Vin sărbătorile! Noi ce facem?

Eu nu țin niciun post.
Să nu mănânc carne e f ușor. Mă rog, ouă, lapte etc...
E mult mai greu ca să renunți la ceva, de ex. la țigară dacă ești fumătoare înrăită.
Aș putea continua...
Da, știu eu sunt o ciudată.


Ieri la muncă, fetele au mâncat numai salată, fiind vineri, dar la masă bârfa era aperitivul.
Axl_R
Postat pe 17 Decembrie 2016 10:29
Eu fac chiftelutze cu cartofi la cuptor si salata de rosii cu castraveti.
Am dezlegare la de toate cand am pofta si nu ma doare fierea.
Ax, mai bine carne si post la barfe si rautati...nu ?
Rotty
Postat pe 17 Decembrie 2016 10:31
Cei ce se aseamănă...
Axl_R
Postat pe 17 Decembrie 2016 10:34
De la: Axl_R, la data 2016-12-17 10:29:14Eu nu țin niciun post.
Să nu mănânc carne e f ușor. Mă rog, ou, lapte etc...
E mult mai greu ca să renunți la ceva, de ex. la țigară dacă ești fumătoare înrăită.
Aș putea continua...
Da, știu eu sunt o ciudată.


Ieri la muncă, fetele au mâncat numai salată, fiind vineri, dar la masă bârfa era aperitivul.


Nu esti ciudata. De fapt ideea postului este sa renunti la placeri pe o perioada de timp. Mincare, fumat, cafea etc.
Pt mine renuntarea la dulciuri e f. grea dar asta e, nu m-a obligat nimeni.
Asa ca din 15 noiembrie sint pe frunze, fara carne, lactate, oua, DULCIURI.
Mai am putin, pina pe 25 decembrie.
Oricum postul asta e mai blind ca se maninca simbata si duminica si de sarbatori (sf. Nicolae de exemplu) peste.
Tommy_Boy
Postat pe 17 Decembrie 2016 10:35
Soacrele mele, amândouă, erau cu postul.
Mie nu-mi place peștele.
Având pr. cu fierea, ficatul și așa țin eu post des, adică numai ceai... Gl.

Fiecare face, cum crede că-i bine.
Axl_R
Postat pe 17 Decembrie 2016 10:41
Bineinteles, oricum postul nu se reduce numai la mincare.
Exista oameni frumosi si luminosi chiar si fara post.
Tommy_Boy
Postat pe 17 Decembrie 2016 10:48
De la: Rotty, la data 2016-12-17 10:31:20.... mai bine carne si post la barfe si rautati...nu ?


Ai dreptate Rotty. Asa zice si preotul meu, citez: "poti sa maninci varza si morcovi toata viata , daca esti rau si birfitor tot degeaba e".
Tommy_Boy
Postat pe 17 Decembrie 2016 10:55
Pai ce sa fac eu, sa le cresc copii și qpoi bărbații gândesc dacă ești corect ești prost, sa îi educe pui de excroci,
Sunt destui hoți, nu vreau sa fac și eu
ingerasulluptor1
Postat pe 17 Decembrie 2016 22:10
Bărbații sunt varza la practica ce sa știe ei sa facă dacă gândesc doar cu carnatul din pantaloni, or fii ei deștepți la teorie, dar la un om trebuie sa te uiți la ce face nu la ce spune,
ingerasulluptor1
Postat pe 17 Decembrie 2016 22:14
Bărbații sunt varza la practica ce sa știe ei sa facă dacă gândesc doar cu carnatul din pantaloni, or fii ei deștepți la teorie, dar la un om trebuie sa te uiți la ce face nu la ce spune,
ingerasulluptor1
Postat pe 17 Decembrie 2016 22:14
Bărbații cât sunt tineri fac sex de nu mai pot și la 50 de ani pot sa dea carnatul la caini sa Îl mănânce ca numai este bun ca este prea uzat,
ingerasulluptor1
Postat pe 17 Decembrie 2016 22:16
De la: Tommy_Boy, la data 2016-12-17 10:55:32
De la: Rotty, la data 2016-12-17 10:31:20.... mai bine carne si post la barfe si rautati...nu ?


Ai dreptate Rotty. Asa zice si preotul meu, citez: "poti sa maninci varza si morcovi toata viata , daca esti rau si birfitor tot degeaba e".


Da bărbații au mentalitatea care le învață pe femei sa facă sex și sa fie rele ca sa potrivească cu barbatul in gândire, când se căsătoresc, pt ca dacă femeia ar fii corecta nu sar potrivi în gândire cu bărbații ,bărbații gândesc dacă ești corect ești prost, așa sunt oamenii le place sa facă mizerie dar nule place sa trăiască în ea, dacă nu le place la bărbați mizeria atunci sa o curețe,
ingerasulluptor1
Postat pe 17 Decembrie 2016 22:20
Știi bărbații romani ar trebui sa fie mai uniți la lucruri Constructive, sa fie și ei buni la ceva, folositori
ingerasulluptor1
Postat pe 17 Decembrie 2016 22:26
Vezi ca iar ai gresit topicul. Discutia despre barbatii pe care ii detesti atit ca numai despre ei vorbesti e pe alta alee.
Drum bun.
Tommy_Boy
Postat pe 18 Decembrie 2016 09:44
Eu cred ca tu ar trebui sa vb pe alta alee,

Pt ca din cauza bărbaților nu avem ce sa pregătim de sărbători sa punem pe masa ca avem salarii de bani din cauza la bărbați, care vor sa fie lideri sa conducă pe femei dar ei nici mici nu mici nu știu bine nici cum ii cheamă, de unde vin și unde merg,
ingerasulluptor1
Postat pe 18 Decembrie 2016 14:24
Eu cred ca tu ar trebui sa vb pe alta alee,

Pt ca din cauza bărbaților nu avem ce sa pregătim de sărbători sa punem pe masa ca avem salarii de 2 bani din cauza la bărbați, care vor sa fie lideri sa conducă pe femei dar ei nici mici nu mici nu știu bine nici cum ii cheamă, de unde vin și unde merg,, au minte de găină, care nu știu sa se conducă pe ei însăși și vor sa conducă pe alți
ingerasulluptor1
Postat pe 18 Decembrie 2016 14:24
Ei nu zau, taci soro!
Tinind cont ca 50,8% din populatia Terei sint femei, propun exterminarea barbatilor iar femeile sa se inmulteasca prin mitoza, sa-i invatam minte sa mai fie nesimtiti si nespalati si mai ales sa exploateze femeile inteligente si muncitoare asa ca tine.
Totusi ma ca daca n-ar mai fi barbati nici tu nu ai mai avea subiect de "conversatie" asa ca ramin la observatia initiala, ai gresit topicul deci treci la topicul cu parerea despre barbatii romani.

Aici postezi doar daca ai o reteta interesanta pt. Craciun care sa nu contina barbati.
Tommy_Boy
Postat pe 18 Decembrie 2016 14:53
De ce tot ii dai peste bot? Esti una dintre cei care modereaza comenturile? Nu esti mai buna, doar conforma si ..dioata.
Camil5y8
Postat pe 18 Decembrie 2016 15:31
Mai draga, in cazul tau nu-i mai dau peste bot, ii dau dreptate.
Tommy_Boy
Postat pe 18 Decembrie 2016 15:38
Avand in vedere ca ai simtit nevoia sa-ti iei aparararea on and on, hermafrodito....
Camil5y8
Postat pe 18 Decembrie 2016 20:05
De la: Tommy_Boy, la data 2016-12-18 14:53:30Ei nu zau, taci soro!
Tinind cont ca 50,8% din populatia Terei sint femei, propun exterminarea barbatilor iar femeile sa se inmulteasca prin mitoza, sa-i invatam minte sa mai fie nesimtiti si nespalati si mai ales sa exploateze femeile inteligente si muncitoare asa ca tine.
Totusi ma ca daca n-ar mai fi barbati nici tu nu ai mai avea subiect de "conversatie" asa ca ramin la observatia initiala, ai gresit topicul deci treci la topicul cu parerea despre barbatii romani.

Aici postezi doar daca ai o reteta interesanta pt. Craciun care sa nu contina barbati.


Frate hermafrodit, eu nu am bani sa cumpăr mâncare de crăciun, la ce rețete sa mă gândesc,,,
Știi ca barbatii ca tine nu dau salarii decente ca sa putem supraviețui,
ingerasulluptor1
Postat pe 18 Decembrie 2016 21:41
Mai soro, pune mina si munceste, sfat din partea jumatatii mele feminine.
Acum depinde si de munca, ca daca carte nu ai si nici o meserie ca lumea, nu ai parte nici de salariu misto.
Vad ca ti-ai resapat limba romana, deci se poate sa vorbesti si coerent.
Daca ti-ai resapa si memoria si puterea de intelegere ar fi OK.
Oricum vad ca ti-ai gasit un frate de suferinta aici, tu nu suporti barbatii el nu suporta femeile. Distractie buna impreuna.


Tommy_Boy
Postat pe 18 Decembrie 2016 22:09
"Distractia" o asiguri tu.
Camil5y8
Postat pe 18 Decembrie 2016 23:14
Mai frate analfabet care nu știe sa citească, și nici sa scrie pt ca sare peste propoziții și le mănâncă se vede ca ești flamand,
Și oamenii cu școala au salariile de nimic în tara care au Învățat, doctorii au salarii de nimic, profesorii care nu poți spune ca sunt oameni fără școală, dar la creierul tău minuscul ce poți intelege, tu poate ești învățat sa faci foame, pt ca cei care nu muncesc nici prea nu le este foame,
Și apoi eu nu Nuam nimic cu bărbații cumsecade si cu Bun simt, eu am ce am cu bărbații rai și impertinenti, așa ca tine,
Plus ca tu suferi și ești depresiv se vede ești frustrat
ingerasulluptor1
Postat pe 19 Decembrie 2016 12:19
Eu nu sint frate cu oricine.
Reciteste ce ai scris, fa corecturile de rigoare, ca sa demonstrezi ca ai carte dupa care mai stam de vorba.

"în tara care au Învățat, " ei nu zau, biata limba romana vorbita de una cu cel putin 12 clase (banuiesc).

Mai fata, nu barbatii sint de vina pt situatia ta.
Tommy_Boy
Postat pe 19 Decembrie 2016 12:56
De la: Tommy_Boy, la data 2016-12-18 14:53:30Ei nu zau, taci soro!
Tinind cont ca 50,8% din populatia Terei sint femei, propun exterminarea barbatilor iar femeile sa se inmulteasca prin mitoza, sa-i invatam minte sa mai fie nesimtiti si nespalati si mai ales sa exploateze femeile inteligente si muncitoare asa ca tine.
Totusi ma ca daca n-ar mai fi barbati nici tu nu ai mai avea subiect de "conversatie" asa ca ramin la observatia initiala, ai gresit topicul deci treci la topicul cu parerea despre barbatii romani.

Aici postezi doar daca ai o reteta interesanta pt. Craciun care sa nu contina barbati.


Mai papa lapte care cred ca nu are nici 8 clase, nici eu nu sunt sora cu toți retardatii,
Și plus ca tu nici nu mai știi sa ții minte ceea ce scrii,

Știi ar trebui sa și ții minte ceea ce scrii, maimuță
ingerasulluptor1
Postat pe 19 Decembrie 2016 14:16
Tu nu ești capabil de nimic, și mai ești și cu nasul pe sus
ingerasulluptor1
Postat pe 19 Decembrie 2016 14:18
jos palaria, caciula !
garbo_460561
Postat pe 19 Decembrie 2016 14:21
De la: garbo_460205, la data 2016-12-18 23:14:28"Distractia" o asiguri tu.


el, ea...voi, ei, ele...
garbo_460561
Postat pe 19 Decembrie 2016 14:22
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-12-19 14:18:33Tu nu ești capabil de nimic, și mai ești și cu nasul pe sus


Iar ai fracturat gindirea logica.
Mai luptatoareo, daca nu eram capabila de nimic ma vaitam si eu la unison cu tine ca „din cauza la barbati” (?!?!?!? apropo de limba romana) nu am ce sa pun pe masa de Craciun iar daca eram cu nasul pe sus nu te bagam in seama, asa cum face marea majoritate a userilor, te lasam in boii tai, vaitindu-te pe toate topicele de cit de rai sint barbatii.
Am crezut initial ca faci caragață dar pt asta e nevoie de inteligenta si simtul umorului iar un om inteligent ar fi inteles ca a inceput sa plictiseasca, dar tu vorbesti serios deci chestia cu umorul si inteligenta iese din discutie.

Vaita-te in continuare de barbati dar ma indoiesc ca asta iti va pune friptura si coconac pe masa.

Hai pa, ai inceput sa ma plictisesti si nu ma cobor chiar atit incit sa incep cu exemplificari din regnul animal.

Tommy_Boy
Postat pe 19 Decembrie 2016 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoiede ajutor sa-mi salvez copila 7 De la: soapta_vantului 30 Decembrie 2012 11:59
mama ne-a distrus familia! 215 De la: garbo263078 26 Februarie 2018 18:01
mama 117 De la: AGAPI_MOU 22 August 2009 23:35
Buna seara! 7 De la: Laura_M 22 Noiembrie 2010 21:32
singuratatea cat de mult te poate schimba? 101 De la: garbo017339 31 Iulie 2009 23:04
Setari Cookie-uri