mi am inselat barbatul!

M am casatorit in 1995, dupa 2 ani de prietenie cu el. Un om posesiv, gelos orgolios ,dusmanos. Din primul an, am mancat batai groaznice , din te miri ce...ca nu era geamul inchis cand venea el acasa, ca am fost la mama, ca nu am fost samd...In 1997 am nascut o pe fata noastra, o minune....jigniri de tot felul, injuraturi, batai cumplite din nimic si pentru nimic. Socrii mei erau oripilati. A venit tata, m a luat acasa, socrii mei au fost de acord ca e mai bine asa...dar dupa lacrimi, ingenuncheri, iertare, scuze ...sa mi cada mana daca te mai lovesc...m am intors.Nici o diferenta ,aceias viata ,fara nici o logica ma batea, din senim, ma dadea cu capul de faianta, ma lua de par si ma tragea pe jos pe gresie, din bucatarie pana in dormitor,,,dupa care ma iubea...fizic...plangea, spunea ca a fost un nenorocit, ...iarta ma iubirea mea...a doua zi nu puteam sa merg, aveam oasele rupte, ma durea fiecare bucatica de trup si suflet.....dar seara facea dragoste cu mine..daca nu putea, imi cerea sa ii fac ceva , orice, ca din cauza mea i a murit, sau nu i s a sculat. il iubeam. Ai mei inebuneau, pe zi ce trecea mama si tata nu mai aveau arme...iar m au luat, iar eu iar m am intors!!! Atat mi a zis tata: daca pleci inapoi la el, pleci pentru totdeauna, inapoi nu ai ce sa mai cauti. Poate sa te omoare, nu ne mai intereseaza de tine. Daca in 97 am nascut o fta, in 2007 am nascut un baiat. Am vandut apartamentul din Bucuresti, ne am mutat nu departe...10 minute de capitala ...nu am vrut, am plans, nu mi am dorit asta, dar pentru a mia oara, m a asigurat ca ne va fi bine, ca face pentru copii...Viata mea , a devenit groaznica, eram in depresie, certata zilnic, injurata, batuta, maltratata...nu muncea, eu eram in crestere copil, nu aveam bani...imi doream sa mor! Casa era in constructie, dormeam pe saltele cu copii, pe sapa, in umiditate, in frig, umilita si batuta. L am inselat ,in 2009, noiembrie, pana in 2010 februarie....A aflat anul trecut pe10 martie, de atunci viata lui, a mea, a noastra, este un COSMARRRR. sSufera groaznic de tare, ..e putin spus...moare in fiecare zi , bucata cu bucata, .Un an intreg de batai crancene, de sute de ori mai rele decat cele pe care le luam DEGEABA, cu aniiiii in urma, nevinovata. Cap spart , par smuls, tarata din etaj in parter, de par...picioare ,pumni....am vazut in fiecare zi moartea!!! Sunt sigura ca merit ce mi se intampla, dar ma bucur ca nici el nu moare nepedepsit, pentru toti ani in care m a tavalit, m a omorat , m a injurat, m a scuipat, a scos p...a si a zis ca se poate pisa pe mine la orice ora vrea el. Acum viata se pisa pe el! Stiu puteti sa credeti ce vreti, puteti sa aruncati cu pietre, cu bolovani chiar. Un lucru ma bucura: nu mai are ranjetul ala ironic de mascul ...i a disparut ..definitiv.
gabrielahapy
Postat pe 24 Aprilie 2016 13:45
dAR VIATA MEA ACUM, IN MOMENTUL DE FATA E MAI REA DECAT A FOST VREODATA..nu stiu incotro sa o apuc?!
gabrielahapy
Postat pe 24 Aprilie 2016 14:15
Pai eu zic sa pleci și sa nu te mai întorci
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Aprilie 2016 17:01
" Sunt sigura ca merit ce mi se intampla..."

Nu, nu meriti. Nici sa nu indraznesi sa gandesti asa.


"ma bucur ca nici el nu moare nepedepsit,"

De ce ? Ce a patit ? E bolnav ? Sau sufera doar pentru ca l-ai inselat ?
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2016 18:48
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-04-24 17:01:49Pai eu zic sa pleci și sa nu te mai întorci



Unde sa plece ?
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2016 18:51
Pai sa divorțeze sa își vadă de viață ei, cum poți lăsa iîn halul ăstaca cineva sate llovească si în tu sa ac stai cu el,

nu pori sa crezi un asemenea om când își cere iertare, sa fii așa slab,
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Aprilie 2016 19:20
Suferă enorm.. E foarte grava situația în care suntem.
gabrielahapy
Postat pe 24 Aprilie 2016 19:21
Pai si în ție îțipasa de el, ce a ffăcut este mai păcat, , tu ai căutatun ppic afecțiune,
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Aprilie 2016 19:30
Mie una nu Un miar pasa de un asemenea om care te lovește da în tine mai rău ca intrun animal, mai bine stai singura decât așa terorizată
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Aprilie 2016 19:32
Pentru prima oara ii dau dreptate Ingerasului. De ce mama naibii ai stat cu el atitia ani? De ce nu l-ai parasit dupa primul an de "batai groaznice"?
Pt. sexul de impacare de dupa?
Waw!!!!!
Si ai mai facut si doi copii cu un nenorocit, i-ai lasat sa traiasca in acest mediu TOXIC iar acum esti fericita ca in sfirsit sufera si el!!!!!!
Ce fel de mama esti? Esti normala la cap?
Cred ca in familii ca a ta autoritatea tutelara trebue sa intervina si sa salveze copiii de proprii parinti "responsabili" si "iubitori".
Pacat si de parintii tai, oameni cu scaun la cap care au incercat sa te salveze de acasta casnicie de cosmar. De ce Dumnezeu te-ai mai intors la el dupa prima batatie groaznica (asa cum spui tu ca a fost)?

Scuza-ma ca nu manifest o maaaareeee empatie fata de o persoana ca tine care in ciuda ajutorului parintilor a ales sa traiasca de buna voie intr-un cosmar, tragind dupa ea si doi copii nevinovati.

Si acum daca ti-ai atins scopul si l-ai facut in sfirsit sa sufere pe sotiorul iubit de ce nu esti fericita?
Tommy_Boy
Postat pe 25 Aprilie 2016 07:22
Trebuie sa va spun ca de o vreme , din decembrie, nu ma mai loveste, dar nu as vrea sa stie nimeni ce auzim eu si copiii mei....mama voastra este o zdreanta, o curva o stricata, o stramba, o jegoasa..zilnic imi verifica telefonul, ma tortureaza zilnic...si seara vrea sa facem dragoste...ii spune fetei noastre ca nu vreau sa mai fac dragoste cu el. Ma injura ma blesteama, pe mine si pe familia mea.Ma tot intreaba ce caut in casa lui,pentru ca mai apoi sa imi spuna ca sunt oxigenul lui.
gabrielahapy
Postat pe 25 Aprilie 2016 09:50
Mi am distru copiii, i am distrus sufleteste,stiu, dar acum mai mult ca niciodata voi face ceva pentru ei...cu riscul ca ma va omora!Voi pleca, oriunde in lume, divortati sau nu, poate sa ma bage la parasire de domiciliu, sa faca orice poate si vrea...astept vacanta de vara, i am promis fetei ca stau pana la BAC,si apoi, baiatul va intelege sau nu...dumnezeu are grija de tot si de toti!
gabrielahapy
Postat pe 25 Aprilie 2016 09:56
Azi am vb cu avocatul... Nu a spus sa îl sun pe 29.asta după ce vineri mi a zis sa îl sun azi... Nu știu ce e de fapt la mijloc!
gabrielahapy
Postat pe 25 Aprilie 2016 12:38
Pai doar nu o sa iti lașiccopii cu nebunul sa îitermine pe ei,
ingerasulluptor1
Postat pe 25 Aprilie 2016 20:19
Trebuie sa îi iei și pe ei din coșmarul în care i ai băgat, du la părinții tai și tu caută undeva de munca, plecați cu toții,
ingerasulluptor1
Postat pe 25 Aprilie 2016 20:21
De la: Tommy_Boy, la data 2016-04-25 07:22:39Pentru prima oara ii dau dreptate Ingerasului. De ce mama naibii ai stat cu el atitia ani? De ce nu l-ai parasit dupa primul an de "batai groaznice"?
Pt. sexul de impacare de dupa?
Waw!!!!!
Si ai mai facut si doi copii cu un nenorocit, i-ai lasat sa traiasca in acest mediu TOXIC iar acum esti fericita ca in sfirsit sufera si el!!!!!!
Ce fel de mama esti? Esti normala la cap?
Cred ca in familii ca a ta autoritatea tutelara trebue sa intervina si sa salveze copiii de proprii parinti "responsabili" si "iubitori".
Pacat si de parintii tai, oameni cu scaun la cap care au incercat sa te salveze de acasta casnicie de cosmar. De ce Dumnezeu te-ai mai intors la el dupa prima batatie groaznica (asa cum spui tu ca a fost)?

Scuza-ma ca nu manifest o maaaareeee empatie fata de o persoana ca tine care in ciuda ajutorului parintilor a ales sa traiasca de buna voie intr-un cosmar, tragind dupa ea si doi copii nevinovati.

Si acum daca ti-ai atins scopul si l-ai facut in sfirsit sa sufere pe sotiorul iubit de ce nu esti fericita?



sa stii ca și eu îți dau dreptate pt prima data
ingerasulluptor1
Postat pe 25 Aprilie 2016 20:31
De la: garbo_438324, la data 2016-04-25 12:38:13Azi am vb cu avocatul... Nu a spus sa îl sun pe 29.asta după ce vineri mi a zis sa îl sun azi... Nu știu ce e de fapt la mijloc!


Nu te agata de scame si cauta-ti alt avocat daca asta nu-ti convine.
Vorba lui Tommy, nu stiu cum ai putut rezista pana acum distrugandu-ti copiii.
Rotty
Postat pe 26 Aprilie 2016 07:55
Buna dimineata. Pai acestui avocat i am platit 1500 lei...Daca nici sambata nu mi spune ceva concret, ma voi duce dupa sarbatori, personal la judecatoria cornetu, sa aflu in ce stadiu este procesul. Si apoi, aveti dreptate, de ce am stat? De nemernica de inconstienta, tot timpul am zis ca sunt copiii mici, fata, apoi baiatul...Acum cred ca sunt mari , stiu si au vazut destule...baiatul o sa creasca si, de , o sa ma condamne, insa ii va fii mult mai bine cu o mama vie, oriunde in lume, decat cu una mutilata...
gabrielahapy
Postat pe 26 Aprilie 2016 09:30
Deja ti ai distrus copii!
Si mama mea era la fel si tot pe ea o judecam.de ce a stat atat?cand ne era mai bine fara el?sa mergem linistiti la scoala?sa nu auzim si sa nu vedem atatea porcarii?ajunsesem sa imi doresc sa mor...nu mai rezistam.am dat bac-ul si am plecat in alta tara.sa nu mai stiu nimic de ei,am ajuns sa ma marit la 18 ani doar ca sa plec departe.si rezultul?amandoi avem acelasi caracter ca al lui...
garbo030200
Postat pe 30 Aprilie 2016 03:33
Nu te condamna nimeni dar eu am o singura intrebare : de ce ai asteptat atat??? Foarte bine ai facut !!!Nu pot sa cred ca poti iubi un barbat in conditiile astea .
garbo227434
Postat pe 30 Aprilie 2016 04:13
Pleacă cât mai repede din casa aia, cere ajutorul părinților încă odată, reclama-l peste tot sa îl poți avea la mână, merita mai mult decât sa-l înșeli. Dacă tot ce ai scris e adevărat, nu îmi imaginez Cum mai reziști. Mama mea a suportat cam la fel, dar nu cred ca a fost chiar atât de rău ca tine și tot așa a stat cu el pentru noi copii, suntem patru băieți, tot cu el este, dar nu a mai lovit-o demult, de când eram noi mici și am început sa creștem. Pleacă și nu te mai uita înapoi, să nu cumva sa uiți de copilași, cu tine trebuie sa trăiască, nu sunt de acord cu înșelatul, dar ăsta merita mult mai mult, sper să găsești pe cineva sa te iubească și sa te respecte așa Cum trebuie.
Bratu_Costel_1
Postat pe 30 Aprilie 2016 06:54
De la: Rotty, la data 2016-04-24 18:51:39
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-04-24 17:01:49Pai eu zic sa pleci și sa nu te mai întorci



Unde sa plece ?
Bratu_Costel_1
Postat pe 30 Aprilie 2016 06:59
De la: Rotty, la data 2016-04-24 18:51:39
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-04-24 17:01:49Pai eu zic sa pleci și sa nu te mai întorci



Unde sa plece ?
La părinți.
Bratu_Costel_1
Postat pe 30 Aprilie 2016 07:00
Draga mea, aproape aceleasi träume le-am avut si eu cu diferenta ca nu am acceptat bataile. I le-am dat inapoi. Diferenta era ca eu nu aveam unde ma duce -apartamentul era pe numele meu, ratele tot etc. Lucrurile au evoluat negativ. Am divortat dupa 26 de ani si ma hartuieste in continuare. Chiar acum i-am deschis dosar penal.Oamenii acestia sunt bolnavi.Au nevoie de ajutor specializat-balamuc. Ia-te si du-te! Nu-ti distruge viata ! Mai rau va fi, mai bun niciodata. Copiii tai nu merita asa ceva. Daca l-au inselat bine-ai facut! Macar n-ai mai avut sentimentul ca esti invinovatita pe nedrept. Eu am facut prostia sa ma refugiez intr-o iubire platonica. Obosit iubitul meu a pus oceanul intre noi.A km ramas cu regretul unei iubiri neconsumate si cu lacrimile pe care nu mai avea cine sa mi le stearga. Un suflet gol in apusul vietii. Fugi cat mai repede de monstrul cu chip de im!!!!!

Ballo_Silvia_1
Postat pe 30 Aprilie 2016 07:01
De la: Bratu_Costel_1, la data 2016-04-30 07:00:56
De la: Rotty, la data 2016-04-24 18:51:39
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-04-24 17:01:49Pai eu zic sa pleci și sa nu te mai întorci



Unde sa plece ?
La părinți.



" Atat mi a zis tata: daca pleci inapoi la el, pleci pentru totdeauna, inapoi nu ai ce sa mai cauti. Poate sa te omoare, nu ne mai intereseaza de tine."

Vezi Costele ? De asta am intrebat.
Ma bucur ca a intentat divort, iar de plecat, sa plece el chiar si la mama dracului ca doar nu s-or pune ea pe drumuri cu doi copii.
Neata :)

Rotty
Postat pe 30 Aprilie 2016 07:31
Bună dimineața. Eu am doua fete, chiar dacă io fi spus așa, eu nu mi-aș lăsa fetele sa sufere vreodată fără sa le ajut, chit ca dorm eu sub cerul liber, numai sa fie ele la adăpost, trec și prin zid și prin foc pentru ele, sunt lumina ochilor mei, ar trebui sa plece cât mai repede, nu cred ca o pot lăsa așa. Cum sa îndure atât.
Bratu_Costel_1
Postat pe 30 Aprilie 2016 08:13
Neatza Tuturor ! Doamnă un sfat va pot da ! Dacă vreți să vă salvați copiii , să aflați cauza situațiilor dramatice prin care ați trecut și să știți ce aveți de făcut , fără să mai rătăciți pe alte cărări greșite , mergeți la Biserică , căutați un duhovnic ( dacă nimeriți un duhovnic de manastire este și mai bine) . Rămâneți sub ascultarea si indrumarea lui , doar el vă poate ajuta și salva pe viitor prin sfaturile intelepte pe care le veți primi .Vă doresc tuturor Sărbători de Paști pline de caldură si lumină sufletească alături de cei dragi. Doamne ajută!
nicu03
Postat pe 30 Aprilie 2016 08:19
De la: Rotty, la data 2016-04-30 07:31:36
De la: Bratu_Costel_1, la data 2016-04-30 07:00:56
De la: Rotty, la data 2016-04-24 18:51:39
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-04-24 17:01:49Pai eu zic sa pleci și sa nu te mai întorci



Unde sa plece ?
La părinți.



" Atat mi a zis tata: daca pleci inapoi la el, pleci pentru totdeauna, inapoi nu ai ce sa mai cauti. Poate sa te omoare, nu ne mai intereseaza de tine."

Vezi Costele ? De asta am intrebat.
Ma bucur ca a intentat divort, iar de plecat, sa plece el chiar si la mama dracului ca doar nu s-or pune ea pe drumuri cu doi copii.
Neata :)

Ce Dumnezeu, cât ar greși un copil, mai ales dacă e copilul tău, nu îl ajuți? Ce crezi ca îi poți demonstra? Ajuta-l ca daia ești părinte și ești mai mare și mai deștept, nu? Off.
Bratu_Costel_1
Postat pe 30 Aprilie 2016 08:20
Te cred si te inteleg pentru ca si eu sunt mama. Sa speram ca totul va fi bine si ca a luminat-o D-zeu chiar si in al 12-lea ceas.
Sarbatori Pascale cu bucurie sa ai alaturi de familia ta.
Rotty
Postat pe 30 Aprilie 2016 08:21
De la: Rotty, la data 2016-04-30 08:21:02Te cred si te inteleg pentru ca si eu sunt mama. Sa speram ca totul va fi bine si ca a luminat-o D-zeu chiar si in al 12-lea ceas.
Sarbatori Pascale cu bucurie sa ai alaturi de familia ta.
Mulțumesc asemenea, sper sa-i fie bine , la fel doresc tuturor.
Bratu_Costel_1
Postat pe 30 Aprilie 2016 08:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog dac poate cineva sa ma ajute cu un sfat 172 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
Dragoste cu tragedii! 44 De la: Rotty 27 Ianuarie 2013 21:15
Legalizarea prostituției 9 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 00:27
minte si apoi ii pare rau 3 De la: melania33 22 Mai 2011 10:07
ik b 98 De la: Celleste_ 12 Iunie 2010 13:15
Setari Cookie-uri