O frumoasa poveste de dragoste care s-a sfarsit cu semne de intrebare

Buna ziua! As dori sa va spun povestea mea si sa va cer un sfat! Acum 1 an si jumatate un baiat s-a indragostit de mine si destul de repede si eu de el. A fost prima mea iubire. Stiam ca suntem foarte diferiti de la hobby-uri pana la familii dar,cu toate astea,ne-am iubit foarte mult si am incercat mereu sa facem relatia sa mearga. Si a mers. Ne-am mutat impreuna acum aproape 5 luni si la inceput a fost minunat,exact ca inainte. Pana acum 1-2 luni cand am observat cateva schimbari mici la el carora nu le-am dat importanta,dar acum,uitandu-ma in trecut,le vad clar. Chiar si asa,relatia mergea si eram fericiti. Insa,acum cateva zile am avut o cearta mare in care mi-a spus deodata ca am gresit mutandu-ne impreuna asa repede,ca diferentele dintre noi il deranjeaza foarte tare si ca nu mai simte chimie. La cateva ore dupa despartire am vazut pe facebook poze cu el si o alta femeie,sincer va spun,nu din invidie, este net inferioara mie.L-am abordat fata in fata si mi-a jurat ca nu m-a inselat,ca a cunoscut-o in seara in care au aparut pozele,dar de atunci tot vad poze. Mi-a spus ca inca ma iubeste,ca regreta, ca sufera dar nu vrea sa arate si ca tot ce vad e doar distractie,ca de acum nu mai vrea relatii serioase,ci doar aventuri. De atunci plang si sufar in fiecare zi. Noi vorbeam de casatorie si copii,de o viata impreuna. Ne-am cunoscut reciproc familiile,parintii mei il iubeau si la fel si familia lui pe mine.Nu inteleg cum de a putut sa imi faca asa ceva. Toti apropiatii imi spun ca se va intoarce pentru ca nimeni nu i-a oferit dragostea si sprijinul pe care eu i l-am daruit. Dar nu stiu ce sa cred. Vreau sa il fac sa regrete,dar nu stiu daca intr-adevar o va face si nu stiu de ce se jura ca nu m-a inselat cand profilul ei de facebook spune altceva. Apreciez orice sfat! Multumesc anticipat!
garbo_462578
Postat pe 3 Februarie 2017 09:27

Iar au bagat in priza 'inteligentele' astea de la Garbo 'automatul' de fabricat .... topice!


Mai schimbati-i macar softul, dragalaselor, ca prea pute a gazeta de perete din caminul de fete!
garbo101426
Postat pe 3 Februarie 2017 10:11
Asta nu este o poveste frumoasa de dragoste daca dupa 5 luni a esuat ! Trbuie sa stii ca adevarata poveste va sosi si in general cand o vei uita ai sa-ti dai seama ca nu a fost decat un foc de paie . Eu nu dau doi bani pe o relatie care dupa 5 luni esueaza ! Un sfat daca intradevar te iubeste va reveni fara ca tu sa-l astepti sim sunt doua variante ori vei fi disponibila si-l vei ierta si va face asa din nou ca stie ca stii sa ierti ori va veni cand tu vei fi poate intr-o alta relatie si -ti va veni sa razi de COMICUL situatiei !Asemenea specimene nu au ce cauta in viata unei femei sincere care cred ca este uNICUL si sufera dupa un barbat care nu da doi bani pe suferinta femeilor ! Draga mea , viata este frumoasa mai ales cand te vei elibera de barbati NEPREGATITI si ai sa fii fericita cand vei constata ca daca nu te desparteai de el nu aveai intradevar o alta relatie in care sigur VEI FI IUBITA !
Ani_Damian_1
Postat pe 3 Februarie 2017 10:25
In contextul vietii reale e aproape lipsit de semnificatie ca exista si destui barbati 'nepregatiti' pt. o relatie stabila, onesta, de lunga durata si, mai ales, bazata nu doar pe dragostea feromonica ci si pe...

...TOTAL RESPECT RECIPROC !

Problema insa cu adevarat grava este ca exista mult, mult prea multe femei care sint TOTAL NEPREGATITE ele insele pt. asa ceva!
Da' au pretentia sa fie barbatii...

Si e cu atit mai grav la femei fenomenul asta cu cit nici o relatie nu poate fiintza...

...fara acordul explicit al femeii!

Si e bine ca asa a orinduit chiar Big D. si natura lucrurile astea.
Din pacate majoritatea femeilor uita sau habar n-au ca exista intotdeauna, pe linga ... fluturasii din stomac si un minim de ratiune care sa indemne la analiza si reflectie serioasa intr-o chestiune atit de importanta; de viatza si de moarte cum s-ar spune...
Iar, dupa asemenea analiza, exista intotdeauna si varianta lui...

...NU !!!
garbo101426
Postat pe 3 Februarie 2017 12:50
Motivele pe care le a spus au fost pentru a nu te insela , urmand sa posteze pozele cu alta fata , clar a simtit altceva ptr fata aceea . a fost corect ca a initiat despartirea , nu a putut sa spuna adevarul pur ca sa nu te raneasca si mai tare , stiind ce dobitoc este .
Cristina_5
Postat pe 4 Februarie 2017 06:53
De la: garbo101426, la data 2017-02-03 12:50:25In contextul vietii reale e aproape lipsit de semnificatie ca exista si destui barbati 'nepregatiti' pt. o relatie stabila, onesta, de lunga durata si, mai ales, bazata nu doar pe dragostea feromonica ci si pe...

...TOTAL RESPECT RECIPROC !

Problema insa cu adevarat grava este ca exista mult, mult prea multe femei care sint TOTAL NEPREGATITE ele insele pt. asa ceva!
Da' au pretentia sa fie barbatii...

Si e cu atit mai grav la femei fenomenul asta cu cit nici o relatie nu poate fiintza...

...fara acordul explicit al femeii!

Si e bine ca asa a orinduit chiar Big D. si natura lucrurile astea.
Din pacate majoritatea femeilor uita sau habar n-au ca exista intotdeauna, pe linga ... fluturasii din stomac si un minim de ratiune care sa indemne la analiza si reflectie serioasa intr-o chestiune atit de importanta; de viatza si de moarte cum s-ar spune...
Iar, dupa asemenea analiza, exista intotdeauna si varianta lui...

...NU !!!


Barbatii sunt ca si femeile...sunt si dintre ei nepregatiti pt. o relatie, mincinosi, curvari; nu sunt cu nimic mai buni. Tu spui ca femeile trebuie sa chibzuiasca... pai ele chiar o fac si pun capat unei relatii, de aia sunt asa multi barbati disperati care ajung chiar si la crime. Iar respectul nu doar se pretinde, se ofera.
Dar satul arde si baba se piaptana, cred ca altele sunt problemele tarii asteia, nu dilemele sexiste.
Camil5y8
Postat pe 4 Februarie 2017 09:34
Te-ai gandit ca EL nu se gandeste la o legatura permanenta si cu o dingura femeie ? Atat te intreb !
garbo_408153
Postat pe 19 Februarie 2017 04:43
De la: garbo_462578, la data 2017-02-03 09:27:18Buna ziua! As dori sa va spun povestea mea si sa va cer un sfat! Acum 1 an si jumatate un baiat s-a indragostit de mine si destul de repede si eu de el. A fost prima mea iubire. Stiam ca suntem foarte diferiti de la hobby-uri pana la familii dar,cu toate astea,ne-am iubit foarte mult si am incercat mereu sa facem relatia sa mearga. Si a mers. Ne-am mutat impreuna acum aproape 5 luni si la inceput a fost minunat,exact ca inainte. Pana acum 1-2 luni cand am observat cateva schimbari mici la el carora nu le-am dat importanta,dar acum,uitandu-ma in trecut,le vad clar. Chiar si asa,relatia mergea si eram fericiti. Insa,acum cateva zile am avut o cearta mare in care mi-a spus deodata ca am gresit mutandu-ne impreuna asa repede,ca diferentele dintre noi il deranjeaza foarte tare si ca nu mai simte chimie. La cateva ore dupa despartire am vazut pe facebook poze cu el si o alta femeie,sincer va spun,nu din invidie, este net inferioara mie.L-am abordat fata in fata si mi-a jurat ca nu m-a inselat,ca a cunoscut-o in seara in care au aparut pozele,dar de atunci tot vad poze. Mi-a spus ca inca ma iubeste,ca regreta, ca sufera dar nu vrea sa arate si ca tot ce vad e doar distractie,ca de acum nu mai vrea relatii serioase,ci doar aventuri. De atunci plang si sufar in fiecare zi. Noi vorbeam de casatorie si copii,de o viata impreuna. Ne-am cunoscut reciproc familiile,parintii mei il iubeau si la fel si familia lui pe mine.Nu inteleg cum de a putut sa imi faca asa ceva. Toti apropiatii imi spun ca se va intoarce pentru ca nimeni nu i-a oferit dragostea si sprijinul pe care eu i l-am daruit. Dar nu stiu ce sa cred. Vreau sa il fac sa regrete,dar nu stiu daca intr-adevar o va face si nu stiu de ce se jura ca nu m-a inselat cand profilul ei de facebook spune altceva. Apreciez orice sfat! Multumesc anticipat!


Respecta-te, draga mea. Locul tau nu e in cosul de gunoi de unde sa te scoata din cand in cand, atunci cand nu ii merge cealalta relatie
Maria802
Postat pe 19 Februarie 2017 07:50
buna ziua in primul rand,din partea mea poti sal lasi si sa-ti refaci viata ca nu a ramas singurul barbat sunt o gramada o asemenea poveste am patit si eu si iam dat liber5 sotiei sa se duca in lume. Am divortat de ia si la revedere si eu acuma imi caut sufletul pereche .plus am ramas si cu un copil de doua luni pe care il cresc acuma si la ora actuala are 13 ani ok astai viata mergi inainte ok pa
danut_33
Postat pe 19 Februarie 2017 08:21
Da-i cu flit.
Foloseste-ti calitatile si fa-l sa regrete, in genunchi se va intoarce, dar asta depinde foarte mult si de tine.
Succes!
Dan_Epure_1
Postat pe 19 Februarie 2017 11:01
Draga mea,
iti scriu ca si cum mi-as raspunde mie din viitor pentru momentul in care intalnesc o situatie care se transforma intr-o poveste, pe alocuri frumoasa dar cu un final neplacut. Priveste-te in oglinda si spune-ti:"Merit mai mult!". Da voie sa treaca momentul despartirii, nu il mai retrai de atatea ori pentru ca nu merita atata risipa de suflet, pentru cine? pentru cineva care NU a fost recunoscator ca esti parte din viata lui. Cum depasesti momentul asta nesuferit? Intoarce-te catre tine, fa ceea ce iti place, citeste, apuca-te de un sport sau sala si iubeste-te! Mult. Mai mult in fiecare zi. In acest fel vei gasi o liniste interioara incredibila, te vei simti muuult mai bine cu tine si vei atrage un partener pe masura - cineva pe masura ta, care iti va vedea lumina, care iti va sarbatori unicitatea, un partener adevarat, de drum lung. Da voie acelui moment sa plece ca sa vina ceva nou si primeste lectia - meriti mai mult! Peste cativa ani vei zambi de asa intamplare...
herra007
Postat pe 19 Februarie 2017 11:09
De la: Dan_Epure_1, la data 2017-02-19 11:01:29Da-i cu flit.
Foloseste-ti calitatile si fa-l sa regrete, in genunchi se va intoarce, dar asta depinde foarte mult si de tine.
Succes!


Individul nu merita efortul. ..nu stiu cum este fata asta insa numai o femeie care nu se respecta ar face ceea ce spui tu.
Eu o sfatuiesc sa-i dea cu flit si ATAT.
Camil5y8
Postat pe 19 Februarie 2017 12:35
Flit, plus cu doza in cap, dar sa fie una de aia mare!
Ce sa mai zic, încă un "barbat" asumat.

Schmetterling
Postat pe 19 Februarie 2017 18:03
de ce va-ti certat ? erau motive serioase sau copilarii ? ci-ti ani ai ? eu consider ca o ciorba reincalzita nu are acelas gust ca aceea care o faci si maninci imediat. nu trage de baiat ca nu e bine tu vei suferi ! daca este sa fie al tau lasa-l sa se gindeasca sa aprecieze ce a pierdut .
lllorena
Postat pe 20 Februarie 2017 15:27
De la: Camil5y8, la data 2017-02-19 12:35:13
De la: Dan_Epure_1, la data 2017-02-19 11:01:29Da-i cu flit.
Foloseste-ti calitatile si fa-l sa regrete, in genunchi se va intoarce, dar asta depinde foarte mult si de tine.
Succes!


Individul nu merita efortul. ..nu stiu cum este fata asta insa numai o femeie care nu se respecta ar face ceea ce spui tu.
Eu o sfatuiesc sa-i dea cu flit si ATAT.


De care Flit ?

În altă ordine de idei, am constatat în ultimele luni că sunt prea multe pupeze pline de ele, fiţoase la greu, care nu ştiu ce vor în afară de carieră....sunt schimbătoare, oscilante....iar chestia cu chimia este o chestie mizerabilă.
VasileDinNuc
Postat pe 26 Februarie 2017 21:06
De la: Cristina_5, la data 2017-02-04 06:53:04Motivele pe care le a spus au fost pentru a nu te insela , urmand sa posteze pozele cu alta fata , clar a simtit altceva ptr fata aceea . a fost corect ca a initiat despartirea , nu a putut sa spuna adevarul pur ca sa nu te raneasca si mai tare , stiind ce dobitoc este .


si.....sa nu te orientezi in hotararile ce le iei de ceea ce apare in Facebook
cristina5
Postat pe 6 Martie 2017 11:47
Pompe Funebre si Servicii Funerare Complete Bucuresti Sector 1.2.3.4.5.6 si Ilfov 0769.800.400 NON STOP.

Va oferim o gama completa de Servicii Funerare in Bucuresti si Judetul Ilfov cu program NON-STOP.
Pentru mai multe detalii vizitati site-ul servicii-funerare-bucuresti-nonstop.ro sau contactati-ne telefonic pentru a primi consultanta gratuita: 0769.800.400
garbo_494342
Postat pe 23 Decembrie 2018 01:14
Buna!Nu ai mentionat pe nicaieri cum te cheama dar totusi am citit prin ce treceai in februarie.Ce s-a intamplat de atunci?
Axelandru
Postat pe 1 Mai 2019 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai exista barbati romantici? 107 De la: eladaela 25 Septembrie 2009 17:17
Oare cati dintre noi stiu cine sunt, pentru ce traiesc si sunt multumiti de ceea ce lasa in urma lor? 218 De la: garbo027119 4 Decembrie 2009 22:14
e dureros...cum sa trec peste despartire? 44 De la: carmen30ro 23 Septembrie 2013 14:22
Chiar am nevoie urgent de un sfat! sunt intr-o situatie prea confuza! 24 De la: GianySeo 20 Februarie 2015 15:06
Speranta moare ultima - dupa ce te-a omorat pe tine. 903 De la: iasomia 25 Noiembrie 2010 12:32
Setari Cookie-uri