Bună

Am 45 de ani.De 3 luni m-am mutat în Londra și viața mea s-a schimbat total
M-am solicitat foarte mult în această perioadă.Am slăbit 10kg,am un pic de amețeli și am ciclul foarte dereglat
Eu folosit anticoncepționale pana acum 1 an și am avut ciclul foarte regulat.Aveam cam 3 zile și nu foarte mult.De când nu mai iau pastile , a fost tot regulat dar în cantitate mult mai mare
decât atunci când foloseam pastilele.
Din momentul în care am venit în Anglia,primul ciclu mi-a venit mai repede.În ultima vreme am avut de 3 ori la interval de 2 săptămâni.Este ăsta un simptom al menopauzei?S-au schimbarea de mediu,slăbirea brusc(din cauza stresului,muncii,alergatul de toată ziua,mesele reduse la una seara),instalarea anemiei,probabil ca mi-a dereglat ciclul?În urmă cu 1 luna am făcut un Păpădia,aici în Londra și rezultatul a fost bun.
Voi ce credeți?Să fie și glanda tiroida?Tatăl meu s-a operat de așa ceva?Eu am avut mereu în jur de 65kg.Mă menținem așa chiar și dacă mancam dulciuri
Înainte sa plec în Anglia ,pusesem pe mine peste 13 lkg.Simțeam ca asta se întâmplă din cauza stresului.Așa și aici.Din cauza stresului am slăbit
Sa fie în legătură și cu ciclul.El este abundent,dar curat,fără cheaguri.Mă doare,în schimb,mijlocul în perioada asta.


danidani70
Postat pe 15 Noiembrie 2015 10:30
Păpădia?
Poate testul Papanicolau.
Există ginecolog, endocrinolog și acolo.
Aici nu cred, deci...
Axl_R
Postat pe 15 Noiembrie 2015 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratamentul pentru vindecarea cancerului--- inca o persoana cu cancer de colon remite . 17 De la: tratamente_sanatate 30 Septembrie 2013 16:38
Un test usor pentru menopauza!!!! 0 De la: 18 Decembrie 2009 14:03
Remedii naturale pentru tulburari de menopauza 18 De la: Medic_Fares 2 Aprilie 2015 12:27
apropos de medicamente minune 4 De la: tomaioana 18 Iulie 2011 16:30
Menopauza timpurie 16 De la: garbo_1399 8 Decembrie 2014 11:55
Setari Cookie-uri