Dragostea la vreme de internet

Sunt curioasa in legatura cu " te iubesc" -ul asta spus, de fapt scris in internet prea repede, prea usor pe baza de poze si cateva vorbe schimbate. Mie mi s -a intamplat pe fb si nu o data. Bineinteles ca nu cred in asa declaratii ci sunt doar curioasa. Voua vi se intampla asa ceva?
Pasarea-Spin
Postat pe 4 Octombrie 2015 21:19


NU ! Pentru ca pur si simplu nu am cont pe fb. ! Dar tu sa nu-ti faci griji sau sperante, nu te iubeste nimeni numai pentru o poza sau cateva cuvinte.... asa ca ai grija in viitor cu cine stai acolo pe fb. de vorba ! Tu sa nu-ti dai amanunte, nici macar varsta ta de 15 ani... nici inaltimea si nici la ce ai ramas corijenta anul trecut !
barboneli
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:19
daca tu nu crezi,de ce crezi ca noi credem ? Repede,da-mi un raspuns!
garbo_406968
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:26
De la: barboneli, la data 2015-10-25 19:19:36

NU ! Pentru ca pur si simplu nu am cont pe fb. ! Dar tu sa nu-ti faci griji sau sperante, nu te iubeste nimeni numai pentru o poza sau cateva cuvinte.... asa ca ai grija in viitor cu cine stai acolo pe fb. de vorba ! Tu sa nu-ti dai amanunte, nici macar varsta ta de 15 ani... nici inaltimea si nici la ce ai ramas corijenta anul trecut !


?
garbo_406968
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:50


Inches... ???
barboneli
Postat pe 25 Octombrie 2015 19:57
Nop, vorba lui Barbo, nu am cont de fb.
Si pe urma sa stii ca like dat la o poza nu inseamna "te iubesc".
Ii place pur si simplu omului poza.
Tommy_Boy
Postat pe 26 Octombrie 2015 09:17


... Acuma... depinde si ce poze ai pus tu acolo pe fb, poate erau poze care le plac baietilor sau pur si simplu esti tu asa frumoasa din nastere... !!! Pana nu vedem si noi aici, nu putem sa-ti dam un sfat sau parere obiectiva... cred eu !
barboneli
Postat pe 26 Octombrie 2015 15:46
" Toma..."
Rotty
Postat pe 26 Octombrie 2015 16:35
curiosul
garbo_406968
Postat pe 26 Octombrie 2015 17:27
De la: Pasarea-Spin, la data 2015-10-04 21:19:32Bineinteles ca nu cred in asa declaratii ci sunt doar curioasa.


Curiozitatea a ucis pisica.
VasileDinNuc
Postat pe 4 Noiembrie 2015 22:01
Poti fi mintita spunanadu -ti " Te iubesc", privindu-te in ochi. Poti fi iubita oricum altfel ! Marile iubiri iau nastere cand nu te astepti si niciodata sa nu spui "niciodata"!
Aether_White_1
Postat pe 9 Noiembrie 2015 10:25
Eu nu cred, na! Iubire nascuta din schimb de poze si mesaje..hai sa fim in deplinatate.
Schmetterling
Postat pe 9 Noiembrie 2015 15:29


Binenteles ca nu crezi si bine faci ! Insa tu nu mai ai varsta lui... Pasarea- Spin parca, ci vre-o 3-4 ani mai mult, esti mai matura si nu crezi in cai verzi pe pereti ! Apropo... daca-s in dungi, crezi... ?
barboneli
Postat pe 9 Noiembrie 2015 19:54
Draga White, e drept ca o minciuna poate fi rostita si privind interlocutorul in ochi. Daca e sa parafrazam celebra afirmatie a lui Cicero "Hartia nu roseste" e foarte adevarat ca nici tastatura nu roseste cand scrii cuiva pe internet "te iubesc" chiar daca n-ai vazut persoana aia niciodata. Tu ai crede ca dragostea cuiva este autentica doar fiindca iti scrie asta, fara sa va cunoasteti? Putin probabil. O seara frumoasa tuturor.
angel_forever
Postat pe 9 Noiembrie 2015 20:29
Nici in cei in dungi, Barbo, poate in cei albi
Ohohooo, pana la etatea doamnei mai am de mancat mult, insa, cred maturitatea, in multe cazuri nu tine de varsta.Oricum, mie mi se pare o aberatie sa crezi pe nu stiu cine, in spatele unui monitor ca te iubeste, ca, ca...Ma rog, treaba fiecaruia unde si cum isi cauta iubirea.Succes in gasirea ei, dar deschisi!
Schmetterling
Postat pe 10 Noiembrie 2015 08:28
Draga Schmett, mare grija la blugi in cazul asta. Sa nu ma trezesc ca trebuie sa "alerg" cu tine prin magazine dupa blugi cu un numar mai mare.
angel_forever
Postat pe 12 Noiembrie 2015 21:06
De la: barboneli, la data 2015-10-25 19:19:36

NU ! Pentru ca pur si simplu nu am cont pe fb. ! Dar tu sa nu-ti faci griji sau sperante, nu te iubeste nimeni numai pentru o poza sau cateva cuvinte.... asa ca ai grija in viitor cu cine stai acolo pe fb. de vorba ! Tu sa nu-ti dai amanunte, nici macar varsta ta de 15 ani... nici inaltimea si nici la ce ai ramas corijenta anul trecut !



Conteaza mai putin ca ai sau ba cont pe fb. Eu sunt curioasa sa stiu ce e in mintea barbatilor care se reped sa spuna de fapt sa chatteze te iubesc. Care e mecanismul?
Pasarea-Spin
Postat pe 13 Noiembrie 2015 10:17
De la: garbo_406968, la data 2015-10-25 19:26:31daca tu nu crezi,de ce crezi ca noi credem ? Repede,da-mi un raspuns!


Voiam sa inteleg. E lumea mai grabita, mai inteligenta, intelege mai repede, simte mai repede?
Pasarea-Spin
Postat pe 13 Noiembrie 2015 10:21
De la: barboneli, la data 2015-10-26 15:46:42

... Acuma... depinde si ce poze ai pus tu acolo pe fb, poate erau poze care le plac baietilor sau pur si simplu esti tu asa frumoasa din nastere... !!! Pana nu vedem si noi aici, nu putem sa-ti dam un sfat sau parere obiectiva... cred eu !


Nu-s frumoasa si nu-s urata iar pozele mele sunt absolut normale. Dar nu numai mie mi se intampla ci multor femei. Sunt barbatii in criza?
Pasarea-Spin
Postat pe 13 Noiembrie 2015 10:24
De la: Aether_White_1, la data 2015-11-09 10:25:38Poti fi mintita spunanadu -ti " Te iubesc", privindu-te in ochi. Poti fi iubita oricum altfel ! Marile iubiri iau nastere cand nu te astepti si niciodata sa nu spui "niciodata"!


White, asta e ideea: acesti barbati mint, se mint poate. De ce?
Pasarea-Spin
Postat pe 13 Noiembrie 2015 10:27
De la: Schmetterling, la data 2015-11-09 15:29:58 Eu nu cred, na! Iubire nascuta din schimb de poze si mesaje..hai sa fim in deplinatate.


Ok, ok, nimeni nu crede si nici eu. Bun. Cum te-ai comporta totusi daca cineva ti-ar scrie timp de un an sa zicem " te iubesc". Te convingi ca nu-i un paranoic, ca e un tip instruit, scolit, serios etc si apoi ce faci? Cum ii raspunzi, cum gestionezi inlauntru si in afara chestiunea asta?
Pasarea-Spin
Postat pe 13 Noiembrie 2015 10:32
De la: angel_forever, la data 2015-11-12 21:06:09Draga Schmett, mare grija la blugi in cazul asta. Sa nu ma trezesc ca trebuie sa "alerg" cu tine prin magazine dupa blugi cu un numar mai mare.


Nu, draga Angel, mergem incet , ca daca alerg, pana gasesc perechea potrivita de blugi, iar se duc kilogramele
Schmetterling
Postat pe 13 Noiembrie 2015 10:39
Pasare Spin, altu-i baiul, dara
Na, asta e intrebare pentru cine?! Ce sa faci, cum sa gestionezi? Inauntru, in afara
Esti cam confuza, cel putin in ceea ce scrii.
Daca tu nu stii ce-i in capul si inima ta, noi nici atat! Reteta universala, sau indrumator, respectiv dex pentru relatii atat online cat si reale, din cate stiu nu exista, asa ca...Succes, indiferent de ceea ce vrei sau cauti online!
Schmetterling
Postat pe 13 Noiembrie 2015 11:38
Draga Spin, din partea mea poate sa scrie 4 ani la rand ca oricum nu voi crede niciodata ca ma iubeste, eventual a facut vreo obsesie bolnavicioasa, nimic imposibil (sunt multi "sariti de pe fix" - a se citi "psihopati"- in lumea asta). A iubi pe cineva presupune, printre altele si a petrece fizic timp impreuna . Ce se petrece in lumea virtuala inseamna din punctul meu de vedere a te indragosti de un calculator. Nici un om intreg la minte nu ar face asa ceva, asa ca am toate motivele sa cred ca un asemenea om, chiar daca nu pare, are probleme la "etajul superior".
angel_forever
Postat pe 13 Noiembrie 2015 11:59
De la: Pasarea-Spin, la data 2015-11-13 10:17:24
De la: barboneli, la data 2015-10-25 19:19:36

NU ! Pentru ca pur si simplu nu am cont pe fb. ! Dar tu sa nu-ti faci griji sau sperante, nu te iubeste nimeni numai pentru o poza sau cateva cuvinte.... asa ca ai grija in viitor cu cine stai acolo pe fb. de vorba ! Tu sa nu-ti dai amanunte, nici macar varsta ta de 15 ani... nici inaltimea si nici la ce ai ramas corijenta anul trecut !



Conteaza mai putin ca ai sau ba cont pe fb. Eu sunt curioasa sa stiu ce e in mintea barbatilor care se reped sa spuna de fapt sa chatteze te iubesc. Care e mecanismul?


Stai un pic... nu amesteca barbatii care au cont si intra pe fb. cu cei care nu ! Mecanism ? Unii ii mai zic creier, dar nu toata lumea are "mecanismul" asta pus la punct sau cu toate piulitele la locul lor ! Deci... acei barbati nu au ce face si cauta sa agate cate o pasarica... in prostia lor cred ca aceste 2 cuvinte fac minuni. Probabil ca da, altfel s-ar fi inventat altceva pentru acelasi scop. Acuma... daca intelegi tu sau nu, asta nu prea conteaza, pentru ei ma refer, iar ca sa intelegi sau sa stii ce e in mintea barbatilor... e o misiune imposibila. Ca si in mintea femeilor de altfel, care raspund si-si doresc sa citeasca asa ceva, din motivele lor personale. Eu nu cunosc fb-ucul asta si nu stiu ce subiecte se disputa sau apar pe acolo, dar eu iti propun sa ignori orice "chatte" din astea. E cel mai simplu. Adica e mai simplu decat sa gasesti raspuns la intrebarile tale... zi-le cum vrei !
barboneli
Postat pe 13 Noiembrie 2015 12:07
Angel, exact! Acu', hai dupa blugi, da' fuga!!!
Schmetterling
Postat pe 13 Noiembrie 2015 12:54
Pasarico, ce-ar fi sa-l intrebi oblu si direct pe "amorezul" cu pricina ? Poate ca te lamureste el, daca tot sunteti implicati in "situatiune".
Rotty
Postat pe 13 Noiembrie 2015 13:18
Draga Spin, subscriu la ideea lui Rotty, dar fii amabila si spune-ne si noua, ca cel putin in ceea ce ma priveste, curiozitatea este foarte mare. A voastra nu, dragilor?
angel_forever
Postat pe 13 Noiembrie 2015 20:46
Deci. Eu sunt casatorita si nu sunt in cautare de nimic si de nimeni. Socializez si eu ca tot omul iar pe fb fac zilnic prezenta. Nu sunt foarte tanara. Bun. Totul a inceput in iunie 2014, o simpla cerere de prietenie, mi-a multumit si apoi am inceput sa chattam despre una alta. Eu sunt in Italia, el in Algeria si ne scriam in franceza, in engleza ca apoi el sa invete bine intaliana. Te iubescu-ul a aparut la doua luni de chattuiala si m-a mirat foarte. Am zis ca-i va trece si nu i-a trecut. In prag de Anul nou apare unul din India , un domn intelectual in varsta, cere prietenia, imi scrie cuvinte galante apoi si de la el apare te iubesc-ul. Mai nou un italian ...Eu nu am probleme sa ma inteleg pe mine, am probleme sa-i inteleg pe ei . Oi fi eu inapoiata in vreun fel? Insensibila? Prostanaca? Bineinteles ca au planuri serioase cu mine.
Pasarea-Spin
Postat pe 14 Noiembrie 2015 09:35
Barboneli, mi-a trecut si mie prin minte ca ei cred ca sunt cuvinte magice si ca orice femeie pica la auzul lor. Spui , scrii te iubesc si femeia e la picioarele tale. Caci care femeie nu are nevoie sa fie iubita? De acord cu tine. Doar ca un domn e in Algeria si unul in India, prin absurd sa pic in capcana...geografia imi indica alte continente, alte culturi, religii. Mentionez ca amandoi sunt intelectuali, unul e sociolog, altul e inginer. Deci exclud prostia...
Pasarea-Spin
Postat pe 14 Noiembrie 2015 09:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex ,intilnir,etc 13 De la: vuvuzela 28 Iulie 2010 19:26
relatia cu o alta etnie 4 De la: anakin 4 Ianuarie 2010 10:25
iubind iubitul alteia!! 167 De la: fleurdelis 28 August 2010 11:10
Eu 17 el 29 3 De la: garbo_492137 6 Octombrie 2018 21:15
CUM SE POATE DARAMA UN APARTAMENT 30 De la: garbo164001 26 August 2010 12:23
Setari Cookie-uri