Cine e vinovat in toata povestea asta?

Un barbat insurat se simte foarte atras de o colega de serviciu nemaritata.Cei doi nu ajung sa faca nimic grav pentru ca ea il respinge politicos.Cu toate acestea,el insista.
Ea e frumusica si atrage mai multi colegi.Este discutata indelung in randul barbatilor.Totusi,care e vina ei?
Maria_22
Postat pe 22 Mai 2016 09:09
Mai fato, tu chiar ai un "fix" cu chestia asta ? Am inteles cu totii cum sta treaba, nu mai trebuia sa deschizi inca un topic.
Iar daca tu nu esti nici unul din personaje, de ce te bagi ? ...Sau esti ?
Rotty
Postat pe 22 Mai 2016 09:36
Mai "fato",cum urat te exprimi dar asta ti-e educatia.comunitatea Garbo este alcatuita doar din tine si cateva id-uri?Pentru ca de asta am repostat intrebarea,cu gandul ca voi scapa de raspunsurile nesimtite ale unora care pretind ca intrebarile mele sunt stupide.De ce le mai cititidaca sunt stupide?Si va mai si dati rotunde dupa ce ca sunteti nepoliticoase.
Tocmai ca nu ati dat raspunsuri bune la prima intrebare.V-ati luat de oricine altcineva mai putin de vinovat.
Maria_22
Postat pe 22 Mai 2016 18:58
De la: Rotty, la data 2016-05-22 09:36:10Mai fato, tu chiar ai un "fix" cu chestia asta ? Am inteles cu totii cum sta treaba, nu mai trebuia sa deschizi inca un topic.
Iar daca tu nu esti nici unul din personaje, de ce te bagi ? ...Sau esti ? [/quote
Mai bine te-ai lasa de comentat pe net cu limbajul asta execrabil.Imi pare rau dar nu faci cinste site-ului nici ca limbaj,nici ca intelect.
Maria_22
Postat pe 22 Mai 2016 18:59
De la: Diana_Popa_3, la data 2016-05-22 18:58:16Mai "fato",cum urat te exprimi dar asta ti-e educatia.comunitatea Garbo este alcatuita doar din tine si cateva id-uri?Pentru ca de asta am repostat intrebarea,cu gandul ca voi scapa de raspunsurile nesimtite ale unora care pretind ca intrebarile mele sunt stupide.De ce le mai cititidaca sunt stupide?Si va mai si dati rotunde dupa ce ca sunteti nepoliticoase.
Tocmai ca nu ati dat raspunsuri bune la prima intrebare.V-ati luat de oricine altcineva mai putin de vinovat.


Pai bine "desteapto"... ca sa poata cineva sa-si dea seama ca intrebarile tale sunt stupide, trebuie sa le citeasca inainte, nu ? ! Altfel de unde sa stie ? Ok, acum stim ca tu, Popa_3 intrebi lucruri stupide, eu unul iti promit ca nu le mai citesc. Apropo.... cine e vinovatul ? Ce vina are ? Si celelalte nu au vina ? Vezi ce stupida e povestea asta a ta ?
barboneli
Postat pe 22 Mai 2016 21:24
De la: Diana_Popa_3, la data 2016-05-22 09:09:54Un barbat insurat se simte foarte atras de o colega de serviciu nemaritata.Cei doi nu ajung sa faca nimic grav pentru ca ea il respinge politicos.Cu toate acestea,el insista.
Ea e frumusica si atrage mai multi colegi.Este discutata indelung in randul barbatilor.Totusi,care e vina ei?


Nu are nicio vina,atât timp cat isi vede de treaba ei.
Daca e frumoasa, clar are admiratori, ca insurati ca singuri.
Depinde de ea in ce scop isi foloseste frumusetea.
Sa isi caute un bărbat singur si ,care sa o vadă mai mult decat o "frumusica".
Schmetterling
Postat pe 23 Mai 2016 07:46
De la: Diana_Popa_3, la data 2016-05-22 18:58:16Mai "fato",cum urat te exprimi dar asta ti-e educatia.comunitatea Garbo este alcatuita doar din tine si cateva id-uri?Pentru ca de asta am repostat intrebarea,cu gandul ca voi scapa de raspunsurile nesimtite ale unora care pretind ca intrebarile mele sunt stupide.De ce le mai cititidaca sunt stupide?Si va mai si dati rotunde dupa ce ca sunteti nepoliticoase.
Tocmai ca nu ati dat raspunsuri bune la prima intrebare.V-ati luat de oricine altcineva mai putin de vinovat.



Trebuia sa-mi incep postarea cu "draga mea" ? Poti sa uiti, n-am nici un motiv. Inafara de asta, consoleaza-te cu ideea ca in momentul in care pui o intrebare sau deschizi un topic, are orice membru al comunitatii dreptul sa-ti raspunda sau sa comenteze.
Nepoliticoasa ? Mai rasfoieste putin prin arhiva lui Garbo si ai sa vezi ce inseamna nepolitete, nu ceea ce am scris eu.
Zi buna sa ai.
Rotty
Postat pe 23 Mai 2016 07:58
Am o singura intrebare: de unde stie "frumusica" ca e subiectul exclusiv de discutie intre barbati?
Si apropo de discutii, sa stii ca poate "frumusica" nu este discutata numai de bine de colegii de sex masculin. De multe ori o imbracaminte neadecvata cu toate "atuurile" la vedere sau un comportament de diva care isi saluta admiratorii pot transmite semnale total gresite.
In rest vezi raspunsul de la celalalt topic.

P.S.
nu sint barbat, parol d'honneur.
Tommy_Boy
Postat pe 23 Mai 2016 08:16
Da este normal ca o femeie sexy sa atraga atentia barbatilor,este natural si firesc,de obiciei femeile asta si doresc,din acest motiv afiseaza decolteuri si fuste care le scat in evidenta feminitatea si atractia barbatilor,ce este de mirare in asta? de obicei toate doresc mai mult decat au,cauta mereu altceva
garbo317021
Postat pe 29 Mai 2016 07:13
sa aiba grija cum se inbraca si atitudinea ei fata de colegii trebuie sa fie distanta ca ei sa nici nu aiba curajul sa depaseaca limita bunei cuviinte..cu drag NELLY
Nelica_Varodi_1
Postat pe 29 Mai 2016 09:59
Nu te considera vinovata ptr. faptul ca esti frumoasa.
Pastreaza aceeasi atitudine, fata de el si daca vezi ca depaseste limita bunului simt., inforneaza-l ca il poti acuza de hartuire la locul de munca.
kamydor
Postat pe 29 Mai 2016 11:06
De la: Diana_Popa_3, la data 2016-05-22 09:09:54Un barbat insurat se simte foarte atras de o colega de serviciu nemaritata.Cei doi nu ajung sa faca nimic grav pentru ca ea il respinge politicos.Cu toate acestea,el insista.
Ea e frumusica si atrage mai multi colegi.Este discutata indelung in randul barbatilor.Totusi,care e vina ei?


Nici una ! Ce vina are ea ca natura a facut-o cu nuri, frumusica, poate si sexy, daca are picioare frumoase sai inteligenta in ochi ? Nici una. Raspund acum pentru ca m-am saturat de intrebarile tale la care nu le vad rostul. Daca tu ai fi nevasta tipului asta care casca ochii la alta femeie, ar fi altceva sa intrebi cu toate ca raspunsurile noastre nu au cum sa te ajute, pe tine sau pe el sau pe colega atragtoare. Dar nu cred ca esti sotia lui, pentru ca, din cate imi amintesc eu, sot si sotie nu au voie sa lucreze impreuna si dupa cum descrii tu scenele cu amanuntul, se poate sa fi si tu colega cu el dar nu maritata cu el. Dar... poate stii tu ce se intampla exact acolo unde lucreaza el si tu, daca n-ai de spalat rufe sau de gatit sau de facut curatenie in casa, pui ca o morisca intrebari din astea. Poate si are dreptul sa fie discutata de barbati, bine ca n-o discuta femeile... alea pot sa fie al naibii de rele cand le apare o concurenta cu un c.r mai atragator decat a lor... ! Comportamentul lui, daca e sa ma iau dupa ce scrii tu, mie personal nu-mi place. De uitat la ea nu-l opreste nimeni, chiar daca e insurat si barbatii insurati pot sa se uite la ceva frumos, indiferent daca e o colega, o pisica, o floare sau un tablou... ! Acuma, tu scrii ca "el insista". La ce insista si cu ce insista ?. Ii face comlimente sau ii face propuneri din alea care se termina cu multe calorii consumate... ? Daca e asa, toata cinstea acelei colege ca se fereste sa aiba o aventura cu un barbat insurat, asta inseamna ca e o femeie caruia ii place sa fie curtata dar nu cu cineva care isi poate strica o familie.
Sper ca raspunsul asta va pune capat telenovelei asteia de intrebari... zi-le cum vrei, dar sunt inutile.
barboneli
Postat pe 29 Mai 2016 12:01
De la: Schmetterling, la data 2016-05-23 07:46:55
De la: Diana_Popa_3, la data 2016-05-22 09:09:54Un barbat insurat se simte foarte atras de o colega de serviciu nemaritata.Cei doi nu ajung sa faca nimic grav pentru ca ea il respinge politicos.Cu toate acestea,el insista.
Ea e frumusica si atrage mai multi colegi.Este discutata indelung in randul barbatilor.Totusi,care e vina ei?


Nu are nicio vina,atât timp cat isi vede de treaba ei.
Daca e frumoasa, clar are admiratori, ca insurati ca singuri.
Depinde de ea in ce scop isi foloseste frumusetea.
Sa isi caute un bărbat singur si ,care sa o vadă mai mult decat o "frumusica".
Mihaela_Catalina_Miroiu_1
Postat pe 29 Mai 2016 21:11
De la: Diana_Popa_3, la data 2016-05-22 18:58:16Mai "fato",cum urat te exprimi dar asta ti-e educatia.comunitatea Garbo este alcatuita doar din tine si cateva id-uri?Pentru ca de asta am repostat intrebarea,cu gandul ca voi scapa de raspunsurile nesimtite ale unora care pretind ca intrebarile mele sunt stupide.De ce le mai cititidaca sunt stupide?Si va mai si dati rotunde dupa ce ca sunteti nepoliticoase.
Tocmai ca nu ati dat raspunsuri bune la prima intrebare.V-ati luat de oricine altcineva mai putin de vinovat.


aloooo, alooo,
ce te inflamezi asa soro?
soro e mai bine decat fato?
de ce vezi tu in el un vinovat?
esti nevasta-sa?
esti tinatoarea lui de cont?
sau la varsta ta n-ai aflat-o pe aia cu cainele si drumul lung si grija altuia?
te vaiti ca nu primesti raspunsuri?! dar tu in afara de intrebarile astea, ai raspuns la ceva concret?
esti in stare sa raspunzi?
care e rolul tau in povestea asta, in afara de raspandac de evenimente mondene de la locul de munca?

ce-ti pasa tie cine cu cine flirteaza la serviciu si de ce?
heartbit
Postat pe 12 Iunie 2016 18:46
De la: heartbit, la data 2016-06-12 18:46:00
De la: Diana_Popa_3, la data 2016-05-22 18:58:16Mai "fato",cum urat te exprimi dar asta ti-e educatia.comunitatea Garbo este alcatuita doar din tine si cateva id-uri?Pentru ca de asta am repostat intrebarea,cu gandul ca voi scapa de raspunsurile nesimtite ale unora care pretind ca intrebarile mele sunt stupide.De ce le mai cititidaca sunt stupide?Si va mai si dati rotunde dupa ce ca sunteti nepoliticoase.
Tocmai ca nu ati dat raspunsuri bune la prima intrebare.V-ati luat de oricine altcineva mai putin de vinovat.


aloooo, alooo,
ce te inflamezi asa soro?
soro e mai bine decat fato?
de ce vezi tu in el un vinovat?
esti nevasta-sa?
esti tinatoarea lui de cont?
sau la varsta ta n-ai aflat-o pe aia cu cainele si drumul lung si grija altuia?
te vaiti ca nu primesti raspunsuri?! dar tu in afara de intrebarile astea, ai raspuns la ceva concret?
esti in stare sa raspunzi?
care e rolul tau in povestea asta, in afara de raspandac de evenimente mondene de la locul de munca?

ce-ti pasa tie cine cu cine flirteaza la serviciu si de ce?



Dar tie ce-ti pasa,bre tarane,de ce-mi pasa mie?Te mananca undeva?Vierme uricios ce esti!
Maria_22
Postat pe 21 Iunie 2016 14:48
Buna ziua, mesajul meu este legat de ceea ce au scris mai multi membrii legat de faptul ca aceasta intrebare a mai fost postata de aceasta membra a comunitatii. Va sfatuiesc s-o ignorati pe individa si sa nu-i mai dati apa la moara, caci din ce am observat daca i se ofera un raspuns pozitiv nu comenteaza. In schimb un raspuns negativ o inflameaza si dupa cum vad eu lucrurile, ea isi cauta cearta si asta si urmareste la momentul actual, nu doreste un raspuns pozitiv, ci doar cearta. Solutia mea ar fi simpla, s-o tratam cu indiferenta pe dansa si sa nu i se mai dea nici un raspuns, caci dupa cum se exprima nu are nevoie de ajutorul nimanui, intrebarea fiind doar de fatada.
AlexaEli
Postat pe 3 Iulie 2016 08:03


Corect ! Dar are nevoie de ajutor... acolo dupa gratii, de la cei care mai incearca sa le trateze.
barboneli
Postat pe 3 Iulie 2016 08:51
Fata nu are nicio vină ci doar un dar dat de Dumnezeu . Faptul că arată bine și este curtată de mai mulți bărbați este pozitiv până în momentul în care datorită ei se destramă o căsătorie. Ea este un fel de vedetă locală și asta trebuie să o facă să se simtă foarte bine. Bărbatul însurat să-și vadă de treaba lui că ,, agățatul,, colegelor d ebirou nu duce la nimic bun!
Popescu_Dan_1
Postat pe 3 Iulie 2016 09:10
Mai oameni buni, sunt atatea probleme in viata asta de rezolvat si ce facem? Ne limitam la o barfulita despre o colega sexi? Tanti, matale esti geloasa, iti place tipul insurat? Daca imi zici ca NU, eu nu te cred pe cuvant! Daca tipa sexi are neplaceri, las- o sa le rezolve singura! Haideti fetelor sa gasim subiecte interesante, nu e pacat de forum ca sa dezbatem aiureli??
pamon
Postat pe 3 Iulie 2016 10:48
Sincer este numai treaba ei. Chiar nu înțeleg de ce (dacă nu ai nici o tangenta cu personajul) dorești sa Sti ce ar putea simți, ce ar trebui sa facă, etc. Nu văd rostul , de ce sa murim de grija altora.
pirania_1960
Postat pe 3 Iulie 2016 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa scriem corect. :) 25 De la: Axl_R 8 Iulie 2015 00:08
dilema... 5 De la: garbo_5850 13 August 2012 02:09
buna 2 De la: garbo_3591 29 Mai 2012 09:42
pedepse-porunci 81 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
Vreau sa slabesc ,cine intra in hora ? 41 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
Setari Cookie-uri