ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Il vreau inapoi. ce sa fac?

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

Buna. Sunt noua pe forum si am o problema si am nevoie de niste sfaturi.
Pana de curand am avut o relatie de 6 luni cu un barbat. Ne intelegeam bine, dar el avea niste probleme personale (care nu aveau legatura cu mine) si era foarte obosit si trist. Eu am fost mereu intelegatoare si am fost langa el. Intr-o zi mi-a zis ca nu mai poate sa faca asta, ca nu vrea sa ma tina in loc, ca el nu imi poate oferi ce am eu nevoie, desi eu nu l-am presat in vreun fel si nu i-am cerut ceva anume.
Am ramas cumva prieteni, adica inca vorbim, dar nu despre despartire sau impacare. Au trecut vreo 2 luni. El nu e cu nimeni, eu la fel.
Eu as vrea sa incercam sa fim impreuna, dar el tot a zis ca nu vrea sa ma raneasca. Nu stiu cum sa fac si ce sa-i zic ca sa mai vrea sa ne acordam o sansa. 6 luni e totusi un timp destul de scurt ca sa cunosti o persoana si sa vrei sau sa poti sa-i oferi totul. Eu cred ca s-a grabit, dar nu vreau sa-l fac sa se simta presat sau fortat sa faca ceva. Dar nici nu pot sa fiu asa prietena cu el si sa ma gandesc in fiecare zi ca ar fi trebuit sa ne mai dam o sansa.
Ce sa fac?
  citeaza   raspunde

Sfatul meu sincer?

Nu cauta NICIODATA sfaturi de genul asta in mediul online!

Chiar n-ai mama/tata, frati/surori, unchi/matuse sau bunici?!?

Oricit de greu ti-ar fi - nu conteaza motivele, - pe astia macar ii poti 'suspecat' de prezumptia ca macar...

..tin la tine!

citeaza   raspunde

...suspecta...
  citeaza   raspunde

De la: miruna_1630, la data 2016-12-26 14:49:22Buna. Sunt noua pe forum si am o problema si am nevoie de niste sfaturi.
Pana de curand am avut o relatie de 6 luni cu un barbat. Ne intelegeam bine, dar el avea niste probleme personale (care nu aveau legatura cu mine) si era foarte obosit si trist. Eu am fost mereu intelegatoare si am fost langa el. Intr-o zi mi-a zis ca nu mai poate sa faca asta, ca nu vrea sa ma tina in loc, ca el nu imi poate oferi ce am eu nevoie, desi eu nu l-am presat in vreun fel si nu i-am cerut ceva anume.
Am ramas cumva prieteni, adica inca vorbim, dar nu despre despartire sau impacare. Au trecut vreo 2 luni. El nu e cu nimeni, eu la fel.
Eu as vrea sa incercam sa fim impreuna, dar el tot a zis ca nu vrea sa ma raneasca. Nu stiu cum sa fac si ce sa-i zic ca sa mai vrea sa ne acordam o sansa. 6 luni e totusi un timp destul de scurt ca sa cunosti o persoana si sa vrei sau sa poti sa-i oferi totul. Eu cred ca s-a grabit, dar nu vreau sa-l fac sa se simta presat sau fortat sa faca ceva. Dar nici nu pot sa fiu asa prietena cu el si sa ma gandesc in fiecare zi ca ar fi trebuit sa ne mai dam o sansa.
Ce sa fac?

Părerea mea e că nu ești ce își dorește lângă el și a încercat elegant să iasă din relatie
  citeaza   raspunde

802 este o doamna cu multa experienta de viata. Sunt de aceeasi parere. Incerci intr-un fel sa te minti singura. Daca un barbat te vrea nu il opreste nimic sa fie cu tine. Nu are nevoie de incurajarile si argumentele tale. Daca este sa -l faci sa se mai gandeasca nu te mai oferi pe o tava. Fii inaccesibila, chiar incearca sa rupi definitiv relatia (de prietenie sau ce o fi). Daca te vrea te cauta, daca nu, cel putin stii ca trebuie sa mergi mai departe, linistita. Nu mai fa pe vindecatoarea, mama ranitilor .
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: