Vrem sa fim fericiti

Salut,am sa va spun o poveste care sigur nu va fi pe placul tuturor!Suntem amandoi casatoriti,avem copii amandoi,ne iubim nebuneste de 3 ani si am decis sa punem capat casniciilor noastre ,ca sa nu ne mai amagim degeaba,ca putem traii unul fara altul,intrebarea mea este cum sa dam vestea celor din jur ca sa fie cat mai putin dureros si sa nu creem un soc,pentru ca din drumul nostru oricum nu ne mai opreste nimeni,vrem doar ca copiii nostri si ceilalti sa accepte ceea ce vrem si sa ne inteleaga fericirea noastra si sa se bucure de ea!
criss889
Postat pe 3 Iulie 2016 18:18
Depinde ce fel deen iubire este, una hormonala sau una emoțională,
cred ca adevărată fata o cunoști a cuiva când locuiești cu cineva,
ingerasulluptor1
Postat pe 3 Iulie 2016 18:26
nu cred ca exista reteta pre-definita. depinde de la caz la caz, functie de sensibilitatea celor implicati. mentionezi generic "copii". dar cati ani au copii aia? Una este sa aiba 5 ani si alta sa aiba 25 de ani... oricum, nu cred ca, copii sunt cea mai mare problema. atat timp cat li se ofera ce au avut inainte, se adapteaza. dar banuiesc ca ai un sot sau partener stabil care este tatal copiilor alora. aici ai grija, daca el este dedicat relatiei cu tine... pe bune. mie personal nu mi s-a intamplat asa ceva, am parasit eu inainte, dar daca s-ar fi intamplat nu stiu daca studiile de adancime 3D moderne ar fi identificat-o....
londonwalk
Postat pe 3 Iulie 2016 20:53


Astia care "ne iubim nebuneste de 3 ani si am decis sa punem capat casniciilor noastre ,ca sa nu ne mai amagim degeaba,ca putem traii unul fara altul" au iubit si cand s-au casatorit prima oara... au facut si copii cu partenerii lor si acum, ei se iubesc in distributie noua iar. Eu n-am incredere in oameni din astia, asa ca nu le zic nimic. Ca nu stiu. Acolo unde traiesc ei, or fi ceva legi in caz de divort... vor ei sa fie fericiti nevoie mare, dar cum spuneam, mai sunt si legi. Eu, daca eram judecator si slava Domnului nu sunt... lasam copii (nu stiu cati sunt...) la mama. In nici un caz la un tata care vrea sa plece cu alta femeie. Unii din astia pot oricand sa-si paraseasca partenerii, chiar dupa un juramant facut in fata lui Dumnezeu. Nu ca eu pun greutate mare pe asta, dar si fara nici un juramant si tot nu mi-as lasa nevasta si nici ea pe mine... ! Sincer, ca sa fiu precis, ma duc s-o mai intreb o data... !! Dar cred ca stiu raspunsul.

barboneli
Postat pe 3 Iulie 2016 21:04
Eu nu m-am casatorit din dragoste,m-am casatorit dupa 8 luni pt ca am ramas insarcinata ,faptul ca am facut copii,i-am facut pentru dragostea de copii,nu pentru dragostea sotului,ca sa pot rezista in casnicie si sa am alinare,relatia asta de 3 ani nu este una bazata hormonal,am avut perioade lungi fara sex,am avut perioade grele impreuna,dar am trecut prin toate pentru ca ne iubim,crezi ca daca nu ne-am iubii destul de mult ne-am lasa partenerii sa formam noi un cuplu?nimeni nu s-ar incumenta sa facq asta!Copiii sunt toti pana in 10 ani,noi suntem tineri avem inca viata inainte,imi doresc sa am grija de copiii nostrii,mi-s dragi toti si mi-as dori sa iitin pe toti la un loc daca se va putea!
criss889
Postat pe 4 Iulie 2016 06:07
...si uite asa faptul ca ati fost .....(si aici incap multe adjective deloc flatante).... si nu ati folosit un prezervativ la timp acum distrugi vietile altor oameni nevinovati.
Ce sa va spun, sa fiti "fericiti" impreuna.
Apropo, ce faceti cu copii, ii impartiti frateste vin cu voi sau ramin la parteneri?
Banuiesc ca visati sa aveti impreuna proprii mostenitori asa ca actualii copii nu cred ca isi au locul in "fericirea" voastra.
Copii vor fi cei ma afectati chiar daca au sub 10 ani.
Intreaba orice psiholog si o sa te lamureasca ca vor fi profund traumatizati.
Tommy_Boy
Postat pe 4 Iulie 2016 09:20
Nici nu vreau sa ma gindesc ca exista in lumea asta fiintze umane atit de scelerate si dezumanizate incit - la doar citiva ani de la 'prima' fericire sa fie in stare sa-si creeze o ... noua fericire(!?!) exact pe ... 'cadavrele' emotionale si sufletesti ale propriilor copii!


Dementza si demantelare in toata regula!


Ramin la convingerea ca Eugenetica este dpdv stiintific absolut necesara si are si toate 'datele' de a deveni chiar si moralmente LEGALA!
garbo101426
Postat pe 4 Iulie 2016 10:36
Bai, euglenelor bok-o-trofe, daca va **** atit de tare grija doar de fericirea voastra personala din ... muladhara, aveti macar bunul simtz de a va ... 'inactiva' procreativ macar pina o sa intelegeti ce-i aia...

...RESPONSABILITATE!

Familiala da' si sociala...


Inactivare nedureroasa, nu scumpa si mai ales ... reversibila cu numele de...

...Ligaturare de trompe uterine, respectiv vasectomie!




garbo101426
Postat pe 4 Iulie 2016 11:27
Am precizat,ca vrem sa luam toti copiii cu noi,daca nu se va putea,vom face in asa fel incat sa putem participa activ la crestrea lor,da la varsta de 17 ani,m-am increzut intr-un barbat,care ma lasat insarcinata,am.vrut ca copilul sa aibe tata ,m-am gandit ca il voi iubii cu timpul,mi-am luat viata in piept de la 17 ami ca sa nu fac avort,si acum cand sunt pe piciorele mele spuneti ca sunt iresponsabila ,ba nu dragii mei pt binele nostru,nu voi sta intr-un loc unde nu mi-e sufletul,unde m-am simtit de 10 ani ca intr-un joc de teatru pt ca nu mi-am iubit sotul,daca Dzeu mi-a dat fericirea de a cunoaste un om si de a-mi arata ca merit mai mult ,de ce sa fim.nefericiti,credeti asa ca se buieci suntem unde suntem?suntem aici pentru ca ne iubim,vrem binele copiiilor nostri,vrem sa ii crestem impreuna,sa fim.fericiti!Nu se termina lumea cu noi si viata noastra noi alegem cum vrem sa o traim,suntem de nedespartit,traim unul.prin altul,avem o relatie in toata regula ,ne vedem zilnic ,nu ne lasam niciodata singuri !daca nu am.fi fericiti impreuna credeti oare ca am face asta?nu me gasim locul unde sunt decat impreuna ,nu stiu daca exista o potrivite intre doi oameni aa cum.exista intre noi,cred in iubire si cred ca vom.reusii sa avem grija de copiii nostri indif.cat de greu va fi!
criss889
Postat pe 4 Iulie 2016 17:36
La asemenea ... 'pledoarie', eu, in calitate de mama si de bunica,...
...CHIAR REFUZ SA MAI FAC VREUN COMENTARIU!


Ar fi inutil, nedemn si absolut revoltator sa mai aud si sa suport si alte aberatii de genul:

..."D-zeu mi-a dat fericirea de a cunoaste un om..."
..."Traim unul prin altul..."


Nu de alta, da' Dumnezeu nu se ocupa El personal cu 'impartirea' unor astfel de 'fericiri' care n-au absolut nici o legatura cu latura divina ci doar cu partea ... darwina a naturii umane!

Iar odata ce doi adulti au ajuns sa aiba copii (nu conteaza cum si in ce conditii), traitul 'unul prin altul' se cam ... suspenda pina ajung copii aia mari, pe la casele si cu rosturile lor.


In fond, rolul au adevarat divin al familiei - daca tot il invocam stupid cu orice ocazie pe Dumnezeu - este tocmai acela de a...
...TRAI PT. COPIII NOSTRI!

Macar pina devin si ei maturi la rindul lor...

Altfel de ce ne-am mai ... 'chinui' atita sa-i facem?!?
garbo101426
Postat pe 4 Iulie 2016 22:02
De la: criss889, la data 2016-07-04 17:36:33Am precizat,ca vrem sa luam toti copiii cu noi,daca nu se va putea,vom face in asa fel incat sa putem participa activ la crestrea lor,da la varsta de 17 ani,m-am increzut intr-un barbat,care ma lasat insarcinata,am.vrut ca copilul sa aibe tata ,m-am gandit ca il voi iubii cu timpul,mi-am luat viata in piept de la 17 ami ca sa nu fac avort,si acum cand sunt pe piciorele mele spuneti ca sunt iresponsabila ,ba nu dragii mei pt binele nostru,nu voi sta intr-un loc unde nu mi-e sufletul,unde m-am simtit de 10 ani ca intr-un joc de teatru pt ca nu mi-am iubit sotul,daca Dzeu mi-a dat fericirea de a cunoaste un om si de a-mi arata ca merit mai mult ,de ce sa fim.nefericiti,credeti asa ca se buieci suntem unde suntem?suntem aici pentru ca ne iubim,vrem binele copiiilor nostri,vrem sa ii crestem impreuna,sa fim.fericiti!Nu se termina lumea cu noi si viata noastra noi alegem cum vrem sa o traim,suntem de nedespartit,traim unul.prin altul,avem o relatie in toata regula ,ne vedem zilnic ,nu ne lasam niciodata singuri !daca nu am.fi fericiti impreuna credeti oare ca am face asta?nu me gasim locul unde sunt decat impreuna ,nu stiu daca exista o potrivite intre doi oameni aa cum.exista intre noi,cred in iubire si cred ca vom.reusii sa avem grija de copiii nostri indif.cat de greu va fi!


Ok, la inceput nu ne-ai dat toate datele, asa ca... in fine, eu unul iti, va doresc sa vi se indeplineasca dorintele de fericire si va doresc sa va iubiti in continuare pana la adanci batraneti !
Succes !
barboneli
Postat pe 5 Iulie 2016 08:25
De la: garbo101426, la data 2016-07-04 11:27:07Bai, euglenelor bok-o-trofe, daca va **** atit de tare grija doar de fericirea voastra personala din ... muladhara, aveti macar bunul simtz de a va ... 'inactiva' procreativ macar pina o sa intelegeti ce-i aia...

...RESPONSABILITATE!

Familiala da' si sociala...


Inactivare nedureroasa, nu scumpa si mai ales ... reversibila cu numele de...

...Ligaturare de trompe uterine, respectiv vasectomie!






Ai convingeri foarte limitate in privinta iubirii, care este un act universal. Iubirea dintre doi oameni, barbat si femeie, nu este cu nimic inferioara iubirii dintre parinti si copii, frati, prieteni, cu conditia, bineinteles, sa nu fie "iubirea" generata de muladhara, atat de caracteristica unora iar pt. a fi indeplinit lucrul asta, adica a simti iubirea, la modul autentic, sincer, altruist si spiritual, trebuie sa ai CALITATEA DE OM pe pamantul asta.
Nimeni nu ne dezamageste fara sa fi avut noi vreo vina, si aceasta vina poate fi alegerea persoanelor nepotrivite, dar conforme cu fondul nostru educational si mai ales sufletesc.
garbo28644
Postat pe 5 Iulie 2016 10:55
Daca zici tu, asa o fi ... 'nelimitato'!


Era suficient daca nelimitat ar fi fost insa siii ... bunul simtz, nu crezi?


Si daca te rezumai strict la ultima ta fraza.
Singura cu adevarat inteligenta.

Si chiar prea subtila pt. unii de pe-aici...



P.S. De fapt ai inteles perfect ce-am vrut sa spun, da' tare ne mai place sa ne dam 'filozofi' de net, huh?

Sau doar ... filfizoni opinionali.
garbo101426
Postat pe 5 Iulie 2016 12:09
Ma ia o cugetare "filfizonica": cand ceea ce spui, la un moment dat, e un crampei din ceea ce faci, tot filosofeala fara capatai se cheama?

Si cu asta am incheiat seria "cugetarilor".
garbo28644
Postat pe 5 Iulie 2016 12:23
De la: criss889, la data 2016-07-04 17:36:33Am precizat,ca vrem sa luam toti copiii cu noi,daca nu se va putea,vom face in asa fel incat sa putem participa activ la crestrea lor,da la varsta de 17 ani,m-am increzut intr-un barbat,care ma lasat insarcinata,am.vrut ca copilul sa aibe tata ,m-am gandit ca il voi iubii cu timpul,mi-am luat viata in piept de la 17 ami ca sa nu fac avort,si acum cand sunt pe piciorele mele spuneti ca sunt iresponsabila ,ba nu dragii mei pt binele nostru,nu voi sta intr-un loc unde nu mi-e sufletul,unde m-am simtit de 10 ani ca intr-un joc de teatru pt ca nu mi-am iubit sotul,daca Dzeu mi-a dat fericirea de a cunoaste un om si de a-mi arata ca merit mai mult ,de ce sa fim.nefericiti,credeti asa ca se buieci suntem unde suntem?suntem aici pentru ca ne iubim,vrem binele copiiilor nostri,vrem sa ii crestem impreuna,sa fim.fericiti!Nu se termina lumea cu noi si viata noastra noi alegem cum vrem sa o traim,suntem de nedespartit,traim unul.prin altul,avem o relatie in toata regula ,ne vedem zilnic ,nu ne lasam niciodata singuri !daca nu am.fi fericiti impreuna credeti oare ca am face asta?nu me gasim locul unde sunt decat impreuna ,nu stiu daca exista o potrivite intre doi oameni aa cum.exista intre noi,cred in iubire si cred ca vom.reusii sa avem grija de copiii nostri indif.cat de greu va fi!


nu trebuie sa justifici de faci ceea ce faci, este decizia ta. intrebarea a fost legata de modul cel mai bun de a comunica copiilor decizia luata. nu sunt expert, deci este o simpla parere: cred ca trebuie vorbit cu fiecare individual si sa li se spuna ca intre oameni mari exista certuri si/sau neintelegeri care pot conduce la despartiri. trebuie asigurati ca nu ei sunt motivul si ca nimic nu se va schimba fundamental in viata lor ca urmare a deciziei. prealabil cred ca trebuie sa agreezi cu sotul ca amandoi sa spuneti aceleasi lucruri si cand sunteti amandoi si individual. repet, este o parere personala si nu ma consider deloc calificat - eu am zbarcit-o rau din pacate. poate ca cel mai bine ar fi sa cauti un sfat specializat, exista psihologi care pot ajuta - chiar daca nu este psihologia o stiinta exacta macar experienta in cazuri similare si tot ar trebui sa ajute...
londonwalk
Postat pe 5 Iulie 2016 12:49
De la: garbo_446512, la data 2016-07-05 12:23:31Ma ia o cugetare "filfizonica": cand ceea ce spui, la un moment dat, e un crampei din ceea ce faci, tot filosofeala fara capatai se cheama?

Si cu asta am incheiat seria "cugetarilor".



Evident ... NU!


garbo101426
Postat pe 5 Iulie 2016 16:50
Daca asta simti, lupta pt. fericirea ta, nu da inapoi ... nu lasa epavele din jurul tau sa-ti omoare iubirea si sa-si savureze, dand in tine cu pietre, nefericirea proprie. E in firea multora sa distruga bucuria si frumosul ce nu le apartine!
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 5 Iulie 2016 20:07
De la: criss889, la data 2016-07-04 17:36:33Am precizat,ca vrem sa luam toti copiii cu noi,daca nu se va putea,vom face in asa fel incat sa putem participa activ la crestrea lor,da la varsta de 17 ani,m-am increzut intr-un barbat,care ma lasat insarcinata,am.vrut ca copilul sa aibe tata ,m-am gandit ca il voi iubii cu timpul,mi-am luat viata in piept de la 17 ami ca sa nu fac avort,si acum cand sunt pe piciorele mele spuneti ca sunt iresponsabila ,ba nu dragii mei pt binele nostru,nu voi sta intr-un loc unde nu mi-e sufletul,unde m-am simtit de 10 ani ca intr-un joc de teatru pt ca nu mi-am iubit sotul,daca Dzeu mi-a dat fericirea de a cunoaste un om si de a-mi arata ca merit mai mult ,de ce sa fim.nefericiti,credeti asa ca se buieci suntem unde suntem?suntem aici pentru ca ne iubim,vrem binele copiiilor nostri,vrem sa ii crestem impreuna,sa fim.fericiti!Nu se termina lumea cu noi si viata noastra noi alegem cum vrem sa o traim,suntem de nedespartit,traim unul.prin altul,avem o relatie in toata regula ,ne vedem zilnic ,nu ne lasam niciodata singuri !daca nu am.fi fericiti impreuna credeti oare ca am face asta?nu me gasim locul unde sunt decat impreuna ,nu stiu daca exista o potrivite intre doi oameni aa cum.exista intre noi,cred in iubire si cred ca vom.reusii sa avem grija de copiii nostri indif.cat de greu va fi!



da probabil ca la început a fost barbat cumsecade soțul tau, sau poate tu îndrăgostită nu îmivvăzut greșelile la început ai tolerat, , apoi sa schimbat și ssentimentele pt el au dispărut și a rămas doar interesul ca copiilor sa le meargă bine, da așa se întâmplă in relațiile unde sentimentele nu sunt întreținute, intervine răceală,
nu ai avortat teai sacrificat,
eu zic sa divorțezi dacă nu ești fericita,
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Iulie 2016 21:39
De la: criss889, la data 2016-07-04 06:07:44Eu nu m-am casatorit din dragoste,m-am casatorit dupa 8 luni pt ca am ramas insarcinata ,faptul ca am facut copii,i-am facut pentru dragostea de copii,nu pentru dragostea sotului,ca sa pot rezista in casnicie si sa am alinare,relatia asta de 3 ani nu este una bazata hormonal,am avut perioade lungi fara sex,am avut perioade grele impreuna,dar am trecut prin toate pentru ca ne iubim,crezi ca daca nu ne-am iubii destul de mult ne-am lasa partenerii sa formam noi un cuplu?nimeni nu s-ar incumenta sa facq asta!Copiii sunt toti pana in 10 ani,noi suntem tineri avem inca viata inainte,imi doresc sa am grija de copiii nostrii,mi-s dragi toti si mi-as dori sa iitin pe toti la un loc daca se va putea!


Nu sta langa un om care nu are ce sa-ti ofere, nu merita nimic din partea ta. De copii poti avea grija si fara sa fii prinsa intr-o casatorie consumata chiar de la inceput. Si in educatia lor, tu alegi ce model le oferi: un om slab, care nu stie nici el pt. ce s-a sacrificat, irosindu-si viata sau unul puternic. Nu mai pleca urechea la toti "binevoitorii" pt. ca stii tu, vulpea cand n-ajunge la struguri, se plange ca-s acri.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 7 Iulie 2016 17:55
Pentru fiecare persoană există cel putin 50 de iubiri adevărate care umblă singure prin lume. Dacă ai copii trebuie să te gandesti de 1000 de ori daca vrei sa-i părăsești și mai ales la faptul că ei vor crește mari și te vor blestema în fiecare zi. Iubirea trece și numai numai familia rămâne. Vezi si cantecul: Ană, zorile se varsă !!
Eu am trecut personal prin asta și ulterior m-am întors la familie cand am realizat ce tâmpit am fost!
Popescu_Dan_1
Postat pe 17 Iulie 2016 08:02
Pentru Dan.
Miafarow
Postat pe 17 Iulie 2016 10:34
Subscriu la toti cei care au fost "pentru"
Parerea mea este ca iti asumi ceea ce faci, de fiecare data, lucru demn de a fi admirat.
Se pare ca ti ai asumat si faptul de ascrie aici, unde era evident ca vei primi tot soiul de raspunsuri, acuzatii, judecati, si ai infruntat ferm si cu capul sus acestea.
Ai mai putea intreba un psihoterapeut, unde cu siguranta vei avea o discutie fireasca, fara alte acuzatii, reprosuri etc. Fiecare om are niste drepturi, ca om liber. Ne nasem liberi. Si bine ar fi sa alegem sa ne pastram aceasta libertate, desigur asumandu-ne acest lucru. Pentru ca DA, din fericire, avem drepturi si avem dreptul de aALEGE pt propria viata, asumandu-ne responsabilitatea!
Pe de alta parte e bine de stiut ca niciun copil nu ar trebui sa traiasca intr-o casa lipsita de iubire,plina de frustrari si resentimente. Exista copii care au reprosat parintilor (cand au mai crescut) ca nu au divortat si ca le-a fost greu sa sa creasca asa. Am si eu un copil si tatal ei a plecat cand ea avea 11 ani pt ca i se aprinsesera calcaiele dupa opustoaica din noul job, unde eu l-am bagat dupa ce statuse 2 aniin somaj pe spinarea ma. Copila mea S-a bucurat dupa plecarea lui. Ma vedea mai linistita, mai binedispusa cand ieseam impreuna. De altfel, cand ea avea doar 6 anim-a intrebat de ce nu imi iau alt sot.
garbo_405384
Postat pe 17 Iulie 2016 11:14

intrebarea adresata a fost "intrebarea mea este cum sa dam vestea celor din jur ca sa fie cat mai putin dureros si sa nu creem un soc"

londonwalk
Postat pe 17 Iulie 2016 11:40
De la: Popescu_Dan_1, la data 2016-07-17 08:02:28Pentru fiecare persoană există cel putin 50 de iubiri adevărate care umblă singure prin lume. Dacă ai copii trebuie să te gandesti de 1000 de ori daca vrei sa-i părăsești și mai ales la faptul că ei vor crește mari și te vor blestema în fiecare zi. Iubirea trece și numai numai familia rămâne. Vezi si cantecul: Ană, zorile se varsă !!
Eu am trecut personal prin asta și ulterior m-am întors la familie cand am realizat ce tâmpit am fost!


Danel, daca tu ai nevoie de alta Joiana, in fiecare zi, nu inseamna ca toti gandesc cu ce ai tu. Poate doar curvele si curvarii care au incercat marea cu degetul si nu le-a mers. Pacat ca ai facut si plozi,da' mama prostilor e mereu gestanta.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 17 Iulie 2016 13:03
Da dacă bărbații ar rămâne gravizi nu ar mai gândi așa, când faci sex și ramai gravida, apoi Îți daiîn seama ca este un dobitoc, care se schimba la 90 de grade, apoi este târziu,

femeile fac sex cu toți dobitoci, apoi trebuie sa depindă de ei,
ingerasulluptor1
Postat pe 17 Iulie 2016 17:33
Da dacă bărbații ar rămâne gravizi nu ar mai gândi așa, când faci sex și ramai gravida, apoi Îți daiîn seama ca este un dobitoc, care se schimba la 90 de grade, apoi este târziu,

femeile fac sex cu toți dobitoci, apoi trebuie sa depindă de ei,
ingerasulluptor1
Postat pe 17 Iulie 2016 17:33
Depinde cum decurge si relatia cu "legalii".
Daca au simtit ceva sau/si nu le prea pasa, problema e pe jumatate rezolvata. Ma mir ca sotia iubitului tau n-a simtit nimic pana acum, doar femeile au un al 6 lea simt in chestiunea aceasta (si nu numai).

Daca voi ati mai avut inca relatii intime cu sotii vostri in timp ce va traiati relatia pe ascuns si ati disimulat, exista toate sansele ca sa sfarsiti foarte urat, cu acuze si jigniri oarecum justificate.
Cat despre copii, lor trebuie doar sa le explici ca nu au nicio vina, ca pe ei ii vei iubi mereu la fel, ca o sa faci tot posibilul sa le fii alaturi, iar pe de alta parte sa le spuneti ca nu va intelegeti cu partenerul oficial, ca va face sa va simti tristi si suparati, si ca exista o alta persoana care va face fericiti si alaturi de care vreti sa va continuati viata,
Copiii vor suferi oricum, dar iti spun din proprie experienta, ca vor prefera sa va stie separati si fericiti, decat impreuna si ciondanindu-va. Copiii simt lipsa dragostei dintre parinti si sufera mai mult decat daca ar fi intr-o familie cu un parinte singur, dar inconjurati de liniste si dragoste,
Sassette
Postat pe 17 Iulie 2016 18:37
Multa lume profund bolnava sub aparentzele de normalitate!


Aproape ca e chiar mai ... simpatic frecventabila pina si...
...ingerasul bataios!


Chiar daca viziunea ei ... apocaliptica asupra 'integralitatzii' cochonesti sau dobitocesti a bipezilor testosteronici nu face altceva decit sa intareasca exact aceleasi proprietatzi intrinseci ale celorlalte 'elemente' ale ... multimilor biunivoce!

garbo101426
Postat pe 18 Iulie 2016 15:35
Ingerasul luptator e cel cu lobotomia esuata. Zici ca au prins-o si calarit-o la gramada gladiatorii aia de care povesteste. Ma rog, cine naiba mai citeste ce spune nebuna asta ...caz de psihiatrie
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 19 Iulie 2016 08:22
De la: Sassette, la data 2016-07-17 18:37:10 Depinde cum decurge si relatia cu "legalii".
Daca au simtit ceva sau/si nu le prea pasa, problema e pe jumatate rezolvata. Ma mir ca sotia iubitului tau n-a simtit nimic pana acum, doar femeile au un al 6 lea simt in chestiunea aceasta (si nu numai).

Daca voi ati mai avut inca relatii intime cu sotii vostri in timp ce va traiati relatia pe ascuns si ati disimulat, exista toate sansele ca sa sfarsiti foarte urat, cu acuze si jigniri oarecum justificate.
Cat despre copii, lor trebuie doar sa le explici ca nu au nicio vina, ca pe ei ii vei iubi mereu la fel, ca o sa faci tot posibilul sa le fii alaturi, iar pe de alta parte sa le spuneti ca nu va intelegeti cu partenerul oficial, ca va face sa va simti tristi si suparati, si ca exista o alta persoana care va face fericiti si alaturi de care vreti sa va continuati viata,
Copiii vor suferi oricum, dar iti spun din proprie experienta, ca vor prefera sa va stie separati si fericiti, decat impreuna si ciondanindu-va. Copiii simt lipsa dragostei dintre parinti si sufera mai mult decat daca ar fi intr-o familie cu un parinte singur, dar inconjurati de liniste si dragoste,


Da' tu, l-ai mai vrea, pe unul care a mai avut relatii intime cu legala?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 19 Iulie 2016 08:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce sunteti ironici? 78 De la: fleurdelis 28 Februarie 2010 15:39
il iubesc,desi el este bagabond.. 22 De la: Rha 29 Iunie 2010 17:13
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda? 85 De la: printesa_jo 4 Noiembrie 2012 06:39
Vreau sa slabesc ,cine intra in hora ? 41 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
amanta-sotie 190 De la: christine21 8 Noiembrie 2013 08:45
Setari Cookie-uri