Îl simt
între degete.
Cum
mă alintă, (mângâie)
clipe fericite,
fac popas
și
rămân cu
mine.

Atingerea ta

lasă urme,
arde
îngheață,
indistructibilă piatră
(de) neatinsă.
Rămâne un
vis,
care totuși
promite.


Un vals
al trecerii în
neființă
ca ceața toamnei
mă cuprinde.
Am luat singurătatea
de mână.
(mă plimb cu singurătatea de mână)
Axl_R
Postat pe 21 Aprilie 2017 11:44

Frumusel...


Imi place mult chestia cu ... 'am luat singuratatea de mina'...
garbo101426
Postat pe 21 Aprilie 2017 12:29
Mă așteptam la altceva.
Merci!
Axl_R
Postat pe 21 Aprilie 2017 13:46
De la: Axl_R, la data 2017-04-21 13:46:55Mă așteptam la altceva.
Merci!


Cu sigurantza ca te asteptai la altceva!

Numai ca eu sint ... profesionista in ale versurilor clasice (sic!) si, spre binele 'aspirantilor', sint si f. critica de obicei.

Da' cu tine chiar n-am fost deloc, iar comment-ul meu era 'la cald' si doar ca prima impresie artistica. Nu mi-am propus sa fac o analiza pe text.
Ar fi si nepotrivita.
Nici macar n-a trecut Pastele bine, nu?...


Eu sint adepta 100% a versificatiei traditionale, chiar si in ... metru antic, asa ca in mod sigur nu sint experta in aprecierea versurilor albe.
Sau poate 'de vina' o fi traducerea...


Adevarul e ca sint si extrem de putini poeti 'albi' care pot ... tulbura sensibilitatea cititorilor.
Iar Nichita Stanescu a fost ... regele lor!


Da' cine mai poate vreodata sa fie ca el?!?...
garbo101426
Postat pe 21 Aprilie 2017 14:46
Nu despre asta vb, dar mă rog!
Nu-i târziu încă.

Nichita îmi place, mult.
www.youtube.com/watch?v=ebX8oeRZ-nc
Axl_R
Postat pe 21 Aprilie 2017 15:25
A propos de Nichita...

Cind eram studenta si mai traia bietul de el, undeva prin spatele Ateneului Roman era o cafenea.
Cafeneaua artistilor...
Ma rog, nu era a lor, da' ei se 'impamintenisera' pe-acolo pt. ca era un local micutz, discret, unde nu intra orice betiv sau zevzec.
Era frumos aranjat, personalizat chiar de seful locantei, un tip extraordinar care si-a riscat de multe ori jobul si chiar libertatea pt. ca permisese sa se faca 'cuibul' ala de ... non-comunisti chiar acolo, in inima capitalei!

Cafeneaua avea, mai spre seara, chiar si mincare simpla si buna, care nu se facea acolo, da' era adusa special de la restaurantele invecinate pt. domnii poeti, scriitori si artisti, la comanda sefului de unitate.
Iar preturile erau incredibil de mici, mai ales la vodca care-i placea (din nefericire!) atit de mult lui Nichita...
Nu mai tin minte numele 'institutiei' din buricul Bucurestiului cultural, da' nu pot uita senzatia aceea, atit de pregnanta, deee ... cinemateca cu oameni vii, senzatie pe care am avut-o tot timpul cit i-am trecut pragul cei citiva ani ai studentiei mele!...

Bref, acolo l-am vazut si cunoscut pt. prima data pe Marele Poet.
Poate nu l-a fel de genial ca Eminescu si poate nu la fel de talentat ca Labis, da' cu sigurantza fenomenal de viu, patrunzator si incredibil de 'reformator' al limbii romane si a ... ars poetica...

Mi-aduc aminte f. bine ca, de regula cam o data sau de doua ori pe saptamina cind aveam timp, ma duceam acolo incepind dupa prinz, adica orele de la care incepeau sa se adune ... domnii artisti.
Nichita rareori venea la ora aia da', pina ajungea el, in cafenea soseau destui din cei carora li se spunea ... crema artistilor bucuresteni.
Si nu erau chiar putini in epoca...

Abia cam dupa ora 5-6 dupa-amiaza aparea uneori si Poetul.
Nimeni nu stia vreodata cind anume, in ce zi si la ce ora. Iar eu cu atit mai putin...
Noi stateam cuminti in cel mai indepartat si intunecat ungher - eu si 2-3 prieteni -, 'ingaduiti' de sheful cafenelei care se convinsese ca eram mai degraba consumatori de arta si cafea. Si care, desi nu-i faceam vinzare mai deloc cu cele citeva cafele, citiva covrigei, ceva nuci prajite si multa ... apa minerala Borsec, ne 'tolera' deja ca pe niste obisnuiti de-ai casei.

Ai auzit bine, nuci prajite cu sare!
Nu pt. ca se gaseau relativ greu alune, ci mai ales pt. ca nucile erau infinit mai gustoase. Iar sheful mai facea si el un ... extra-ban pt. ca erau culese chiar din gradina cu nuci a bunicilor lui, de undeva de prin Arges sau Dimbovita.
Stiu doar ca acei banii ... 'gri', cistigati din nucile alea prajite, se duceau toti chiar la bunicul lui, pt. ingrijirea sa, caci era paralizat in carucior inca din timpul razboiului unde fusese comandor de aviatie...

Noi insa nu consumam acolo niciodata alcool.
Sau, ma rog, aproape niciodata!...
Cu siguranta ca ... Stolichnaya, Krepkaya si Havana Club, sorbite ... 'de bucurie' dupa vreun examen luat cu brio, nu aveau parca asa de mult alcool, nuuu?!?...

Oricum, alaturi de discutiile aprinse - artistice desigur - si de rarele momente cind Poetul - sorry, facut ... manga uneori - recita cu voce tare sau, si mai fascinant, improviza pe loc cu genialitate versuri condamnate la ... moarte instantanee pt. ca nici macar nu si le nota pe undeva, eu nici acum nu pot realiza cum trecea timpul in aceea cafenea!
Parca eram toti cei dinauntru intr-un fel de ... capsula a timpului:
...Acum era ora 13-14 cind ajungeam acolo si, imediat, in urmatoarele 10-15 minute, era deja ... ora inchiderii!

Nici nu stiti cit mi-e de dor de orele alea, atit de fabuloase, petrecute in acea micutza cafenea din centrul Bucurestiului, in spatele Ateneului Roman...

Doamne, daca ar fi fost inventate pe-atunci smartphone-urile sau as fi avut macar vreun reportofon cu care sa pot sa inregistrez...

...NEMURIREA!
garbo101426
Postat pe 21 Aprilie 2017 16:39

Damiana_Sararu
Postat pe 21 Aprilie 2017 17:49
As zice cand te apuca dragostea de bani. ..cine nu-si doreste mai multi bani ?? ce senzatie ai cand vanturi banii intre maini conteaza cum ii faci, sa nu te vinzi, sa nu-ti devina stapan ca nu-i de bine
Se mai zice ca "...daca nu ai nimic, dobandeste ceva, pentru ca saracia nu atrage respect"
Nu sunt dorite extremele si una peste alta sa nu uitam ca noi ii creem si nu invers, si intretin fericirea.
Vocea poporului gaseste explicatii, solutii ..asa ca AM GASIT un ritual si cine stie ?

Ritual pentru bani
Sfaturi de baza:
- Nu faceti acest ritual intr-o zi de duminica, este de preferat sa alegeti zilele de luni si joi.
- Trei zile inainte de ritual nu dormiti cu nici un chip in timpul zilei.
- La inceputul si la sfarsitul ritualului spuneti "Tatal nostru"

Alegeti o camera cu fata spre rasarit, asigurati-va ca pe timpul desfasurarii ritualului nimic nu va perturba (telefon, sonerie etc.) Alegeti o zi de luni sau de joi intre orele 14.15-16.15, sau ora 24.00 . Aceste intervale de ore constituie perioada care caracterizeaza curentul cosmic verde, responsabil de circulatia banilor.
Stropiti camera cu apa sfintita (aghiasma) si ardeti tamaie sau betisoare parfumate. Asezati-va in genunchi in centrul camerei inconjurati-va sub forma unui cerc de 7 lumanari (neaparat de culoare verde) . Relaxati-va si alungati orice gand din mintea dumneavoastra. Spuneti "Tatal nostru" avand in fata o icoana (de preferat a Sfintei Paraschiva - ocrotitoarea saracilor). Apoi incantati de 3 ori cu voce tare mantra "AUM" (care reprezinta simbolul lui Dumnezeu) . Vizualizati cu ochii mintii suma de bani care va este necesara iesirii din impas.

Exemplu: "Ca sa-mi platesc toate datoriile as avea nevoie de zece milioane de lei".
Veti vizualiza aceasta suma cum o numarati, fiecare hartie in parte, cum ii faceti pachete de cate 100 lei, si repetati urmatoarea formula:
"Doamne, Dumnezeul meu, fii alaturi de mine
Si ajuta-ma sa ies din impasul financiar in care am intrat
Doamne, Dumnezeul meu chem asupra mea binecuvantarea ta
Si te rog ajuta-ma ca norocul sa mi se schimbe, sa se ridice greutatea care ma apasa,
Si norocul sa se intoarca din nou la mine"

Recitati psalmii 47, 32, 57 si 110 din Biblie.
Acest ritual se practica 9 zile de luni si 9 zile de joi.,deci noua saptamani consecutiv.

Precizare!
Acest ritual are efect foarte mare cand este luna plina sau cand luna se afla in berbec, rac, leu, varsator si pesti.

Multumesc pentru zambet
ulygarbo
Postat pe 22 Aprilie 2017 17:04

Lucruri 'inteligente' si teribil de 'ziditoare' chiar in zi de odihna a mintii, inimii si sufletului...


De la Nichita la ... baba Safta!


Dumnezeule Mare, iaca ce-i freaca pe unii chiar in weekend!...
garbo101426
Postat pe 22 Aprilie 2017 17:26
Banii ochiul dracului Eu tot aici voi fi
Inca e soare. Ies la plimbare in parc.
ulygarbo
Postat pe 22 Aprilie 2017 17:39
Axl, versurile tale Singuratatea, de multe ori e cel mai bun si util prieten.426, ai trait vremurile tineretii ziditor, ca sa te citez, nu cred ca are rost sa fac comentarii pe diferenta dintre atunci si acum si modul de formare a tineretului de azi.Uly, ce are vrajitoria cu aghiazma, psalmii si ce mai zici tu pe acolo? In cazul in care, in gluma, ceea ce spui e serios?!
In rest, nici iarna de sfarsit de aprilie nu ma mai mira.Week end cu folos mintii si sufletului, pe cât posibil!
Schmetterling
Postat pe 22 Aprilie 2017 18:13
426, ai trait si foarte frumos si ziditor: sml-happy0144: ... si a avut si de cine sa se prinda, ca degeaba-s vremurile ziditoare, daca nu-i minte.
...Nu mai departe de ultimele doua decenii, avem atata informatie dar cultura mult mai putina..
Damiana_Sararu
Postat pe 22 Aprilie 2017 19:28
Deci, puteti sa spuneti ce vreti, sa ma injurati, dar asa sunt vremurile, cand musai sa te adaptezi extremelor; intr-un cuvant sa fii cool Ca s-o spun pe de'adevaratelea, fara sa ma ascund dupa cires magia, vrajile, deochiul exista de cand lumea si pretutindeni.
De peste o luna sarbatorim in fiecare zi cate un sfant, de m-am saturat de imparatia cerurilor .N-am voie sa cos, sa spal, sa iau apa din fantana etc.Prefer sa "promovez" prostia. Da si un inteligent(mai fac uneori si prostii ) poate promova prostul. Uitati-va in jur si vedeti ca prostul e omniprezent (in fapt sistemul te vrea prost) Ca un paradox, exista prosti cu bun simt peste cei inteligenti. Sunt inteligenti conservatori pe care nu-i misti din ale lor.
Ca sa termin. Am luat totul ca pe o forma de relaxare, sa aduca zambet.

Pentru garbo426 Nu poti sa dai tot timpul cu pumnii in zid . Iti las o poezie superba de N. Stanescu- Necuvintele:

El a intins spre mine o frunza ca o mana cu degete.
Eu am intins spre el o mana ca o frunza cu dinti.
El a intins spre mine o ramura ca un brat.
Eu am intins spre el bratul ca o ramura.
El si-a inclinat spre mine trunchiul
ca un mar.
Eu am inclinat spre el umarul
ca un trunchi noduros.
Auzeam cum se-nteteste seva lui batand
ca sangele
Auzeam cum se incetineste sangele meu suind ca seva.
Eu am trecut prin el.
El a trecut prin mine.
Eu am ramas un pom singur.
El
un om singur.
ulygarbo
Postat pe 22 Aprilie 2017 21:25
...Si tocmai pe cand imi inseninase 426 ziua cu imaginea cafenelei din spatele Ateneului (merci 426, ), a venit si "raspunsul".
Rotty
Postat pe 23 Aprilie 2017 09:18
Prea multe paradoxuri si extreme pe aici.
Doamne, feri!
Damiana_Sararu
Postat pe 23 Aprilie 2017 10:08
Fiecare cu ce-l doare.
`Neata 798 :)
Rotty
Postat pe 23 Aprilie 2017 10:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce m-a uimit...socat...lasat fara cuvinte...azi... 182 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:21
sex in 3 453 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Loc de dat cu capu'? 16 De la: pantera_neagra 7 Ianuarie 2010 19:04
hai sa ne intalnim ca sa votam! 20 De la: iasomia 20 Noiembrie 2009 14:49
1 Martie : traditionalul buchet de ghiocei sau...? 42 De la: Laura_Baldini 29 Februarie 2012 19:59
Setari Cookie-uri