Daca toti am fi la fel, cum ar fi viata?

Daca semanam unul cu altul perfect=gemeni,daca am avea aceleasi indeletniciri si profesii,daca am avea aceleasi calitati si defecte......etc,etc.....cum ar fi viata?, viata ar exista?
caleidoscop
Postat pe 22 August 2016 16:40
Am fi ca niste furnici sau albine. Dar nici ele nu sunt la fel.
Poate in viitor vom avea clone si vom putea observa cum ar fi viata alaturi de copii identice.
Deliaaa
Postat pe 22 August 2016 21:01
Pai noi nu trebuie sa fim la fel, la profesii la lucrurile care ne plac, noi suntem diferiți, doar ce trebuie bsa renunțăm este n la răutate, es ne dezbina și ne face sa ne fie frica unii de alții.

răutatea cuprinde, următoarele, invidia, ura, ironia, brutalitate, vorbirea npe la spate, so mai sunt câteva ele sunt greșeli mari,,
ingerasulluptor1
Postat pe 22 August 2016 21:46
A lua exemplu un om cult, nu înseamnă ca ești clona, înseamnă ca știi sa alegi intre bine și rrău, noi invatam unii de la alții, important sa alegi ce este bun,
eu îi iau ca exemplu pe m oamenii culți, cu gândire constructiva, și nu mă consider clona, ci a consider un om care știe sa selecteze ce este bun
ingerasulluptor1
Postat pe 22 August 2016 21:50
Dacă oamenii renunță la invidie și ura nu înseamnă ca ei vor fii asemănători, și se vor plictisi, dacă nu va exista invidie și ura, ei vor fi mai uniți, și mai cooperanți, da se vor certa dar nu va exista ura, cearta va exista pt ca suntem diferiți, unul vrea asa altul altceva, dar dacă nu exista răutatea ei se vor ierta, pt ca trebuie sa ierți, dar sunt unele greșeli care nu pot fii iertate, cum ar fii răutatea și invidia,
ingerasulluptor1
Postat pe 22 August 2016 21:54
si ca sa continui cu ceea ce am inceput sa va scriu, adica ideea acestui topic"nastrusnic" ,mai exact cum s-a ajuns aici?!...citesc si postez pe Garbo de mult timp, unii si unele poate m-au recunoscut, insa ce m-a intristat f.putin este mentalitatea unora dintre noi, mai exact este destul de primitiva,din era stiti voi,de demult... ,am ajuns sa nu m-ai credem nici in noi, nici in justitie,nici in politie,nici in cadrele medicale,nici in profesori,si lista poate continua.Asa cum au afirmat si altii inaintea mea,suntem egoisti,plini de rautate,am uitat ce inseamna generozitatea,respectul,iubirea de tot ce ne inconjoara si de semeni.Inteleg ca nu putem fi totusi la fel,specia umana este diferita spunea Darwin, si bine spunea....insa actiunile oamenilor pot fi bune,depinde doar de noi, depinde daca ne dorim acest lucru....sunt unii sau unele care mor de oftica ca nu sunt ca mine....nu stiu cu ce le-am gresit,postand ceea ce am postat,chiar si o mica greseala ca nu am scris cu majuscula....asa se numeste mai nou nu cum a afirmat cu litera mare.....daca vrea sa de-a dovada ca a luat nota mai mare ca a mea la bac, la lb. si literatura romana....si scrie cate in luna si-n stele ca poate, poate l-o baga cineva si pe el in seama,fiecare e liber sa faca si sa gandeasca ce vrea insa acea persoana e inculta si lipsita de bun simt atunci cand face sau o mai face referire la persoana mea.Chiar il,o, rog sa citeasca printre randuri si sa i-a aminte la apropoul care l-am batut la persoana ei,lui.Nu vreau sa fiu penibila insa am simtit nevoia sa impartasesc cu unii dintre voi ceea ce azi mi-au dat ochii sa citesc.Oricum traim in Romania si unde totul e posibil,am observat.!...m-as bucura intr-o zi sa nu mai fie atat de permisibil ceea ce se intampla in tara noastra.O sa revin!


caleidoscop
Postat pe 22 August 2016 23:12
Pai dacă este salarul prost șioamenii muncesc prost , și politia și doctorii, politia dacă nu este plătită nu face orfine, așa au fost educați de mici, dacă nu sunt plătiți nu fac nimic bun
ingerasulluptor1
Postat pe 23 August 2016 01:10
Dacă su la noi salariile ar fii mai mari, oamenii ar munci mai mult, politia ar face ordine, dar politia face ordine cu nebunii extremi, ca de aia mai puțin extremi nu are timp, asta ar trebui sa facem noi nun t timpul liber,
ingerasulluptor1
Postat pe 23 August 2016 01:13
De la: caleidoscop, la data 2016-08-22 16:40:56Daca semanam unul cu altul perfect=gemeni,daca am avea aceleasi indeletniciri si profesii,daca am avea aceleasi calitati si defecte......etc,etc.....cum ar fi viata?, viata ar exista?


Cum ar fi ? Boring, ennuyeux, langwiling PLICTISITOR.
In acest caz nu vad de ce ar exista mai mult de un om pe pamint.
La ce ar folosi 7 miliarde de oameni care sa aiba aceeasi meserie si preocupari?
Tommy_Boy
Postat pe 23 August 2016 08:47
Chiar asa!


Si exact la fel si eu:
..."sa continui cu ceea ce am inceput sa va scriu" ori de cite ori un/o kretin/a apare pe-aici cu o imbecilitate de topic gen ..."cum ar fi viata?, viata ar exista?"...


N-are absolut nici un rost sa ma mai formalizez sau sa critic incultura, ignorantza, analfanetismul si incongruentza crasa din pseudo-textele chipurile scrise in l. romana, da' nu pot sa ma abtin, infrinez sau restrictzionez sa constat ca viatza bate filmul, filmul bate imaginatzia cea mai fecunda iar...

...PROSTIA FUNCIARA le bate pe toate astea de le suna apa in cap!

Mai pe scurt, ..."viatza ar exista daca ... am avea aceleasi indeletniciri si profesii, daca am avea aceleasi calitati si defecte?"...


La asa ceva, mie nu-mi mai ramine decit sa-mi inghit repede cu citeva guri de cafea ... uluiala metafizica si consternarea gnostica!


Ma declar practic ... incapabila de a mai crede ca, atunci cind vor veni extraterestrii pe planeta noastra - si vor veni! -, va mai exista pe Terra oameni cu IQ-ul macar cit marimea numarului de la pantofi!

Nu de alta, da' la ritmul ametitor in care mama idiotzilor e permanent fecundata de maniera la care tot felul de dobitoace au ajuns ... bloggeri cu reputatie (sa faci apoplexie, zau asa!), sint convinsa ca pt. fiintzele de pe alte planete, animalutzele bipede carele sintem noi, le vom parea doar un...

...sheptel ceva mai 'rasarit'!


Reiau de la topicul cu mucegaiul, ca poate unii nu inteleg ce ... caleidoscop de perle de analfabeta poate vietzui absolut autonom, hranindu-se pur si simplu prin actiunea consumptiva a ultimilor proprii neuroni decrepitzi:

***Si zi asa ... "reputatie de blogger", huh?!?


Sa inteleg ca ar exista si o comunitate a voastra, a bloggerilor ... analfabeti profund?

Nu de alta, da' nu numai ca nu esti in stare sa folosesti 'majuscula' la inceput de fraza, da' esti si anal-fabeta rau de tot, mai retardato!

Auzi la e ..."dpdv te-ai purtat urit cu semenii tai"!


Bai, tu chiar esti asa de proasta de la mama natura? Sau ai urmat niste ... cursuri speciale ca sa apari atit de timpita???

Mai, ignoranta tupeista, oare ce crede mono-reuronala de tine ca inseamna "dpdv"?

Cumva ... "din punct de vedere"???
Ca daca asta e, atunci ia de-aici, idioato, sa vezi cum suna propozitia ta:

..."din punct de vedere te-ai purtat urit cu semenii tai"!!!


Intelegi ce vreau sa spun?
Adica intelegi ca limba romana se simte in mod grav ... OFENSATA de asemenea sacrilegiu verbal, imbecilo?!?


Sfatul meu?
Lasa-te de prosteala cu blogareala si marsh repede la shcoala ca acusi incepe anul shcolar si e musai sa refaci...
...gimnaziul!
***

Asa ca poate intelege tot mapanondul cum e cu ... deschisul de topice ca sa putem sa ne simtzim 'confortabile' atunci cind avem un singur scop:

...Aruncatul cu laturi pseudo-intelectualiste si varsarea de umori dezgustatoare peste toti cei carora n-avem cum sa le ajungem la nivelul de educatzie, de inteligentza, de civilizatie, de moralitate, de caracter si ideatzie, da' - pt. ca sintem doar niste anonimi pe net si nu ne vede in mod direct lumea in deplina .. plinatate a imposturii noastre intelectuale -, putem macar 'pretinde' o pseudo-desteptaciune la adapostul acestui undercover !
'Democratzia' internetului, nu-i asa?!?...


Vai da mama unor asemenea specimene ignobile si triste!
Si unele din ele chiar se mai si inmultesc fara masura...
garbo101426
Postat pe 23 August 2016 10:31
Oamenii sunt cumva si la fel. Sunt si stiinte care ii incadreaza in tipologii. Indiferent cat de destept esti, cat ai studiat, si daca mintea iti intelege notiuni abstracte, trebuie sa mananci, sa dormi, sa te incalzesti, Lumea nu e construita numai de elite, de ganditori si atoqtestiutori. Fara oamenii simpli, care nu stiu sa scrie cu litera mare la inceput de propozitie ganditorii ar muri de foame sau nu ar avea timo decat de cultivat cartofi. Lasati-i in pace, cine vrea sa invete invata si fara sa fie apostrofat. Criticii literari sunt cu atat mai pretuiti cu cat sunt vazuti mai rar. Pana la urma forma este ultima care trebuie bagata in seama. Nu? Parca cam asa auzisem eu de la oameni care au terminat gimnaziul. Nimic nu e nou sub soare. S-au facut restructurari la Politia forumului, dar parca mai bine era inainte. Doar parerea mea.
Deliaaa
Postat pe 23 August 2016 12:01
Multumesc lui Dumnezeu ca am trait suficient de mult ca sa aud siii...

...SUPREMA IMBECILITATE!

Cum ca ... "ganditorii ar muri de foame" daca n-ar exista kretinii de net - mai nou oamenii 'simpli' si doar analfabeti - care sa le dea lor de lucru!


Serios, 'excelentza'?
E mare si adinc tare ... putzul ala al gindirii personale din care - no offence! - te adapi cu atita 'insetare' ?!?

Mai sinteti multi dintr-astia self-suficienti, sferto-docti, cu mintea-n pioneze si care ... nu va scoateti ochii unii altora?!?

Asa este, e-adevarat 100% ca lumea nu se construieste DOAR cu si 'pe' elite, da' te pot asigura - fara ca macar sa fie nevoie sa produc 'dovezi' -, ca la modul asta infantil de gindire, aceeasi omenire ar fi ramas tot la stadiul deee...

...smulsul radacinilor, mincatul sopirlelor dintre bolovani si culesul fructelor care cadeau singure pe pamint!

Pina si prima maimutza arboricola care s-a dat jos din copac - si a folosit o creanga sau un os de animal pe post de unealta -, a fost infinit mai inteligenta decit idiotzii astia care nu stiu si nu vor sa foloseasca majuscula atunci cind trebuie, da' au ... blogg in cyberspace!

S-a-ntors cu totul lumea asta cu fundu-n sus de la aparitia internetului asta care aparent parca mai mult tembelizeaza!
De parca nu era suficient de zmintita si fara el...

Mari 'muritori de foame' - pt. ca, nu-i asa, nu-si cultivau singuri cartofii (care a propos, 'eminentza', n-au cunoscut Europa decit dupa anul 1540!) - or fi fost sau sint ... Aristotel, Pitagora, Socrate, Galilei, Voltaire, Shakespeare, Goethe,Tesla, Hypatia, Galton, De Mello, Grotius, Wolsey sau Terence Tao, huh?
De ultimii 6 banuiesc ca n-a auzit in toata viata lor nici unul dintre ... cultivatorii astia contemporani de cartofi carele sinteti voi, nu-i asa?

1. Critici ... literari?
Tu te auzi ce vorbesti cind incerci sa si ... gindesti???
Aici nu era vorba de literatura, superbo, ci doar de ... limba romana, gramatica si bunul simtz ... afiliat!

2. Forma e cea care trebuie bagata in seama?
Asta ai invatzat tu cit ai stat prin shcoala???
Atunci, cu parere de rau, trebuie sa-ti spun ca ... ai ars gazul de pomana pe-acolo!
Si eu care credeam ca structura definitorie a existentzei este chiar ... FONDUL LUCRURILOR. Si ca de forma se ocupa doar ... artistii!
Si mai nou ... toti prostii.

3. O asa zisa 'politie' a forumului daca chiar ar exista, atunci ar trebui sa nu mai permita chiar oricarui dobitoc sa-si arate la liber si IN PUBLIC ... circumvolutziunile numai bune de ... patinat mustele pe ele!

P.S.
Nu stiu cum se face da' numai in Romania daca vrei sa jignesti pe cineva ... de 'moarte', te apuci si-i spui cit de prost e el/ea. Orice alta jignire nu-l scoate din mintzi pe ipochimenul mioritic tot atit de tare. Citeodata nici macar daca-l injuri de mama!
Problema fundamentala insa in tzarisoara asta nu e in nici un caz prostia in sine.
Si asta pt. ca prostia e in esentza pur si simplu ... un dat. Nu prea placut, da' asta e.
Un dat de care nu ai cum sa faci misto daca cel care e prost e in acelasi timp si om la locul lui, are bun simtz, e muncitor si onest si-si cunoaste locul. Personal chiar admir astfel de oameni care au macar caracter, masura, moderatzie si modestie.
Adevarta problema apare insa - si aici internetul are cel mai devastator rol - doar atunci cind prostul nu e prost destul daca nu e si ... fudul!
Adica daca nu simte el imperioasa si ineluctabila dorintza de a ... iesi in tirg ca sa mai faca si spectacol cu inteligentza lui vadit sub-mediocra!
La romani prostia pare ca are chiar un ... ethos national al ei!

Prostul roman difera fundamental de orice alt prost din lumea asta prin chiar faptul ca el nu e doar prost ... simplex, ci e si mitocan, nesimtzit si are si f. mult tupeu de meltean de mahala!
Adica eee ... shmecher, e cu 'zvic' si e si ... 'cool'-t!
Iar asta deja nu mai e de tolerat intr-un spatiu public. Oriciti ... cartofi or raminea necultivati!

Asta e adevarata boala romaneasca 'autentica': ...Prostie + arogantza + obraznicie + nemernicie!
Iar maladia asta e data doar de lipsa educatiei elementare, adica de aia 7 ani de-acasa. Adica de lipsa chiar a unor parintzi/bunici responsabili si cu bun simz...

Daca esti doar prost si stai la tine-n casa si nu te-aude lumea cum 'functionezi', asta e un lucru normal si firesc pt. ca inseamna ca-ti stii locul. Da' atunci cind arogantza, neam-prostismul(!), obraznicia si tupeul agresiv il scot pe prost din ... zona lui de confort si il lasa sa se 'aventureze' PUBLIC in medii in care sigur nu-si are locul de actziune, atunci sigur-sigur se vor gasi destui sa-i dea peste bot ignobilului magar care confunda Agora cu ... ograda proprie!
Sau, cum spune o vorba inteleapta, "daca esti prost, cel mai bine sa nu iesi in tirg ca sa nu te faci singur/a de ris"...

P.P.S.
Nu-mi aduc totusi aminte care era contributia ta la ... ONTOPIC-ul de la porcaria asta imbecila de asa-zis topic?!?
Alta decit 'contributia' absolut fundamentala de - Ooops! - auto-bagatul in seama!?!
Si, desigur, ... fraternizarea cu bipezii colegi de 'suferintza', nu-i asa?
Caci altfel chiar nu vad rostul rindurilor tale fara 'obiect', absolut stupide si inutile, no offence again!
Caci daca ai crezut ca faci vreun act de ... mare jedi de net in fatza mea, e bine sa stii c-ai ratat.

Big time!

Si asta pt. ca orice, da' absolut orice, nu depinde de gura care spune ci doar de urechea care asculta. Asa cum ar fi trebuit insa sa stii chiar inainte de a intreprinde 'temerara' incursiune in...

...MARELE NIMIC !

Parerea mea, fireste...

garbo101426
Postat pe 23 August 2016 14:42
De la: garbo101426, la data 2016-08-23 14:42:26Multumesc lui Dumnezeu ca am trait suficient de mult ca sa aud siii...

...SUPREMA IMBECILITATE!

Cum ca ... "ganditorii ar muri de foame" daca n-ar exista kretinii de net - mai nou oamenii 'simpli' si doar analfabeti - care sa le dea lor de lucru!


Serios, 'excelentza'?
E mare si adinc tare ... putzul ala al gindirii personale din care - no offence! - te adapi cu atita 'insetare' ?!?

Mai sinteti multi dintr-astia self-suficienti, sferto-docti, cu mintea-n pioneze si care ... nu va scoateti ochii unii altora?!?

Asa este, e-adevarat 100% ca lumea nu se construieste DOAR cu si 'pe' elite, da' te pot asigura - fara ca macar sa fie nevoie sa produc 'dovezi' -, ca la modul asta infantil de gindire, aceeasi omenire ar fi ramas tot la stadiul deee...

...smulsul radacinilor, mincatul sopirlelor dintre bolovani si culesul fructelor care cadeau singure pe pamint!

Pina si prima maimutza arboricola care s-a dat jos din copac - si a folosit o creanga sau un os de animal pe post de unealta -, a fost infinit mai inteligenta decit idiotzii astia care nu stiu si nu vor sa foloseasca majuscula atunci cind trebuie, da' au ... blogg in cyberspace!

S-a-ntors cu totul lumea asta cu fundu-n sus de la aparitia internetului asta care aparent parca mai mult tembelizeaza!
De parca nu era suficient de zmintita si fara el...

Mari 'muritori de foame' - pt. ca, nu-i asa, nu-si cultivau singuri cartofii (care a propos, 'eminentza', n-au cunoscut Europa decit dupa anul 1540!) - or fi fost sau sint ... Aristotel, Pitagora, Socrate, Galilei, Voltaire, Shakespeare, Goethe,Tesla, Hypatia, Galton, De Mello, Grotius, Wolsey sau Terence Tao, huh?
De ultimii 6 banuiesc ca n-a auzit in toata viata lor nici unul dintre ... cultivatorii astia contemporani de cartofi carele sinteti voi, nu-i asa?

1. Critici ... literari?
Tu te auzi ce vorbesti cind incerci sa si ... gindesti???
Aici nu era vorba de literatura, superbo, ci doar de ... limba romana, gramatica si bunul simtz ... afiliat!

2. Forma e cea care trebuie bagata in seama?
Asta ai invatzat tu cit ai stat prin shcoala???
Atunci, cu parere de rau, trebuie sa-ti spun ca ... ai ars gazul de pomana pe-acolo!
Si eu care credeam ca structura definitorie a existentzei este chiar ... FONDUL LUCRURILOR. Si ca de forma se ocupa doar ... artistii!
Si mai nou ... toti prostii.

3. O asa zisa 'politie' a forumului daca chiar ar exista, atunci ar trebui sa nu mai permita chiar oricarui dobitoc sa-si arate la liber si IN PUBLIC ... circumvolutziunile numai bune de ... patinat mustele pe ele!

P.S.
Nu stiu cum se face da' numai in Romania daca vrei sa jignesti pe cineva ... de 'moarte', te apuci si-i spui cit de prost e el/ea. Orice alta jignire nu-l scoate din mintzi pe ipochimenul mioritic tot atit de tare. Citeodata nici macar daca-l injuri de mama!
Problema fundamentala insa in tzarisoara asta nu e in nici un caz prostia in sine.
Si asta pt. ca prostia e in esentza pur si simplu ... un dat. Nu prea placut, da' asta e.
Un dat de care nu ai cum sa faci misto daca cel care e prost e in acelasi timp si om la locul lui, are bun simtz, e muncitor si onest si-si cunoaste locul. Personal chiar admir astfel de oameni care au macar caracter, masura, moderatzie si modestie.
Adevarta problema apare insa - si aici internetul are cel mai devastator rol - doar atunci cind prostul nu e prost destul daca nu e si ... fudul!
Adica daca nu simte el imperioasa si ineluctabila dorintza de a ... iesi in tirg ca sa mai faca si spectacol cu inteligentza lui vadit sub-mediocra!
La romani prostia pare ca are chiar un ... ethos national al ei!

Prostul roman difera fundamental de orice alt prost din lumea asta prin chiar faptul ca el nu e doar prost ... simplex, ci e si mitocan, nesimtzit si are si f. mult tupeu de meltean de mahala!
Adica eee ... shmecher, e cu 'zvic' si e si ... 'cool'-t!
Iar asta deja nu mai e de tolerat intr-un spatiu public. Oriciti ... cartofi or raminea necultivati!

Asta e adevarata boala romaneasca 'autentica': ...Prostie + arogantza + obraznicie + nemernicie!
Iar maladia asta e data doar de lipsa educatiei elementare, adica de aia 7 ani de-acasa. Adica de lipsa chiar a unor parintzi/bunici responsabili si cu bun simz...

Daca esti doar prost si stai la tine-n casa si nu te-aude lumea cum 'functionezi', asta e un lucru normal si firesc pt. ca inseamna ca-ti stii locul. Da' atunci cind arogantza, neam-prostismul(!), obraznicia si tupeul agresiv il scot pe prost din ... zona lui de confort si il lasa sa se 'aventureze' PUBLIC in medii in care sigur nu-si are locul de actziune, atunci sigur-sigur se vor gasi destui sa-i dea peste bot ignobilului magar care confunda Agora cu ... ograda proprie!
Sau, cum spune o vorba inteleapta, "daca esti prost, cel mai bine sa nu iesi in tirg ca sa nu te faci singur/a de ris"...

P.P.S.
Nu-mi aduc totusi aminte care era contributia ta la ... ONTOPIC-ul de la porcaria asta imbecila de asa-zis topic?!?
Alta decit 'contributia' absolut fundamentala de - Ooops! - auto-bagatul in seama!?!
Si, desigur, ... fraternizarea cu bipezii colegi de 'suferintza', nu-i asa?
Caci altfel chiar nu vad rostul rindurilor tale fara 'obiect', absolut stupide si inutile, no offence again!
Caci daca ai crezut ca faci vreun act de ... mare jedi de net in fatza mea, e bine sa stii c-ai ratat.

Big time!

Si asta pt. ca orice, da' absolut orice, nu depinde de gura care spune ci doar de urechea care asculta. Asa cum ar fi trebuit insa sa stii chiar inainte de a intreprinde 'temerara' incursiune in...

...MARELE NIMIC !

Parerea mea, fireste...



Bilan_Matkotvschi
Postat pe 23 August 2016 19:20
Multumesc Domnului ca nu ma intereseaza cum ma consideri
Aici nu era vorba sa demonstram cat de imbecili sunt ceilalti. .
Si daca decretezi tu si daca nu tot asa sunt. Voi retine parerea ta. Ai dreptate cu unele dar nu ai inteles nimic. Ce te-ai face daca toti am fi ca tine? La fel de neimbecili si de creatori?
Ar fi cazul sa ignori persoanele ca mine.
Deliaaa
Postat pe 23 August 2016 19:36
Nu stiu de ce a deschis acest topic initiatoarea. Dar ce ai cu mine? Ceea ce scriu nu trebuie sa fie perfect nici ca forma nici ca fond. Este numai ceea ce scriu. Ce ai cu noi? Da, nu ne ridicam la standardele tale, suntem departe. Si? De ce vrei sa fim la fel ca tine? Convereseaza cu cei care sunt la acelasi nivel cu tine. Punct.
Deliaaa
Postat pe 23 August 2016 20:18
.....Din obisnuinta dau f. rar explicatii ,insa sunt datoare dupa cum se vede din postarea ta de mai sus(citez: "nu stiu de ce a deschis acest topic initiatoarea"....personal nu am absolut nimic de impartit cu tine, nu am pus problema standardelor in privinta comunicarii,etc,etc.....cumva esti una si aceeasi(delada=101426???)chiar vreau sa-mi raspunzi la aceasta intrebare,bineinteles daca vrei si tu si ai intentii bune si demne de toata lauda.....insa nu ma dau sau nu ma cred atotstiutoarea a tot si a toate, insa o(un) asemenea specimen de om care afirma sus si tare ca nu are nici o treaba cu mine si cu postarea mea,a facut jigniri la adresa postarii mele.....cum ca eu nu stiu sa scriu cu majuscula la inceput de FRAZE (rar, folosesc propozitii).....i-am spus persoanei non grata(101426) ca eu sunt incapatanata si nu voi face acest lucru nici daca ma taie cineva(sper ca l-am convins)sau ca s-a convins singur, a comentat sarcastic si cu venin ca nu i-a raspuns altcineva in afara de mine si inaintea lui,....sa ceara GARANTIE la lucrare,pentru termoizolatie....individa 101426 sau el moare si acum de oftica din aceasta cauza......se pot verifica postarile mele,se pot verifica afirmatiile mele,sunt o persoana ca oricare alta si doar atat,nu am pretins nimic si nici nu voi pretinde,de la cei care m-au apostrofat.Titlul topicului meu se potriveste de minune cu ceea ce discut acum cu tine ,insa ideea mi-a venit in cap atunci cand l-am si postat, nu a fost nimic premeditat....e problema ta daca mai vrei conversatie cu mine,eu sunt deschisa mereu la dialog....si la un dialog constructiv si lipsit de comentarii malitioase si tendentioase.....ca sunt nevoita sa apelez la dreptul la replika.
caleidoscop
Postat pe 23 August 2016 21:21
Nu sunt 10426.
Mi-am dat cu parerea si am incercat sa imi imaginez cum ar fi sa fim toti la fel. Nu cred ca ar fi posibil.
10426 nu are ceva cu tine special. Citeste si postari mai vechi.

Intrebarile nu iti erau adresate tie.
Deliaaa
Postat pe 23 August 2016 22:50
Dar 101426 poti fi?....cred ca s-a strecurat o mica greseala, cand mi-ai raspuns.
caleidoscop
Postat pe 23 August 2016 23:01
Nu sunt decat delada si atat. Asa am fost si asa sunt.
Deliaaa
Postat pe 23 August 2016 23:09
De la ce vine "delada"?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 23 August 2016 23:15
"Curiozitatea a ucis pisica" ziceau odata englezii.
Nu are nici o importanta.
Deliaaa
Postat pe 23 August 2016 23:36
Unii cred ca ar fii deosebiți dacă sunt rai, și indispun pe alții
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 00:39
Unii cred ca ar fii deosebiți dacă sunt rai, și indispun pe alții
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 00:40
Mai sunt și din aia care vor sa fie deosebiți prin prostie, nesimțire și ciudățenie
ingerasulluptor1
Postat pe 24 August 2016 00:43
Suntem unici , este in ADN-ul nostru ,
garbo_19362
Postat pe 24 August 2016 10:07
Delada, draga, daca 'agresivitatea' mea ti s-a parut excesiva, atunci mea culpa. Da' doar in ceea ce te priveste...
In principiu insa te asigur ca - indiferent de civilitate si de bune intentii - nu e deloc okay sa iei 'apararea' asa de 'lejer' nimanui pe net!
Indiferent de motiv, tocmai ca sa n-ai surprize...

Si eu m-am facut ... scut in fatza atacurilor virulente si mishto-ului (gratuit ziceam eu) la care era supusa ingeritza bataioasa (dupa cum stii din mai vechile mele comentarii), si ia uita-te ce de ... flegme 'suculente' primesc in ultimele saptamini tocmai de la ... 'protejata' mea!
Facerea de bine, huh?
Asa ca cea mai buna atitudine - a noastra, a tuturora - ar fi sa ne tinem de ontopic (daca nu e o kkretinatate) si sa avem comentariile noastre, de sine statatoare si cit mai putzin reactive la postarile nepotrivite ale celorlalti...

In rest, comentariul meu ramine perfect valabil pt. to(n)ti cei care se simt cu musca pe caciula.
Nu eu sint persoana care provoaca astfel de reactii, dupa cum stii.
Da' sint intotdeauna persoana care iau pozitie.
Si asta pt. ca 'onor' Garbo isi face treaba cu ... dosu'!
Vezi folosirea absolut obscena a ... vibratorului pe post de 'instrument' argumentativ!...

Natura mea (excesiv de critica in acceptiunea unora) nu ma poate lasa insa sa nu dau peste botul oricarui ooligofren care se baga singur in seama la modul grobian doar pt. ca n-are ce face si se plictiseste.
De regula astia nici n-au prea pus mina pe cartzi, dupa se poate observa.
Cind internetul pare din ce in ce mai mult o ... cloaca imunda in care jjegurile analfabete si nemernice iau la tavaleala - ca o forma de sport internautic - pe oricine le sta in cale, ei bine, in situatzia asta scelerata nu poti sta nepasator, sa intorci capul si sa nu iei atitudine!

Ne plingem toata viatza ca 'raul' a luat forme din ce in ce mai mutante, agresive si periculoase, da' noi personal nu facem absolut nimic ca sa oprim ooligofrenia asta.
Pur si simplu sintem prea ... delicatzi, civilizati si morali ca sa ne expunem, nu-i asa?
In schimb ii admonestam constant chiar pe cei care isi asuma raspunderea (chiar si a unui limbaj si comportament atitudinal 'empatizant' cu cel al nemernicilor) de a da peste botul armatei de ooligofreni sau grobieni!
O vorba din batrini parca spune totusi ca...

..."Cui pe cui se scoate!"

Eu mi-am asumat INTOTDEAUNA absolut TOATE consecintzele neplacute ale 'razboiului' cu grobianismul agresiv si cu nemernicia ooligofrena!

Voi?!?...
garbo101426
Postat pe 24 August 2016 11:11
Numele Delada este cel mai 'aproape' de cuvintul 'delgada', care in spaniola inseamna ... 'subtzire'.

Sau poate e mai aproape de imaginea urmatoare...

http://deladaphotography.zenfolio.com/p277688515/h29b24444#h29b24444

Desi aici e mai mult ... bucalata!
garbo101426
Postat pe 24 August 2016 11:31
Nebunia si ooligofrenia nashte cu adevarat monstri!
Sau, mai pe romaneste,...



...Garantia care naste ... OFTICA !!!



Ati mai auzit vreodata in viatza voastra o iimbecilitate mai mare 'emanata' de o minte atit de bolnava si cu atit de 'inalte' ... standarde comunicatzionale?!?


Sau dementza asta o fi de la prea frecventa folosire a barbatzilor sub forma deee ... vibratoare?!?
garbo101426
Postat pe 24 August 2016 11:59
De la: garbo101426, la data 2016-08-24 11:59:42Nebunia si ooligofrenia nashte cu adevarat monstri!
Sau, mai pe romaneste,...



...Garantia care naste ... OFTICA !!!



Ati mai auzit vreodata in viatza voastra o iimbecilitate mai mare 'emanata' de o minte atit de bolnava si cu atit de 'inalte' ... standarde comunicatzionale?!?


Sau dementza asta o fi de la prea frecventa folosire a barbatzilor sub forma deee ... vibratoare?!?
.............................................................in continuare, se vede treaba ca esti o persoana frustrata,in copilaria ta ai avut de suferit sau iti face o deosebita placere sa ma "intepi"....toate comentariile le faci, inca pe seama a ceea ce eu am scris.....sa inteleg ca iti sunt draga???.....s-auzim numai de bine!....pe curand!
caleidoscop
Postat pe 24 August 2016 14:17
De la: garbo_19362, la data 2016-08-24 10:07:03Suntem unici , este in ADN-ul nostru ,
....ok,si ok,ok,ok,.....la unison cu tine!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 24 August 2016 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa faci si ce sa nu faci cand esti inselata??? 9 De la: reyya 9 Decembrie 2009 02:00
traditii ,relatie ,sarcina surpriza .. 29 De la: ayda_ayda 15 Martie 2015 20:08
topicul vecinei...sau al caprei vecinului 142 De la: garbo166116maryeta 7 Octombrie 2010 14:54
heartbreaker and heartbreaked 24 De la: Allegra 20 Februarie 2011 00:13
Vibratorul 151 De la: ameno 23 Iulie 2011 22:21
Setari Cookie-uri