Afecteaza distanta intr-o relatie?

Buna, am si eu o intrebare si vreau raspunsuri sincere, e adevarat ca ne afecteaza distanta???sau depinde de om ???
blondina_X
Postat pe 16 Septembrie 2015 02:12
Distanta conteaza mai putin. Conteaza timpul cat vei fi la distanta si intelegerea dintre voi.
angel_forever
Postat pe 18 Septembrie 2015 10:41
La mine sigur, mai ales la buzunar.
Da' face oama multe, când iubește.


Vb vine, ochii care nu se văd...
Axl_R
Postat pe 18 Septembrie 2015 19:13
Draga Axl, rezolva problema asta spinoasa (a buzunarului). Du-ti si partenerul unde esti tu (chiar si in Libia). Scapi si de partea aia cu ochii care nu se vad. .Valabil si pentru Blondina.
angel_forever
Postat pe 18 Septembrie 2015 20:02
Iubirea si distanta....ca vantul cu focul: daca focul e mic il stinge vantul,
daca focul e mare vantul il aprinde si mai tare
Estera77
Postat pe 18 Septembrie 2015 22:05
Normal ca afecteaza ! Se raceste relatia,treptat,treptat , mai ales daca langa distanta adaugi si perioada de timp ! Dupa parerea mea, in maxim un an de zile , nu mai ramane decat o amintire frumoasa a relatiei si atat!
doina65
Postat pe 19 Septembrie 2015 02:36
depinde de om. Uneori afecteaza negativ alte ori pozitiv ...depinde de prea multe criterii, ochii care nu se vad se uita e o vorba scoasa de un (o) prost(a) ca sa se justifice in fata altora pentru magariile facute parterer(ului)ei.
julia_dr
Postat pe 19 Septembrie 2015 03:03
depinde de om. Uneori afecteaza negativ alte ori pozitiv ...depinde de prea multe criterii, ochii care nu se vad se uita e o vorba scoasa de un (o) prost(a) ca sa se justifice in fata altora pentru magariile facute parterer(ului)ei.
julia_dr
Postat pe 19 Septembrie 2015 03:09
depinde de om. Uneori afecteaza negativ alte ori pozitiv ...depinde de prea multe criterii, ochii care nu se vad se uita e o vorba scoasa de un (o) prost(a) ca sa se justifice in fata altora pentru magariile facute parterer(ului)ei.
julia_dr
Postat pe 19 Septembrie 2015 03:09
depinde de om. Uneori afecteaza negativ alte ori pozitiv ...depinde de prea multe criterii, ochii care nu se vad se uita e o vorba scoasa de un (o) prost(a) ca sa se justifice in fata altora pentru magariile facute parterer(ului)ei.
julia_dr
Postat pe 19 Septembrie 2015 03:09
Julia, intelegeam si daca postai doar o singura data. Sau iti tremura mana de emotii ?
Rotty
Postat pe 19 Septembrie 2015 06:02
In cazul meu distanta ne-a apropiat si mai mult
garbo_413902
Postat pe 19 Septembrie 2015 07:36


Vezi, Blondino... ? Ultimul exemplu iti arata clar si precis ca totul este conform teoriei lui Einshtein, adica TOTUL ESTE RELATIV ! Pe unii ii apropie (uneori de sfarsitul relatiei... ) pe altii ii desparte ! Sunt multe cazuri in lume de despartiri tragice cu tot felul de lacrimi, inclusiv cele de crocodil... atunci cand distanta e mai mare de 5 etaje sau doua case mai la vale... ! De aia, e mai bine sa-ti alegi un partener care sa fie cat mai aproape de tine, si la propriu si la figurat !!! Asta daca e frumos si la figura... binenteles
barboneli
Postat pe 19 Septembrie 2015 07:58
Dragă forever, mă descurc eu, fii sigură!
Draga de mine glumea, dar promit că nu mai fac!
Axl_R
Postat pe 19 Septembrie 2015 10:39
Distanța nu afectează asa de mult! Cum au spus si ceilalți "colegi" depinde si cât timp sta departe! Cel mai important este cum construiesti relatia cum sunteți unu cu altu'! Încă ceva dak unu dintre voi pleacă departe ptr prima data acea persoana care e plecată vede alt ambient, alta lume, alt anturaj si atunci omul se schimba! Si uita de unde a plecat( f multe cazuri ) si cu cine a fost! Dak va Vb des la tel o sa fie mai bine ! Dar totul depinde de fiecare cum e crescut!!!
garbo_408129
Postat pe 19 Septembrie 2015 11:40
depinde de situatie.daca este pe front trimis in razboi........nu distanta nu afecteaza relatia de cuplu........altminteri Da
garbo_409465
Postat pe 19 Septembrie 2015 11:54
Îmi plac răspunsurile sincere.
Mai ales dak vin din puțu'...
Axl_R
Postat pe 19 Septembrie 2015 16:27
Da,,,,,distanta in cele mai multe situatii sau cazuri chiar afecteaza relatiile in general, foarte putine raman impreuna, si acolo exista ,,iubire, , se iubesc reciproc,, se respecta unul pe celelalt,, si de la sine vine si increderea,,apoi,,comunicarea defectuoasa este cea care ne afecteaza, si ne separa ,ne despart urmata de infidelitate, comunicand constructiv,,,vom putea avea si pe ai nostri aproape,parerea mea!!!!!/
Vlaicu_Costel_1
Postat pe 19 Septembrie 2015 20:46
DA ,Distanta face schimbari si in multe cazuti ,rele .Daca sinteti tineri si doriti sa fiti o familie inpreuna cu copii ,nustiu cum e situatia ta,dar te sfatuiesc sa nu fiti despartiti prea mult timp.citeva luni e ok ,daca si vorbiti in fiecare seara .Dar dupa un timp vei observa ca sa plictisit sa mai vorbiti,raceala si obisnuinta cu altfel de viata se va cunoaste.Sar putea sa simnti ca esti in plus chiar in casa ta.Cind doi oameni se despart pt. o tinta,un tel ,un necaz ,si doresc sa faca acest sacrificiu ,cunoscinduse unul pe altul si relatia lor bazata pe dragoste si incredere ,reusesc sa fie bine si dupa o despartire .Dar nu lunga,caci orice floare se ofileste daca nu este ingrijita.
garbo_411677
Postat pe 19 Septembrie 2015 22:54
De la: garbo_409465, la data 2015-09-19 11:54:57depinde de situatie.daca este pe front trimis in razboi........nu distanta nu afecteaza relatia de cuplu........altminteri Da


Aha..... Deci, frontul este scuzat, dar restul nu..... Interesant....

Cu toate că, pe front, sunt cele mai mari şanse de a fi infidel.....
VasileDinNuc
Postat pe 19 Septembrie 2015 23:23
Acum și tu, da' nu-i mai bine să calce cineva pe bec, decât pe grenadă?
Axl_R
Postat pe 20 Septembrie 2015 10:43


Asta mi-a placut... !
Nea Vasile... ai grija draga, daca o sa razi si tu, sa nu cazi cumva din nuc... ! Pe mine m-a pufnit rasul... cu toate ca n-am vazut niciodata cum cineva calca pe bec sau pe o grenada... ! Sau daca am vazut... nu in realitate.
barboneli
Postat pe 20 Septembrie 2015 12:02
Depinde de om . Eu lucrez in Campina din 2007 si familia la Galati fac naveta la 2 sapt .suntem impreuna OK!
cristinel73
Postat pe 21 Septembrie 2015 15:48
Stai Barbo, ca voi cauta o grenada pe la noi la AREA 51 si ti-o trimit. Vei avea ocazia sa vezi din prima linie.
angel_forever
Postat pe 24 Septembrie 2015 11:28


Nu-i mai ieftin sa cumperi un bec ?
barboneli
Postat pe 24 Septembrie 2015 16:18
Ba da, draga Barbo, dar grenada o poti da mai departe. Becul iti este tie de folos. לאבטח את המחשב שלך, אתה לא יודע מה יכול שני ארבעה שש. אם אתה טוב אני בטוח שאתה מפעיל את חומת האש ואנטי-וירוס לאבטח את הנתב שלך אם אתה כל כך אם אתה אומר שאתה צריך.
Nu stiu cat e de corect ce ti-am scris eu, dar sper ca ai inteles. Si mai ales, daca pe Garbo se stie adresa ta de mail, ai grija ce mailuri deschizi.
angel_forever
Postat pe 25 Septembrie 2015 15:46

Mare ti-e GRADINA!!!
michelina
Postat pe 27 Septembrie 2015 00:06
De la: michelina, la data 2015-09-27 00:06:17
Mare ti-e GRADINA!!!


Si inca n-ai auzit ce le poate capatzina astora din ... careul de 'asi' in ale prostiei abisale!

Iar cind apare si ... mina moarta, bleaga si kool-ta a forumului, sa te tii!

Oricum ...
garbo101426
Postat pe 3 Octombrie 2015 18:51
Cand doi oameni se iubesc cu adevarat,nici distanta,nici necazurile ,nici piedicile nu ii vor face pe cei doi sa se desparta !! Daca cineva te iubeste cu adevarat, te asteapta si O VIATA ! Numai ca in zilele noastre, nu prea mai exista sentimente adevarate ! Majoritatea cuplurilor nu stiu ce vor,de cele mai multe ori ,primordial existand interese de tot soiul !
Andrada54
Postat pe 4 Octombrie 2015 04:40
De la: michelina, la data 2015-09-27 00:06:17
Mare ti-e GRADINA!!!


mare pt ca nu-i destul de mica sa-ti dai seama?
pinkrainbow
Postat pe 4 Octombrie 2015 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartirea ,bat-o vina 39 De la: mielutza 14 August 2009 07:38
a fii sef bun,nu inseamna sa gandesti pt alti oamenii ci doar ca sa ii ajuti sa se descurce singuri. 26 De la: ingerasulcumintesiluptator 3 Mai 2014 23:03
senzaţie ciudată 46 De la: garbo_395282 11 Octombrie 2014 07:54
mi-am pierdut increderea in oameni 48 De la: dor_de_tine 22 Iulie 2010 10:06
custodia copiilor 2 De la: nathalie 8 Ianuarie 2012 18:04
Setari Cookie-uri