sotul meu pe chat...

Buna!
Zilele trecute am surprins o conversatie pe chat intre sotul meu si o colega de munca de a lui din alt judet, cu care încă nu s-a întâlnit dar mai vb la telefon având acelasi loc de munca. As vrea sa stiu si părerea dvs despre ce înseamnă când sotul tau ii cere o poza unei alte femei " ca vreau sa te vad" si o intreaba " ce părere ai despre mine ca bărbat, dupa felul cum arat si vorbesc cu tine?"
Mie nu mi se pare in regula aceasta conversatie, e interesat de tipa sau doar vrea sa isi gadile orgoliul?
I-am zis ca am văzut conversatia si ca nu mi se pare in regula ce am văzut acolo, dar a facut pe nevinovatul si mi-a zis ca exagerez. De 3 zile nici nu mai vb cu el, astept măcar niste scuze sau ceva explicatii, însă lui se pare ca ii convine situatia sau spera ca se va dezumfla de la sine supărarea mea fără sa trebuiasca sa facă nimic.
garbo_422457
Postat pe 9 Decembrie 2015 21:05
", e interesat de tipa sau doar vrea sa isi gadile orgoliul?"

Ar putea fi amandoua motivele, desii, asa zisul "orgoliu" l-as numi mai degraba "prostie" . Sotul tau stie ca domnia si prostia se plateste ? In cazul lui nefiind vorba de domnie, ca un domn adevarat nu se preteaza la asa ceva.

Rotty
Postat pe 10 Decembrie 2015 05:28
Ai adoptat cea mai buna strategie!
Tenta discutiei e clara, ce astepti sa iti recunoasca?! Ori faci ceva, ori ii urmaresti discutiile"in interes de serviciu", pe mute, in continuare.Iar ca nu face nimic pentru a te lamuri intr-un fel sau altul...Imi pare rau, insa trebuie sa vezi care e treaba in relatia voastra.
Schmetterling
Postat pe 10 Decembrie 2015 08:55
hmmm, cati ani de mariaj aveti in spate?
sunt rari barbatii care nu incearca sa calce stramb, foarte rari....depinde de femeie daca si reusesc...
myriam
Postat pe 10 Decembrie 2015 12:12
de care femeie depinde?
de mine?... care pana la urma orice as face, daca el vrea altceva sau e curios sa incerce, pot sa fac eu absolut orice, tot o sa insele. Si nu inteleg de ce ar trebui eu sa ma dau peste cap sa fie totul perfect, ca sa nu cumva sa ii treaca prin cap sa experimenteze altceva... pana la urma nu e si invers valabil? Sa isi dea si el toata silinta sa fie totul perfect pentru nevasta lui?
sau de cea la care da la undita? ca pana la urma balta e arhiplina de peste...
Pai avem vreo 12 ani de relatie, din care 8 de casatorie cu un copil , in care totul a fost ok, relatie normala, fara scandaluri, fara motive serioase de gelozie sau suspiciune din partea niciunuia dintre noi, sexul normal, iar daca a vrut sa mai incerce ceva nou am fost dispusa, si a avut parte de libertatea lui feciorul nostru cu celebrele reprize a treia dupa serile in care avea fotbal cu prietenii ( sau cel putin asa sustine el , ca nu era sa ma apuc sa il urmaresc prin tot orasul).
Ce e drept, de o buna perioada parca e obsedat de facebook si mess, nu este zi in care sa nu stea zeci de minute. Sunt cu el in camera, dar prefera sa stea pe tel decat sa stea de vorba cu mine. Am mai urmarit conversatiile lui de pe mess, si erau toate cu prieteni de ai lui, asa ca nu mi-am facut griji, dar faza e ca conversatia cu colega lui asta a lui a sters-o imediat ce a avut loc, restul conversatiilor cu alti amici ramanand in arhiva ( eu am asistat in timp real la conversatia lor de pe mess, din cealalta camera, deoarece ii stiu parola de facebook ) si dupa ce a sters conversatia, am mers si l-am intrebat frumusel despre tipa, la care el ma ia cu faze de genul ca tipa a intrebat de mine cum sunt si ca ea a intrat in vorba cu el. Niciunul din lucruri adevarate. Si s-a dat de gol cum ca ar fi vorbit si in ziua anterioara cu ea.
Asa ca avand in vedere ca l-am prins in flagrant cu minciuna si cu faptul ca conversatiile mai "incriminatoare" le sterge din arhiva, acum sunt total debusolata.... ce om am langa mine? Cate conversatii au fost sterse si ce fel de conversatii? eu am avut incredere in el, dar de acum inainte sa stau tot cu frica in san , oare cu cine vb, oare ce vb, oare in timpul job-ului ce face, cum interactioneaza cu femeile? Pare o chestie relativ minora, o conversatie care nu e indecenta, dar care imi ridica multe semne de intrebare.
Vorba aia, cine fura azi un ou, maine fura un bou, deci imi pare un fel de inceputul sfarsitului.
garbo_422457
Postat pe 10 Decembrie 2015 14:05
De la: garbo_422457, la data 2015-12-09 21:05:12Buna!
Zilele trecute am surprins o conversatie pe chat intre sotul meu si o colega de munca de a lui din alt judet, cu care încă nu s-a întâlnit dar mai vb la telefon având acelasi loc de munca. As vrea sa stiu si părerea dvs despre ce înseamnă când sotul tau ii cere o poza unei alte femei " ca vreau sa te vad" si o intreaba " ce părere ai despre mine ca bărbat, dupa felul cum arat si vorbesc cu tine?"
Mie nu mi se pare in regula aceasta conversatie, e interesat de tipa sau doar vrea sa isi gadile orgoliul?
I-am zis ca am văzut conversatia si ca nu mi se pare in regula ce am văzut acolo, dar a facut pe nevinovatul si mi-a zis ca exagerez. De 3 zile nici nu mai vb cu el, astept măcar niste scuze sau ceva explicatii, însă lui se pare ca ii convine situatia sau spera ca se va dezumfla de la sine supărarea mea fără sa trebuiasca sa facă nimic.


Dar lui i-ar placea sa ceri unui barbat parerea sa despre tine ca femeie? Miroase a inselat, asadar ia o decizie.
pinkrainbow
Postat pe 10 Decembrie 2015 15:43
De la: Rotty, la data 2015-12-10 05:28:17", e interesat de tipa sau doar vrea sa isi gadile orgoliul?"

Ar putea fi amandoua motivele, desii, asa zisul "orgoliu" l-as numi mai degraba "prostie" . Sotul tau stie ca domnia si prostia se plateste ? In cazul lui nefiind vorba de domnie, ca un domn adevarat nu se preteaza la asa ceva.



pinkrainbow
Postat pe 10 Decembrie 2015 15:48
da.....depinde de femeia pe care a pus ochii..
Imi pare foarte rau de tot ceea ce ti se intampla....am trecut si eu prin asa ceva, sau exact prin asa ceva....sau mai rau??? daca stau bine si ma gandesc,...mai rau.
Deci,....tot ce ai depistat este de rau augur. Nu pot sa te linistesc spunandu-ti ca nu e nimic important. Pot doar sa-ti spun,...indiferent ce vei face, daca vrea sa-si faca de cap o va face.
Sfatul meu este sa incerci sa te iubesti mai mult! sa nu te amagesti...Incerca in prima faza sa te prefaci ca esti indiferenta....poate o sa inceapa el sa-si faca probleme de indiferenta ta.
Indiferenta doare mai mult decat ura. Ura este un sentiment, indiferenta in schim nu inseamna nimic....nimic.
myriam
Postat pe 10 Decembrie 2015 15:55
Dragă 457, de ce nu probezi și tu experienta asta? Fără sa te ferești în vreun fel. Dacă te intreaba ceva spune-i ca ți s-a părut interesant și ai vrut sa încerci si tu. In fond, sunt doar "conversații nevinovate" și ai cerut și tu altora o părere.
angel_forever
Postat pe 11 Decembrie 2015 17:23


"... ce om am langa mine ?"

Pai il ai pe acela pe care l-a- ales tu "si la bine si la rau"... ! Deci si la rau... ! Acuma, eu nu sunt de loc naiv sa cred ca aceste juraminte se iau in serios vreodata si asta pentru ca omul e de asa natura cum spui tu, te astepta-i si la varianta asta cu inselatul. Dar dupa cum redai discutia, asta nu inseamna ca te-a inselat sau are de gand sa te insele. Se mai zice la asta si "flirteaza" pe nu stiu ce limba... dar intelegi despre ce e vorba. Tu il cunosti mai bine ca noi, traiesti cu el de mult timp, ar trebuii sa aveti o discutie serioasa, nu ca doi adolescenti ci ca doi casatoriti plus si maturi destul. Poti sa incerci si ce propune angel, dar nu cred ca asta poata sa aduca rezultate grozave. In fond, nici el nu e copil si pe undeva stie ca si tu poti sa faci la fel... acuma depinde de cat intelege el ce inseamna, ce responsabilitate are ca find casatorit plus copil. O familie se incheaga greu si se poate destrama instantaneu. Mai depinde si de cata dragoste v-a mai ramas in acumulatoare, ce faceti ca din cand in cand sa le reumpleti, pentru ca si asta e un adevar, dragostea nu tine o vesnicie mereu, dar mai ramane si respectul pentru partenera si instinctul de parinte (pe care poate sa-l aiba sau nu) ca sa nu distruga si viata copilului. Omul poate simte nevoia de ceva discutii cu cineva, nu neaparat cu o femeie sau colega, discutia asta a lor poate a aparut din intamplare si nu neaparat ca si-a "bagat dracul coada"... poate ii e prea monotona statul cu tine mereu si discutand aceleasi subiecte, mereu, nu trebuie neaparat sa vezi raul imediat. Discuta cu el, incolteste-l daca trebuie, spune-i ca pe tine te deranjeaza s-o faca fara sa fi si tu de fata, eu asa fac in discutile mele cu altcineva cunoscut de pe forum sau de pe skype, sotia mea participa uneori. Daca increderea in el se crapa un pic, asta o sa se adanceasca mult mai mult. Incearca sa discuti. Dupa aia... o sa vezi cum mai e, viata e schimbatoare....
Succes !
barboneli
Postat pe 11 Decembrie 2015 18:37
ca vorbea...mare scofala de la vorbe la fapte e cale lunga...
tine-l un pic ocupat cu atentia ta si trece.....
asa e in viata
ochii vad inima cere...constiinta nu si nu
garbo065706
Postat pe 12 Decembrie 2015 03:35
grija mare ca pierzi teren in fata lui. Fi aproape de el nu te razbuna si iesiti undeva acasa mai multa comunicare ... un barbat cand cauta in alta parte...are motive...
OrhideeMery
Postat pe 12 Decembrie 2015 05:30
Convorbirea nu este in regula. Poate fii flirt sau samanta tradarii. Parerea mea este sa ii spui ca nu ti se pare normale asemenea discutii si sa fie sincer sa-ti impartaseasca ce il determina sa le aiba. Apoi ii spui ca poate vb cu colega dar corect e sa vezi discutiile, fara secrete. Cand incep secretismele, ceva e putred. Nu accepta raspunsuri evazive, fii sincera si spunei ca te ranesste acest comportament al lui. Daca ii pasa de ce simti o sa se opreasca, daca nu... tu decizi.
Ea43
Postat pe 12 Decembrie 2015 06:59
Bun, bun omul a vorbit pe chat fara sa fie clar pana la urma ca inseala...eu mă gandesc la cealaltă parte a problemei, tu l.ai urmărit in timp real "din cealaltă camera", ba chiar spui ca ai mai urmărit si alte conversatii...oare asta ti se pare normal, sa stai la panda ca detectivul? Daca as fi fost eu in locul lui ti.as fi facut un scandal monstru...in al doilea rand eu nu inteleg mentalitatea asta feminina conform căreia daca te.ai căsătorit si nu mai merge trebuie totusi sa stai neapărat lângă om ca asa trebuie si trebuie sa va faceti viata amara reciproc. Te inseala , nu mai merge, nu mai ai încredere in om, lasa.l si cauta.ti fericirea in alta parte (indiferent dacă sunt sau nu copii)...viata nu o traiesti de 2 ori asa ca nu vad de ce sa ti.o amărăști cu neîncredere, urmăriri de detectiv si altele. Si nu in ultimi rand, daca nu are motive suficiente bărbatul nu cauta in alta parte...
garbo033054
Postat pe 12 Decembrie 2015 08:55
Buna, si eu am trecut printr-o situatie similara....imi spunea ca nu e nimic decat o prietenie sincera.... ca eu nu il inteleg sau ca mie nu poate sa-mi spuna totul. Daca comunicarea nu functioneaza si nu poti sa spui ce simti, ca e de bine sau de rau..... insemna ca e o problema... la care se mai adauga si faptul ca se ascunde....atunci sigur ai de ce sa-ti faci griji.... depinde ce vrei tu.....dar increderea deja e compromisa si crede-ma se recastiga foarte greu sau nu o sa mai fie niciodata la fel....
garbo_413600
Postat pe 12 Decembrie 2015 11:07
Eu nu va inteleg pe unele femei, de ce naiba puneti intrebari de rahat? Normal ca e interesat de ea, altfel nu s-ar fi bagat in seama. Daca ar fi aproape de el, s-ar intalni cu ea in fiecare seara si si-ar trage-o in toate pozitiile posibile! Nu vreau sa fiu rea, dar asta e adevarul. Cand un om te iubeste si te respecta cu adevarat, nu cauta atentia altcuiva, dar cand se intampla asa ceva, e clar plictisit de tine, nu-l mai atragi si are nevoie de altcineva de care sa se simta atras. Divorteaza pana nu e prea tarziu si csuta-ti altul si tu si gata ca nu mai ai ce sa-i faci.
garbo082745
Postat pe 12 Decembrie 2015 12:20
De la: garbo033054, la data 2015-12-12 08:55:31Bun, bun omul a vorbit pe chat fara sa fie clar pana la urma ca inseala...eu mă gandesc la cealaltă parte a problemei, tu l.ai urmărit in timp real "din cealaltă camera", ba chiar spui ca ai mai urmărit si alte conversatii...oare asta ti se pare normal, sa stai la panda ca detectivul? Daca as fi fost eu in locul lui ti.as fi facut un scandal monstru...in al doilea rand eu nu inteleg mentalitatea asta feminina conform căreia daca te.ai căsătorit si nu mai merge trebuie totusi sa stai neapărat lângă om ca asa trebuie si trebuie sa va faceti viata amara reciproc. Te inseala , nu mai merge, nu mai ai încredere in om, lasa.l si cauta.ti fericirea in alta parte (indiferent dacă sunt sau nu copii)...viata nu o traiesti de 2 ori asa ca nu vad de ce sa ti.o amărăști cu neîncredere, urmăriri de detectiv si altele. Si nu in ultimi rand, daca nu are motive suficiente bărbatul nu cauta in alta parte...
garbo039125
Postat pe 12 Decembrie 2015 13:10
un barbat nu are nevoie de motive, asa vor muschii lui, e in criza de la 40 de ani, orice, nu se gandeste la posibilitatea ca familia sa i se duca de rapa in urma unui asemenea gest, in general nu se gandeste la consecinte
garbo039125
Postat pe 12 Decembrie 2015 13:12
Fara suparare, dar mie mi se pare aiurea ca tu sa ii stii parolele si sa intri sa il urmaresti. Asta denota ca nu ai avut incredere in el niciodata. Pe vremuri nevestele isi cautau sotii in buzunare, acum le umbla prin telefoane si prin conturile online. Ti se pare ok? Toti avem nevoie de spatiul personal, in care sa nu aiba acces nimeni in afara noastra. Si nu pentru ca persoana de langa noi nu ne mai interreseaza sau n-o mai iubim. Imi pare rau sa spun asta, dar tu crezi ca asta inseamna respect? A-l controla si a-l spiona pe cel de langa noi inseamna lipsa de incredere in primul rand in noi insine si apoi in cel de langa noi. Pe de alta parte, daca tu simti nevoia sa faci asta inseamna ca el prin comportamentul lui ti-a dat semne ca nu merita increderea ta. Cat priveste acea conversatie cu respectiva femeie este clar un flirt, dar care se poate materializa intr-o relatie ilicita cat ai rade, intr-acolo se indreapta. Orice actiune a noastra are o explicatie. tu trebuie sa descoperi ce anume il face sa se comporte asa si sa iti ajustezi atitudinea in functie de ce-ti doresti sau de ce vei afla. Insa pentru asta e momentul sa aveti o discutie sincera si calma pentru a va lamuri. Tine minte ca intr-o relatie exista 2 oameni si ca adevarul este undeva la mijloc intotdeauna. Faptul ca sta ca turbatul online poate insemna ca e la vanatoare.... Incearca sa-i ocupi timpul cumva, cu lucruri care stii ca-i plac, adu-i aminte ca este tata, nu doar sot si ca tu esti femeie in primul rand. Si fii femeie nu doar mama si sotie. Tu traiesti alaturi de el, tu ar trebui sa stii ce-ti doresti. Asa ca o discutie intre voi in care sa vedeti ce si cum va deranjeaza este mai mult decat necesara.
ghiompirica
Postat pe 12 Decembrie 2015 13:14
un barbat cu familie care isi petrece timpul pe chaturi cu femei are poate nevoie sa umple un gol din viata lui. sau e doar prost. eu cred mai degraba in prostie. si daca e prost asa ramane. cu scuzele de rigoare, in oricare categorie ar fi sotul tau.
silfida
Postat pe 12 Decembrie 2015 13:14
dupa simptome barbatul despre care se face vorbire e in criza de la 40 de ani, cand simte ca se apropie toamna vietii, a facut cate ceva in viata, casa, masina, familie, si acum se sperie ca nu mai e interesant pentru sexul frumos
garbo039125
Postat pe 12 Decembrie 2015 13:16
sa si-o caute, dar nu din cealalta camera. sa anunte si el sotia, copiii... ca nu mai sunt de vreun folos... si apoi "zboara puiule, zboara"!
silfida
Postat pe 12 Decembrie 2015 13:21
De la: garbo065706, la data 2015-12-12 03:35:43ca vorbea...mare scofala de la vorbe la fapte e cale lunga...
tine-l un pic ocupat cu atentia ta si trece.....
asa e in viata
ochii vad inima cere...constiinta nu si nu

extraordinar raspuns! sa lase treburile domne' ce atata mancare,curatenie, serviciu, copil,parinti... da! sa-i ocupe lui timpul cu aceste nimicuri sa mai stea si ea pe chat cu colegii... la naiba cu constiinta!
silfida
Postat pe 12 Decembrie 2015 13:37
De la: ghiompirica, la data 2015-12-12 13:14:23Fara suparare, dar mie mi se pare aiurea ca tu sa ii stii parolele si sa intri sa il urmaresti. Asta denota ca nu ai avut incredere in el niciodata. Pe vremuri nevestele isi cautau sotii in buzunare, acum le umbla prin telefoane si prin conturile online. Ti se pare ok? Toti avem nevoie de spatiul personal, in care sa nu aiba acces nimeni in afara noastra. Si nu pentru ca persoana de langa noi nu ne mai interreseaza sau n-o mai iubim. Imi pare rau sa spun asta, dar tu crezi ca asta inseamna respect? A-l controla si a-l spiona pe cel de langa noi inseamna lipsa de incredere in primul rand in noi insine si apoi in cel de langa noi. Pe de alta parte, daca tu simti nevoia sa faci asta inseamna ca el prin comportamentul lui ti-a dat semne ca nu merita increderea ta. Cat priveste acea conversatie cu respectiva femeie este clar un flirt, dar care se poate materializa intr-o relatie ilicita cat ai rade, intr-acolo se indreapta. Orice actiune a noastra are o explicatie. tu trebuie sa descoperi ce anume il face sa se comporte asa si sa iti ajustezi atitudinea in functie de ce-ti doresti sau de ce vei afla. Insa pentru asta e momentul sa aveti o discutie sincera si calma pentru a va lamuri. Tine minte ca intr-o relatie exista 2 oameni si ca adevarul este undeva la mijloc intotdeauna. Faptul ca sta ca turbatul online poate insemna ca e la vanatoare.... Incearca sa-i ocupi timpul cumva, cu lucruri care stii ca-i plac, adu-i aminte ca este tata, nu doar sot si ca tu esti femeie in primul rand. Si fii femeie nu doar mama si sotie. Tu traiesti alaturi de el, tu ar trebui sa stii ce-ti doresti. Asa ca o discutie intre voi in care sa vedeti ce si cum va deranjeaza este mai mult decat necesara.


barboneli
Postat pe 12 Decembrie 2015 15:41
De la: ghiompirica, la data 2015-12-12 13:14:23Fara suparare, dar mie mi se pare aiurea ca tu sa ii stii parolele si sa intri sa il urmaresti. Asta denota ca nu ai avut incredere in el niciodata. Pe vremuri nevestele isi cautau sotii in buzunare, acum le umbla prin telefoane si prin conturile online. Ti se pare ok? Toti avem nevoie de spatiul personal, in care sa nu aiba acces nimeni in afara noastra. Si nu pentru ca persoana de langa noi nu ne mai interreseaza sau n-o mai iubim. Imi pare rau sa spun asta, dar tu crezi ca asta inseamna respect? A-l controla si a-l spiona pe cel de langa noi inseamna lipsa de incredere in primul rand in noi insine si apoi in cel de langa noi.


Parola de facebook o stiu pentru ca el mi-a zis-o, mai demult ce e drept, dar daca el e prost, cum a fost deja categorisit, si a uitat, eu ce sa ii fac, nu am spart eu conturi si parole, nu de alta dar nu ma pricep.

Adica in opinia ta, barbatul nu trebuie verificat niciodata, el e masculul suprem poate sa faca ce vor muschii lui in spatiul lui personal ... acolo e ca intr-o bula de aer in care totul e permis, fiind o dovada imensa de lipsa de respect din partea mea, sa vreau sa stiu ce mai face omul meu cand e prezent langa mine prin absenta in spatiul lui personal, in cazul de fata virtual.

Dar el, ca are secrete in spatiul lui personal si ma minte, aia e dovada de respect fata de mine, nu? Ce ma mai respecta si el.... Si daca vezi ca el te minte pe fata nu ti pare normal sa incepi sa investighezi un pic, sa vezi care e adevarul, ca de la el nu ai cum sa il afli?

Mie nu mi se pare normal, ca dupa ce te-ai casatorit sa ai secrete fata de persoana cu care traiesti, daca nu iti mai pasa de ea, la gara atunci. Eu una nu am secrete fata de el si nici nu ma tenteaza sa fac chestii de genu, si nu pentru ca ar fi el barbatul perfect, cum nu sunt nici eu femeia perfecta.

Daca ii lipseste ceva sau ceva il deranjeaza in relatie, de ce nu initiaza el o discutie pentru rezolvarea problemei, doar nu o sa il intreb in fiecare zi e ok totul, fac bine asa, trebuie sa ma schimb pentru tine iubirea mea etc. Ca dupa aia stii... tot nu e bine... ca esti prea cicalitoare...Daca ceva nu ii convine... eu stiu... poate fi si din cauza ca i-ai prea sarat supa, el deja incepe sa caute vitzelushe pe pasuni mai verzi, ca motive sunt cu carul, si intr-adevar exista situatii unde nici nu trebuie sa existe motive, pur si simplu barbatul trebuie sa isi dea frau liber simtirilor...

Ca nu e nici el rupt din rai, perfectiunea intruchipata, adica el nu trebuie sa imi acorde mie atentie, sa ma faca si el fericita, sa imi tina si mie timpul ocupat si interesul , ca sa nu o iau eu pe aratura? nu doamne fereste, barbatului trebuie sa ii fie indeplinite toate nevoile si sa umbli dupa el mai ceva ca dupa un copil, ca daca nu ... daca cumva o sa caute in alte parte....

Pana la urma ajungi la trista concluzie, pentru ce ne mai trebuie noua femeilor maritis sau relatii serioase, caci pana la urma toti barbatii calca stramb la un moment dat fie ca afli, fie ca nu...si tu stai ca o gasca cu iluzia... o ce casnicie fericita avem, nu ne certam, radem , glumim, etc si cand iti cade o bomba din asta... nici nu stii de pe unde sa iti aduni resturile
garbo_422457
Postat pe 12 Decembrie 2015 16:55
offf...dupa 19 ani de casnicie , iti spun doar atat.iubirea de inceput nu mai e iubire dupa vreo 10 ani , se transforma in obisnuinta, in responsabilitate, intr-un must have in timp, zboara, revine, dupa cum si omul imbatraneste cu timpul.Sotul tau are o problema:imbatraneste ca toata lumea si vrea sa fie complimentat, vazut intr-o lumina buna, pt ca simte lucrul acesta.Ai fost obisnuita sa fi tu in centrul atentiei, tu si copilul.El e omul care se invarte in jurul vostru.Dar cateodata oboseste, dovada ca te cunoaste foarte bine si lasa comunicarea de cuplu in favoarea celei cu " colega".El e un copil chiar daca are o varsta, se spune despre barbati ca raman vesnic copii.Vrea sa fie si el in centrul atentiei, cum n-are succes cu tine, pt ca te cunoaste f.bine incearca in alta parte.Acum chestia cu facebook, parole, etc e un lucru desuet. Eu iti repet sotul tau e un copil ...
garbo_9649
Postat pe 12 Decembrie 2015 17:39
Hi, incearca sa porti o conversatie cu el in mod sincer si vezi cum se comporta in continuare.......daca inventeaza scuze sau mai rau acuze neintemeiate si vezi ca fata de tine a devenit indiferent,..atunci ramane numai divortul.....deci abordeaza-l
garbo_409465
Postat pe 12 Decembrie 2015 18:31
De la: garbo_422457, la data 2015-12-12 16:55:30
De la: ghiompirica, la data 2015-12-12 13:14:23Fara suparare, dar mie mi se pare aiurea ca tu sa ii stii parolele si sa intri sa il urmaresti. Asta denota ca nu ai avut incredere in el niciodata. Pe vremuri nevestele isi cautau sotii in buzunare, acum le umbla prin telefoane si prin conturile online. Ti se pare ok? Toti avem nevoie de spatiul personal, in care sa nu aiba acces nimeni in afara noastra. Si nu pentru ca persoana de langa noi nu ne mai interreseaza sau n-o mai iubim. Imi pare rau sa spun asta, dar tu crezi ca asta inseamna respect? A-l controla si a-l spiona pe cel de langa noi inseamna lipsa de incredere in primul rand in noi insine si apoi in cel de langa noi.


Parola de facebook o stiu pentru ca el mi-a zis-o, mai demult ce e drept, dar daca el e prost, cum a fost deja categorisit, si a uitat, eu ce sa ii fac, nu am spart eu conturi si parole, nu de alta dar nu ma pricep.

Adica in opinia ta, barbatul nu trebuie verificat niciodata, el e masculul suprem poate sa faca ce vor muschii lui in spatiul lui personal ... acolo e ca intr-o bula de aer in care totul e permis, fiind o dovada imensa de lipsa de respect din partea mea, sa vreau sa stiu ce mai face omul meu cand e prezent langa mine prin absenta in spatiul lui personal, in cazul de fata virtual.

Dar el, ca are secrete in spatiul lui personal si ma minte, aia e dovada de respect fata de mine, nu? Ce ma mai respecta si el.... Si daca vezi ca el te minte pe fata nu ti pare normal sa incepi sa investighezi un pic, sa vezi care e adevarul, ca de la el nu ai cum sa il afli?

Mie nu mi se pare normal, ca dupa ce te-ai casatorit sa ai secrete fata de persoana cu care traiesti, daca nu iti mai pasa de ea, la gara atunci. Eu una nu am secrete fata de el si nici nu ma tenteaza sa fac chestii de genu, si nu pentru ca ar fi el barbatul perfect, cum nu sunt nici eu femeia perfecta.

Daca ii lipseste ceva sau ceva il deranjeaza in relatie, de ce nu initiaza el o discutie pentru rezolvarea problemei, doar nu o sa il intreb in fiecare zi e ok totul, fac bine asa, trebuie sa ma schimb pentru tine iubirea mea etc. Ca dupa aia stii... tot nu e bine... ca esti prea cicalitoare...Daca ceva nu ii convine... eu stiu... poate fi si din cauza ca i-ai prea sarat supa, el deja incepe sa caute vitzelushe pe pasuni mai verzi, ca motive sunt cu carul, si intr-adevar exista situatii unde nici nu trebuie sa existe motive, pur si simplu barbatul trebuie sa isi dea frau liber simtirilor...

Ca nu e nici el rupt din rai, perfectiunea intruchipata, adica el nu trebuie sa imi acorde mie atentie, sa ma faca si el fericita, sa imi tina si mie timpul ocupat si interesul , ca sa nu o iau eu pe aratura? nu doamne fereste, barbatului trebuie sa ii fie indeplinite toate nevoile si sa umbli dupa el mai ceva ca dupa un copil, ca daca nu ... daca cumva o sa caute in alte parte....

Pana la urma ajungi la trista concluzie, pentru ce ne mai trebuie noua femeilor maritis sau relatii serioase, caci pana la urma toti barbatii calca stramb la un moment dat fie ca afli, fie ca nu...si tu stai ca o gasca cu iluzia... o ce casnicie fericita avem, nu ne certam, radem , glumim, etc si cand iti cade o bomba din asta... nici nu stii de pe unde sa iti aduni resturile


Subscriu 200% la ceea ce ai scris!!! Imi pare rau ca te afli in asemenea moment,insa esti o femeie desteapta si cu picioarele pe pământ si,sper ca din tot răul sa iasa bine! Mult succes si putere!
Schmetterling
Postat pe 12 Decembrie 2015 18:43
Barbatii sunt mereu barbati............... doresc mai mult. Nu isi dau seama sa calca suflete in picioare.
dimitriu
Postat pe 12 Decembrie 2015 18:45
Hmmm... Cand vine barbatu-mio acasa, i trag i mama de bataie de nu se vede om cu persoana. Asa...preventiv.
Rotty
Postat pe 12 Decembrie 2015 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-mi recapat increderea in mine? 69 De la: garbo064415 25 Noiembrie 2012 12:47
Sa pastrez sarcina sau sa renunt? Am nevoie urgent de un sfat pls 20 De la: garbo_11499 27 Octombrie 2016 16:39
Ce parere aveti de relatiile cu diferente mari de varsta? 35 De la: aiurea 22 Decembrie 2012 23:36
Buna. 29 De la: Thor_again 17 Iulie 2011 22:28
dragoste impartita:( 32 De la: garbo208934 15 Iulie 2011 10:56
Setari Cookie-uri