Ce faci când nu te mai vrea ?

Bună. Suntem de 7 ani un cuplu și de vreo 2 ne-am mutat împreună.
Totul pare sa fie foarte frumos împreună. Nu ne certam si nu ne reprosam. Iesim impreuna dar si separat.
Problema este ca lipsește pasiunea cu desăvârșire. Suntem tineri amândoi, eu 26 și el 31 ... și cu toate astea exista conexiune intima de 2 ori pe luna cu bucurie. Și atunci când exista, este totul foarte fizic.
Am stat de vorba cu el și explicația cea mai simpla este ca nu ii vine sa ma abordeze.
Urata nu sunt, chiar nu sunt. Și nici nu s'a plâns vreodată ca fac ceva greșit în dormitor.
Nu pot sa îmi explic de unde lipsa asta de interes pt sex ...
Adina_Mihaela_2
Postat pe 2 Iulie 2016 16:57
Bun venit in viatza normala.
Rotty
Postat pe 2 Iulie 2016 18:15
la inceput cum a fost? ai mentionat ca sunteti de 7 ani un cuplu
londonwalk
Postat pe 2 Iulie 2016 20:25
De la: Rotty, la data 2016-07-02 18:15:08Bun venit in viatza normala.


Esti nebuna daca tu crezi ca asta-i viata normala. Sau daca atat primesti si te multumesti cu mai nimic, esti de compatimit.

Si daca nu te mai vrea, nu-i simplu?
garbo28644
Postat pe 2 Iulie 2016 21:31


Scrii: "Nu pot sa îmi explic de unde lipsa asta de interes pt sex ..."
Lipsa asta de interes o are numai cu persoana ta sau in general ? Poate e obosit baiatul. Poate are o apatie sexuala acum, poate are pe altcineva, poate are vreo problema la țumburuș.. ? Poate vrea o familie cu copii. Poate vrea mai mult decat o relatie de sex. Nu neaparat trebuia sa se planga de ceva, dar a murit dragostea si interesul pentru tine. Se mai intampla. Nu stiu ce sfat poate sa-ti dea cineva de pe garbo, eu unul sigur nu ! Sorry !

Next !
barboneli
Postat pe 2 Iulie 2016 21:39
De la: garbo_446512, la data 2016-07-02 21:31:02
De la: Rotty, la data 2016-07-02 18:15:08Bun venit in viatza normala.


Esti nebuna daca tu crezi ca asta-i viata normala. Sau daca atat primesti si te multumesti cu mai nimic, esti de compatimit.

Si daca nu te mai vrea, nu-i simplu?



Multumesc pentru compatimire, dar nu-i cazul.
Rotty
Postat pe 3 Iulie 2016 09:22
O relatie se erodeaza in timp.Trist, dar adevarat. Ca o relatie sa fie..'vesnica'', este nevoie de mult compromis, ceea ce nu se mai practica in epoca actuala. Scopul unei familii este acela de a oferi copiilor un ''cuib'' unde sa creasca in siguranta. Daca nu sunt copiii, cuplul se formeaza doar pentru nevoi egoiste, comoditate si interese materiale, la impartirea platii facturilor .Daca nu te mai vrea, ai doar doua optiuni.1.Accepti situatia destul de deprimanta, care poate duce pana la scaderea stimei de sine, sau 2.Puneti punct, macar pentru un timp, se muta fiecare la casa lui, calculati in aceste conditiile beneficiile si inconvenientele vietii in cuplul vostru.Un lucru trebuie sa stim foarte clar, totusi.''Nimeni nu apartine nimanui''
gina_petre
Postat pe 24 Iulie 2016 07:07
De la: gina_petre, la data 2016-07-24 07:07:23O relatie se erodeaza in timp.Trist, dar adevarat. Ca o relatie sa fie..'vesnica'', este nevoie de mult compromis, ceea ce nu se mai practica in epoca actuala. Scopul unei familii este acela de a oferi copiilor un ''cuib'' unde sa creasca in siguranta. Daca nu sunt copiii, cuplul se formeaza doar pentru nevoi egoiste, comoditate si interese materiale, la impartirea platii facturilor .Daca nu te mai vrea, ai doar doua optiuni.1.Accepti situatia destul de deprimanta, care poate duce pana la scaderea stimei de sine, sau 2.Puneti punct, macar pentru un timp, se muta fiecare la casa lui, calculati in aceste conditiile beneficiile si inconvenientele vietii in cuplul vostru.Un lucru trebuie sa stim foarte clar, totusi.''Nimeni nu apartine nimanui''

Daca nu poti da un sfat amaratei asteia, abtine-te de la a varsa dejectiile tale de epava umana, nefericita, tradata, proasta cu un neuron plesnit de "atata" efort.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 24 Iulie 2016 07:59
da raspunde tu desteptule, ce-i de facut in situatia asta? nu inteleg de ce comentezi in mod rautacios si jignesti....asa te-a educat mama ta, sa arunci cu noroi si atat? :)
aeshaa
Postat pe 24 Iulie 2016 12:23
Cand nu te mai vrea, il lasi.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 24 Iulie 2016 12:43

Din pacate, orice am face pasiunea nu rezista la testul timpului (si 7 ani reprezinta ceva timp). Intervine obisnuinta si rutina. Parerea mea este ca un singur lucru poate salva cuplul de la disolutie: nasterea unui copil. Copilul, rodul dragostei voastre, va va apropria intr-un alt fel, mai implinitor, va da sens convietuirii.
Dar, pana la momentul in care acesta o sa apara in viata voastra, exista si alte metode pe care le propun expertii in relatii de cuplu pentru ca relatia sa mearga pe fagasul cel bun. Iti redau mai jos articolul:

"Partidele de amor par pentru multe persoane drept intimitatea maxima. Insa expertii in relatii de cuplu sustin ca exista si alte lucruri care fac conexiunea dintre parteneri la fel de puternica. Ba chiar te fac sa te simti mai aproape ce iubitul sau iubita ta si vor conduce, cel mai probabil, la sex.

1. Rasfatati-va

Mangaierile, atingerile discrete sunt extrem de importante intr-un cuplu. Prelungiti mai mult preludiul. Puneti o muzica de fundal in surdina, apoi imbratisati-va si ascultati-va unul altuia respiratia si bataile inimii. Este mai placut si mai intim decat ati putea crede.

2. Vorbiti mult

Chiar si nimicurile povestite sunt importante. Tu ii povestesti ce ai facut la serviciu sau ce ai gasit printr-un magazin, el iti povesteste ce a vazut pe net. Ei bine, dar asta nu e tot. Trebuie sa vorbiti si lucruri esentiale pentru relatia voastra. Conversatiile profunde va vor da incredere unul in celalalt. Nu in fiecare zi, dar macar din cand in cand trebuie sa vorbiti despre sperantele, temerile, visurile voastre si chiar despre relatia in sine.

3. Ofera-te sa iti ajuti cu ceva partenerul

Aproape ca nu e nimic mai sexy decat un barbat care se ofera sa isi ajute iubita la gatit sau la orice alte treburi care conteaza pentru ea. La fel, sa iti ajuti iubitul la lucruri barbatesti e pentru el o dovada de forta si de stapanire de sine care il va uimi.

4. Jucati Adevar sau Provocare

Pentru a adauga cateva scantei relatiei incercati sa jucati Adevar sau Provocare. Chiar daca poate iti pare un joc invechit, garantat va veti distra de minune. Asezati-va joc, in mijlocul livingului, si lasati-va in voia jocului. Veti rade si va veti deschide sufletul unul altuia. Daca il jucati corect, devine atat de intim incat s-ar putea incheia cu o partida de amor de neuitat."

asta cu adevar sau provocare... hmm...

iti mai recomand sa citesti cartea "cele 5 limbaje ale iubirii" de gary chapman

succes si ... sa fii iubita!


garbo006112
Postat pe 24 Iulie 2016 19:41
De la: aeshaa, la data 2016-07-24 12:23:27da raspunde tu desteptule, ce-i de facut in situatia asta? nu inteleg de ce comentezi in mod rautacios si jignesti....asa te-a educat mama ta, sa arunci cu noroi si atat? :)


el a copiat gândirea lui taicasu
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 19:47
ce porcarii
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 24 Iulie 2016 20:13
salut as vrea sa caut un baiat draguti din bucuresti nr de watsapp 0762301819
garbo_449938
Postat pe 24 Iulie 2016 20:13
De la: garbo006112, la data 2016-07-24 19:41:58
Din pacate, orice am face pasiunea nu rezista la testul timpului (si 7 ani reprezinta ceva timp). Intervine obisnuinta si rutina. Parerea mea este ca un singur lucru poate salva cuplul de la disolutie: nasterea unui copil. Copilul, rodul dragostei voastre, va va apropria intr-un alt fel, mai implinitor, va da sens convietuirii.
Dar, pana la momentul in care acesta o sa apara in viata voastra, exista si alte metode pe care le propun expertii in relatii de cuplu pentru ca relatia sa mearga pe fagasul cel bun. Iti redau mai jos articolul:

"Partidele de amor par pentru multe persoane drept intimitatea maxima. Insa expertii in relatii de cuplu sustin ca exista si alte lucruri care fac conexiunea dintre parteneri la fel de puternica. Ba chiar te fac sa te simti mai aproape ce iubitul sau iubita ta si vor conduce, cel mai probabil, la sex.

1. Rasfatati-va

Mangaierile, atingerile discrete sunt extrem de importante intr-un cuplu. Prelungiti mai mult preludiul. Puneti o muzica de fundal in surdina, apoi imbratisati-va si ascultati-va unul altuia respiratia si bataile inimii. Este mai placut si mai intim decat ati putea crede.

2. Vorbiti mult

Chiar si nimicurile povestite sunt importante. Tu ii povestesti ce ai facut la serviciu sau ce ai gasit printr-un magazin, el iti povesteste ce a vazut pe net. Ei bine, dar asta nu e tot. Trebuie sa vorbiti si lucruri esentiale pentru relatia voastra. Conversatiile profunde va vor da incredere unul in celalalt. Nu in fiecare zi, dar macar din cand in cand trebuie sa vorbiti despre sperantele, temerile, visurile voastre si chiar despre relatia in sine.

3. Ofera-te sa iti ajuti cu ceva partenerul

Aproape ca nu e nimic mai sexy decat un barbat care se ofera sa isi ajute iubita la gatit sau la orice alte treburi care conteaza pentru ea. La fel, sa iti ajuti iubitul la lucruri barbatesti e pentru el o dovada de forta si de stapanire de sine care il va uimi.

4. Jucati Adevar sau Provocare

Pentru a adauga cateva scantei relatiei incercati sa jucati Adevar sau Provocare. Chiar daca poate iti pare un joc invechit, garantat va veti distra de minune. Asezati-va joc, in mijlocul livingului, si lasati-va in voia jocului. Veti rade si va veti deschide sufletul unul altuia. Daca il jucati corect, devine atat de intim incat s-ar putea incheia cu o partida de amor de neuitat."

asta cu adevar sau provocare... hmm...

iti mai recomand sa citesti cartea "cele 5 limbaje ale iubirii" de gary chapman

succes si ... sa fii iubita!




faptul ca un copil apropie un cuplu cu probleme este un cliseu. din contra, va grabi procesul de disolutie a cuplului
londonwalk
Postat pe 24 Iulie 2016 22:31
De la: garbo006112, la data 2016-07-24 19:41:58
Din pacate, orice am face pasiunea nu rezista la testul timpului (si 7 ani reprezinta ceva timp). Intervine obisnuinta si rutina. Parerea mea este ca un singur lucru poate salva cuplul de la disolutie: nasterea unui copil. Copilul, rodul dragostei voastre, va va apropria intr-un alt fel, mai implinitor, va da sens convietuirii.
Dar, pana la momentul in care acesta o sa apara in viata voastra, exista si alte metode pe care le propun expertii in relatii de cuplu pentru ca relatia sa mearga pe fagasul cel bun. Iti redau mai jos articolul:

"Partidele de amor par pentru multe persoane drept intimitatea maxima. Insa expertii in relatii de cuplu sustin ca exista si alte lucruri care fac conexiunea dintre parteneri la fel de puternica. Ba chiar te fac sa te simti mai aproape ce iubitul sau iubita ta si vor conduce, cel mai probabil, la sex.

1. Rasfatati-va

Mangaierile, atingerile discrete sunt extrem de importante intr-un cuplu. Prelungiti mai mult preludiul. Puneti o muzica de fundal in surdina, apoi imbratisati-va si ascultati-va unul altuia respiratia si bataile inimii. Este mai placut si mai intim decat ati putea crede.

2. Vorbiti mult

Chiar si nimicurile povestite sunt importante. Tu ii povestesti ce ai facut la serviciu sau ce ai gasit printr-un magazin, el iti povesteste ce a vazut pe net. Ei bine, dar asta nu e tot. Trebuie sa vorbiti si lucruri esentiale pentru relatia voastra. Conversatiile profunde va vor da incredere unul in celalalt. Nu in fiecare zi, dar macar din cand in cand trebuie sa vorbiti despre sperantele, temerile, visurile voastre si chiar despre relatia in sine.

3. Ofera-te sa iti ajuti cu ceva partenerul

Aproape ca nu e nimic mai sexy decat un barbat care se ofera sa isi ajute iubita la gatit sau la orice alte treburi care conteaza pentru ea. La fel, sa iti ajuti iubitul la lucruri barbatesti e pentru el o dovada de forta si de stapanire de sine care il va uimi.

4. Jucati Adevar sau Provocare

Pentru a adauga cateva scantei relatiei incercati sa jucati Adevar sau Provocare. Chiar daca poate iti pare un joc invechit, garantat va veti distra de minune. Asezati-va joc, in mijlocul livingului, si lasati-va in voia jocului. Veti rade si va veti deschide sufletul unul altuia. Daca il jucati corect, devine atat de intim incat s-ar putea incheia cu o partida de amor de neuitat."

asta cu adevar sau provocare... hmm...

iti mai recomand sa citesti cartea "cele 5 limbaje ale iubirii" de gary chapman

succes si ... sa fii iubita!


garbo033054
Postat pe 24 Iulie 2016 23:59
Doamne fereste, da cine mama dracului v.a învățat ca atunci cand doi oameni nu se mai inteleg, cand le lipseste ceva, trebuie sa apară un copil ca cică asa s.ar rezolva problemele???? Voi chiar suferiti cu capul??? In loc sa se chinuie 2 oameni mai dau nastere la o a treia fiinta pe care o chinuie lângă ei...voi ganditi ce vorbiti sau doar va ies asa cuvintele fara sa le ganditi? As putea pune pariu ca respectivul comentariu este al unei doamne care a avut aceeasi problema si crede ca daca a facut un copil s.au rezolvat problemele...falsa iluzie... Maine, poimâine aceeasi persoana v.a deschide un topic cu titlul "m.a inselat, oare de ce m.a inselat" sau "m.a părăsit dupa n ani de căsnicie si avem si un copil"...răspunsul e destul de simplu "nu te.a vrut draga de mai demult si tu ai crezut ca iti rezolvi problemele daca faci un copil..." Gândire de gaina beata, nu stiu cum naiba puteti sa traiti asa si cum puteri sa debitati asemenea aberatii...
garbo033054
Postat pe 25 Iulie 2016 00:07
Buna. Am patit si eu ceva asemnator in care disparuse atractia dintre noi, dar eu atunci mi-am dat seama ca nu il mai iubesc si ca poate nu il iubisem niciodata chit ca fusesem impreuna 7 ani, si ne mutasem impreuna de doi ani. Trebuie sa analizezi toate fatetele problemei aparute si sa iei o decizie !!! Fie treceti peste si incercati sa rezolvati problemele aparute prin discutii deschise despre ce vrea fiecare fie daca nu se mai poate face nimic si fiecare merge mai departe separat. Acum au trecut aproape 6 ani de cand m-am despartit de fostul si sunt maritata cu cineva care este f.diferit si care ma face in fiecare zi sa-i multumesc fostului ca a iesit din viata mea!!! Dar de atunci eu am evoluat si m-am schimbat f.mult si nu mai sunt aceeasi persoana.
rbalerina
Postat pe 25 Iulie 2016 07:44
Care viata normala eu am relatie intima dimineata si seara si am 52 de ani ce naiba daca exista iubire si nu uita femeia este TOTUL in relatie ea este miezul! daca nu faci ceva nu astepta sa ti pice din cer
Eliza_Cami_1
Postat pe 25 Iulie 2016 10:08
Trageti de barbatii vostri ca de o opinca scurta. Atat vrea ala, de doua ori pe luna. Ca-i frumoasa sau nu amarata, atat vrea. "Femeia e miezul", auzi la ea.....
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 25 Iulie 2016 10:46
De la: Adina_Mihaela_2, la data 2016-07-02 16:57:00Bună. Suntem de 7 ani un cuplu și de vreo 2 ne-am mutat împreună.
Totul pare sa fie foarte frumos împreună. Nu ne certam si nu ne reprosam. Iesim impreuna dar si separat.
Problema este ca lipsește pasiunea cu desăvârșire. Suntem tineri amândoi, eu 26 și el 31 ... și cu toate astea exista conexiune intima de 2 ori pe luna cu bucurie. Și atunci când exista, este totul foarte fizic.
Am stat de vorba cu el și explicația cea mai simpla este ca nu ii vine sa ma abordeze.
Urata nu sunt, chiar nu sunt. Și nici nu s'a plâns vreodată ca fac ceva greșit în dormitor.
Nu pot sa îmi explic de unde lipsa asta de interes pt sex ...


Dar de unde are atata interes pt. tine nu-ti explici? Next. Poate data viitoare e cu noroc. Ca-n 7 ani nu te-a luat nici de nevasta, nici, nici ........
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 25 Iulie 2016 11:24
buna ziua,nu,nu,un copil nu apropie nimic dimpotriva,relatia se poate raci si mai repede,nu intotdeauna necazurile apropie oamenii,s-ar putea sa-i indeparteze si mai mult,daca relatia nu mai merge,gata,pune punct pt ca daca apare un copil e si mai greu sa pui punct.
garbo017686
Postat pe 26 Iulie 2016 16:49
CE DRACU AVETI SI HOMALAI AICI.???
tamango_007
Postat pe 29 Iulie 2016 00:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O scrisoare draguta pt barbati 8 De la: ameno 22 Iunie 2010 15:01
Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum 572 De la: anisoaraf 25 Martie 2010 14:06
La Ginecologie.... 9 De la: AnonimSbS 9 August 2009 02:40
Loredana isi impinge sotul la (sexting) 13 De la: reyya 10 Noiembrie 2009 16:47
"Femeia Izvor" - visul barbatilor...dupa ce-i dau de gust! 140 De la: garbo090662 3 Martie 2017 14:17
Setari Cookie-uri