bună am și eu o fetita de 2 jumătate și am o problema k ea nu vrea sa mănânce mâncare doar lapte de 3 4 ore pe zi plus noaptea de vreo 4 ori ...am încercat într-un timp când era un pic mai mica sa ii dau mâncare și chiar manca dar după o peri

Alina_Nicoleta_Sauciuc_1
Postat pe 9 Februarie 2017 00:24
Bebelusha ta are doua luni si jumatate si tu vrei sa-i dai obligatoriu ... MINCARE?!?
Iti recomand ... sa te potolesti cel putzin pina pe la 4 luni cind poti incepe usor usor cu supele de legume si apoi cu piureuri.

Iar faptul ca bea lapte de 4 ori pe noapte nu e nimic anormal, mai ales daca n-o alaptezi la sin.

Pot intelege ca programul asta e teribil de obositor si-ti poate zdruncina echilibrul, da' trebuie sa intelegi ca astea sint avatarurile de mama!
Si sa stii ca mai toate au cam aceeasi 'viatza'.
Asta e soarta majoritatzii femeilor si putine 'scapa' sa nu treaca prin asa ceva.
Nu uita ca exista situatii chiar mai serioase de-atita.
Zi multumesc ca mititica nu are colici si roaga-te sa ai bafta cind ... or sa-i dea dintzisorii!
garbo101426
Postat pe 9 Februarie 2017 00:47
Trecand peste felul in care ai scris titlul topicului si ca fetita ta bea lapte 34 de ore pe zi, sa stii mamicutzo ca stomacul copiilor incepe sa functioneze cu adevarat de la varsta de 3 luni. Si cum zicea si 426, atunci incepi cu piureuri si supitze.
De fapt, ia baga tu un ochisor pe rafturile din marketuri la mancare pentru bebelusi si gasesti acolo borcanasele alea dragutze cu piureuri pentru bebe, iar pe eticheta scrie si de la ce varsta trebuie sa i le dai.
Pita cu slana si ceapa i dai mai tarziu...bine ?
Rotty
Postat pe 9 Februarie 2017 07:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pana la ce varsta se administreaza vaccinul BCG ? 2 De la: cristinajobs 17 Decembrie 2009 16:17
scoala,un pas important.....dar varsta? 7 De la: office_salinasusesi_ro 20 Martie 2010 08:44
Pentru toti copii inventivi, un concurs de zile mari 1 De la: ileana_ileana009 18 Noiembrie 2009 16:00
VREAU SA FIU BONA 24 De la: elodia 4 August 2010 11:12
ofer servicii de bona in arad 2 De la: cris_kidz 9 Iulie 2009 10:21
Setari Cookie-uri