Gandeste cu creierul tau.

Imi spune un prieten de-al meu deunazi, citez; 'nu stiu daca ai gandit cu creierul tau, ai fost influentat sau ai copiat', ca si comentariu la o postare a mea. Asta m-a pus pe ganduri si vreau ca acum , aici, sa incerc sa gandesc cu creierul meu. In primul rand sa-i raspund prietenului meu. Uneori nici nu-mi dau seama daca gandesc cu creierul meu deorece simt ca-mi este invadat de ganduri si idei care nu sunt ale mele.Ma intreb daca sunt betiv(este gandirea creierului meu?) NU! Nu sunt,imi zic. Eu cred despre mine ca am depasit de multe ori nivelul ecologic al imbibatiei bahice. Dar de ce oare? Poate sunt nemultumit de viata sau poate caut fericirea sau poate pur si simplu starea bahica ma aface sa ma simt bine si nu mai vad rautatile vietii totodata facand-ui fericiti pe cei din jurul meu, raspandind cu daruire buna dispozitie.Iar acum gandind 100% cu creierul meu as vrea sa-i dau un nume acelei entitati care a catadicsit sa foloseasca apelativul 'betiv'adresandu-mi-se. Poate orice om care gandeste cu creierul lui s-ar gandi la cuvantul 'curva', dar eu gandesc cu al meu si ma gandesc ca asta i-ar conferi un rang prea inalt si nu oricine merita.De ce? Cuvantul'respectiv'a fost inventat de personaje impotente, proaste si urate. Personaje care neavand acces la dulceata si aroma strugurilor au strigat la unison 'Strugurii tai sunt acri, curvo'. Am intrebat cativa barbati care foloseau cuvantul 'x' la adresa unei femei. A fost iubita ta?. Ai facut dragoste cu ea? NU,a venit raspunsul de fiecare data. Si atunci, gandind cu creierul meu, oare acea persoana nu era una frustrata care nu a ajuns la struguri?. Am dezbatut subiectul si cu femei. Toate cele care foloseau 'cuvantul'nu au avut in viata lor mai mult de o experienta sexuala (iar aici nu-mi dau seama cum de stiau cum e sa fii curva)sau erau satule pana in gat si foloseau tehnica 'Hotul striga hotii'ca sa abata atentia ce se putea indrepta asupra lor. Asa ca dragi femei iubitiva mult, cautati-va iubirea, ganditi cu creierul vostru. Cuantul curva nu vi se adreseaza voua si nu este propriu genului feminin. Acest cuvant eu il atribui personajelor umane,barbati si femei, care nu gandesc cu creierul lor si nu traiesc in viata lor.Singura lor grija zilnica este de a pune etichete, a analiza , a cataloga si ai'f...rige grija' de ceilalti. Un bun exemplu este acel personaj ce s-a numit prietenul tau atat timp cat a avut ceva de beneficiat de pe urma ta iar cand asta sa terminat iti spune 'Mai vorbim. O sa te sun eu intr-o zi'. Si bineinteles ca nu o mai face.Acum va las sa intelegeti si sa ganditi cu creierul vostru ce am vrut sa spun eu in aceasta scriere.Si atunci ma intreb. Oare am fost influentat? Normal ca am fost influentat. Am fost influentat de personajele din cartile citite,din filmele vazute, de tot ceea ce ne inconjoara. Daca am copiat? Noi toti suntem o copie. Dumnezeu a creeat omul, apoi acesta sa multiplicat. Ce am facut eu? Nu am gandit cu creierul meu, am fost influentat, am copiat. Dor..ca..???!!!...toate acestea le-am expus in stilul meu propriu, desi idei ale altora(mai mult sau mai putin),incat se refera la personaje reale din viata mea. Si cine va vrea sa se regaseasca in scriere se va regasi. Iar ca sa nu existe loc de dubii...a copia...la mine inseamna sa copii din informatiile depuse cu grija de-a lungul anilor in sertarasele memoriei mele. Asa ca, IUBITI-VA MULT,NU SUNTETI CURVE SI NICI MACAR NU ESTE PACAT!
Tigergelu
Postat pe 3 Ianuarie 2016 18:01

Are cineva un creier nefolosit? De al meu m-am plictisit!

Ai ales o semnătură
Axl_R
Postat pe 3 Ianuarie 2016 18:38
LA MULTI ANI!...
STII CHESTIA AIA CU "CINE ZICE, ALA ESTE"?...IN GENERAL, CINE "FOLOSESTE" CUVANTUL CU C. ESTE ORI INVIDIOS(A) ORI NU STIE EXACT SENSUL CUVANTULUI...ORI ARE CREIERUL IN "REPAUS ALIMENTAR".
garbo_424829
Postat pe 4 Ianuarie 2016 09:46
Da sa gândești cu creierul tău sa încerci sa fii independent și sa nu lași sa își bata joc din tine
ingerasulluptor1
Postat pe 25 Ianuarie 2016 20:30
Unii te ajuta un pic dar își bat jocdin tine pt ca zic ca vrei toate ev dea gata,
ingerasulluptor1
Postat pe 25 Ianuarie 2016 20:33


Mmda... e prea complicat pentru cineva care nu are creier ca mine... asa ca pe mine sa nu contati !
Avertisment ! A nu se folosii creierul lui ingerasuluptator !!! A... am uitat: 1 ! E mult prea uzat.
barboneli
Postat pe 25 Ianuarie 2016 20:39
Zic ca cel mai bine sa gândești constructiv, sa cauți ceea ce este constructiv
ingerasulluptor1
Postat pe 29 Ianuarie 2016 19:42
De la: garbo_424829, la data 2016-01-04 09:46:50LA MULTI ANI!...
STII CHESTIA AIA CU "CINE ZICE, ALA ESTE"?...IN GENERAL, CINE "FOLOSESTE" CUVANTUL CU C. ESTE ORI INVIDIOS(A) ORI NU STIE EXACT SENSUL CUVANTULUI...ORI ARE CREIERUL IN "REPAUS ALIMENTAR".


Adică creier pane?
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2016 19:46
Având învvedere ca la putini oameni le place n sa ajute,pt ca nici pe ei nu iau ajutat alții, ei te ajuta dar își bat joc de tine, precum mergi sa locuiești în casa cuiva și acel cineva își bate joc de tine te umilește pt ca zice ca vrei totul deagata sși vrei sa îi iei ceea ce el a făcut, se răzbuna, decât sa te lași umilit mai bine înveți sa te descurci și singur
ingerasulluptor1
Postat pe 29 Ianuarie 2016 19:47
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-01-29 19:42:37Zic ca cel mai bine sa gândești constructiv, sa cauți ceea ce este constructiv


Ghici ciupercă, ce-i?
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2016 19:47
Unii își bat joc dacă nu îi întreții și pe ei, dar întrebarea este cum te poți întreține și pe tine și pe alții, dacă la alții nu le place sa munceasca
ingerasulluptor1
Postat pe 29 Ianuarie 2016 19:50
Problema este ca sa înveți sa gândești singur pt ca atunci iti poți da seama ccând cineva te învață de rău, oamenii te învață mai mult lucruri rele decât lucruri bune
ingerasulluptor1
Postat pe 29 Ianuarie 2016 19:54
Sa gândești singur sa nu copiezi ca la școală, pt ca nu îți dai seama cand cineva te învață de rău, nu știi sa alegi ce este bun pt tine, șifaci o ggreșeală de 100 de ori,
ingerasulluptor1
Postat pe 29 Ianuarie 2016 19:56
Iar ai aparut?! Va poftesc la ora de filosofie, in traducere libera,ora de monolog...
Schmetterling
Postat pe 29 Ianuarie 2016 20:21
Ea apare cand nici nu te-astepti....sari peste...
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2016 21:12
Pai trebuie sa pui și iîn practica ceea ce gândești.
Pt ca sunt unii care au gândire Bună dar la practica fac vb cu totul altceva, adică ceea ce face ttoată lumea, predica pt alții sa fie cuminți si ddarnici ca sa îi întrețină pe ei, cine iîi prost crede
ingerasulluptor1
Postat pe 29 Ianuarie 2016 22:00
Cum ar fii bărbații ei au o gândire Bună, numai ca la practica sunt prosti de dau prin gropi
ingerasulluptor1
Postat pe 29 Ianuarie 2016 22:02
Pe cei cu bun simt nu îi bag în același oala cu prostii
ingerasulluptor1
Postat pe 29 Ianuarie 2016 22:09
Unde-i oala? Dar să fie plină cu zeamă, că n-am chef să fac de mâncare!
Treci la gătit Irinuca!
Poți să te repeți, adică fă pe 3 zile!
Axl_R
Postat pe 30 Ianuarie 2016 10:54
Eu nu vreau sa mănânc ciorba de carne de prost, pt ca mă stric la burta și fac diaree.
ingerasulluptor1
Postat pe 30 Ianuarie 2016 18:12
Eventual îi pună fiert, când vrea sa iasă vreo uunul iîi dau câte un linguroi in cap, și apoi ii dau sa mănânce la câinii vagabonzi
ingerasulluptor1
Postat pe 30 Ianuarie 2016 18:13
Tu esti fata `steapta mai ingeritzo / Irinuco, pacat ca faci diaree...cel mai des la gura.
Rotty
Postat pe 30 Ianuarie 2016 18:23
Pai și diareea verbala tine prostii la distanta,
ingerasulluptor1
Postat pe 30 Ianuarie 2016 18:32
Eu vb frumos cu cei care sunt corecți cu mine,
ingerasulluptor1
Postat pe 30 Ianuarie 2016 18:34
Problema este ca fiecare om vrea sa fie ajutat dar nu vrea sa ajute.
fiecare pt el, se folosesc sa profite și emozional și profesional.pt ca este normal cine vrea sa fie rău și sa iîși bata joc de alții este escroc înaproape toate situatiile .

când un om alege sa fie rău el se deschide spre așa ceva.
ingerasulluptor1
Postat pe 1 Februarie 2016 19:45
Eu cred ca cel mai bine sa nu îți bati joc de alțiidar nici sa llașipe aalții sa își bata joc de tine și sa profite cât de mult ar insista.
Trebuie sa fii pe poziție.
ingerasulluptor1
Postat pe 1 Februarie 2016 19:48
Bărbații ar trebui sa devin mai civilizați , mai respectuoși sa nu mai fie primitivi, sa nu se ia după bărbații bbătrâni, sa nu mai fie niște manipulați
ingerasulluptor1
Postat pe 3 Februarie 2016 20:14


Era si timpul ingeras... ai dreptate ! Sau "ar trebui"-ul asta se va intampla peste 27741 de ani... ? Si gata, ti s-au terminat sfaturile de cultura generala si multipla pe care ti le tot scrii pe aici ? Ti-as da o medalie pentru ce si cum scrii, dar inca nu sunt sigur si exact cu cine am onoarea: cu fetita ta de 7 ani sau cu bunica ta de 97 de ani... pentru ca in tot ce scrii tu, ori dau de fraze puierile rau sau senile in masura de 93,8%... ! Dar ai ceva de luptator in tine, asta e sigur... cu greu te poate face sa renunti la gandurile tale !!! Si cum vorba titlului tu gandesti cu creierul tau, raspunderea e numai a ta si de doua ori ! Pentru ca numai tu poti sa-ti raspunzi la tot fluxul ce se scurge din cutia ta craniana.
barboneli
Postat pe 4 Februarie 2016 15:55
Eu cred ca faci parte din specia de barbati primitivi, sincer nu am nevoie de răspuns fiecare se da cu ppărerea , și eu am dreptul,
dacă ție îți face parte sa trăiești printre oameni primitivi, problema ta,, mie iîmi plac oamenii înțelepți .
Mintea da este varza de tot nu pricepi nimic
ingerasulluptor1
Postat pe 4 Februarie 2016 19:39
De la: barboneli, la data 2016-02-04 15:55:36

Era si timpul ingeras... ai dreptate ! Sau "ar trebui"-ul asta se va intampla peste 27741 de ani... ? Si gata, ti s-au terminat sfaturile de cultura generala si multipla pe care ti le tot scrii pe aici ? Ti-as da o medalie pentru ce si cum scrii, dar inca nu sunt sigur si exact cu cine am onoarea: cu fetita ta de 7 ani sau cu bunica ta de 97 de ani... pentru ca in tot ce scrii tu, ori dau de fraze puierile rau sau senile in masura de 93,8%... ! Dar ai ceva de luptator in tine, asta e sigur... cu greu te poate face sa renunti la gandurile tale !!! Si cum vorba titlului tu gandesti cu creierul tau, raspunderea e numai a ta si de doua ori ! Pentru ca numai tu poti sa-ti raspunzi la tot fluxul ce se scurge din cutia ta craniana.


in cutia ta craniana este gunoi,
eu am dreptul sa îmi spun părerea eu ce am de spus eu spun în fata eu nu vb oamenii pe la spate, dar tu ești prea încuiat la minte ca sa înțelegi.
ingerasulluptor1
Postat pe 4 Februarie 2016 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FACI BANI DE ACASA 19 De la: elisabeta_boia 3 Octombrie 2011 14:51
ce parere aveti despre Ecaterina Teodoroiu 34 De la: Thor_again 15 Martie 2011 22:58
Comentariu la Ziua SUA: premierul Ponta şi Antena 3 au atacat SUA... 3 De la: hfrbu 4 Iulie 2014 10:38
Oameni condusi de energie pozitiva...Si oameni condusi de energie negativa? 159 De la: xenaprintesarazboinica 25 Iunie 2013 21:52
Ce inseamna fapta buna? 81 De la: Jojolin 23 August 2010 01:04
Setari Cookie-uri