despartire sau nu?

Am o relatie de 3 ani sunt insarcinata , nu suntem casatoriti, ne iubi foarte mult, nici eu nici el nu ne vedem unul fara celalalt, dar se intampla se ne ceretam ( destul de des) din prostii mai mult, dar si cand se inatmpla sa ne certam parca e iadul pe pamant. in momentele acelea nu vad nici un gram de iubire intre noi decat o ura imensa, ne jignim, ne reprosam lucruri, ne amenintam.
Nu stiu ce sa fac, simt ca nu mai pot as vrea sa ne despartim,dar in acelasi timp nu. Am incercat sa vb cu el cand suntem bine, dar degeaba ca daca ii spun ce ma deranjeaza se ajunge la cearta din nou. De multe ori tac sau trec cu vederea numai sa nu nu mai existe certuri.

o parere:|
garbo_433118
Postat pe 3 Martie 2016 17:12
"o parere:| "

Numai una ? Stai pe aproape, ca o sa vina o mie si una de sfatuitoare.
Eu personal nu-mi dau cu parerea...inca. Seara buna si...calma va doresc. De dragul aluia mic.
Rotty
Postat pe 3 Martie 2016 19:00
No, ca bine zice Rotty.
Va iubiti cu nabadai si tare cu pasiune, de aici iese ca la usa cortului.Nu zic nimic, ca nu stiu eu ce as face, d apoi altul.Poate, macar pe perioada sarcinii o sa fii mai calma.Succes, sarcina usoară si vedeti voi!
Schmetterling
Postat pe 3 Martie 2016 19:16
O cearta are 2 protagonisti... deci nu fii unul dintre ei daca nu vrei cearta! Daca vrei sa-l schimbi, e complicat caci n-ai sa poti...
Ea43
Postat pe 6 Martie 2016 05:14
Despartire
Matteo_Karlo_1
Postat pe 6 Martie 2016 06:40
Pacat !Din rau in mai rau . Mai rau DA, mai bine NU!
garbo032261
Postat pe 6 Martie 2016 10:08
Din punctul meu de vedere, unicul sfat ar fi sa faci ce îți spune inima, fără sa te gândești ca la mijloc e sarcina. Îți trebuie multa forță psihica sa lupți mai întâi cu tine în a -ți schimba felul de a răspunde provocărilor. Zâmbește mai mult și ocolește "loviturile " . Cu cât ignori și te îndepărtezi de drumul certurilor, cu atât mai aproape ești de a -l avea pe drumul clădit de tine, dar dacă unul din voi e zodia Gemeni... , e vorba doar de caracterul pozitiv/negativ. Anumite persoane au in ADN sămânță de ceartă. 😆😬
agnese123
Postat pe 6 Martie 2016 10:34
Nu inteleg de ce ai nevoie de o parere de la cineva care nu cunoaste situatia,care nu va cunoaste,o parere de care oricum nu ai tine cont?!cred ca esti singura care stie raspunsul.asculta-ti inima,ea iti va da raspunsul!
dana1975
Postat pe 6 Martie 2016 12:15
In primul rand trebuie sa verifici in horoscopul personal , al tau si a lui daca sunteti compatibili.Apoi trebuie sa vezi ce ii place si ce nu ii place partenerului.Evita ceea ce nu-i place si fai eforturi la COMUNICAREA dintre voi.Punei pe tapet lucrurile bune si aratai dragostea care i-o porti. Problema voastra este COMUNICAREA DEFICITARA si CARACTERE PUTERNICE ! Nici unul nu lasati de la voi si asa se ajunge la cearta. E pacat sa nu incerci si asa.Daca CHIAR nu functioneaza, nu se vad inbunatatiri in problema voastra, atunci nu va ramane decat DESPARTINEA. Nu-ti poti face viata un calvar atat tie cat si lui !
garbo_408153
Postat pe 6 Martie 2016 14:56


O parere ? Ok, asteptati sa mai cresteti sau cum se spune la Făltișeni, sa va mai maturizati ! La minte, evident. Nu exista alta solutie.
barboneli
Postat pe 6 Martie 2016 16:09
De la: garbo_433118, la data 2016-03-03 17:12:06Am o relatie de 3 ani sunt insarcinata , nu suntem casatoriti, ne iubi foarte mult, nici eu nici el nu ne vedem unul fara celalalt, dar se intampla se ne ceretam ( destul de des) din prostii mai mult, dar si cand se inatmpla sa ne certam parca e iadul pe pamant. in momentele acelea nu vad nici un gram de iubire intre noi decat o ura imensa, ne jignim, ne reprosam lucruri, ne amenintam.
Nu stiu ce sa fac, simt ca nu mai pot as vrea sa ne despartim,dar in acelasi timp nu. Am incercat sa vb cu el cand suntem bine, dar degeaba ca daca ii spun ce ma deranjeaza se ajunge la cearta din nou. De multe ori tac sau trec cu vederea numai sa nu nu mai existe certuri.

o parere:|


Nu e iubire daca vrei sa te desparti. Jignirile si amenintarile nu inseamna iubire. Va iubiti fiecare pe sine. Macar tu incerci sa rezolvi problemele pe care le aveti, el nici nu-si bate capul.
pinkrainbow
Postat pe 6 Martie 2016 16:32
Eu zic sa vb cu el, dacă nu caută un alt barbat care tine cont sși de tine, tatăl biologic nu contează, tatăl care are grija de copil contează,
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 18:14
Nu Un trebuia sa ajungi sa faci copil cu un asemenea specimen, sigur a fost așa den la început, a făcut doar ce a vrut, în favoarea lui, dar femeile spera ca barbatii se schimba, dar spera degeaba, ca obiceiurile de Egoist nu și le schimba dacă nu vrea, ș bărbații gândesc ca dacă ești Egoist le merge bine, și apoi înraiesc și femeia, ca sa fie la nivelul lui, eu zic trimite în masa când tiai gasit un barbat mai bun ca el
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 18:18
'Introducere'...

Voi inca nu v-ati prins ca astea-s postari puse la misto, de catre useri care in realitatea obiectiva nici nu exista, da' care posteaza toate prostioarele si 'intrigile' posibile doar cu scopul de a mai...
...RESUSCITA CADAVRUL FORUMULUI ?!?
Un forum care in lipsa de subiecte adevarate a murit deja demult si mai asteapta doar ... pompele funebre, ca sa-l imbalsameze!...

Subiectul prezentat acum e cam acelasi (cu mici variatiuni pe aceeasi tema) cu cele care-au mai fost postate pe-aici de cel putin ... 10 (zece) ori de cind a aparut Garbo.
Chiar va e asa de greu sa observati ca in ultimii 3-4 ani se publica in draci topicuri inventate numai de catre useri care s-au inscris in chiar ziua postarii doar cu scopul aruncarii ... 'pietroiului' in balta, pt. naivi si prosti?
Fantome care mai apoi au si disparut precum ... magarul in ceatza?!?
Hai sa fim seriosi!...
Astfel de 'manopere' ar trebui sa descalifice orice gazeta, orice vector media sau orice jurnalist. Da' noi, pe linga faptul ca sintem doar niste ignobili mioritici self-suficienti si sferto-docti, mai avem si apucaturi ... masochiste si ne mai si place sa 'ingurgitam' toata mizeria altora, asta e!...

Din pacate Garbo e de multa vreme o publicatie online FIX deee ... ZERO lei!
O foaie parca creata special pt. bipezii stupizi, sub-dezvoltati emotional, profund ignoranti si rusinos de auto-modal euglenici...
O gazeta care mai traieste doar din reclame si articole care daca nu te socheaza neplacut sau nu-ti dau ghes sa-ti faci ... perfuzii cu stricnina-n cap,
...atunci cu siguranta iti provoava macar greata, rusine si repulsie...

Ca sa va convingeti ce mizerie de fitzuica MISANDRINA a ajuns in ultimul timp Garbo, n-aveti decit sa cititi cel mai stupefiant (si halucinogen!) articol decortexant pe care l-am vazut pe-aici in ultima perioada:
http://www.garbo.ro/articol/Familie/20051/cum-sa-i-spun-fiicei-mele-draga-mea-tatal-tau-nu-te-a-vrut.html?utm_source=newsletter-daily-20160226&utm_medium=email&utm_content=daily-20160226&utm_campaign=Newsletter-Daily
garbo101426
Postat pe 6 Martie 2016 18:21
Dacă vrea sa fie numai cum vrea el la revedere, numai ca acum ești gravida ai nevoie de ajutor, măcar caută pe altcineva mai de treaba, sau dute la mama ta, stresul afectează sănătatea, cearta, ,Nu trebuie sa lași sa te umilească,
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 18:22
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-03-06 18:14:10Eu zic sa vb cu el, dacă nu caută un alt barbat care tine cont sși de tine, tatăl biologic nu contează, tatăl care are grija de copil contează,

Ai spirit aventurier,ingerasule!tot la "cautări" iti este gandul...
dana1975
Postat pe 6 Martie 2016 18:22
Eu așa as face dacă as fii gravida, pt ca stresul îmiaafectează sănătatea, i as spune la barbat ca deja încep sa imi caut un barbat care tine cont și de mine,
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 18:27
Dar la bărbați le place cearta, eu una ias fii dat viteza de la început, apoi sa mai fac și copil, ăla de
La început a făcut ce a vrut,
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 18:28
De la: dana1975, la data 2016-03-06 18:22:49
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-03-06 18:14:10Eu zic sa vb cu el, dacă nu caută un alt barbat care tine cont sși de tine, tatăl biologic nu contează, tatăl care are grija de copil contează,

Ai spirit aventurier,ingerasule!tot la "cautări" iti este gandul...


pai sănătatea este importantă, eu nu suport cearta și stresul, pt ca îmi afectează sănătatea, eu nu stau prea mult la discuție, nu înțelege viteza altul mai înțelegător masaiîi viața,
decât sa stai cu cineva sa te îmbolnăvești mai bine cauți în alta parte , dar nu sa ai doi bărbațiiîn același timp.il llași și cauți alt barbat, și lui nici sa nu îidai voie sa aaibă drepturi de tata sa nu copie copilu apucaturile lui
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 18:33
Eu nu suport femeile care au barbat acasă și caută consolare i alta parte, trebuie sa scapi de el sși cauți altul, nu înțelege altul și tot așa, sănătatea este pe primul loc, pt mine, eu spun cum fac eu, dacăas fii iîncazul ei
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 18:35
De la: garbo101426, la data 2016-03-06 18:21:35'Introducere'...

Voi inca nu v-ati prins ca astea-s postari puse la misto, de catre useri care in realitatea obiectiva nici nu exista, da' care posteaza toate prostioarele si 'intrigile' posibile doar cu scopul de a mai...
...RESUSCITA CADAVRUL FORUMULUI ?!?
Un forum care in lipsa de subiecte adevarate a murit deja demult si mai asteapta doar ... pompele funebre, ca sa-l imbalsameze!...

Subiectul prezentat acum e cam acelasi (cu mici variatiuni pe aceeasi tema) cu cele care-au mai fost postate pe-aici de cel putin ... 10 (zece) ori de cind a aparut Garbo.
Chiar va e asa de greu sa observati ca in ultimii 3-4 ani se publica in draci topicuri inventate numai de catre useri care s-au inscris in chiar ziua postarii doar cu scopul aruncarii ... 'pietroiului' in balta, pt. naivi si prosti?
Fantome care mai apoi au si disparut precum ... magarul in ceatza?!?
Hai sa fim seriosi!...
Astfel de 'manopere' ar trebui sa descalifice orice gazeta, orice vector media sau orice jurnalist. Da' noi, pe linga faptul ca sintem doar niste ignobili mioritici self-suficienti si sferto-docti, mai avem si apucaturi ... masochiste si ne mai si place sa 'ingurgitam' toata mizeria altora, asta e!...

Din pacate Garbo e de multa vreme o publicatie online FIX deee ... ZERO lei!
O foaie parca creata special pt. bipezii stupizi, sub-dezvoltati emotional, profund ignoranti si rusinos de auto-modal euglenici...
O gazeta care mai traieste doar din reclame si articole care daca nu te socheaza neplacut sau nu-ti dau ghes sa-ti faci ... perfuzii cu stricnina-n cap,
...atunci cu siguranta iti provoava macar greata, rusine si repulsie...

Ca sa va convingeti ce mizerie de fitzuica MISANDRINA a ajuns in ultimul timp Garbo, n-aveti decit sa cititi cel mai stupefiant (si halucinogen!) articol decortexant pe care l-am vazut pe-aici in ultima perioada:
http://www.garbo.ro/articol/Familie/20051/cum-sa-i-spun-fiicei-mele-draga-mea-tatal-tau-nu-te-a-vrut.html?utm_source=newsletter-daily-20160226&utm_medium=email&utm_content=daily-20160226&utm_campaign=Newsletter-Daily


auto-modal euglenici ... mda, te cam apuca groaza de ce vezi pe forum si nu din cauza greselilor de gramatica
... se numeste publicatie de nisa.
pinkrainbow
Postat pe 6 Martie 2016 18:43
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-03-06 18:27:10Eu așa as face dacă as fii gravida, pt ca stresul îmiaafectează sănătatea, i as spune la barbat ca deja încep sa imi caut un barbat care tine cont și de mine,

O,Doamne!sper sa nu ramai curand gravida,ingerasule.o sarcina ti-ar strica formele
dana1975
Postat pe 6 Martie 2016 19:09
De la: garbo101426, la data 2016-03-06 18:21:35'Introducere'...

Voi inca nu v-ati prins ca astea-s postari puse la misto, de catre useri care in realitatea obiectiva nici nu exista, da' care posteaza toate prostioarele si 'intrigile' posibile doar cu scopul de a mai...
...RESUSCITA CADAVRUL FORUMULUI ?!?
Un forum care in lipsa de subiecte adevarate a murit deja demult si mai asteapta doar ... pompele funebre, ca sa-l imbalsameze!...

Subiectul prezentat acum e cam acelasi (cu mici variatiuni pe aceeasi tema) cu cele care-au mai fost postate pe-aici de cel putin ... 10 (zece) ori de cind a aparut Garbo.
Chiar va e asa de greu sa observati ca in ultimii 3-4 ani se publica in draci topicuri inventate numai de catre useri care s-au inscris in chiar ziua postarii doar cu scopul aruncarii ... 'pietroiului' in balta, pt. naivi si prosti?
Fantome care mai apoi au si disparut precum ... magarul in ceatza?!?
Hai sa fim seriosi!...
Astfel de 'manopere' ar trebui sa descalifice orice gazeta, orice vector media sau orice jurnalist. Da' noi, pe linga faptul ca sintem doar niste ignobili mioritici self-suficienti si sferto-docti, mai avem si apucaturi ... masochiste si ne mai si place sa 'ingurgitam' toata mizeria altora, asta e!...

Din pacate Garbo e de multa vreme o publicatie online FIX deee ... ZERO lei!
O foaie parca creata special pt. bipezii stupizi, sub-dezvoltati emotional, profund ignoranti si rusinos de auto-modal euglenici...
O gazeta care mai traieste doar din reclame si articole care daca nu te socheaza neplacut sau nu-ti dau ghes sa-ti faci ... perfuzii cu stricnina-n cap,
...atunci cu siguranta iti provoava macar greata, rusine si repulsie...

Ca sa va convingeti ce mizerie de fitzuica MISANDRINA a ajuns in ultimul timp Garbo, n-aveti decit sa cititi cel mai stupefiant (si halucinogen!) articol decortexant pe care l-am vazut pe-aici in ultima perioada:
http://www.garbo.ro/articol/Familie/20051/cum-sa-i-spun-fiicei-mele-draga-mea-tatal-tau-nu-te-a-vrut.html?utm_source=newsletter-daily-20160226&utm_medium=email&utm_content=daily-20160226&utm_campaign=Newsletter-Daily


Uneori, rar, ai si tu dreptate... zau !
barboneli
Postat pe 6 Martie 2016 19:18
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-03-06 18:35:49Eu nu suport femeile care au barbat acasă și caută consolare i alta parte, trebuie sa scapi de el sși cauți altul, nu înțelege altul și tot așa, sănătatea este pe primul loc, pt mine, eu spun cum fac eu, dacăas fii iîncazul ei


Noroc ca nu esti in cazul ei !!! Mare noroc ! Si apropo... cu cautatul asta, la al catelea ai ajuns pana acum ? Sa fi sanatoasa...
barboneli
Postat pe 6 Martie 2016 19:22
Pai doar 3 am avut pana acum, și miam promis ca cu următorul o sa fiu mai selectiva.
Am înțeles că dacă sunt femeie serioasa sunt pt mine nu pt alții, oamenii te apreciază teoretic dar nu și practic, pt ca au interese egoiste, la fel ca și ei, și mulți caută victime care sa se sacrifice pt ei
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 20:19
Și nu am de gand sa le fac jocul.numai ca barbatii au o mentalitate, dacă ești Egoist și rău Îți merge bine,
Eu zic ca acești barbati nu ar trebui sa se mai perpetueze,
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Martie 2016 20:54
De la: barboneli, la data 2016-03-06 19:18:39
De la: garbo101426, la data 2016-03-06 18:21:35'Introducere'...

Uneori, rar, ai si tu dreptate... zau !


Adevarul este ca tocmai pt. ca scriu extrem de rar - si doar atunci cind chiar am ceva de spus de dincolo de 'retorica' stupida de pe-aici sau nu exista/nu sint tinta unor 'provocari' ... dialogative non-conforme -, statistica confirma de fapt ca as avea dreptate cam in ... 100% dintre cazuri!...

garbo101426
Postat pe 6 Martie 2016 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e greu cu copii 7 De la: iasomia 29 Octombrie 2009 18:07
ca nu stiu unde sa apuc 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:02
TİATİ CA..... 4 De la: arhanghel 15 Noiembrie 2008 12:58
Ce v-a displacut la nuntile la care ati fost? 16 De la: cinezee 5 Martie 2009 23:30
Oare de ce sunt barbatii asa Smecheri? 46 De la: moment31 18 Octombrie 2009 14:48
Setari Cookie-uri