Violata si batuta

Ceea ce vreau sa va spun, s-a intimplat pe 15 septembrie cu surioara mea. Iesind din casa si mergind singura pe drum a fost urcata in masina unui tip cu forta. A fost dusa acasa la el, violata, batuta si amenintata. A amenintat-o ca daca se va adresa la politie isi vor bate joc de ea toti prietenii lui apoi o vor ucide. Ea totusi s-a adresat la politie desi nici macar numele tipului nu-l stia. Chiar din prima seara l-au gasit. Au dat expertizele amindoi, insa rezultatul azi trebuia sa vina. De dimineata i-a sunat un prieten de al tipului si a inceput sa-i propuna bani pentru a lua cererea. Ea evident ca a refuzat. Iarasi a inceput sa o ameninte ca viata ei va fi distrusa. Dar tipul a cumparat medicii si cazul cel mai probabil va fi incheiat. Ce putem face in asemenea situatie?
garbo_413902
Postat pe 16 Septembrie 2015 17:50
De la: garbo_413902, la data 2015-09-16 17:50:44Dar tipul a cumparat medicii si cazul cel mai probabil va fi incheiat. Ce putem face in asemenea situatie?


Dar poliţia nu poate fi cumpărată.

În opinia mea, orice violator şi susţinătorii lui ar trebui plasaţi într-un loc special, potrivit pt oameni ca ei.
VasileDinNuc
Postat pe 16 Septembrie 2015 22:11
In teorie suna foarte bine. Realitatea arata ca exista politie corupta si nu putini din cei vinovati isi duc traiul mai departe bine mersi.
angel_forever
Postat pe 17 Septembrie 2015 10:29
Din pacate ai dreptate Angel. Sper din tot sufletul ca fata asta sa treaca cu bine peste toate. Si cand zic asta, ma refer si la trauma .
Rotty
Postat pe 17 Septembrie 2015 18:26
De la: angel_forever, la data 2015-09-17 10:29:21si nu putini din cei vinovati isi duc traiul mai departe bine mersi.


De ce ?
VasileDinNuc
Postat pe 17 Septembrie 2015 21:18
Pui si tu niste intrebari mai Vasile, taman din putul gandirii...
Rotty
Postat pe 18 Septembrie 2015 07:45


Nasol. Dar mie mi se pare ciudat totusi ca... tipul "ala" poate sa cumpere cu asa usurinta si politisti, si medicii... poate cumpara si guvernul in cazul asta !?!? Insa, indiferent cu guvern sau fara guvern fata o sa sufere in continuare si cine stie cand o sa-si revina....
barboneli
Postat pe 18 Septembrie 2015 08:56
Draga Vasile, de aceea ca in tara asta aproape totul se poate cumpara cu bani. Inclusiv cinstea si responsabilitatea.
angel_forever
Postat pe 18 Septembrie 2015 10:25
De la: Rotty, la data 2015-09-18 07:45:55Pui si tu niste intrebari mai Vasile, taman din putul gandirii...


Eu aş zice din mâlul de pe fundul puţului secat....

PS. De ce nu merge să-ţi scriu mesaj ?

VasileDinNuc
Postat pe 18 Septembrie 2015 21:49
Nu merge ? Nu stiu de ce, doar esti in gashca .
Neata buna :)
Rotty
Postat pe 19 Septembrie 2015 06:00
De la: angel_forever, la data 2015-09-18 10:25:15Draga Vasile, de aceea ca in tara asta aproape totul se poate cumpara cu bani. Inclusiv cinstea si responsabilitatea.


Ai zis bine : aproape totul, nu totul. Dacă nu putem cumpăra tot ce vrem cu bani, degeaba.
VasileDinNuc
Postat pe 19 Septembrie 2015 11:27
sa-i judece legea acesti oamnei nu trebuie sa stea in libertate...
garbo_415734
Postat pe 22 Septembrie 2015 03:32
" Ai zis bine : aproape totul, nu totul. Dacă nu putem cumpăra tot ce vrem cu bani, degeaba. "

Vasile, se pare ca banii sunt cei mai importanti pentru tine.
Rotty
Postat pe 22 Septembrie 2015 07:12
Am ajunge mai rau decat in Parlamentul Romaniei daca am putea cumpara orice cu bani.
angel_forever
Postat pe 22 Septembrie 2015 17:21
De la: Rotty, la data 2015-09-22 07:12:28" Ai zis bine : aproape totul, nu totul. Dacă nu putem cumpăra tot ce vrem cu bani, degeaba. "

Vasile, se pare ca banii sunt cei mai importanti pentru tine.


Aşa se pare.... E vreo problemă ?
VasileDinNuc
Postat pe 22 Septembrie 2015 21:00
Nu-i nici o problema Vasile. Fiecare cu prioritatile lui...
Neata :)
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2015 08:34
De la: garbo_413902, la data 2015-09-16 17:50:44Ceea ce vreau sa va spun, s-a intimplat pe 15 septembrie cu surioara mea. Iesind din casa si mergind singura pe drum a fost urcata in masina unui tip cu forta. A fost dusa acasa la el, violata, batuta si amenintata. A amenintat-o ca daca se va adresa la politie isi vor bate joc de ea toti prietenii lui apoi o vor ucide. Ea totusi s-a adresat la politie desi nici macar numele tipului nu-l stia. Chiar din prima seara l-au gasit. Au dat expertizele amindoi, insa rezultatul azi trebuia sa vina. De dimineata i-a sunat un prieten de al tipului si a inceput sa-i propuna bani pentru a lua cererea. Ea evident ca a refuzat. Iarasi a inceput sa o ameninte ca viata ei va fi distrusa. Dar tipul a cumparat medicii si cazul cel mai probabil va fi incheiat. Ce putem face in asemenea situatie?


Bai, ... 'tripleta de aur' a filozofiei internautice, nici aici nu scapa omu' de discutiile voastre de cafea si-un croisant?
Voi va auziti macar cit de cit ce vorbiti? Mai bine spus, va ascultati cum ... bateti cimpii?!?...
Femeia e practic paralizata de situatie, sora-sa e deja marcata pe tot restul vietii - cine spune ca asa ceva trece odata cu timpul e fie un mare dobitoc/dobitoaca, fie ... un barbat, fie are nevoie de-un ... viol, ca sa vada cum e! -, iar voi nu sinteti in stare sa faceti absolut deloc abstractie de persoana voastra!!!
Extrem de importanta in context, nu-i asa?!?
.
Si, ca deobicei, ati inghitit si momeala asta ... cu tot cu unditza!
Voi sinteti naive in mod real sau doar va ... fandositzi pe net?!?
Adica chiar vi se pare ca garbo_413902 e o persoana reala, adevarata carevasazica?
Da? Atunci va doresc in continuare...
...SOMN USOR!
.
Cititi-i si 'problema' din 23 iulie si poate o sa gasiti macar asa un ... pattern in toate postarile ei. Cele doua postari...
.
P.S.
Am spus 'tripleta' si nu ... 'careul de aur' pt. ca totusi @barboneli face si aici o usoara nota discordanta, cum s-ar spune.
In beneficiul ei, zic eu...
garbo101426
Postat pe 23 Septembrie 2015 17:04
Hop si al 4-lea ca sa punem de un cvartet.

Din pacate in Romania e posibil orice.
Violatorii sa scape nepedepsiti, si nebunii sa aiba acces la calculator ca nu se da examen pt el (accesul) asa cum se da pt. masina.
Pacat.

Singura posibilitate sa-ti faci dreptate e sa angajezi un avocat f. bun care sa stie cum se trateaza astfel de cazuri.
Cu unul din oficiu nu faci nimic.
Tommy_Boy
Postat pe 23 Septembrie 2015 22:50
cred ca si ea a vrut dar n-au platito bine,azi sint sute de cazuri asemanatoare.Ex cind se arunca in fata masinii ptr a lua bani de la aigurator
ion_11
Postat pe 24 Septembrie 2015 15:19
sint cazuri cind sint duse expre de parinti ,asta datorita saraciei,pentru a cistiga ceva
ion_11
Postat pe 24 Septembrie 2015 15:22
sint cazuri cind sint duse expre de parinti ,asta datorita saraciei,pentru a cistiga ceva batuta violata si cu banii luati?nu cred ca avea doar vroia a pretinda cu un asemenea gest,sint sigur,era s-o i.au si eu la fel atentie fratilor,sint de actualitate
ion_11
Postat pe 24 Septembrie 2015 15:25
vedeti pe yotube au aparut chilotii antiviol
ion_11
Postat pe 24 Septembrie 2015 15:28
hai sa fim seriosi ce trauma?sexul e benefic pentru sanatate nu a re contraindicatii
ion_11
Postat pe 24 Septembrie 2015 15:30
trebuia sa spui ca i-au luat si banii....
ion_11
Postat pe 24 Septembrie 2015 15:31
De la: ion_11, la data 2015-09-24 15:19:44cred ca si ea a vrut dar n-au platito bine,

1. azi sint sute de cazuri asemanatoare.

2. Ex cind se arunca in fata masinii ptr a lua bani de la aigurator


1. Şi le ai arhivate pe toate ? Scrie câteva exemple, din sutele astea de cazuri.

2. De-asta trebuie cameră de bord.
VasileDinNuc
Postat pe 24 Septembrie 2015 16:30
De la: ion_11, la data 2015-09-24 15:25:26sint cazuri cind sint duse expre de parinti ,asta datorita saraciei,pentru a cistiga ceva batuta violata si cu banii luati?nu cred ca avea doar vroia a pretinda cu un asemenea gest,sint sigur,era s-o i.au si eu la fel atentie fratilor,sint de actualitate


Ce era să iei ? Să fii acuzat de aşa ceva ?

În opinia mea, nimeni nu poate fi acuzat de aşa ceva, dacă te protejezi !

Eu îţi recomand un control la scufiţă, ai mare nevoie, şi URGENT, dacă poţi spune aşa nonşalant că victima unui viol a vrut să păţească aşa ceva pt bani !
VasileDinNuc
Postat pe 24 Septembrie 2015 21:00
MAI STUDIAZA NENE CITE CICANARII SE FAC IN ZIUA DE AZI,STII TU CA A FOST VIOLATA? AI PROBE? SI CU TOATE ATEA E POATE FACEANTAJ HAA!!!
ion_11
Postat pe 25 Septembrie 2015 15:06
CE-I SANTAJUL?
ion_11
Postat pe 25 Septembrie 2015 15:07
De la: VasileDinNuc, la data 2015-09-24 21:00:58
De la: ion_11, la data 2015-09-24 15:25:26sint cazuri cind sint duse expre de parinti ,asta datorita saraciei,pentru a cistiga ceva batuta violata si cu banii luati?nu cred ca avea doar vroia a pretinda cu un asemenea gest,sint sigur,era s-o i.au si eu la fel atentie fratilor,sint de actualitate


Ce era să iei ? Să fii acuzat de aşa ceva ?

În opinia mea, nimeni nu poate fi acuzat de aşa ceva, dacă te protejezi !

Eu îţi recomand un control la scufiţă, ai mare nevoie, şi URGENT, dacă poţi spune aşa nonşalant că victima unui viol a vrut să păţească aşa ceva pt bani !


Las-o in pace pe asta ion_11... abia a iesit din spitalul de tratamente nervoase fara sanse de vindecare... asa ca nu chiar le stie pe toate. Dar vorbeste mereu idioteni cand nu-si ia pastilele la timp... stii tu, ca D.Prof., ca 426... etc. ! Ce era s-o ia intrebi ? Pe ea ? Pai ea nu putea sa ia decat un ciocan in cap la mutra ei si sa nu mai vorbim de corp.... brrrrr !!!
Au inceput sa cada nucile, Vasile ?
barboneli
Postat pe 25 Septembrie 2015 18:02
De la: ion_11, la data 2015-09-25 15:06:49MAI STUDIAZA NENE CITE CICANARII SE FAC IN ZIUA DE AZI,STII TU CA A FOST VIOLATA? AI PROBE? SI CU TOATE ATEA E POATE FACEANTAJ HAA!!!


Și toate ATEA fiind zise, somn ușor și noapte bună!
Axl_R
Postat pe 25 Septembrie 2015 18:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu colinda.... 10 De la: Iryna_Iry 28 Aprilie 2013 09:36
:) 7 De la: Ciresica 28 Noiembrie 2009 08:30
Casa de toleranta 126 De la: Allegra 28 Mai 2012 23:28
bux 3 3 De la: yanyacharberet 10 Octombrie 2009 10:17
La ciroza ecosez 503 De la: precizilla 23 Martie 2012 09:28
Setari Cookie-uri