Il vreau inapoi. Ce sa fac?

Buna. Sunt noua pe forum si am o problema si am nevoie de niste sfaturi.
Pana de curand am avut o relatie de 6 luni cu un barbat. Ne intelegeam bine, dar el avea niste probleme personale (care nu aveau legatura cu mine) si era foarte obosit si trist. Eu am fost mereu intelegatoare si am fost langa el. Intr-o zi mi-a zis ca nu mai poate sa faca asta, ca nu vrea sa ma tina in loc, ca el nu imi poate oferi ce am eu nevoie, desi eu nu l-am presat in vreun fel si nu i-am cerut ceva anume.
Am ramas cumva prieteni, adica inca vorbim, dar nu despre despartire sau impacare. Au trecut vreo 2 luni. El nu e cu nimeni, eu la fel.
Eu as vrea sa incercam sa fim impreuna, dar el tot a zis ca nu vrea sa ma raneasca. Nu stiu cum sa fac si ce sa-i zic ca sa mai vrea sa ne acordam o sansa. 6 luni e totusi un timp destul de scurt ca sa cunosti o persoana si sa vrei sau sa poti sa-i oferi totul. Eu cred ca s-a grabit, dar nu vreau sa-l fac sa se simta presat sau fortat sa faca ceva. Dar nici nu pot sa fiu asa prietena cu el si sa ma gandesc in fiecare zi ca ar fi trebuit sa ne mai dam o sansa.
Ce sa fac?
miruna_1630
Postat pe 26 Decembrie 2016 14:49

Sfatul meu sincer?


Nu cauta NICIODATA sfaturi de genul asta in mediul online!


Chiar n-ai mama/tata, frati/surori, unchi/matuse sau bunici?!?


Oricit de greu ti-ar fi - nu conteaza motivele, - pe astia macar ii poti 'suspecat' de prezumptia ca macar...

..tin la tine!


garbo101426
Postat pe 26 Decembrie 2016 15:44
...suspecta...
garbo101426
Postat pe 26 Decembrie 2016 16:28
De la: miruna_1630, la data 2016-12-26 14:49:22Buna. Sunt noua pe forum si am o problema si am nevoie de niste sfaturi.
Pana de curand am avut o relatie de 6 luni cu un barbat. Ne intelegeam bine, dar el avea niste probleme personale (care nu aveau legatura cu mine) si era foarte obosit si trist. Eu am fost mereu intelegatoare si am fost langa el. Intr-o zi mi-a zis ca nu mai poate sa faca asta, ca nu vrea sa ma tina in loc, ca el nu imi poate oferi ce am eu nevoie, desi eu nu l-am presat in vreun fel si nu i-am cerut ceva anume.
Am ramas cumva prieteni, adica inca vorbim, dar nu despre despartire sau impacare. Au trecut vreo 2 luni. El nu e cu nimeni, eu la fel.
Eu as vrea sa incercam sa fim impreuna, dar el tot a zis ca nu vrea sa ma raneasca. Nu stiu cum sa fac si ce sa-i zic ca sa mai vrea sa ne acordam o sansa. 6 luni e totusi un timp destul de scurt ca sa cunosti o persoana si sa vrei sau sa poti sa-i oferi totul. Eu cred ca s-a grabit, dar nu vreau sa-l fac sa se simta presat sau fortat sa faca ceva. Dar nici nu pot sa fiu asa prietena cu el si sa ma gandesc in fiecare zi ca ar fi trebuit sa ne mai dam o sansa.
Ce sa fac?


Părerea mea e că nu ești ce își dorește lângă el și a încercat elegant să iasă din relatie
Maria802
Postat pe 26 Decembrie 2016 16:49
802 este o doamna cu multa experienta de viata. Sunt de aceeasi parere. Incerci intr-un fel sa te minti singura. Daca un barbat te vrea nu il opreste nimic sa fie cu tine. Nu are nevoie de incurajarile si argumentele tale. Daca este sa -l faci sa se mai gandeasca nu te mai oferi pe o tava. Fii inaccesibila, chiar incearca sa rupi definitiv relatia (de prietenie sau ce o fi). Daca te vrea te cauta, daca nu, cel putin stii ca trebuie sa mergi mai departe, linistita. Nu mai fa pe vindecatoarea, mama ranitilor .
Miafarow
Postat pe 26 Decembrie 2016 20:06
Mergi mai departe , s-a terminat un capitol din cartea vietii, urmeaza altul...
cristina5
Postat pe 30 Ianuarie 2017 11:52

Ce simpla si placuta ar fi viatza daca am si reusi sa ne privim propria viatza ca pe o ... carte cu capitole de sine statatoare!


Din pacate - sau poate din fericire - nu sintem simpli roboti care putem uita si trece mai departe printr-un simplu...

...DELETE !

garbo101426
Postat pe 30 Ianuarie 2017 13:55
imi suna cunoscuta problema desi intrebarea este putin puerila ce sa fac?
nu trebuie sa faci ceva anume dar daca te intrebu de ce a renuntat asa usor gandeste-te 1. era vreo compatibilitate reala intre voi doi? aici se include atractia fizica si sexul, 2. era o intelegere normala se putea discuta pe diverse teme cu el? 3. te putea respecta asa cum esti? daca raspunsurile tale sant da, da, da atunci incearca sa afli de la el ce s-a intamplat, de multe ori barbatul in cauza este mai putin increzator in fortele proprii sau usor lezat mai ales cand are de a aface cu o femeie puternica si pleaca din aceasta cauza, alte ori ei au asteptari mari legate de sex, nu te gandi aici ca ai fi experta, nimeni nu este, unii barbati mint ca doresc sa te cunoasca dar de fapt ei vor un singur lucru, sper sa nu jognesc dar asta este diferenta dintre sexe, purul adevar! in rest daca nu a fost sa fie macar explic-i ca intelegi situatia si ai dori sa mergi inainte fara sa fii trasa inapoi si daca va fi sa te mai caute asigura-te ca santeti pe acceasi lungime de unda ! succces si bafta!
Andrea_Andres_1
Postat pe 1 Februarie 2017 01:52
De la: garbo101426, la data 2017-01-30 13:55:02
Ce simpla si placuta ar fi viatza daca am si reusi sa ne privim propria viatza ca pe o ... carte cu capitole de sine statatoare!


Din pacate - sau poate din fericire - nu sintem simpli roboti care putem uita si trece mai departe printr-un simplu...

...DELETE !



Uneori doar uitarea autoimpusa te poate face sa ...supravietuiesti
cristina5
Postat pe 1 Februarie 2017 09:43

"Uneori doar uitarea autoimpusa te poate face sa ...supravietuiesti"...

Ca 'ideal' ar fi bine, da' din pacate oamenilor nu le e suficienta ... supravietuirea.

Fara memoria propriei vietzi - oricit de dureroasa ar fi - omul nu-si poate depasi conditia de simplu animal...


Simpla supravietuire e atributul cel mai primitiv al vietzii.
Simpla supravietuire nu mai e viatza propriu zisa...
garbo101426
Postat pe 1 Februarie 2017 10:03
De la: garbo101426, la data 2017-02-01 10:03:10 :
....................................................
Fara memoria propriei vietzi - oricit de dureroasa ar fi - omul nu-si poate depasi conditia de simplu animal...

...................................................................:

Da e normal sa -ti cunosti viata , dar consideri cumva ca daca nu suferi sau incerci sa nu retraiesti suferintele nu te poti ridica din stadiul de animal?

Oare asa sa fie ? doar asta sa te diferentieze de ...ANIMALE?
cristina5
Postat pe 2 Februarie 2017 13:54
De la: cristina5, la data 2017-02-02 13:54:20
De la: garbo101426, la data 2017-02-01 10:03:10 :
....................................................
Fara memoria propriei vietzi - oricit de dureroasa ar fi - omul nu-si poate depasi conditia de simplu animal...

...................................................................:

Da e normal sa -ti cunosti viata , dar consideri cumva ca daca nu suferi sau incerci sa nu retraiesti suferintele nu te poti ridica din stadiul de animal?

Oare asa sa fie ? doar asta sa te diferentieze de ...ANIMALE?



Si asta te diferentiaza!
Oricum, la cat gandesc multi, diferenta dintre om si animal nu-i mare...
"Simpla supravietuire e atributul cel mai primitiv al vietzii.
Simpla supravietuire nu mai e viatza propriu zisa..."
Camil5y8
Postat pe 2 Februarie 2017 14:35
mai miruna ai facut sex cu el?daca el nu e multumit si vroia si un oral?a treia..;;daca e gay?nui plac muerile
ion_11
Postat pe 5 Februarie 2017 15:49
De la: ion_11, la data 2017-02-05 15:49:35mai miruna ai facut sex cu el?daca el nu e multumit si vroia si un oral?a treia..;;daca e gay?nui plac muerile


ioane esti maxim, in afara de faptul ca "e grele" cu gramatica si cu logica, in rest esti praf baiete!
banuiesc ca tu astepti sa ti se si raspunda la intrebari! daannng!
heartbit
Postat pe 5 Februarie 2017 16:27
Bitule, Ion tot Ion ramane...
Rotty
Postat pe 6 Februarie 2017 08:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
top! 67 De la: elisabeta_boia 10 Noiembrie 2011 18:33
Femeia 0 De la: 1 Aprilie 2010 15:10
Sunt intr-o situatie dificila..... 4 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 20:54
Formatorii de opinie 1 De la: VOIAJOR 30 Martie 2012 19:27
eu berbec-el pesti 32 De la: CRYSSAaa 4 Noiembrie 2009 15:48
Setari Cookie-uri