Ce mai vrea de la mine?

Buna. Anul trecut am avut un iubit , relatia a durat 7 luni. Dintre care 2 luni a fost in voiaj . In aceasta perioada era foarte sensibil si iritant . Nu m-am mai putut intelege cu el asa ca ne-am despartit . In momentul de fata suntem despartiti de 9 luni timp in care am mai incercat sa vorbim , dar el tot ezita si nu inteleg de ce ...pentru ca intr-un final tot el ajunge sa-mi dea semne , sa-mi dea mesaje. Sa ma intrebe daca am pe cineva.
Eu as mai incerca inca o data sa fiu intr-o relatie cu el , pentru ca simt ca ambii nu am dat tot . Oarecum eu , m-am limitat.
Azi mi-a dat iarasi mesaj spunandu-mi ca nu am mai vorbit de mult si a adus vorba ca cu o zi in urma a fost ziua lui (asta pentru a ma face pe mine mai indulgenta ) ,din nou intreaba daca am pe cineva.
Ma enerveaza la maxim pentru ca nu spune direct ceea ce vrea.
Daca ati inteles ceva din povestea asta imposibila , va rog lamuriti-ma si pe mine . Ce tot urmareste baiatul asta? De ce nu poate spune direct ca vrea sa ne intalnim?!
Gumiho
Postat pe 9 Octombrie 2016 20:55
Buna , nu sunt eu in masura sa dau sfaturi, pt ca si eu acum trec printr-o perioada naspa, dar ca idee trebuie sa stii ce iti doresti, dar daca totusi ai sentimente sincere, ar trebui sa stai de vorba deschis cu el si sa "studiezi" ce doreste. Sa iesiti in oras la un suc sa povestiti nu ucide pe nimeni si nici nu il umpli cu sperante. Parerea mea e ca totusi daca simti ceva adevarat inauntrul tau merita sa incerci , decat sa-ti para rau ca poate ai putut face ceva si nu ai facut ...
cornelmarius
Postat pe 10 Octombrie 2016 07:49
Genul care nu-si asuma mai nimic in viata. Daca ai pe cineva, parca s-ar "baga" si el, pentru orgoliu. Daca nu ai, inseamna ca nu esti suficient de interesanta, si nu-l interesezi nici pe el.. Si daca va cuplati din nou, sa fie din dorinta ta, el nu a vrut nimic, tu ai vrut. Spune-i ca ai o relatie noua, cu un om minunat, pe care-l iubesti mult. Atunci vei vedea cum reactioneaza. Presupun ca violent. Tu spui ca ai avut mereu o retinere. Este sfantul instinct care -ti spune sa te tii departe. Meritam barbati asumati, care sunt acolo si care stiu ce vor si stim si noi ce vor.
Miafarow
Postat pe 10 Octombrie 2016 08:46
De la: Gumiho, la data 2016-10-09 20:55:45Buna. Anul trecut am avut un iubit , relatia a durat 7 luni. Dintre care 2 luni a fost in voiaj . In aceasta perioada era foarte sensibil si iritant . Nu m-am mai putut intelege cu el asa ca ne-am despartit . In momentul de fata suntem despartiti de 9 luni timp in care am mai incercat sa vorbim , dar el tot ezita si nu inteleg de ce ...pentru ca intr-un final tot el ajunge sa-mi dea semne , sa-mi dea mesaje. Sa ma intrebe daca am pe cineva.
Eu as mai incerca inca o data sa fiu intr-o relatie cu el , pentru ca simt ca ambii nu am dat tot . Oarecum eu , m-am limitat.
Azi mi-a dat iarasi mesaj spunandu-mi ca nu am mai vorbit de mult si a adus vorba ca cu o zi in urma a fost ziua lui (asta pentru a ma face pe mine mai indulgenta ) ,din nou intreaba daca am pe cineva.
Ma enerveaza la maxim pentru ca nu spune direct ceea ce vrea.
Daca ati inteles ceva din povestea asta imposibila , va rog lamuriti-ma si pe mine . Ce tot urmareste baiatul asta? De ce nu poate spune direct ca vrea sa ne intalnim?!


Mai bine te axezi pe băiatul de la medicină
Maria802
Postat pe 9 Noiembrie 2016 22:45
Daca el nu reuseste sa fie direct- din cine stie ce motive, caracter sau altceva- fii tu! Pune intrebari directe si afla raspunsuri! Probabilitatea ca niste straini pe un forum sa stie ce vrea de la tine este practic nula. :)
Luna_in_capricorn
Postat pe 10 Noiembrie 2016 20:19
Cu "baiatul de la medicina " ce s a intamplat?
garbo_393573
Postat pe 12 Noiembrie 2016 08:14
Este la alt topic, special deschis pentru el.
Rotty
Postat pe 12 Noiembrie 2016 08:17
O consultație, ceva?!
Baga la cap ce ti-a scris Miafarow.Asemenea "bărbați", mai bine nu ar fi.Cel putin, nu intr-o relație.
Schmetterling
Postat pe 12 Noiembrie 2016 09:17
De la: garbo_393573, la data 2016-11-12 08:14:08Cu "baiatul de la medicina " ce s a intamplat?


Nimic. Baiatul de la medicina o fi aflat de cel de la acest topic, cel de la acest topic de cel de la medicina si uite asa cind stai cu fundul in doua luntri iei apa la totonei adica risti sa ramii singura.
Eu l-as invita la o cafea pe cel de la medicina. Incercarea moarte n-are.
Tommy_Boy
Postat pe 12 Noiembrie 2016 09:32
Nu cred ca mai vrea nimic respectivul daca-si aduce aminte de tine din cand in cand si atunci doar sa te intrebe daca n-ai pe alcineva .....Banuiala mea este ca s-a reintors la o alta relatie si a-i trece cu vederea comportamentul nu-ti va aduce decit suparari .Asa s-ar putea explica felul cum s-a purtat cu tine in cele 2 luni de voiaj , scurtele aduceri aminte si intrebarea ...Poate gresesc, dar e bine sa-ti pui singura intrebari si sa vezi ca de fapt a fost o relatie pur si simplu ,fara implicare din partea lui .Noi iti spunem parerea noastra ,alegerea este a ta ,asa facem fiecare dintre noi.Numai bine!.
fengari
Postat pe 13 Noiembrie 2016 13:48
Buna .
Scuze ca am raspuns asa de tarziu , dar nu am mai intrat deloc, ...acum ca vad cate raspunsuri s-au strans sunt recunoscatoare .
Cu baiatul de la medicina nu s-a intamplat nimic . Nu l-am mai vazut , drumurile noastre nu s-au mai intersectat. Asta e!
Nu voi stii niciodata cum ar fii fost. El nu va stii cum ma cheama si nici eu, Dar viata merge inainte ,nu ? :)) .
Cu fostul nu am ajuns sa ma vad . Acum ceva zile am primit niste ,,semne " de la el ...cum ca ar vrea sa reinceapa ceva , Are 23 de ani probabil de aceea e asa oscilant ...vrea sa mai ,,petreaca" un pic .Nu e pregatit pentru o relatie serioasa. Nu stiu.
Dar inima mea nu o sa mai bata de fiecare data cand face asta . Cu totii ne maturizam , intr-un final . :))
Acum vreau sa ma focusez pe facultate , vreau sa ma angajez ...sa ma dezvolt pe plan profesional. Si daca e sa vina marea iubire :)) o sa stau in centru si o sa las lucrurile sa isi urmeze cursul . Pentru ca oricat am vrea noi sa se intample un lucru , facem tot posibilul ca acel lucru sa se intample ...daca nu e sa fie ...degeaba . Am scris un roman :))
Va multumesc mult pentru sfaturi . Va doresc tot binele !
Gumiho
Postat pe 15 Ianuarie 2017 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratamente 1 De la: icaica 17 Aprilie 2011 17:33
LA MULTI ANI DAN PURIC! 1 De la: human 12 Februarie 2011 14:07
despre barbati 60 De la: garbo289250 18 Octombrie 2012 21:26
cum poti ajuta un om sa isi revina dupa o cadere .....care a trait o dezamagire si a considearat ca viata nu exista si nici motiv pt a trai 8 De la: betty37 21 Aprilie 2011 22:57
buna casatoria dintre un crestin si o muslumanca 23 De la: VABRE 27 Decembrie 2009 20:44
Setari Cookie-uri