anticonceptionale

Buna mamici, am o intrebare, inca nu mia revenit menstruatia si alaptez un baietel de 6 luni jum, se pot lua anticonceptionale atata timp cat nu ai vazut menstruatie si sa nu afecteze laptelele? ? Multumesc mult
Mandi_Iulia_1
Postat pe 3 Mai 2016 07:51
Draga Iulia, orice medicamente ajung imediat in laptele matern si nu cred ca iti doresti puiul tau sa aiba probleme grave din cauza nerabdarii tale. Daca este posibil evita orice fel de medicamente atat cat alaptezi. Foloseste alte metode contraceptive, posibilitatile sunt multiple fara a fi necesar sa iti distrugi copilasul. E normal ca pe timpul alaptarii sa nu iti vina ciclul. In general, in timpul alaptarii posibilitatea sa ramai insarcinata este mica. Din cauza ca in corpul unei femei au loc tot timpul schimbari ar fi bine sa apelezi la anticonceptionale numai dupa ce in prealabil ti-ai facut niste analize si medicul iti spune exact ce sa iei in functie de ce arata acestea. Personal, consider ca anticonceptionalele doar complica viata, fiindca orice medicament trebuie procesat de catre corpul tau, la pachet cu efectele secundare (vizibile sau nu) uneori ireversibile. Dar asta este doar alegerea ta.
angel_forever
Postat pe 19 Mai 2016 10:37
De acord, fără ''orice medicamente''!
Am întrebat-o și pe colega mea, ''mia''. Scz! Mia.
Axl_R
Postat pe 19 Mai 2016 12:28
Folositi nene prezervative pina nu mai alaptezi macar, ca n-o muri nimeni ca nu isi consuma placerile in acest mod,vreti sa va consumati placerile dar fara sa prevedeti nici o alta modalitate costisitoare de conceptie!!!!!!,extraordinar, sau vorbeste cu el sa te protejeze el, iar asta nu presupune ca el se simte mai putin barbat fata de tine!!
Vlaicu_Costel_1
Postat pe 5 Iulie 2016 08:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina si diabetul 1 De la: andreea79 27 Februarie 2012 20:01
imi vine sa ma sinucid 12 De la: cristty 12 Martie 2012 11:31
e bine sau nu? 8 De la: tatusilvia 6 Iunie 2009 16:20
sarcina dupa anticonceptionale 1 De la: kidz000197 13 Martie 2009 16:23
inseminare articifiala 1 De la: nikita 26 Octombrie 2008 21:14
Setari Cookie-uri