cicatrice post arsura

Buna ziua! Am o cicatrice post arsura pe intregimea obrazului drept, cicatrcea o am de la varsta de 11 luni, acum am 23 de ani si as vrea sa o scot prin interventie chirurgicala, am incercat mai mult tratamente naturiste dar nu au dat rezultate datorita faptului ca ciccatricea este veche, am rugamintea sa imi raspunda la acest mesaj persaoane care au apelat la interventi cu laser pentru scoaterea unei cicatrici, pentru ami aduce la cunostinta costurile, riscurile si rezultatele unei astfel de interventii.
garbo_415198
Postat pe 11 Septembrie 2015 16:04
Incearca tu si cu Bio oil , nu ai nimic de pierdut , iar pentru costuri mergi la spitalul de arsi din Bucuresti cu trimiterea de la medicul de familie .Iti doresc sa rezolvi frumos aceasta grea problema .Bio-Oil este un ulei de ingrijire corporala care imbunatateste aspectul cicatricilor, vergeturilor si uniformizeaza culoarea pielii. Este ideal pentru prevenirea imbatranirii premature si pentru hidratarea pielii.

Bio-Oil a castigat 226 de premii la nivel international si este cel mai bine vandut produs de prevenire a vergeturilor in 18 tari de cand a fost lansat in 2002.

Are un continut bogat in vitamina A si E si uleiuri naturale din plante (galbenele, lavanda, rozmarin si musetel). Bio-Oil nu este gras si se absoarbe foarte usor in piele. Este hipoalergenic, nu contine conservanti si este ideal pentru orice tip de piele. Poate fi aplicat atat pe pielea fetei, cat si pe pielea corpului.Cicatricile sunt parte a procesului de vindecare. Bio-Oil imbunatateste aspectul cicatricilor vechi sau noi. Alunga disconfortul asociat cu pielea cicatrizata, inclusiv senzatia de piele incordata, deshidratata sau solzoasa.
La farmacia TEI BUCURETI ESTE 32 DE LEI
garbo_19362
Postat pe 12 Septembrie 2015 01:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratament naturist pt acnee 13 De la: garbo_1567 16 August 2014 01:14
tratament pt cicatrici???? 89 De la: Daniella_Dana 8 Aprilie 2010 13:36
Helicobacter pylori 14 De la: IreneG 1 Februarie 2016 21:35
Acnee la 32 de ani 166 De la: mirabela12 21 Mai 2016 13:21
fibroza interstitiala uip 1 De la: garbo176391 3 Decembrie 2010 19:40
Setari Cookie-uri