Posibil sarcina oprita din evolutie la 6 saptamani

Buna fetelor! In urma cu o luna mai exact pe 10 ianuarie am aflat ca am ramas insarcinata! Bucuria a fost imensa!! Era o sarcina asteptata de aproape 3 ani! Imediat am incercat sa imi fac o programare la doctor pentru a afla in cate sap sunt pentru ca n-am avut niciodata menstruatia regulata, din pacate fiind intr-o alta tara m-am lovit de sistemul lor... Dupa o vizita la "moasa" si aia cu greu dupa alte 3 sap de asteptare de la aflarea sarcinii, ii explic doamnei ca in urma cu trei zile am avut o scurgere maronie fara dureri mi-a zis sa nu imi fac probleme atata vreme cat nu curge sange proaspat... Intr-un final concluzioneaza ca prima ecografie sa o fac la 12 saptamani luandu-se dupa ultima menstruatie adica la alte doua saptamani de asteptare:( scurgerile maronii au fost aproape zilnice am incercat sa stau linistita bazandu-ma pe ceea ce mi se conunicase.. a venit si ziua mult asteptatei ecografii insa fatul nu avea 12 saptamani dupa cum toata lumea se astepta ci 5-6 saptamani... La ecografia intravaginala s-a constatat ca nu se aud bataile inimii... Am crezut ca pica cerul pe mine...mi-au zis sa mai astept inca o saptamana ca poate e prea mic totusi desi mi-au spus ca in procent de 60%sarcina e oprita din evolutie! Fara alte raspunsuri la toate intrebarile mele! De atunci plang incontinuu si nu stiu la ce sa ma astept! Mai am 4 zile de asteptare pline de chin! :(
Cristinacrs
Postat pe 15 Februarie 2016 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua! 2 De la: cory_emy 12 Martie 2011 13:49
Sarcina 2 De la: dor72_ 24 August 2011 16:53
De ce oare femeile depind de gandirea barbatilor si nu gandesc individual? Eu una cred ca femeile de copile nu au fost lasate sa gandeasca individual,,pt ca au trebuie sa slugareasca tatii si fratii,care au fost invatati sa faca nimica,,,nemernici mai sun 24 De la: ingerasulluptator 16 Aprilie 2012 21:04
Eu vreau...el nu! 1 De la: Hariclea 28 Septembrie 2009 13:59
Cum dezvatam copilul de suptul degetului? 98 De la: namyi 20 Aprilie 2011 01:13
Setari Cookie-uri